bhbus.ba
March 28, 2024, 16:59:29 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Proizvodnja Mercedesa u Turskoj  (Read 5531 times)
EM4
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« on: March 03, 2012, 17:39:46 »

Mercedes je u turskoj prisutan još od 1970.godine kroz vlasnički udjel u tvrtki Otomarasan.Tadašnji Daimler-Benz AG posjedovao je 36% dionica,dok su ostatak držale dvije turske kompanije:Mengerler Ticaret T.A.S.(32%) i Has Otomotiv(32%).Tada je izgrađena prva tvornica Davutpasa koja je već 1970.godine počela sa izvozom.Te godine izvezeno je 17.000 vozila od 42.000 ukupno proizvedenih.Otomarasan je 1990.godine postao Mercedes-Benz Türk A.S.Tvrtka je danas u 67-postotnom vlasništvu DaimlerChryslera,dok ostatak dionica posjeduju još četri dioničara.
Proizvodnja Mercedes-Benza Türk A.S.locirana je u tri tvornice.Oplate za sve modele autobusa,kao i kompletni kosturi za Tourismo i Conecto,proizvode se u Davutpasi.Tu je ujedino i središte tvrtke.Kompletni Travego SHD autobusi namijenjeni većinom turskom  ali i europskom tržištu,proizvode se u Hosdereu.Tu se kosturi Tourisma i Conecta zaštićuju protiv korozije te se obavlja montaža i završno opremanje.Kamioni Axor,Atego i Unimog U4000 proizvode se u tvornici Aksaray.Osim proizvodnjom autobusa i kamiona Mercedes-Benz Türk A.S bavi se i zastupanjem kompletnog programa Mercedesa u Turskoj.Inače zapošljavaju ukupno oko 4.000 radnika,od tog oko 2.500 radnika u proizvodnji autobusa.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Jedna od tvornica u Hosdereu pokraj Istanbula.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Evo kako je to izgledalo u samim počecima!


Sad u novije doba su radne stanice ergonomski konstruirane za rad na montaži.






Priprema kostura vozila za KTL postrojenje.Inače za vas koji neznate to je antikorozivna zaštita.






Linija za ugradnju pogonske grupe. 


Montaža diskova,kotača i sl.
                   



   

Tip se malo igra  Grin
   

Završno opremanje vozila.


     

I na kraju finalni proizvodi!  Smiley  meni osobno drag Travego SHD


Primjer kako se steče radno iskustvo,mladi kadrovi na praksi usavršavanju ni više ni manje nago na Travego RHD,znači Njemačkom orginalu!Blago njima!  Wink





izvor: magazinulasim.com
          arabam.com                                                                                                     
Logged

Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #1 on: March 03, 2012, 18:59:02 »

I ja volim SHD modele i Travega i Tourisma, a bilo bi interesantno kad bi turci napravili SHD verziju novog Tourisma... Cheesy
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #2 on: March 03, 2012, 20:18:24 »

Zato imaš SHD Travego, nema potrebe i za Tourismom Wink
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
EM4
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #3 on: March 03, 2012, 20:39:02 »

Također,volim te povišene SHD modele,djeluju mi nekako moćno......naročito Tourismo prve generacije.A što se tiče dizajna Travega iskreno i nije mi nešto od Mercedesa očekujem puuunnnoo više u sljedećoj generaciji.Nadam se da će to biti uskoro iako nema nekih naznaka kao npr. kod  Setre serije 500,inače već su izašli novi Citaro,sad će uskoro i Conecto,kod kamiona Actros mp4 pa se čeka samo novi Travego i Tourismo mislim da bi bilo vrijeme nakon nekoliko redizajna  Wink Kassbohrer vidim da si iz Vel. Kladuše,inače mi je mama rodom iz nje(Glinica) tako da poseban pozdrav tebi i ostalim Kladušanima!valjda se to tako kaže  Roll Eyes
« Last Edit: March 03, 2012, 20:43:10 by EM4 » Logged

Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #4 on: March 04, 2012, 20:16:41 »

Također,volim te povišene SHD modele,djeluju mi nekako moćno......naročito Tourismo prve generacije.A što se tiče dizajna Travega iskreno i nije mi nešto od Mercedesa očekujem puuunnnoo više u sljedećoj generaciji.Nadam se da će to biti uskoro iako nema nekih naznaka kao npr. kod  Setre serije 500,inače već su izašli novi Citaro,sad će uskoro i Conecto,kod kamiona Actros mp4 pa se čeka samo novi Travego i Tourismo mislim da bi bilo vrijeme nakon nekoliko redizajna  Wink Kassbohrer vidim da si iz Vel. Kladuše,inače mi je mama rodom iz nje(Glinica) tako da poseban pozdrav tebi i ostalim Kladušanima!valjda se to tako kaže  Roll Eyes

Ja ti budem na granici općina Velika Kladuša i Bužim, a znam gdje bude i Glinica, to je tu u blizini mene. Imam i ja nešto rodbine u Rijeci a o tome možemo preko PP... Wink Uglavnom, hvala na pozdravu, i veliki pozdrav za Rijeku iz Krajine... Cheesy Cheesy Cheesy
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
archy
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 204



« Reply #5 on: March 10, 2012, 22:26:23 »

To Krajišnici Grin,što se mi nalazimo hahah,samo da pohvalim kolegu EM4,sviđaju mi se ove edukativne teme,jer po meni nikad dosta info o busevima Wink
Logged
SerkanTURKIE
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 18



« Reply #6 on: July 20, 2012, 14:53:35 »

Kahramanmaraş Bus Terminal Setra 417 HDH , MB O 403 , MB Tourismo , MB Travego Lüks Kahramanmaras Turizm And Aksu Cavusoglu


Logged
SerkanTURKIE
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 18



« Reply #7 on: July 23, 2012, 21:45:41 »

46 DL 222 Travego


06 AH 4814 - O 403



06 AH 4814 - O 403 TURKİYE  FLAG Smiley <3


Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.053 seconds with 20 queries.