bhbus.ba
April 20, 2024, 07:29:29 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 19   Go Down
  Print  
Author Topic: Semberija Transport - Razno/Diskusije  (Read 64771 times)
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #15 on: September 05, 2010, 00:37:48 »

Ne bih se ja sa njim do Berlina vozio...Roll Eyes

Sto ?

Ima mnogo boljih buseva na toj liniji, a oni mogu fino poslati S 317 HDH...nije mi ovo baš udobno za tako dugu relaciju.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #16 on: September 05, 2010, 11:43:27 »

Ne bih se ja sa njim do Berlina vozio...Roll Eyes

Sto ?

Ima mnogo boljih buseva na toj liniji, a oni mogu fino poslati S 317 HDH...nije mi ovo baš udobno za tako dugu relaciju.

Kojih? Jedino je bolji Kantic koji voze uglavnom sa 416HDH, a Transturist, CTS, Touring voze sa Manovim ili Bovinim kantama od kojih je ovaj  Transliner ili Cityliner koji zna isto voziti ovu liniju bar 5 puta udobniji...
A da ti ne pricam da je karta povratna do Berlina 110/120eur, sto mislim da nema nigdje, u sezoni je ST puna do zadnjeg mijesta, ali malo ih zeza van sezone i sto nemaju polazak iz BiH subotom, vec srijedom

Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #17 on: September 05, 2010, 12:24:56 »

Cijena karte je odlična, to nisam znao....mada je Transliner daleko ispod Citylinera Wink
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #18 on: September 05, 2010, 12:30:48 »

Cijena karte je odlična, to nisam znao....mada je Transliner daleko ispod Citylinera Wink

Citylineri i 317 uglavnom voze Wien jer tamo ima vise putnika, ali idu i Citylineri za Berlin, ali vise ide Transliner, pa ne znam svi su kupljeni od iste firme i sjedista su ista. U solidnom su stanju i mogu da voze tu liniju, udobniji su od Lions Coacha puno, a i od Bova Futura
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #19 on: September 05, 2010, 12:55:47 »

sto se tice toga, meni se semberija jako svidja kao firma, vidi se da su ozbiljni i profesionalni, a sto se tice da van sezone ih zeza malo sto nema putnika, neznam koga ne zeza ... cak i kantic slabije vozi van sezone, kad je sezona ide 431 dt svaki dan za dortmund, a vikendom 431 i 417, a van sezone 417 i to pola pune ... tako da to je nomralna pojava ... u semberije mi prelijepo i ocuvano izgledaju busevi, i mislim da nije neki problem s translinerom putovati do berlina, mislim da je veci problem sa manovima putovati na tako dugim relacijama ...
Logged


coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #20 on: September 05, 2010, 15:14:18 »

sto se tice toga, meni se semberija jako svidja kao firma, vidi se da su ozbiljni i profesionalni, a sto se tice da van sezone ih zeza malo sto nema putnika, neznam koga ne zeza ... cak i kantic slabije vozi van sezone, kad je sezona ide 431 dt svaki dan za dortmund, a vikendom 431 i 417, a van sezone 417 i to pola pune ... tako da to je nomralna pojava ... u semberije mi prelijepo i ocuvano izgledaju busevi, i mislim da nije neki problem s translinerom putovati do berlina, mislim da je veci problem sa manovima putovati na tako dugim relacijama ...

Dobri su, cijena povoljna, vozaci usluzni i prijatni, bus je OK, sve u svemu za pohvalu su.

I za Wien su najpovoljniji koliko sam upoznat
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #21 on: September 05, 2010, 15:16:50 »

a kojim danima imaju za Wien polaske , i koliko iznosi karta ? velika je konkurencija na Becu ...
Logged


coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #22 on: September 05, 2010, 15:33:27 »

a kojim danima imaju za Wien polaske , i koliko iznosi karta ? velika je konkurencija na Becu ...

Ponedeljak, cetvrtak, petak iz Austrija, a srijda, cetvrtak, nedelja iz BiH. Ne znam cijenu tacno posto ne idem tamo, ali znam da je prije bila povratna 40eur, da li su u medjuvremenu sta poskupljali ne znam?
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #23 on: September 05, 2010, 15:37:43 »

super, i imaju dosta i polazaka i cijena ekstra ...
Logged


kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #24 on: September 05, 2010, 17:21:20 »

Koliko je meni poznato Kantić je definitivno najeftiniji na liniji za Berlin.Ovo pričam iz ličnog iskustva. Wink
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #25 on: September 05, 2010, 17:31:31 »

Koliko je meni poznato Kantić je definitivno najeftiniji na liniji za Berlin.Ovo pričam iz ličnog iskustva. Wink

Jeftinija je Semberija,  povratna karta sa Semberijom je 2005/6 god je bila 100eur, pa su poskupljali na 120, ali mislim da je sa popustom 110. Nemoj mi bas 100% vjerovati da li je 110 ili 120. Sa Kanticem je do Dresdena cini mi se 130, ali je Kantic prosle godine u sezoni davao neki popust, ne znam da li je i ove?
Logged
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #26 on: September 05, 2010, 17:34:39 »

Koliko je meni poznato Kantić je definitivno najeftiniji na liniji za Berlin.Ovo pričam iz ličnog iskustva. Wink

Jeftinija je Semberija,  povratna karta sa Semberijom je 2005/6 god je bila 100eur, pa su poskupljali na 120, ali mislim da je sa popustom 110. Nemoj mi bas 100% vjerovati da li je 110 ili 120. Sa Kanticem je do Dresdena cini mi se 130, ali je Kantic prosle godine u sezoni davao neki popust, ne znam da li je i ove?
Jeste kod Kantića je bilo sezonsko sniženje.A mi lagano idemi u OT........... Wink :)Ja sam platio povratnu kartu Sarajevo -Berlin 150 eura a prtljag je bio besplatan........
« Last Edit: September 05, 2010, 17:43:30 by kilometar » Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #27 on: September 05, 2010, 19:01:40 »

ali opet gledajuci na ove neoplane i kanticevu 416 nije velika razlika cijene, kolika je razlika udobnosti, nemam nista protiv semberije, ali kantic je za medjunarodne linije br.1

a nije OT , i jesu teme da se i diskutuje, poredi itd ,ne samo da se slike stavljaju Wink ja volim diskusije, ali pozitivno nastrojene ...
Logged


kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #28 on: September 05, 2010, 19:08:02 »

ali opet gledajuci na ove neoplane i kanticevu 416 nije velika razlika cijene, kolika je razlika udobnosti, nemam nista protiv semberije, ali kantic je za medjunarodne linije br.1

a nije OT , i jesu teme da se i diskutuje, poredi itd ,ne samo da se slike stavljaju Wink ja volim diskusije, ali pozitivno nastrojene ...
Naravno,ako već mogu da biram voziću se sa onim koji ima bolju uslugu.Cijena,udobnost autobusa,odnos osoblja prema putnicima,to su za mene parametri po kojima cijenim sa kojim ću se prijevoznikom da vozim.A i nisam,vala,ništa novo rekao Grin
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #29 on: September 05, 2010, 19:52:17 »

ali opet gledajuci na ove neoplane i kanticevu 416 nije velika razlika cijene, kolika je razlika udobnosti, nemam nista protiv semberije, ali kantic je za medjunarodne linije br.1

a nije OT , i jesu teme da se i diskutuje, poredi itd ,ne samo da se slike stavljaju Wink ja volim diskusije, ali pozitivno nastrojene ...

U pravu si, samo i nisu oni neka konkurencija, jer Kantic ne ide u Brcko, Bijeljinu, Zvornik, a imaju i razlicita vremena polaska, Semberrija ide srijedom iz Bijeljine u 11h, a vraca se petkom u 17h, a Kantic vozi subotom iz Sarajeva u 12(oko 18h je na Loncarima), a petkom iz Berlina u 8h.

Inace zanimljivost, ako hoces prebaci u temu Kantic, taj Kanticev polazak je vozio prije EFEM Reisen Muratovic, a zanimljivo je da mu je do Loncara trebalo 4-5h duzer nego Kanticu, Kantic stigne u 3h ujutru, a ovi su dolazili oko 7-8 ujutru. Inace Semberija i Kantic stignu prilicno brzo iz Berlina do Loncara za nekih 16-17-18h, jer idu preko Regensburga( i Efem je isao preko Regensburga, a Touring ide preko Munchena pa mislim da ima treba vise)
Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 19   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.046 seconds with 21 queries.