bhbus.ba
June 20, 2024, 14:27:31 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 275997 times)
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1230 on: April 08, 2013, 16:47:47 »

Objavljeno je vec post prije...Kako ovdje kazu nisu ni kontaktirali osobe iz Beca iako je @GRAS rekao da je vec realizovana isporuka al eto vidicemo Smiley
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1231 on: April 08, 2013, 17:01:19 »

Dobro neka onda moderator briše post jer nisam vidio.

Pa za očekivati je nagađanja, i samo možemo nagađati. Zasad je jasno jedino da je ministar tražio ispomoć, a donacije i slično su priče tipa "rekla-kazala"
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1232 on: April 08, 2013, 20:38:13 »

Nakon onih laži da je Incko otišao u Beč da sredi donaciju autobusa, neznam ko će im vjerovati.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zeljkovic-iza-nelegalne-obustave-rada-gras-a-stoje-odredjene-politicke-koalicije/130408140

Quote
Premijer Suad Zeljković izjavio je u svom obraćanju poslanicima kako je od nenajavljene obustave rada javnog gradskog prijevoza 3. aprila do danas Vlada KS ne zna zašto je došlo do toga.

"U početku su navedeni razlozi neisplaćena plaća što nije tačno. Pa je navedeno nemogućnost liječenja, što nije tačno. Sve je to urađeno davno prije nego je došlo do te tačke. Javnosti potvrđujem i govorim da svi radnici GRAS-a i njihove porodice imaju mogućnost ovjere knjižice i liječenja. Dobili su plaću u odnosu na prethodnu u roku od 29 dana, što je mnogo prije do nekih ostalih kategorija. Iza ovog stoji politička odluka rušenja vlade određenih političkih koalcija koje su dovele do povezivanja po vertikali onoga što se dešava na Federalnom nivo i u KS, pa i u drugim kantonima", istakao je premijer Zeljković.

Dodao je kako je Vlada KS osigurala alternativni prijevoz za građane, te je do danas u funkciji 89 autobusa.

"Svjesni smo da autobuski saobraćaj ne može u cjelosti zamijeniti javni prijevoz koji je kombinacija tramvajskog, trolejbuskog i minibuskog saobraćaja, ali svaki dan povećavamo broj vozila i potrudit ćemo se da taj broj dođe na 200 vozila", rekao je Zeljković.

Istakao je da se materijalna i nematerijalna šteta mjeri u velikim brojkama. Također, Vlada KS razmatra i opciju uvođenja tramvajskih vozila iz drugih gradova ili država koja bi vozila postojećim šinama.

"Za ovu godinu planirano je prebacivanje 23,5 miliona KM preduzeću GRAS. Od 1.1. do 5.4. prebačeno je pet miliona KM", dodao je Zeljković.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1233 on: April 08, 2013, 20:48:57 »

89 autobusa - LAŽ

Centrotrans 30
APBL 7
APBM 7
BISS 3
Hukić 2
Hare 3
CTS I. Sarajevo 2
Trans turist 3
Konjictrans 3
Saldo: 60 autobusa otprilike
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1234 on: April 08, 2013, 20:57:35 »

De ba mozda lik racuna one kombije po gradu, t3,4, mercedese itd hahaha :-D
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1235 on: April 08, 2013, 20:59:37 »

Centrotrans 32, ukupno 64 autobusa. Bregava i Konjic Bus su odustali.

E dani,  čovječe jesi me preduhitrio

Ja taman napisao:
Quote
Možda ima 89 jedino ako su prijavljeni oni kombiji što kupe putnike T3, T4, Transit, MB100D... HAHAHA

...i hoću da pošaljem, kad ono

Upozorenje - dok ste pisali poruku netko je poslao novi odgovor. Možda trebate revidirati svoju poruku.
 Cheesy
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #1236 on: April 08, 2013, 21:02:19 »

Jedino tako moze biti 89 haha Cheesy.
Logged

dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1237 on: April 08, 2013, 21:02:46 »

Ih tako moze biti 189 Smiley
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1238 on: April 08, 2013, 21:59:10 »

kada je ova vlada formirana onda su je nazvali "vladom ekperata" dok se sada komotno moze zvati vlada retardiranih debila. Pa ako je Zeljkovic fakat retardiran onda ga ja u svoje lično ime a vjerujem i u ime mojih istomisljenika kojih ima puno molim da nas ne potcjenjuje kao građane i da nas ne pravi debilima kao što je on. Kakvo ba uvodjenje tramvaja iz drugih drzava , na kakvim je on drogama bio kada je ovo izjavio da mi je samo to znati definitivno
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1239 on: April 08, 2013, 22:21:21 »

Danas FTV intervjuisao ljude koji su čekali prevoz, između ostalih i mene.

Razgovor je tekao otprilike ovako.

Vozila GRAS-a već šesti dan ne prevoze građane. kako komentirate ovu situaciju:
-Pa radnici se bore za svoja prava.

Zna či vi ih podržavate?
-Apsolutno

Ali građani već šesti dan pješače
Pa pješačenje je zdravo a ima alternativa.

Alternative su pune.
-Pa bože moj, šta ćemo ljudi se moraju boriti za svoja prava. (Uhvatila me nepripremljenog, pa sam zaboravio reći kako su pojedinci tražili da se ukine GRAS i uvede Centrotrans - zaiskali ste eto vam ga. i još bi što šta dodao)

Imate li još šta dodati?
-Pa radnici imaju moju apsolutnu stoprocentnu podršku.

Naravno objavili su nekoliko isječenih izjava na dnevniku, kako se pate i pješače, a moju naravno, nisu. Da sam barem izjavio kako moram pješačiti već šesti dan to bi objavili a ostalo bi isjekli!

Upravo dok su snimali na stajalište su došla 2 T3 kombija sa putnicima, izašao je po jedan putnik, a vozači su pitali ima li ko za Ilidžu, jedan kombi je imao početničku "P" oznaku pozadi.
Ovima nije palo na pamet da i njih "usnime".
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1240 on: April 08, 2013, 22:29:31 »

Hahahaha, izgubili se, hahahaha Ti si im pravo odgovorio... haha
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1241 on: April 08, 2013, 23:32:34 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/skupstina-ks-dala-rok-gras-u-do-cetiri-ujutro-uspostavite-javni-prijevoz/130408162

Quote
Skupština KS dala rok GRAS-u: Do četiri ujutro uspostavite javni prijevoz

Na hitnoj sjednici Skupštine KS, koja još traje, poslanici su podržali Zaključak u kojem se nalaže da KJKP GRAS ujutro u četiri sata uspostavi javni gradski prijevoz na području KS. Ukoliko do toga ne dođe, Skupština KS će ponovo zasjedati i odlučiti kako će djelovati dalje.

Nakon što je Nežad Fazlija pročitao stav SDP-a BiH o aktuelnoj situaciji reagirao je premijer KS Suad Zeljković.

"Ne obraćam se Klubu SDP-a, ovo se ne odnosi na časne ljude, već na vas Fazlija. Ako sam do sada imao dilemu više nemam, vi ste akter ovoga, počev od SMS poruka, poziva do onog šta radite na čelu s Fikretom Musićem", rekao je Zeljković istakavši kako je Vlada KS nije SDA-ova vlada.

Pogazili svoju riječ

Istakao je kako je Vlada izdala naređenje Skupštini, Nadzornom odboru i v.d. direktorici GRAS-a da uspostave javni gradski prijevoz do 16 sati prvog dana štrajka. Također, naloženo im je da se osigura imovina i radnici, da se utvrde razlozi nezakonitog štrajka i da se podnesu krivične prijave protiv odgovornih osoba.

"Prošli put sve sam im dao, dušu, srce, zamolio za komunikaciju, za dijalog, za međusobno povjerenje i rekao: 'Onog momenta kada vas Suad Zeljković prevari za jednu riječ molim vas dođite, recite i ja ću sam otići'. Ispoštovan je termin isplate plaća i uplaćeno zdravstveno osiguranje. Pogazili su svoju riječ, sve što su rekli nisu ispoštovali. Rekao sam: 'Jednom kad izgubite povjerenje nećete biti u prilici da ga vratite, molim vas nemojte to raditi'. Ali neki dogovor nisu ispoštovali, neki jesu. Oni koji po pozivu idu, spletkare, pozivaju taksiste da im se pridruže da bi se oborila Vlada su nepošteni ljudi. Recite samo jedan jedini valjan razlog zašto treba oboriti ovu Vladu i mi ćemo sami otići", rekao je Zeljković te odgovorio na pitanja poslanika kako Vlada KS ne zna ko je zvanično organizator protesta, niti koji su zahtjevi.

Poslanicima se obratio i ministar saobraćaja KS Jusuf Bubica koji je rekao kako je izazvao veliki gnjev organizatora obustave rada onog trenutka kada je dobio zaključke premijera ta kako su mu GRAS-ovi radnici rekli da se polije benzinom i podnese ostavku.

Bubica: Organizatori štrajka, pakujte kofere, bit će problema

"Nesreća organizatora ovog štrajk je što su u svim prethodnim štrajkovima imali podršku javnosti, a Vlada nije. Ja vas, gospodo, obavještavam da ovog puta Vlada ima bezrezervnu podršku javnosti. U ovoj borbi i obračunu s vama koji ste ovo organizovali ići ćemo do kraja bez obzira na vaše prijetnje. Nama više straha pod kožu ne može. Dakle, prijetili ili ne prijetili, ovaj će se proces dovesti do kraja, dokle god bude ove vlade, mi ćemo završiti prije nego što nam isteknu mandati. Vi koji ste ovo organizovali, pakujte kofere, bit će problema, to vam ja odgovorno tvrdim s ove govornice", poručio je ministar Bubica.

Fazlija je replicirao rekavši kako nije u redu optuživati osobe koje nisu prisutne, i to bez dokaza, te kako se nada da će prozvane osobe iskoristiti sve zakonske mehanizme da odgovore na ovo.

Vlada KS je preporučila Skupštini KS da odmah i bezuvjetno imovinu GRAS-a stavi na raspolaganje Skupštini, odnosno Vladi i menadžmentu GRAS-a.

Sjednici prisustvuju i članovi Sindikata komunalne privrede radnika GRAS-a.
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1242 on: April 09, 2013, 00:05:44 »

Zahuktava se Bogme,
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1243 on: April 09, 2013, 08:28:29 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/radnici-gras-a-nisu-ispostovali-rok-prijevoz-ne-radi/130409001

Quote
Radnici GRAS-a nisu ispoštovali rok, prijevoz ne radi

Radnici GRAS-a oglušili su se na rok koji im je sinoć dala Skupština Kantona Sarajevo da uspostave javni prijevoz.

Podsjećamo da je jučer održana hitna sjednica Skupštine KS koja je trajala do kasno navečer. U Zaključku je usvojeno da KJKP GRAS pokrene gradski prijevoz do četiri sata ujutro.

Pošto se to nije desilo, Skupština će u skladu sa Zaključkom ponovo zasjedati u srijedu, kada će donijeti nove mjere za deblokadu javnog prijevoza i normalizaciju života u Sarajevu.

U alternativni saobraćaj do uspostave javnog prijevoza uključeno je 89 autobusa.

Nastava u srednjim i osnovnim školama na području KS neće biti obustavljena, bez obzira na ovo stanje.

89 autobusa  Roll Eyes
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1244 on: April 09, 2013, 10:31:33 »

kako je Sindikat vozača potvrdio Radiju Antena GRAS-ov minibus prevozi putnike prema Mahmutovcu i Jarčedolima. Vozač GRAS-a samoinicijativno se odlučio na ovaj korak, pa sad...
Logged


Pages: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 22 queries.