bhbus.ba
April 20, 2024, 13:30:03 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Obavještenja  (Read 33493 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #15 on: February 24, 2011, 09:08:35 »

Poštovani posjetioci i korisnici Foruma,
Sinoć u 22:11 h, na moju e-mail adresu je došao mail sa obavještenjem od hosting provajdera koji nam nudi usluge korištenja prostora na internetu da je naš mjesečni limit za korištenje saobraćaja transfera podataka od 20 GB mjesečno potrošen i da se hosting Suspenduje dok ne odlučim šta da uradim snjim, ovo nam se dešavalo još 2 puta. Razlog tome jeste ne prestani rast ovog Portala iz dana u dan, naravno kako je sve veći broj korisnika, tako i postova i informacija tako se i saobraćaj mjesečni povećaje, tako da sam ih obavjestio da povećaju mjesečni transfer u paketu kojeg koristimo na 30 GB mjesečno, pa ćemo vidjeti do kad će nam to trajati, jer doći će vrijeme kada nam i to bude malo. Naravno sve to finansijski košta, i morao sam ih prvo uplatiti doplatu za dogradnju tog paketa, tako da je Forum bio offline tokom dužeg vremenskog perioda sinoć i jutros, razlog tome jeste ta da su čekali potvrdu od njihovog bank accounta da sam uplatio i da su pare legle. Ja se lično izvinjavam na ovome što se dogodilo sinoć, ali lično sam i sretan, jer je to dokaz da iz dana u dan napredujemo.

Srdačan pozdrav,
Amar Kamarić
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #16 on: February 26, 2011, 05:28:36 »

Aktiviranje registrovanih korisničkih računa koji nisu aktivirani putem e-mail aplikacije od strane korisnika

Poštovani posjetioci, korisnici, članovi našeg forum/portala želim Vas kao administrator, osoba koja je zadužena za sve moguće opcije i zadužen za rješavanja u oblasti tehničkih, dizajnerskih, gramatičkih i ostalih rješenja. Da sam danas 26.02.2011 godine odradio posao Aktiviranja korisničkih računa od članova koji su se registrovali na naš forum a nisu uspili nikada aktivirati račun putem automatske e-mail aplikacije koju ste dobili od servera našeg foruma.

Naime, određeni vremenski period, tačnije kraj mjeseca Novembra 2010, Decembar 2010, Januar 2011 i dio Februara 2011 godine na našem forumu registracija članova se obavljala na način da član koji ispuni registracijski formular za učlanjenje u forum poslije slanja formurala dobije obavijest da je potrebno da član provjeri svoju e-mail adresu kako bi otvorio e-mail poruku od foruma pomoću koje se aktivira račun za kojeg ste poslali podatke putem formurala. U tom vremenskom periodu u kojem se koristila ova vrsta registracije članova/korisnika oko 70 članova nije aktiviralo svoje korisničke račune te do dan danas ti računi nisu bili aktivirani. Razlog za ne aktiviranje računa predpostavljam da su nesnalaženje korisnika aktivirati račun putem e-mail dobivene aplikacije i drugi razlog smatram da su neki e-mailovi koji su poslani sa aktivacijskom aplikacijom greškama servera nisu našle put do e-mail adresa korisnika te na taj način korisnici nisu nikada dobili taj e-mail putem kojeg je jedino bilo moguće njima da aktiviraju račun.

Iz toga razloga, danas sam se pozabavio da riješim ovih 70 korisničkih računa kako bi korisnici koji su se registrovali a nisu uspili aktivirati dobili mogućnosti konačno korištenja svojih korisničkih računa kako bi sudjelovali u korištenju foruma sa ostalim članovima istoga. Naime, ovim problemom /zadatkom nisam se mogao pozabaviti prije današnjeg dana zbog mnogih obaveza i odgovornosti koje nosim sa sobom kao osoba koja je odgovorna za funkcionisanje ovog foruma. Te sam tek danas uspio da u višesatnom provjeravanju korisničkih računa pojedinačno aktivirao većinu računa, dok postoje i manji broj korisničkih računa koje sam obrisao, jer provjerom različitih podataka koje sam morao obraditi iz sigurnosnih razloga, uvidio sam da neki računi su lažni, napravljeni od osoba koje su svjesno stavljale svoje lokacije lažne, razlog registracije ovakvih računa su naravno negativne nastrojenosti i većinom se koriste za provociranjem drugih članova putem diskusija u različitim temama foruma ili korištenjem tih računa kao način za pokušavanje hakovanja foruma i onesposobljavanje njegovog rada. Takve račune sam obrisao i takvi računi nikada neće biti prihvaćeni od strane našeg tima.

Kao što je većina upoznata sa time da je naš forum bio meta hakerskih napada u cilju onesposobljavanja i nanošenja štete ugledu, reputaciji i programskoj strukturi foruma više puta, i naravno da smo svjesni da su takvi napadi mogući i u budućnosti, kako budemo više i više rasli i napredovali sve više i više će se stvarati konkurencije i ljudi koji su protiv rada ovoga foruma iz njima poznatih razmišljanja. Iz tog razloga smo postavili da se registracija novih korisnika obavlja popunjavanjem registracijskog formurala koji se nakon popune šalje meni u bazu podataka gdje čeka da se nakon moje detaljne provjere svih podataka i sigurnosnih djelova ručno aktivira i tek onda članovi mogu koristiti svoj račun i služiti se mogućnostima foruma.

Ovim putem se izvinjavam svim članovima koji su čekali duži period da se njihov račun odobri, jer nisam bio to u mogućnosti prije odraditi. U buduće se novi računi odobravaju od moje strane ručno čim vidim da je došao formural od novog korisnika, znači prvom mojom posjetom poslije registracije tog korisnika ja odobravam račun ukoliko zadovolji kriterije. To obično traje maximalno do par sati da se aktivira, jer samo nekada se zna desiti da ne posjetim forum više sati ukoliko sam na putovanju ili imam nekih privatnih obaveza pa obavljam pa zbog tih obaveza me nema par sati na forumu. Najduže vrijeme koje možete čekati za odobravanje računa jeste 24 h.

Hvala na razumijevanju.
Srdačan Pozdrav, Vaš Amar.
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #17 on: March 10, 2011, 01:52:01 »

Poštovani članovi BHbus.net foruma,

molimo Vas da pobrišete kompletno svoje privatne poruke iz Moje poruke kako bismo i dalje mogli održavati kvalitetnu razinu komunikacije kao i do sada!Obavještenje o ograničenju privatnih poruka ste dobili od Administratora foruma.


« Last Edit: March 10, 2011, 01:53:35 by tomo » Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #18 on: March 10, 2011, 13:03:17 »

Obavještavamo sve naše članove, a bogme i goste, kojih ima popriličan broj, da je članu Almiru dodijeljen VIP status na našem forumu.

Admin team nije dužan da se ikome pravda za svoje poteze, ali na našem se forumu ništa ne radi na svoju ruku i sve dijelimo sa vama. Zato ćemo i spomenuti zašto je Almir dobio ovaj status. Oni koji su tu od početka znaju ko je i šta je Almir - momak koji je sa nama od samog početka, registrovani član broj 9. Došao je i ostao sa nama, kad je najteže bilo. Forum je sa Almirom dobio vrlo bitnog člana u, hajmo reći, Tuzlanskoj regiji, a da je stvarno tako pokazuju informacije i slike, koje je donio na ovaj forum.
Veoma nam je drago spomenuti da je Almir uvaženi član naše zajednice i da nikad ni skim nije imao problema ili konflikata, a što je najbitnije - uvijek se držao pravila. Čovjek uvijek pored slike dopiše liniju i vrijeme, kao i dan slikanja, a malo nas to radi ovdje.

Dakle sve u svemu, VIP status je otišao u zaslužene ruke i Almir može da svima nama posluži kao primjer kako doprinositi forumu i kako se na istom ponašati.


Almire, ČESTITAMO!


(Post je u plavoj boji, jer je Almir veliki Željovac Tongue)

Ugodan boravak na sajtu!

Vaš admin team Smiley
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #19 on: April 23, 2011, 17:54:37 »

Obavještavamo sve članove, korisnike, posjetioce BHBus.net, da smo u dogovoru, administrator, moderatori i trenutni V.I.P. članovi, koji kao V.I.P., donose odluke sa BHBus.net timom, jer uveliko uvažamo njihova mišljenja, savjete itd, da smo donijeli odluku da se članu mody_kick dodjeljuje V.I.P. rank člana, zbog toga što je u veoma kratkom vremenskom periodu od kako je u našem kolekivu pomogao radu i kvaliteti foruma, kroz svoje veoma kvalitetne informacije, veoma kvalitetne sike, slike autobusa koje smo do njegovoga dolaska na forum imali u veoma malome broju, čak većine i nikako, slika sa njegovih putovanja u Europi itd itd...
BHBus.net uveliko prati aktivnost, zalaganje, doprinošenje od strane članova našem portalu/forumu, te kao zahvalnost prema tim članovima, dodjelujemo V.I.P. rank titule, sa kojima član dobiva pravo u donošenju pojedinih odluka tokom dogovora BHBus.net tima, veći prostor za Inbox privatne poruke, dobiva obavijesti (Novosti za moderatore), te naravno u narednom periodu raditi ćemo i na tome da se ovoj tituli/ranku dodaju još pojedine opcije i mogućnosti koje su moguće samo toj grupi članova. Vašim trudom i zalaganjem sigurni smo možete i Vi postatio vlasnik ove titule.

Mody_kick čestitamo od strane BHBus.net tima i V.I.P. članova.
« Last Edit: April 23, 2011, 22:12:30 by The_Dubster » Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #20 on: April 23, 2011, 22:26:24 »

Imamo jedno obavještenje za sve članove našeg portala.

Radi se o slikama autobusa stranih registracija, i imamo malu frku oko tema i postavljanja slika u određene teme, pa bi zamolio slijedeće:
- Korisnike iz BiH, kada slikaju bus stranih registracija u BiH, da prvo provjere teme u
Prevoznici iz ostalih zemalja - http://www.bhbus.net/forum/index.php?board=28.0 da vide da li se radi o većem prevozniku i ima li njegova tema. Ako nema teme onda postajte slike u temu Autobusi stranih registracija u BiH - http://www.bhbus.net/forum/index.php?topic=152. Dakle korisnici iz BiH, autobuse stranih registracija NE POSTAVLJAJU u teme kao što su Prevoznici iz Njemačke, Austrije, Danske i slično... Jedini slučaj kada korisnici iz BiH postavljaju slike u te teme je kada se nađu u drugoj zemlji i tamo slikaju neki bus, onda ide u te teme... A busevi slikani u BiH idu u već spomenutu temu.

Dio foruma
Prevoznici iz ostalih zemalja je napravljen isključivo radi članova van BiH, da mogu postavljati slike autobusa koji su se našli u njihovoj zemlji a nisu na njihovim tablicama. Ako se članovi van BiH zadese u BiH i tu slikaju neki bus na stranim tablama, procedura je ista kao što sam gore naveo (pregled da li je veći prevoznik i ima li tema o njemu), i ako nema teme onda se posta opet u temu Autobusi stranih registracija u BiH, jer je, logično, bus slikan na teritoriju BiH.

Nadam se da vam je jasno šta želim reći, ako ima kakvih nedoumica, obratite mi se preko pp.
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #21 on: April 27, 2011, 09:45:06 »

Obavještenje za sve članove!

Zamolili bismo sve naše članove da pregledaju inbox sa porukama, i da višak poruka, ili sve poruke obrišu kako bi im se mogle poslati poruke kada je nešto hitno. Često smo u prilici kada želimo da se obratimo nekom članu da piše da mu je inbox pun poruka, pa nam to otežava komunikaciju sa članovima. Zbog toga, da poboljšamo komunikaciju, zamolili bi vas da riješite taj problem sa inboxom i porukama.

Da ne bi svako malo, kao dosad, svakog člana pojedinačno napominjali za to, sad vas grupno sve molimo da odradite ovo.


Ugodan boravak na sajtu Cheesy

Vaš BHBus team.
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #22 on: May 09, 2011, 21:14:43 »

VRLO VAŽNO OBAVJEŠTENJE!

Poštovani članovi,
Kada je forum napravljen bila su sastavljena pravila sa kojima ste se svi trebali i morali upoznati. Kako forum egzistira već više od 10 mjeseci, dešavale su se određene promjene i reorganizacija tema, foruma i slično. Sve te promjene su uslovile to da stara pravila nisu bila fleksibilna i funkcionalna sa novim stanjem foruma.
Zbog toga smo sastavili novi PRAVILNIK. Zato vas obavještavamo da OBAVEZNO pročitate nova pravila i da se istih STROGO pridržavate. Učestalo kršenje pravila vodi tome da članovi koji to rade budu sankcionisani.

KLIK za novi PRAVILNIK

Vaš bhbus team
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #23 on: May 10, 2011, 22:47:16 »

Mogući povremeni prekiditi BHBus.net portala, razlog tome je taj što se selimo na vlastiti server, toliko dobro i ne prestano napredujemo da sam morao kupiti sopstveni server za nas ... Sada imamo vlastiti server na kojem će biti smješten naš portal.
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #24 on: June 21, 2011, 20:54:29 »

Danas nam je divan dan, divan dan, forum nam slavi rođendan Tongue Mogu malo dopustiti radosti Smiley A i ne mora svako obavještenje da bude nužno upozorenje ili nešto loše. Upravo je ovo jedno takvo Cheesy

I sami ste primjetili da nam forum raste svakodnevno i da bhbus.net team ne može stići sve na vrijeme da uradi. Ljeto je tu, raspusti i godišnji se koristi pa će biti i više slika, što nama predstavlja problem, jer valja sve to pregledat, uvrstit, premjestiti. Kako bi sami sebi olakšali, odlučili smo da se pojačamo, pa smo otvorili ljetni prelazni rok. Pojačanje moderatorskom timu je naš uvaženi član Almir. Složili smo se da je on pravi čovjek za tu poziciju, jer poznaje forum u "dušu" što bi se reklo, tako da ne biu trebalo biti problema sa prilagodbom.

Ovom prilikom čestitam Almiru i želim mu sreću u budućem radu Smiley

također, koristim ovu priliku da najavim i još neke izmjene i iznenađenja tokom idućih dana i sedmica, dok sve stignemo urediti, ali bićete pravovremeno obavješteni Smiley
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #25 on: June 22, 2011, 20:49:09 »

Zbog velikog broja postova, informacija i interesovanja, odlučili smo da temu Tramvaji razdvojimo na dvije teme  i izdvojimo sve postove vezane za sarajevske tramvaje, pa je nastala tema Tramvaji GRASa. Od danas sve vezano za sarajevske tramvaje možete pronaći u toj temi, a o ostalim tramvajima u originalnoj temi.

Za dalje izmjene i dopune na forumu  bićete pravovremeno obavješteni Cheesy

Ugodan boravak na forumu!
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #26 on: June 23, 2011, 21:34:11 »

Još jedno u nizu obavještenja!

Od večeras tema Autobusi stranih registracija u BiH je zaključana, zbog nepoštivanja ranijih pravila. Od sada članovi iz BiH kada budu slikali neki bus u BiH koji ima strane registracije neka zapamte iz koje je zemlje i neka odu u dio foruma Prevoznici iz ostalih zemalja. Ako se radi o većem prevozniku, taj prevoznik će imati svoju zasebnu temu, a ako nije veći onda neka ga se posta u temu Prevoznici iz (odgovarajuće zemlje). Nadam se da je sada svima jasnije i da od sada neće biti problema.
Ako neki član uslika neki bus a nije siguran iz koje je zemlje, neka ga posta u dio foruma koji govori o Proizvođačima autobusa.

Ako i dalje ima nekih pitanja, neka mi se obrate članovi preko pp.

Članovi koji se ne budu pridržavali ovog pravila bit će sankcionisani, zbog nepoštivanja pravila foruma!


Želim vam ugodan boravak na forumu Cheesy
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #27 on: June 27, 2011, 19:24:27 »

Važno obavještenje za sve članove!

Kako bismo poboljšali naš rad i učinili naš forum još efikasnijim bhbus.net team zadužio je svakog moderatora da se brine o određenim dijelovima na forumu. Evo i spisak:


Nagradna Igra BHBus.net - Amar

GRAS Sarajevo                  - The_Dubster
MOSTAR-BUS Mostar         - Amar
GP BANJA LUKA                 - Mustafa YJM
GIPS Tuzla                       - Almir
GP ZENICA                       - The_Dubster
GP u ostalim gradovima      - Amar


KANTIĆ TOURISTIK Tešanj - Amar
CTS-EUROLINES Sarajevo  - The_Dubster
GLOBTOUR Međugorje       - tomo
TRANS TURIST Tuzla        - mate
BOSNAEXPRES Doboj Jug  - Mustafa YJM
BISS-TOURS Zenica         - mate
Ostali veći Prevoznici       - Amar i The_Dubster


Prevoznici A-D                     - The_Dubster i Mustafa YJM
Prevoznici E-K                     - Amar i Almir
Prevoznici L-P                     - Amar i The_Dubster
Prevoznici R-Z                     - Mustafa YJM i Almir
Ostali prevozi i Ostale Teme   -The_Dubster


Linije ... Vaša Destinacija?         - Amar i The_Dubster
BHBus.net Reportaže                - Amar i The_Dubster
Vaše Reportaže, opisi Putovanja-The_Dubster
Autobusi Generalno                  - kilometar
Modelarstvo, makete vozila, dizajn i crteži - tomo


Prevoznici iz Hrvatske      - tomo i mate
Prevoznici iz Srbije          - The_Dubster
Prevoznici iz Makedonije   - Mustafa YJM
Prevoznici iz Slovenije      - tomo
Prevoznici iz Crne Gore     - Mustafa YJM i arsenal boka
Prevoznici iz ostalih zemalja - Amar, tomo i mate


Neoplan               - Goran SK
Setra                  - Amar
Mercedes            - Almir
MAN                  - Mustafa YJM
Volvo                 - mate
Ostali proizvođači - tomo
Rabljena vozila     - Bojana
Tehnika               - Bojana

    
Proizvođači (Kamioni) - Denky Pecanin
Prevoznici (Kamioni)   - Denky Pecanin


Predstavite se...  - mate
Chat Room        - Mustafa YJM


Obavještenja                        - Amar
Help Desk za korisnike foruma - Amar

Od sada znate ko je zadužen za koji dio i ako imate neku primjedbu, sugestiju ili prijedlog, znate kome se možete obratiti. Nadamo se da ćete prihvatiti ove izmjene sa odobravanjem i da ćemo nastaviti dobar odnos na relaciji članovi-administracija.


Ugodan boravak na forumu!
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #28 on: June 30, 2011, 23:00:04 »

Kao što se možda i primjetili dosad, desila se određena re-organizacija foruma. Nažalost imamo pune ruke posla, pa nismo stigli obavijet ranije postaviti. Dakle, prevoznici
PREVOZ PUTNIKA Zavidovići
AUTOPREVOZ Banja Luka
AUTOHERC Grude
SEMBERIJA TRANSPORT Bijeljina
PROŠIĆ SONNENBUS Zenica/Calw
AUTOPREVOZ-BUS Mostar


su izdvojeni u okviru većih bh. prevoznika u poseban dio. Svaki prevoznik je dobio temu za slike, raspravu i temu o voznom parku.

Nadamo se da vam se sviđaju sve novine i promjene koje radimo na sajtu, jer to radimo radi vas i da forum bude brži, efikasniji i pregledniji.


Želim vam ugodan boravak na sajtu Smiley
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #29 on: August 06, 2011, 10:28:08 »

E pa sad stvarno više ovo nije normalno s Vašim inboxima.... Član ist mi pošalje poruku, očekuje odgovor, ali tko bi se sjetio očistiti inbox od NEPOTREBNIH PORUKA
Logged


Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.047 seconds with 21 queries.