bhbus.ba
June 16, 2024, 12:30:40 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 45   Go Down
  Print  
Author Topic: Bregava Trans, Mostar  (Read 204218 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #360 on: April 28, 2012, 23:26:13 »


Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Unknown
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #361 on: April 29, 2012, 16:08:54 »

Registrovao sam se na forum da vam malo ispricam sta se desava sa Bregavom Trans.
Znaci oni su 0 po svom odnosu prema putnicima, po autobusima i cijenama karata.
Zimi nam posalju autobuse kod kojih se vrata ne mogu pravilno zatvorili i ne znas ili vise puse sa sibera ili iz tih vrata, ja mislim da nema autobusa koji ne prokisnjava i koji se nije pokvario u putu bar nekolika putam. Ali zima nije toliko ni losa, kakvo je ljeti, autobus D*** P***** je sigurno jedan od najgorih u Bosni, ljeti je preko 40 stepeni u njemu, a ni u drugim nije ni puno bolje. Jednom se je cak desilo da se autobus, u kojem sam licno bio, zapali na Gubavici, da ni ne pomisljam sta bi bilo da se je zapalio malo blize rezervoaru. Onda koliko puta smo zbog kvarova morali propustiti casove / predavanja ili koliko smo puta kasnili na posao!
I oni nam kao znak postovanja zele povecaju cijene mjesecnih, ukinu da vaze karte praznicima i vikendom i jos ukinu 10-ak linija (Primjer, prije su bila 3 autobusa, jedan u 3, preko Rotimlje, jedan u 3:10 kroz Domanovice do Stoca i jedan u 3:15 koji skrece u Oplicice, to je obicno bio kombi ili minibus, i sva 3 su bila prepuna, eh pa oni sad ukinu 2 preko Domanovica i ostave samo 1, zamislite samo tu guzvu u autobusu u kojem nema slobodnog mjesta vec na Musali).
Onda kazete da im ministarstvo ne placa, mi smo dosli do informacije da je to laz.
Dalje zbog snijega nije se islo 2 sedmice u skolu, iako je placena puna karta, oni opet traze da se plati subotom karta kad se je trebalo ici u skolu da se to nadoknadi sto se nije islo u skolu. To je samo jedan od bezbroj bezobrazluka koje zadese ljude koji se voze Bregavom, i sad neko da nama kaze da su oni dobri! Ne mozete to nikako reci ako ne idete svaki dan s njima.
« Last Edit: April 29, 2012, 16:12:33 by The_Dubster » Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #362 on: April 29, 2012, 16:13:46 »

Drago mi je čuti i ovakva mišljenja, što bi rekli "iz prve ruke".
Naravno vi možete podnijeti inicijativu određenim organima da se to reguliše. Mi kao portal i forum na to ne možemo uticati, jer mi smo samo informativni poprtal i ništa više.

I da, post vam je cenzurisan malo, jer pravilo kaže "- Iznošenje ličnih imena i prezimena u načelu je strogo zabranjeno. Tolerirat će se jedino ako se nekoga želi posebno istaknuti u pozitivnom smislu. Vlastita imena i prezimena u negativnom kontekstu mogu se iznostiti samo ako autor posta iznese vlastito ime i prezime u postu. "


Uživajte! Cheesy
Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #363 on: April 29, 2012, 16:17:04 »

Ja nisam putovao sa Bregavom nikako,viđao sam i viđam njihove autobuse. Sa uposlenicima firme nisam pričao tako da ne znam šta je upitanju.Ako vam je ministarstvo dalo tu info da je ovo laž,onda ste vi stvarno naivni. Dajte dokaze da je sve isplaćeno a onda idite u Bregavu i tržite od njih dokaze da im ministarstvo nije isplatilo,pa onda nek istina izađe na vidjelo. Koji se to ministar i nije obogatio za vrijeme svog mandata,pa ja ako idemo iskreno ne znam ni jednog a da nije kupio dobro auto,još koju kuću,ili pak stan na moru.
Logged

Unknown
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #364 on: April 29, 2012, 19:39:35 »

Bilo je, vjerujte mi, pokusaja da se nesto postigne, ali nijedan nije uspio, jednostavno nemaju nikakvi konkurenciju na ovim linijama i mogu raditi sta hoce, a ovaj post je bio za one sto, kako sam procitao na proslim stranicama, "brane" Bregavu, da malo vide kakvo je ustvari stanje.
I do sada ovi pokusaji su bili bezuspjesni, ali ovaj trenutni, onaj koji smo pokrenuli mi, studenti i ucenici, se cini najuspjesnijim. Nakon dugog cekanja, dosla je kantonalna inspekcija i otkrili su da je Bregava lazno prijavila 10-ak linija koje bi morala odrzavati, tako da se javi za popunjavanje istih. Nadajmo se najboljem.

A za ime, hvala na izmjeni, trudio sam se da nikoga ne isticem, nisam ni svjestan bio da sam napisao ime.
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #365 on: April 29, 2012, 19:52:59 »

Ne zelim se pr aviti pametan, ne znam puno toga o zakonu, ali da neko dodje, neki drugi prevoznik, trebao bi otvoriti jedno 15 linija da bi mogao opstati .. Druga stvar, vozacima nemate sta prigovoriti, a Manovi su radili u pocetku malo, pa su odma poskidani cekici, sicevi poceli biti sarani, naslonjaci za ruku slomljeni, zavijese isparane .. Opet kazem ima tu izuzetaka, djaka mislim da ih je vecina, ali to je cisti vandalizam na dijelu, vozace provociraju namjerno psuju im mater, zvucnike u autobusu namjerno kidaju, i na kraju se zalite na ovo na ono .. Ima linije gdje autobusi voze puni, ali naravno ima i linija gdje budu 2-3 putnika u autobusu .. Tesko je uspostaviti neki balans, priajtelju imas 5 extra rentabilnih linija, kao sto su 08:00 iz Stoca za Mostar, 11:00 Stolac- Mostar, 13:30 Mostar- Stolac, 15:30 Mostar-Stolac .. Ostale linije su manje vise rentabilne, mislim na granice rentabilnosti...
Vozaci su vas toliko razmazili, da vam je svako 50 metara stanica, ako vam jednom vozac ne valja, odma zovete upravu.. Toliko o vama kao ljudima .. A vi im fino psuj te mater i ovo i ono..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
SenoHD
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #366 on: April 29, 2012, 22:53:29 »

Situacija od prije par dana,nekoliko ucenika kao sto je ovaj kolega iznad sakupili mokraču u flasice,donijeli to u autobus i prolili po zadnjim vratima,e sad vi recite ko bi trebao biti budala da im spremi neki od manova ili sl...
Logged
Bussess
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 44



« Reply #367 on: April 30, 2012, 00:07:26 »

To je cista laz,to su izmisljotine nezna odakle vam uopste ta informacija da se to desilo u vezi prolijevanja mokrace,a kolega SETRA 417 HDH nikad manovi nisu vizili udarne linije bas nikad odkako su dosli u bregavu,samo su vozili prilikom povratka iz Sarajeva,a sta se moze postici kad gazda ima ljude i u ministarstvu i svugdje kako ce iko ista postici na posten nacin, sramota  Angry
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #368 on: April 30, 2012, 10:17:45 »

Manovi su vozali Sarajevske linije tj. u 07:45 Stolac- Mosta pa dalje za Sarajevo i 11:00 za Sarajevo iz Mostar - Stolac 17:10 i Mostar - Stolac 19:30 .. Bijeli Cityliner je znao voziti u 15:00 Mostar - Rotimlja - Stolac .. Ja necu da komentarisem tamo neke veze ni vezice, govorim samo ono sto sam vidio i cuo .. Prije neki mjesec dva, dosao sam sa ocem, vozio je jednu 0303 .. sjedio sam u zadnjem kraju autobusa, cisto onako da vidim, kako se autobus ponasa na cesti, da cujem mjenjac i rad motor (jer se to moze najbolje osjetiti ako se sjedi u zadnjem kraju autobusa) .. Pored toga vidio sam stvarno tuzne prizore, vozaca namjerno provocirate, kazete ima izac on stane niko ne izlazi .. cupanje zvucnika onda psovanje, vrijedjanje itd ... Stvarno jadno, opet kazem ima tu i normalnih putnika i normalne djece, nazalost koja zasluzuju bolje, a ne mogu zbog njihovih kolega .. Jer kome se vise isplati ulagati, novac u 0303 i neke druge autobuse .. Padane koji je dosao bi je kao nov, 0303, 0303 koju vozi D.B bila je kao nova jedno vrijeme je radila Stolac- Sarajevo. Stari Cityliner bio potpuno remontovan, svaki autobus je nazad 3-4 godine u potpunosti remontovan bio ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Bussess
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 44



« Reply #369 on: April 30, 2012, 13:56:43 »

Iskreno po meni su vozaci i vise nego korektni,nisu oni krivi sto dobiju kante za voziti,ja stvarno neznam ko su ti sto to rade po autobusu al ja nisam puno vidio takvih prizora iako ih sigurno ima naravno ko i svugdje,vozaci su po meni prva liga ima izuzetaka naravno al vecina ih je dobra,a za padane po prici drugih vozaca sto je padane u onakvom stanju je kriv vozac koji ga duzi odkako je dosao(to mi je pricao jedan vozac da on i neodrzaje bus dobro) sto se tice unutrasnjosti 0303 odkako su remontovane i nije toliko pokidano sve al evo npr neki dan tokom voznje otvori se poklopac na podu gdje je motor i sva prasina ude u bus msm to po meni putnici nisu krivi,i molim te mozes li mi objasniti zasto svako malo nestaje u autobusu goriva,evo npr jutros man pri povratku iz Stoca za Mostar je na pola puta nestao bez goriva,to je ipak malo previse da u manu nestane goriva  Sad
Logged
mirza
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.972



« Reply #370 on: April 30, 2012, 14:23:17 »

Iskreno po meni su vozaci i vise nego korektni,nisu oni krivi sto dobiju kante za voziti,ja stvarno neznam ko su ti sto to rade po autobusu al ja nisam puno vidio takvih prizora iako ih sigurno ima naravno ko i svugdje,vozaci su po meni prva liga ima izuzetaka naravno al vecina ih je dobra,a za padane po prici drugih vozaca sto je padane u onakvom stanju je kriv vozac koji ga duzi odkako je dosao(to mi je pricao jedan vozac da on i neodrzaje bus dobro) sto se tice unutrasnjosti 0303 odkako su remontovane i nije toliko pokidano sve al evo npr neki dan tokom voznje otvori se poklopac na podu gdje je motor i sva prasina ude u bus msm to po meni putnici nisu krivi,i molim te mozes li mi objasniti zasto svako malo nestaje u autobusu goriva,evo npr jutros man pri povratku iz Stoca za Mostar je na pola puta nestao bez goriva,to je ipak malo previse da u manu nestane goriva  Sad
Mislim da vozač koji vozi Padane, prije vozio TAM-a 190a110. Sva bočna stakla mu bila pleksigasi.
Logged

TOVARNA  AVTOMOBILOV  IN MOTORJEV
Unknown
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #371 on: April 30, 2012, 21:48:15 »

Pa evo vozim se vec nekolike godine sa Bregavom, sa razlicitim autobusima i nijednom, ali nijednom nisam svjedocio da je neko vozacu nesto opsovao, ili da je nesto razbio u autobusu, ili ista slicno!
Osobno, nemam nijedne prituzbe na vozace, nisu nista ljudi krivi, dosta njih bi vam cak potvrdilo nase price, ispricao o stanju, jer nije ni njima nesto bolje nego nama, desi se da ljudi ne prime platu nekolika mjeseca, cak i do 5, a ne kako se prema njima odnose (na prijavu da je autobus pokvaren, jedan vozac je dobio samar od gazde).
A ta mokraca, to nije nista vise nego obicna laz, odakle ti ta informacija, ti ih vidio ili?
I jos za kraj hvalite man-ove, koji takodjer prokisnjavaju, i na kojima voda prolazi kroz prozor. Ne govorim to jer mi je neko rekao nego iz licnog iskustva, za razliku od nekih tu.
I napomenut cu jos jednom sad, sta god kazete ne mozete nikako opravdati autobus koji se je zapalio dok je bio pun putnika, mozda smo mi i za to krivi, da nije neko donio benzina i polio po zadnjem dijelu autobusa?!?
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #372 on: May 10, 2012, 21:36:31 »

Već uhodana saradnja sa Fidanom
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #373 on: May 10, 2012, 23:59:12 »

Fidan je prezadovoljan njima, dokaz tome je ova dugogodisnja saradnja, mislim da ni u buducnosti nece izostati ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #374 on: May 11, 2012, 08:22:48 »

Da, dalo se primjetiti u zadnje dvije godine da je baš intenzivno. Mada znaju često tu uletiti i Hukić i CTS.

Ima li šta od prinova?
Logged


Pages: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 45   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.05 seconds with 20 queries.