bhbus.ba
June 26, 2024, 05:38:08 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 78   Go Down
  Print  
Author Topic: Globtour - Razno/Diskusije  (Read 309689 times)
talavizija
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 23


gonja tarabasu


« Reply #1095 on: July 30, 2014, 16:53:45 »

1988god sam prvi put s busom došao na zg kolodvor bio je nov još je na boju mirisa kad smo išli na parking stanemo do Kantića
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #1096 on: July 30, 2014, 17:51:54 »

Mi smo ovdje da raspravljamo izmedju ostalog i o tome ko stoji i kako iza firmi,sa argumentima,naravno..pa i da procjenjujemo ko je "jaci" u preveznim putnicima Wink...negdje gore sam vec napisao,besmisleno je uopste porediti firme..ne samo ove dvije nego inace..sve imaju svoje dobre i lose strane...
SVe sto si rekao to stoji, osim da nema "guranja". Guranja ima svugdje itekako.. Pa u Bosni nisi u stanju napraviti poljski WC bez dobre veze,, a kamoli otvarati linije medjunarodne linije.. Cinjenica je jedna sto se tiče prevoza putnika na linijama za Njemačku tu prednjače Globtour i Kantić, Linija za Austriju tu je CTS.. Da li je bolji Volvo, Setra, Setra je bolja nema tu puno diskusije.. Zadnja nabavka Kantićevih autobusa jasno se vidi da se marke nije stedjelo na kupovini, od panoramskog krova do 5-6 LED monitora..  Ali Globtourova ekspanzija daleko je jača, pogledaj malo koliko su nabavili autobusa u zadnjih nekoliko mjeseci, a stize ih jos 14.. Pored toliko velikih firma u HR, Globtour sa najbojlom ponudom kupi sinonim Hrvatskog transporta..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #1097 on: July 30, 2014, 19:08:18 »

Svak svašta lupa,pa da i ja Cheesy
Normalno je porediti gigante,po meni je sve ok u jednog i drugog prevoznika dobro rade,non stop ulazu u vozni park,samo što razlikuje naravno kvantitet od kvaliteta,nisam se vozio kantićevim setrama a vjerujem da je udobnost puno veća nego u globtourovim sideralima,volvo-ima,motama...
Nedavno sam išao,sa globtourom vani vozio sam se motom po meni je ok bus i veoma dobar za daleke linije,dok sideral toliko naredanih mjesta,toliko usko,toliko je bucan,i NEUDOBAN !!
sad ce me dosta vas napast,ali dragi ljudi ja sam se udobnije osjecao u jednoj dobroj S215HD u jednog prevoznika nego u tom SIDERALU...
Logged

boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #1098 on: July 30, 2014, 20:03:14 »

Uveliko se ova dva prevoznika razlikuju kad je u pitanju nabavka novih vozila...
Kantic ima politiku kupovine kvalitetnih i skupih setri i odrzavanja onih linija koje vozi za Njemacku bez daljenjeg sirenja na druge firme kupovina i to. Jest da je preuzeo skoro skolski prevoz ali to je sitnica samo, a Globtour je vec odavno odlucio nabavljati recemo jeftine Sitedrale, Mote itd. (jer prema cijeni Setre su upola jeftiniji ako ne i vise) i ostavljati novac sa strane za kupovinu drugih firmi u BiH i inozemstvu da bi se sirio sto se pokazalo kao veoma dobar potez jer vidi se da Croatia bus iz dana u dan donosi vise novca jer svako malo neke buseve kupuju anisu nju samo kupili kupili su dosta drugih firmi sa dobrim linijama na koje salju one autobuse koji vise nisu za slati za duge linije za Njemacku. Grin
Logged
AudiEd
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 404



« Reply #1099 on: July 30, 2014, 23:13:33 »

Utvrdili smo razliku izmedju Kantica i Globtoura , mozemo li sad o nekoj drugoj temi raspravljat ? xD
Logged
svicer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 154



« Reply #1100 on: August 06, 2014, 07:34:22 »

Finansijski izvjestaji za 2013. jasno kazu:

CTS-Eurolines
Prihod 30.494.000 KM
Profit 269.000 KM
Radnika 497


Globtour
Prihod 15.997.000 KM
Profit 901.100 KM
Radnika 114

Kantic
Prihod 10.791.000 KM
Profit 1.296.000 KM
Radnika 90

Dakle, CTS je duplo veci od Globtoura, a Globtour upola veci od Kantica...

Pitanje, Globtour, dalije ovo samo u Bosni ili svuda, isto vrijedi i za Kantica, jer isti imaju firme na vise adresa/drzava.

Svezi Serije 5, misljenjena sam da su iste iz predserije i da ce poslije doci u Kanticevo vlasnistvo,dok su sad u  nekom najmu od .Radi se u soficiranom vozilo za koje sam Kantic nema ovlasti da servisira i toce raditi tvornica.

CTS, nije fer da usporedjujete tu firmu jer ista radi i gradski prijevoz i ima i o kantona prihode.
Logged
Ante
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.141



« Reply #1101 on: August 10, 2014, 13:32:49 »

jedna ljepa slikica iz prošlosti

http://autobusse.startbilder.de/1024/031116-aus-kroatien-globtour-216678.jpg

Jedan AV 120 u Baselu gdje je on sad?   Smiley

Izvor : http://brandinside.de/marke/IR733938/GLOBTOUR


Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1102 on: August 26, 2014, 22:47:22 »

Higer novi vidjen na liniji za Banja Luku

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
steyr1985
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 161


« Reply #1103 on: August 29, 2014, 21:29:45 »

Mi smo ovdje da raspravljamo izmedju ostalog i o tome ko stoji i kako iza firmi,sa argumentima,naravno..pa i da procjenjujemo ko je "jaci" u preveznim putnicima Wink...negdje gore sam vec napisao,besmisleno je uopste porediti firme..ne samo ove dvije nego inace..sve imaju svoje dobre i lose strane...
SVe sto si rekao to stoji, osim da nema "guranja". Guranja ima svugdje itekako.. Pa u Bosni nisi u stanju napraviti poljski WC bez dobre veze,, a kamoli otvarati linije medjunarodne linije.. Cinjenica je jedna sto se tiče prevoza putnika na linijama za Njemačku tu prednjače Globtour i Kantić, Linija za Austriju tu je CTS.. Da li je bolji Volvo, Setra, Setra je bolja nema tu puno diskusije.. Zadnja nabavka Kantićevih autobusa jasno se vidi da se marke nije stedjelo na kupovini, od panoramskog krova do 5-6 LED monitora..  Ali Globtourova ekspanzija daleko je jača, pogledaj malo koliko su nabavili autobusa u zadnjih nekoliko mjeseci, a stize ih jos 14.. Pored toliko velikih firma u HR, Globtour sa najbojlom ponudom kupi sinonim Hrvatskog transporta..
Prije nego što je Globtour kupio CB ta ista firma je bila u vlasništvu AP Varaždina.  Isto tako AP Varaždin je imao jedno vrijeme  ekspanziju širenja CB, ATP Šibenik, Croag, AP Imotski da bi na kraju vlasnik AP Varaždina završio na dva metra konopa.  U Globtourovom slučaju tako ne mora biti ali je činjenica da za  svako naglo širenje  treba imati zbilja dubok džep i veliko srce.  Što se tiče usporedbe ove dvije firme Kantić i Globtour mislim da će vrijeme pokazati tko je pametnije radio.  Za kraj pogledajmo situaciju u  Hrvatskoj ulaskom u EU, prije je iz Zagreba za Njemačku dozvole imao samo Touring da bi sada uz njih dozvole dobili i Autotrans, Promet Makarska, Herc tours, Panturist .
Logged
MANAS1183
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 432



« Reply #1104 on: August 29, 2014, 21:37:55 »

Higer novi vidjen na liniji za Banja Luku

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Ja sam vidio 3 njihova Higera kod Milinovića u Garaži,jedan nije imao table
Logged

Internacionalni transport "BENZ" Jakupovci bb,Laktaši
"Der LKW bringt was sie täglich brauchen"
https://www.youtube.com/watch?v=X5xwinQZbS0
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1105 on: August 29, 2014, 21:45:28 »

stigla su tri Higera, sva tri će na bh. table. Dva već rade na BL-Sarajevo

Očekuje se da će iz firme početkom oktobra otići Temsa i skarabudženi MAN i Neoplan. (sve Salineini busevi)
Logged


Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #1106 on: September 23, 2014, 20:56:16 »

Globtour angažovan za prevoz Gračaničkih maturanata na exkurziju u Španiju, večeras treba da krenu.
Logged

piksi007
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 4



« Reply #1107 on: September 25, 2014, 10:03:51 »

Pozz forumaši. Da li mi može neko od vas dati broj globtour kompanije, rezervirao bih mjesto iz Brčkog do Kopra, a nikako ne mogu da nađem broj.
Logged
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #1108 on: September 25, 2014, 12:15:47 »

00387(0)36/653-250

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1109 on: September 30, 2014, 11:52:18 »

ne znam koliko je novost, ali Globtour ima vozačicu Cheesy
Logged


Pages: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 78   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.061 seconds with 20 queries.