bhbus.ba
June 23, 2024, 04:17:57 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 276663 times)
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1215 on: April 07, 2013, 23:03:52 »

E već ovo 4 puta veći holand ili satra to nije tačno

Maksimalno opterećenja motornih kola:

Satra 2 -220 putnika
Satra 3 -310 putnika
KT8D5 - 350 putnika
K2 -220 putnika
Holand - 240 putnika
Bečki tramvaj- 200 putnika

Pa računajte, U NL 313 po onoj tablici se može ukrcati 125 putnika, mada se barem po 150 vozilo ovih dana... A tek ovi APB zglobovi pa to će sutra biti po 200 duša u njima.
Logged
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #1216 on: April 07, 2013, 23:05:43 »

Dobro, izvinjavam se, 3x veci Cheesy
Logged
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #1217 on: April 08, 2013, 09:18:44 »

http://www.mojevijesti.ba/novost/154258/Sramotno-Ministar-Bubica-trazi-od-Inzka-autobuse-iz-Beca

Sramotno: Ministar Bubica traži od Inzka autobuse iz Beča

Objavljeno 07.04.2013 u 21:06

Da pojedini bh. političari nemaju trunke odgovornosti i kompetencije za funkciju koju obavljaju pokazuje i večerašnji potez ministra saobraćaja Kantona Sarajevo Jusufa Bubice.

Ministar Bubica, je zbog haosa koji vlada proteklih pet dana, radi štrajka radnika GRAS-a pomoć zatražio ni manje ni više nego od visokog predstavnika u BiH Valentina Inzka.

Umjesto da se hitno uključi u rješavanje problema sa GRAS-om, i razgovara sa predstavnicima GRAS-a ministar je ipak odlučio da pomoć zatraži od Inzka i to sa molbom da urgira da se pošalju autobusi iz Beča.

Nova Vlada Kantona Sarajeva na ovaj način još jednom pokazuje svu svoju nemoć, da ni nakon pet dana nisu uspjeli naći rješenje za haos koji vlada u glavnom gradu Bosne i Hercegovine. Dok građani kasne na posao, učenici u školu, Vlada KS dovodi alternativne prevoznike iz Konjica, Banja Luke, Istočnog Sarajeva, Zenice koji obavljaju posao GRAS-a, i koji će novac za svoje usluge "odnijeti" iz Kantona Sarajevo.

Ministar prosvjete u Kantonu saobraćaja?

Da se ministar zaista pogubio u svojoj poziciji, ali i večerašnjoj izjavi pokazuje i to da je večeras u izjavi za FTV "ispalio" u kameru, kako postoji mogućnost da razgovara sa citiramo: "ministrom za prosvjetu u kantonu saobraćaja", kako bi se početak nastave pomjerio sa osam na devet sati. Vjerovatno je ministar mislio na ministra obrazovanja, nauke i mladih Damira Marjanovića.

Ovaj krajnje sramotan potez, još jednom je pokazao kakvu politiku vodi nova Vlada Kantona Sarajevo, i ko sve sjedi u ministarskim pozicijama.

Gospodo draga, počnite raditi posao za koji vas plaćaju građani Kantona Sarajevo, a ne da tražite "sadaku" od Valentina Inzka.

Nama ne trebaju autobusi, tramvaji, hvala Bogu, imamo toga, nama trebaju kompetentni ljudi, koji će raditi posao za koji su "debelo" plaćeni.

Jutros sam dobio informaciju da je Inzko "završio" posao, tj da se finalizira donacija od 40 autobusa. Koliko ima istine u tome i da li je priča rekla-kazala, zaista ne znam, samo prenosim info koji sam dobio.

Uglavnom ako je istina to je relativno dobra vijest za GRAS u ovom sivilu. Više info u toku dana, ako šta saznam bićete prvi koje ću obavijestiti. Wink
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1218 on: April 08, 2013, 09:37:46 »

Donacija ili privremena ispomoć, vidjećemo. I ako je donacija pitanje je kome ide.
Bubica je tražio ispomoć, ali nebi me čudilo da Bečlije poklone određen broj vozila jer su i prije pomagali.
« Last Edit: April 08, 2013, 09:40:44 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #1219 on: April 08, 2013, 09:42:50 »

Prema mojim informacijama u pitanju je donacija Kantonu Sarajevo, a GRAS je kantonalno preduzece, valjda je logicno da ide GRAS-u. Mada je u BiH sve moguce....
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1220 on: April 08, 2013, 09:48:04 »

Svi držimo fige da to bude tačno i da GRAS dobije bilo kakvih 50 autobusa.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1221 on: April 08, 2013, 09:48:49 »

Nebi me čudilo da kanton s tim autobusima započne novu firmu za gradski prevoz, koja bi kasnije preuzela tramvaje i trole, mada logično bi bilo da odu GRAS-u.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #1222 on: April 08, 2013, 09:59:51 »

Znate šta, ja imam osjećaj da je ta donacija ranije dogovorena i da je ova kriza vještački izazvana, a sve s ciljem da se Bubica proglasi spasiteljem i dobije političke poene. I on i njegova stranka. Jer nema mi logike da baš za jedan dan da završe donaciju....
Logged
Ins
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 379



« Reply #1223 on: April 08, 2013, 10:32:48 »

Ne bi ja isao tako daleko, vec bi rekao da je vjerovatno i ranije bila ideja ili namjera da se doniraju autobusi (vjerovatno je Inzko lobirao u Becu za to), a da je sada zbog strajka sve to ubrzano.

Inace, Bec je i ranije donirao vozila Sarajevu, i tramvaje i autobuse.
Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #1224 on: April 08, 2013, 13:02:36 »

Danas kada sam prolazio pored Remize , kod tramvaja ''235'' je neko kamenom razbio staklo na zadnjem dijelu.
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1225 on: April 08, 2013, 13:57:04 »

Razbijena su vrata i na onom jednom što radi na komercijali. g.b. 500 sa kojim je kolega @GRAS imao iskustvo na Bjelašnici.

Ne znam dali je to zaradio ovih dana
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #1226 on: April 08, 2013, 14:23:26 »

Gdje ostanu autobusi iz Banja Luke i Tuzle preko noci Huh?
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1227 on: April 08, 2013, 15:08:47 »

Podrška radnicima GRAS-a i Sindikatu komunalne privrede od Udruge sindikata vozača i prometnih radnika Hrvatske i Sindikata vozača i prometnih radnika ZET - Zagreb
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1228 on: April 08, 2013, 15:40:16 »

Oslobođenje:
Quote
Krizni štab i kompletna Vlada Kantona Sarajevo, kako nam je kazao Jusuf Bubica, ministar saobraćaja Kantona Sarajevo, apeluju na građane koji imaju privatna vozila da u jutarnjim satima svraćaju na autobuska stajališta i prevoze putnike te da se na taj način solidarišu i podrže Vladu KS-a da se konačno riješi pitanje gradskog prevoza.

- Pošto smo prilično iscrpili sve mogućnosti nabavke autobusa, zamolili smo visokog predstavnika u BiH Valentina Inzka da pokuša preko bečkog transportnog preduzeća obezbijediti oko 50 autobusa kao pomoć u ovoj kriznoj situaciji i on nam je dao punu podršku i otišao je u Beč. Danas ćemo znati da li će iz Beča stići autobusi, kazao je ministar Bubica.

Nelegalni štrajkači

Na ulicama Sarajeva je 88 autobusa iz cijele BiH, a ni peti dan od nelegalnog štrajka iz Grasa nema nikakvih pomaka.

- Zaključak Vlade je dakrizni štab radi na uspostavljanju normalizacije alternativnog saobraćaja, a nećemo praviti ustupke nelegalnim štrajkačima. Predložit ću kompletnoj Vladi da iz kruga Grasa uz pomoć policije izvučemo tramvaje i trolejbuse jer mi imamo ljude koji će voziti. Vlada će danas razmatrati moj prijedlog i odlučiti šta dalje, kazao nam je Bubica.

Građane Sarajeva prevoze autobusi iz Banjaluke, Tuzle, Mostara, Čapljine, Goražda, Travnika, Konjica, Kaknja, Jablanice.

Klik.ba
Quote
U Sarajevu je jutros bolje stanje, nego jučer, što se tiče prijevoza. Jutros je u funkciji 89 autobusa koji saobraćaju. Od tog broja, između ostalih, Centrotrans Eurolines ima 32 autobusa. Iz Mostara je stiglo devet autobusa, iz Banje Luke sedam, Tuzle tri, Konjica - dva, iz sarajevskih kompanija Hare tours - tri, Biss Tours - dva, Hukić tours - jedan te iz Centrotransa Istočno Sarajevo - dva, kazao je jutros Agenciji Fena ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Jusuf Bubica.

"Pojačali smo uglavnom centralne linije radi odlaska ljudi na posao. Međutim, s obzirom na to da je dosta autobusa ušlo u jutarnju špicu ta špica je postala gora tako da su ciklusi autobusa nešto smanjeni zbog saobraćajne gužve u udarnim terminima. Tako da smo zamolili saobraćajnu policiju MUP-a Kantona Sarajevo da se uključi u reguliranje saobraćaja na najfrekventnijim raskrsnicama, da bismo rasteretili saobraćaj i da bismo ciklus ovih autobusa popravili", pojasnio je ministar Bubica.

Ministar Bubica je još jednom ponovio da je štrajk u KJKP GRAS nelegalan te da je dužnost Vlade KS-a osigurati normalno funkcioniranje prijevoza u gradu.

"Mi smo Vlada KS-a, mi nikoga ne hapsimo. Naša je dužnost da obezbijedimo normalno funkcionisanje prijevoza u ovom gradu i u tom smislu se borimo. S obzirom na to da nemamo partnera u GRAS-u formirali smo krizni štab i naš je zadatak da obezbijedimo alternativni prijevoz, s obzirom na to da grad ne bi trpio, da građani ne bi bili taoci inata", kazao je ministar Bubica.

"Što se tiče odnosa s GRAS-om to je predmet Tužilaštva i krimpolicije, jer su se tamo dešavale kriminalne radnje. Ako neko uzme za taoce 500.000 ljudi građana Sarajeva naravno da za to mora odgovarati", naglasio je Bubica.

Pojasnio je da Kanton Sarajevo plaća prijevoz subvencioniranim kategorijama stanovništva Sarajeva.

"Mi smo to plaćali i GRAS-u. Isto što smo plaćali GRAS-u sada plaćamo alternatinim prijevoznicima. Nikakve posebne pare se ne troše, niti postoje u budžetu. Mi bismo ove pare koje platimo alternativnim prijevoznicima, platili prijevoznicima GRAS-a. S obzirom na to da GRAS ne radi, radi neko drugi, a ko radi taj dobija pare i tu nema vanrednog plaćanja", naglasio je ministar saobraćaja KS-a.

Ostale vijesti
http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/stanje-u-gras-u-tema-je-hitne-sjednice-skupstine-ks
http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/vlada-ks-a-se-ne-trudi-da-se-okonca-obustava-prevoza
« Last Edit: April 08, 2013, 15:52:08 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1229 on: April 08, 2013, 16:04:51 »

Pa neznam sto bi ti busevi isli GRASu ako ovi nece da voze...Mozda tek nakon strajka da odredeni dio bude njima ustupljen

Quote
"Visoki predstavnik Inzko je zaista osigurao dopremanje osam tramvaja iz Beča u Sarajevo, no to je bilo prije 15 godina, kada je on bio austrijski ambasador u Bosni i Hercegovini", kazali su nam u OHR-u.

Potvrdili su nam da je kantonalni ministar saobraćaja Jusuf Bubica kontaktirao visokog predstavnika preko posrednika.

"Visoki predstavnik nije kontaktirao vlasti grada Beča sa zahtjevom da se uključe u prekidanje ovog štrajka. U svakom slučaju, dobro je što su osigurani autobusi iz svih krajeva BiH i regije, koji se već nalaze na ulicama grada", poručili su iz OHR-a. Visoki predstavnik nije krio svoje razočarenje gradskim saobraćajem u Sarajevu.

"Trebao bi biti u službi građana, međutim, u javnosti se vrlo često čuju priče o lošem menadžmentu koji je pod utjecajem interesnih lobija", kazali su iz OHR za portal Klix.ba.

Podsjetimo, radnici GRAS-a su prije šest dana stupili u nelegalni štrajk, nakon čega je u gradskom prijevozu u Sarajevu nastao opći haos. Trenutno niko ne vidi izlaz iz ove nezavidne situacije, a Vlada KS je osigurala alternativni prijevoz u vidu autobusa Centrotransa, Autoprevoza iz Banje Luke i još nekih prijevoznika iz drugih gradova naše zemlje.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/valentin-inzko-je-osigurao-osam-tramvaja-za-sarajevo-ali-prije-15-godina/130408113
« Last Edit: April 08, 2013, 16:09:08 by Manas » Logged

Pages: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 22 queries.