bhbus.ba
June 29, 2024, 06:06:50 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Bakić Reisen, Grosselfingen(D)/Gradiška  (Read 300005 times)
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #150 on: February 19, 2011, 20:44:30 »

VD vozi 3 puta sedmicno iz Prijedora samo za Munchen, a Nina iz Pranjavora za Munchen i Augsburg, mislim da ni jedni ni drugi ne idu u Banja Luku. Za Smiljica ne znam, ali i ako vozi ima dozvolu samo za "manja" mjesta u Njemackoj, a nema za Mznchen, Stuttgart, Frankfurt,...
Zaista je cudno da sam Bakic vozi jer koliko ja znam u Njemackoj ima puno Banjalucana??? Ali da ne ulazimo u politiku, samo mislim da je bezobrazno od Bakica ili Touringa kakve su im cijene!


Samo poredjenja radi pogledajte na Touringovom sajtu/ Brcko-Munchen povratna sa Bakicem 105eur, a linija koju vozi Transturist 80eur???
Brcko tu nije bitno, vec Trasturist vozi iz Tuzle gdje ima konkurenciju(Kantic), a Bakic preko BL gdje nema konkurencije... Istu stvar Touring radi i u HR, npr Belin-Osijek 180eur povratna, Berlin-Tuzla 120eur(opet zbog Kantica)  Grin
« Last Edit: February 19, 2011, 20:52:40 by coleman » Logged
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #151 on: February 19, 2011, 20:51:05 »

VD vozi 3 puta sedmicno iz Prijedora samo za Munchen, a Nina iz Pranjavora za Munchen i Augsburg, mislim da ni jedni ni drugi ne idu u Banja Luku. Za Smiljica ne znam, ali i ako vozi ima dozvolu samo za "manja" mjesta u Njemackoj, a nema za Mznchen, Stuttgart, Frankfurt,...
Zaista je cudno da sam Bakic vozi jer koliko ja znam u Njemackoj ima puno Banjalucana??? Ali da ne ulazimo u politiku, samo mislim da je bezobrazno od Bakica ili Touringa kakve su im cijene!
coleman - e nadji se u ovome: Scio me nihil scire!
Logged
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #152 on: February 19, 2011, 20:53:39 »

Zivo me interesuje, zasto toliko osoba "boli" Bakiceva cijena karata ili necija druga, svako ima svoju matematiku. Nisam jos cuo da je gospodin Ostoja Bakic dosao na stanicu i povukao nekoga za rukav u svoj bus.
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #153 on: February 19, 2011, 20:56:50 »

Zivo me interesuje, zasto toliko osoba "boli" Bakiceva cijena karata ili necija druga, svako ima svoju matematiku. Nisam jos cuo da je gospodin Ostoja Bakic dosao na stanicu i povukao nekoga za rukav u svoj bus.

Pa boli onog ko mora da putuje za BL  Wink
Logged
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #154 on: February 19, 2011, 20:59:30 »

Ti vjerovatno ne putujes za Banjaluku... Vidim da znas ko vozi iz/za Banjaluku...
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #155 on: February 19, 2011, 21:04:57 »

Ma nije problem druze, nek obrisu ovu raspravu moderatori  Wink Ja to cisto radi rasprave, jer mozda da malo smanje cijenu, mozda bi bilo i vise putnika? Npr moje komsije u de, idu sa nekim kombijem iz MUnchena za BL...
Ali kao sto kazes puni su autobusi zasad, pa nema ni potrebe da se snize cijene, ali sad dolazi i konkurencija u vidu low cost avio kompanija...
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #156 on: February 19, 2011, 21:06:55 »

ma da, ocito da putnicima neigra toliko ulogu, cim putuju po 2 busa, i naravno da nema potrebe smanjivati cijenu kad je nonstop pun ...
Logged


mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #157 on: February 19, 2011, 21:10:05 »

Ni u najmanju ruku ti ne uzimam za zlo, pa zato je forum napravljen da razmjenjujemo misljenja. Npr. tvoj komsija ide sa kombijem koji nema koncesiju i vjerovatno plati "kartu" 40 - 50 € u jednom pravcu iz Münchena, koju ne dobije, i isto tako nema osiguranje putnika u slucaju saobracajne nezgode a i voze "baustelci" poslije svog radnog vremena bez odmora, ako me razumijes. A Bakiceva/Touring - ova povratna karta je 90 - 100 €.
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #158 on: February 19, 2011, 21:20:00 »

Ni u najmanju ruku ti ne uzimam za zlo, pa zato je forum napravljen da razmjenjujemo misljenja. Npr. tvoj komsija ide sa kombijem koji nema koncesiju i vjerovatno plati "kartu" 40 - 50 € u jednom pravcu iz Münchena, koju ne dobije, i isto tako nema osiguranje putnika u slucaju saobracajne nezgode a i voze "baustelci" poslije svog radnog vremena bez odmora, ako me razumijes. A Bakiceva/Touring - ova povratna karta je 90 - 100 €.

Razumijem ja tebe i ja sam licno da idem prema BL, isao bih sa autobusom iako je skuplje, bas zbog sigurnosti i udobnosti  Wink
Samo kazem da se treba prilagodjavati situaciji, pogledaj npr Kantica, covjek je autobusima i cijenom presisao Touring, na linijama koje voze.
Nemoj ni mene pogresno shvatiti, ja nemam nista protiv Bakica, naprotiv izuzetno mi se svidja vozni park, a o odrzavanju da ne pricam, samo mislim da bi ipak cijenu treba prilagoditi malo.
Ali opet kad idu dva puna autobusa, bolje da bude cijena 100eur, nego 70eur, to shvatam.
Samo pazi da je cijena niza, mislim da bi opet bilo puno vise putnika, jer prvo ne bi ljudi isli "divljim prevoznicima", drugo mnogi bi moze odustali i voznje autom, ukoliko se busom vise isplati, a trece cesce bi i putovali  Wink
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #159 on: February 19, 2011, 23:56:14 »

Da ima konkurencije sigurno bi tu bilo i novijih buseva (iako su i ovi u savršenom stanju) a i nižih cijena...ovako čovjek nema razloga da ima manje cijene od trenutnih.

Što se tiče Doboja i okoline, tu debelo Kantić odrađuje. Centrotrans možda nahvata nešto usput ali to je slabo..naravno, i jedni i drugi staju na benzinskim pumpama.
« Last Edit: February 20, 2011, 00:00:05 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
enginecars
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #160 on: February 20, 2011, 02:53:03 »

Ima tu još nešto drugovi.. avioni ovu našu pustu bosnu stalno zaobilaze, naš prevoznik air bosna ima flotu od 3 aviona i to su bila dva do prošle godine dok ih nije preuzeo turkiš. Sada su počeli da lete za amsterdam i sigurno oteli nešto putnika centrotransu. banjalučki, mostarski aerodromi su izolirani praktično i čak oni koji lete avionima iz banja luke i okolice idu u zagreb na aerodrom.
kada nam ulete jednog dana jeftine aviokompanije onda če se početi i tresti ovaj autobusni prevoz.
kažu mi drugovi iz hrvatske da su međunarodne linije postale pustoš osim u ljeti kad dolaze turisti, svi pobjegli na avione. o tome treba da se razmišlja.
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #161 on: February 20, 2011, 11:17:48 »

neki dan jedna cura priča kako je busem do u švedsku oko 340 maraka, a avionska karta 140 maraka, tako da kad se uporedi vrijeme, novac i udobnost...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #162 on: February 20, 2011, 12:35:45 »

zaboravio si spomenuti vrijeme, sto najvecu ulogu igra, ipak daleko je svedska ...
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #163 on: February 20, 2011, 12:45:14 »

Avion je već dugo vremena mnogo mnogo bolja solucija od autobusa za Skandinaviju, pogotovo ako putuje jedna osoba. Za porodicu je auto možda isplativiji jer se može povesti i više prtljaga ali avion je svakako daleko povoljniji od autobusa i to se već vidi kad busevi gore idu poluprazni.

No, mislim da smo već otišli daleko od teme tako da apelujem da više ne gušimo istu.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #164 on: February 20, 2011, 12:52:52 »

Jedino sto bi se slozio sa vama jeste da je avion brzi Cheesy, i nista vise, ali bas nista.
Ides avionom, imas pravo do 20 kg prtljaga da poneses. Svaki kg preko je 7 - 15 €, zavisno od kompanije. Znam za primjere gdje pojedinci putuju avionom a torbe salju busom. Pa dok plate to sto posalju torbu, pa prevoz do/sa aerodroma sa kojih lete te "low cost" kompanije. Obicno tih jeftinih karata bude samo par u prodaji koje moras rezervisati i platiti puno prije leta. Uz te jeftine karte moras platiti posebno aerodromske takse. Tako da mislim da i BAKIC i KANTIC i CTS i GLOBTOUR i ostali, jos dugo, dugo vremena imati putnika i da im te jeftine kompanije nece praviti konkurenciju.
Logged
Pages: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.056 seconds with 21 queries.