bhbus.ba
June 29, 2024, 05:37:46 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije (2)  (Read 308169 times)
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1335 on: November 29, 2013, 21:16:22 »

I tako svaki dan autobuska stanica...parking preko puta autobuske stanice itd itd...više već viđeno.


Niko te ne tjera da gledas,,, a i nije svaki dan tako da...... Et ti npr, eurolinera nismo imali odavno, a ni
Mana ovog.....
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Palalija Kiseljak
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 189



« Reply #1336 on: November 29, 2013, 23:38:10 »

Pa bolje ikakve vec , nikakve slike .
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1337 on: December 02, 2013, 14:54:19 »

http://vipromo.ba/teska-krada-u-autobus-u-visockom-naselju-grajani/


inače, koliko ima Jetlinera u CTSu jer ovaj nam prema registraciji fali?
Logged


Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1338 on: December 02, 2013, 18:00:02 »

Novi broj biltena - 101

http://www.centrotrans.ba/udoc/bilten101.pdf
Logged

Palalija Kiseljak
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 189



« Reply #1339 on: December 04, 2013, 23:48:58 »

Sutra CTS  vozi studente u Budimpestu ide 5 autobusa Ayats i jos 4 Mana troosovinca , barem je tako meni receno .
Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #1340 on: December 05, 2013, 13:47:02 »

Preuzeli su jednu liniju od Autotransa iz Vareša, maloprije Setra S312 HD prođe na toj liniji sa njihovom tablom.
Logged

Neoplan VIP Class
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1341 on: December 05, 2013, 15:28:58 »

Prije će biti da su AT-ovi autobusi zaledili pa ovi uletili. Mada je samo pitanje vremena kad će AT Vareš skroz stat sa radom i kad će ovi da da monopoliziraju teritoriju SA-Visoko-Kakanj-Vareš-Breza-Ilijaš...
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #1342 on: December 14, 2013, 11:50:11 »

Što se tiče ove linije za Vareš, sad skoro svaki dan sretnem neki cts bus sa onom plavom tablom.... u Utorak je bio centroliner za vareš...  Roll Eyes
I evo pitali smo se sta je sa njima, rade...

Ovaj štajer zglob je u srijedu počeo radit, koliko sam ja upratio....
Logged
MANAS1183
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 432



« Reply #1343 on: December 14, 2013, 17:18:04 »

Podvukao se pod CTS-ov bus i poginuo :/  http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Mladic-29-poginuo-na-putu-Banjaluka-Gradiska-222304.html
Logged

Internacionalni transport "BENZ" Jakupovci bb,Laktaši
"Der LKW bringt was sie täglich brauchen"
https://www.youtube.com/watch?v=X5xwinQZbS0
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1344 on: December 14, 2013, 19:10:06 »

Danas u 16:30 na AS , Litvatransov sivi O303 prilikom izlaska sa perona udario MANa NL313-15
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1345 on: December 16, 2013, 13:04:11 »

Autobus preko Vraca je potreba stanovnika Dobrinje i Istočnog Sarajeva
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1346 on: December 16, 2013, 16:27:38 »

Čekalo se da GRAS dođe u situaciju da ne može konkurisati za te linije.

Nemoj da me neko pogrešno shvati, ali ove linije iz kako kažu 2003, a u stvari iz Februara 2004 su imale pravo debilne trase.

Vijećnica-Vraca-Dobrinja RS (Autobuska stanica Istočno Sarajevo/Bivša trolejbuska okretaljka)
Ilidža-Nedžarići-Dobrinja RS
Jezero-Nedžarići-Dobrinja RS
Ilidža-Hrasnica-Vojkovići-Dobrinja RS
Vogošća-Stup-Ilidža-Hrasnica-Vojkovići

Kad pogledamo trase vidimo da je ovo bio više udar na GRAS-ove linije nego povezivanje dva dijela Sarajeva

Linije su pratile kompletne trase linija 22a, 27, 31, dobar dio trase 31e, i 37, a karta je koštala 1 KM dok je kod GRAS-a koštala čini mi se 1,20KM. Sjećam se da su radili pretežno Štajeri i Grafovi.

2005 je trebao biti realiziran projekat "Dobrinjski trolejbuski prsten" po kojem je trebalo da se produži trolejbus do Lukavice, ali projekat je zaustavljen u zadnji čas, iako je sve bilo spremno, a novine su pisale kako za nekoliko sedmica treba da počne postavljanje stubova, a onda je sve stalo. GRAS je tada imao preko 60 trola u voznom parku.
Priča se da je Centrotransov lobi intervenisao da se zaustavi projekt. Priča se a mislim da nije daleko od istine.

Što se tiče prijeratnih linija prema današnjem Istočnom Sarajevu postojale su linije Nedžarići-Tilava, Nedžarići-Kasindo, Ilidža-Krupac, Ilidža-Grlica, i Grbavica-Lukavica. Najbolje bi bilo da se saobraćaj organizuje na osnovu tih linija s određenim korekcijama a ne da se pravi Cirkus ko prije 10 godina.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1347 on: December 16, 2013, 16:40:27 »

Debilno ili ne,ipak je tu Centrotransovo ministarstvo da to pogura.

Sad ti je jasno,sta je sa trolejbusom za Vogoscu i Lukavicu u kompletu.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1348 on: December 18, 2013, 00:11:45 »

da i ja nesto kazem u vezi ovih linija i rasporedjivanja autobusa, vidim neki ovdje imaju pravo fino znanje koliko putnika gdje koji treba autobus i sta, ovako sto se tice breze i kaknja prvo treba vidjeti koliko se putnika preveze i kakva je situacija i sa nl313-15 velika je guzva, oni nisu udobni za tih linija ali mogu primiti dosta putnika sto je i potreba tih linija, ali sta god da se uradi u ovoj drzavi narodu ne odgovara, to je nas narod. Uvijek se nesto treba mjenjati i ima neko ko je pametniji od tog ko radi taj posao !!

Da se taj raspored vozila desava samo na Kaknju Brezi itd. Ne, Vise puta je Centroliner, sto bi rekli cistokrvni gradski bus, isao za Srebrenicu, MAN SU(neznam dalje) za Tuzlu, Stayer za Zenicu, pa onda Starliner za Zenicu, Isuzu za Amsterdam, Euroliner za isto za Amsterdam, Transliner Bec.... I onda reci onaj ko radi taj posao ima pojma. Meni se cini da taj ima na papiru samo registracije i koliko sjedista ima  bus, i po tome raspoređuje, al hajd. I onda reci pravimo se pametni, pa naravno, bolje bi ja sa svojih 18 godina, i 0 godina radnog iskustva rasporedio ta vozila.

Nego brate ako vec neko iz CTSA prati forum, nek oni daju kompjuter covjeku koji rasporedjuje vozila, i link od bhbus-a "vozni park centrotrans - eurolines" pa nek te registracije s papira provjeri, hvala Bogu kako vidim za sva vozila imamo sliku, i kad vidi sliku onda odredi moze li to vozilo za Amsterdam, Centroliner za Srebrenicu, Starliner II za Zenicu itd itd itd.

Po meni - Citylineri, malo losiji - Zenica, Tuzla, Olovo, Visoko i koja bliza vanredna, i pokoja međugradska do 250 km u oba pravca

Citylineri malo bolji Bihac , kladusa, zajedno sa starijim MANovima Coachima.

Isuzui, Srebrenica, B. Luka, i te linije koje nemaju puno putnika

MANovi noviji van države, zajedno sa Ayatsima.

Štayere i Grafonje rasporediti po PJ Kakanj, Visoko, Ilijaš Olovo, zajedno sa Yetlinerima i Translinerom pokojim. i 303-kama

Translinere, Manove prigradske Na stanicu Sarajevo

Centrolinere grad zajedno sa MANovima gradskim, itd, to je nesto moje nako eto napamet, al kad bi sjeo da radim taj posao, sigurno bi bar za 50 posto radio od osobe koja ga radi,al hajd...

Nadam se da zbog ovog posta necu biti napadnut od strane administracije ili nekoga, jer samo iznosim ono sto mislim
« Last Edit: December 18, 2013, 00:29:40 by dani-ze » Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1349 on: December 18, 2013, 00:22:48 »

mnogo bi im bolje bilo da nas 2-3 sa foruma angaziraju oko toga Cheesy nek mi nenaplacuju mjesecnu kartu i bio bi zadovoljan Cheesy
Logged

Pages: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 21 queries.