bhbus.ba
June 16, 2024, 05:19:38 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika  (Read 362128 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #750 on: February 11, 2012, 19:36:35 »

Napisao sam u postu da mozda nisam u pravu, a to zasto je vlasnik i mehanicar zatvoren to je vjerovatno pokazala istraga, ali eto neko je naveo ipak da je bila rupa,a u ovom prilogu koji se nalazi u linku koji je postao marsovac lijepo pise da moze biti okrivljen buco ali i federalni nivo vlasti, tako da je jedno s drugim povezano. Bilo proslo, ljudi nema a ni zakona.

Ma ovo što pišu DANI ti je relevantno ko i proročanstvo "babe Jage"....kakva rupa kakvi bakrači. Nema tu nikakve rupe. Sjećam se "kao danas" kad je to bilo i sjećam se veoma dobro crnog traga kočenja koji je išao iz desne prema lijevoj traci i završavao se do ograde mosta. Kasnije su mi stariji vozači pričali da je taj vozač bio odličan vozač i još bolji čovjek te da je nakon svega toga bio "psihički razvaljen" dugo vremena. Ono što je najvažnije i što si ti rekao je ljudi su mrtvi i ostalo je sve nebitno ali je ipak bitno da se ovo nebi ponovilo jer imaš "sijaset" prevoznika i dan danas koji se ponašaju kao BUCO.
Ja kad sam pisao u lošem kontekstu o KIMu mnogi su me napadali a i BUCO je imao jako "ušminkane" autobuse za to vrijeme a evo vidimo šta je bilo. Prije par dana sam se "križao" sa KIMovim autobusom između Gračanice i Doboja. Položaj zadnjeg kraja u odnosu na prednji "odstupa" barem pola metra prema suprotnoj traci.  I mnogima je šega što se "jadni" vozači pate s takvim autobusima "ispravljajuci" ga manevrima volanom...MOra se to riješiti. Koliko se ulaže u održavanje i vozni park vjerujte malo je udesa hvala Bogu. Mora se napraviti dobna granica vozila barem u međugraskom saobracaju. Hajde u prigradskom i gradskom može proći i starije dobro održavano vozilo jer se ne razvijaju neke spektakularne brzine ali 90% KIMovih vozila sa brzinom preko 60km/h su potencijalne ubice na putu. DA nebi neko pogrešno protumačio da imam nešto osobno protiv KIMa. NE nije tako, KIM uzimam samo za primjer jer imaju ubjedljivo najveći broj "metuzalema" ali imate tih privatnika takvih još po Tuzlanskom kantonu , pa i ZE DO koliko hoćete....
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #751 on: February 11, 2012, 20:15:04 »

Kolega transformers, u potpunosti si u pravu!!!  Wink

A znaš li možda da li je taj vozač koji je vozio tu nesretnu Setru i poslije vozio autobus i da li je još živ...  Huh?
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #752 on: February 11, 2012, 21:00:05 »

Kolega transformers, u potpunosti si u pravu!!!  Wink

A znaš li možda da li je taj vozač koji je vozio tu nesretnu Setru i poslije vozio autobus i da li je još živ...  Huh?

ne znam vjeruj mi , mislim da je živ  jer u vrijeme nesreće mislim da je imao oko 40 godina a da li vozi pojma nemam jer BUCO je nakon toga bio pred raspadom, promjenili ime u Lion pa u Zeni tours i sl. Da su bili pametniji i da su radili pametnije danas bi vjerovatno imali barem 10 autobusa mladje generacije jer većina njih koji su poslije rata počeli baviti se prevozom su danas respektabilne firme.
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #753 on: February 11, 2012, 21:50:15 »

Ja sam sa bucinim busom davno isao na more u Neum, 2004 godine, i dali neko moze da nabavi, pronadje neke slike te nesrece Huh?
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
marsovac
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 255



« Reply #754 on: February 11, 2012, 22:39:06 »

znam da je bila neka emisija o tome,davno sam to gledao pa se ne sjecam imena te emisije,mozda je slucajevi x ili tako nesto i bila je na Hayat TV
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #755 on: February 11, 2012, 23:16:48 »

KiM i Jelah bus ubjedljivo prednjače sa metuzalemima....Jelah je čak imao jednu 215 HD 79 godište, a tu je još i S 140 itd. KiM sa svojim linijama i prihodima komotno može priuštiti autobuse maximalno 15 godina starosti ali takva im je filozofija...sve dok se ne desi pogibija.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #756 on: February 11, 2012, 23:20:19 »

KiM i Jelah bus ubjedljivo prednjače sa metuzalemima....Jelah je čak imao jednu 215 HD 79 godište, a tu je još i S 140 itd. KiM sa svojim linijama i prihodima komotno može priuštiti autobuse maximalno 15 godina starosti ali takva im je filozofija...sve dok se ne desi pogibija.

ma to je "oličje" države. Mislim da je bolje preventivno djelovati. Kad se desi katastrofa onda nema "ispravke". *ebbem ja njihovu "cigansku" filozofiju. Autobusi vazda puni a oni škrtare. Ne moraju biti citylineri ili setre 315 HD. Neka kupe Lions Comforte, Setre 315 UL, MB INtegro ili Intouro. Oni u glavnom voze Tuzla Doboj a to je linija od cca 60 km gdje mogu ova vozila bez problema. Pa čak i Steyri noviji...
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #757 on: February 11, 2012, 23:44:25 »

KiM / Forum su se donekle izvukli nabavivši tri ''novije'' (negdje oko 90 godišta) Setre 215 HD koje mogu raditi ove relacije jedno narednih 4-5 godina, riješili su se možda najstarijeg autobusa na balkanu, one Setre 100. Valjda se opamete, pa one prastare Neoplane zamijene bar nekim novijim Citylinerima, Translinerima...a i Štajeri stari 10-12 godina su dobra solucija.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #758 on: February 12, 2012, 00:15:55 »

KiM / Forum su se donekle izvukli nabavivši tri ''novije'' (negdje oko 90 godišta) Setre 215 HD koje mogu raditi ove relacije jedno narednih 4-5 godina, riješili su se možda najstarijeg autobusa na balkanu, one Setre 100. Valjda se opamete, pa one prastare Neoplane zamijene bar nekim novijim Citylinerima, Translinerima...a i Štajeri stari 10-12 godina su dobra solucija.

ma jedina dobra stvar u svemu tome je što su u pitanju Setre a Setra je napravljena da "traje". Međutim kad izračunaš prosjek starosti vozila opet je to oko 25 godina što ni malo nije dobro. Sve dok im prosjek starosti ne "padne" dobro ispod 20 godina situacije je diskutabilna. Nadam se da se slažeš sa mnom?
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #759 on: February 12, 2012, 00:31:22 »

Itekako Wink

Ma, kad se jedan Bosnaexpres mogao dignuti iz pepela, mogu se i oni popraviti, sve je do gazde i ulaganja....dok god naš truli zakon (kao i njihova vozila) ovo podržava oni sa svojim oltdajmerima će harati.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
mirza
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.972



« Reply #760 on: February 12, 2012, 01:07:20 »

Ista je situacija i sa bugojanskom Špedicijaturist. Doalskom Hozića u firmu nastala je i havarija. Vjerujte da nije dao da se kupi potrebni dio za autobus. Skyliner je godinama hodao s mjenjačem kojem nisu radile sve brzine, pa bi vozač dodao gas, uhvatio ubrzanje i ubaci bus u ler, a onda traži brzinu i stiskaj zube kako će stat. Zimi bi sipaj po litar antifriza u hladnjak i td. Zadnji kraj autobusa bježi i do pola metra od prednjeg, strah me kako ću se mimoić s njim na cesti.
Logged

TOVARNA  AVTOMOBILOV  IN MOTORJEV
SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #761 on: February 12, 2012, 01:15:54 »

Ista je situacija i sa bugojanskom Špedicijaturist. Doalskom Hozića u firmu nastala je i havarija. Vjerujte da nije dao da se kupi potrebni dio za autobus. Skyliner je godinama hodao s mjenjačem kojem nisu radile sve brzine, pa bi vozač dodao gas, uhvatio ubrzanje i ubaci bus u ler, a onda traži brzinu i stiskaj zube kako će stat. Zimi bi sipaj po litar antifriza u hladnjak i td. Zadnji kraj autobusa bježi i do pola metra od prednjeg, strah me kako ću se mimoić s njim na cesti.

jel to ovaj sto ima ovu firmu hozic turist Huh?
Logged

mirza
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.972



« Reply #762 on: February 12, 2012, 01:25:10 »

Ista je situacija i sa bugojanskom Špedicijaturist. Doalskom Hozića u firmu nastala je i havarija. Vjerujte da nije dao da se kupi potrebni dio za autobus. Skyliner je godinama hodao s mjenjačem kojem nisu radile sve brzine, pa bi vozač dodao gas, uhvatio ubrzanje i ubaci bus u ler, a onda traži brzinu i stiskaj zube kako će stat. Zimi bi sipaj po litar antifriza u hladnjak i td. Zadnji kraj autobusa bježi i do pola metra od prednjeg, strah me kako ću se mimoić s njim na cesti.

jel to ovaj sto ima ovu firmu hozic turist Huh?
Upravo taj Hozić, glavom i bradom. Taj čovjek je uništio Špedicijaturist, uništio vozni park, od stanice koja je bila prve kategorije napravio ruglo i još mnogo drugih stvari, da ne spominjem stanja sa žiroračuna firme.
Logged

TOVARNA  AVTOMOBILOV  IN MOTORJEV
SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #763 on: February 12, 2012, 01:40:04 »

Ista je situacija i sa bugojanskom Špedicijaturist. Doalskom Hozića u firmu nastala je i havarija. Vjerujte da nije dao da se kupi potrebni dio za autobus. Skyliner je godinama hodao s mjenjačem kojem nisu radile sve brzine, pa bi vozač dodao gas, uhvatio ubrzanje i ubaci bus u ler, a onda traži brzinu i stiskaj zube kako će stat. Zimi bi sipaj po litar antifriza u hladnjak i td. Zadnji kraj autobusa bježi i do pola metra od prednjeg, strah me kako ću se mimoić s njim na cesti.

jel to ovaj sto ima ovu firmu hozic turist Huh?
Upravo taj Hozić, glavom i bradom. Taj čovjek je uništio Špedicijaturist, uništio vozni park, od stanice koja je bila prve kategorije napravio ruglo i još mnogo drugih stvari, da ne spominjem stanja sa žiroračuna firme.

ma to ti je klasika, taj hozic je neki pravi balvan kako cujem, a to je ta prica upropastis drzavnu firmu i hapas pare a istovremeno otvaras svoju privatnu firmu, takvih slucaja u BIH je dosta..sve se bojim da svoje autobuse pusta da propadaju ili tako nesto..ali da ne idemo vise u OT..
Logged

allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #764 on: February 12, 2012, 16:34:01 »

" Vragom mu doslo, vragom ce i otici, nema srece i uspjeha na tudjoj patnji i ledjima"
Logged
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.078 seconds with 20 queries.