bhbus.ba
June 16, 2024, 17:13:35 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Kantić - Razno/Diskusije  (Read 464367 times)
Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #720 on: April 07, 2011, 01:06:28 »

Tu liniju Zavidovici-Basel ja vidio prosle sedmice..vozila 417-ka..al nisam mogao ni slikat jer mi je iznenada dosao pa nisam imao nikakve sanse za slikat .
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #721 on: April 07, 2011, 01:24:35 »

Priložit ću ja od jučer sliku 417 HDH na toj linij, slikana u Doboj na povratku iz Basela ... Tako da sam se uvjerio da voze tu liniju, kasnije provjerio... Ta linija se vozila, ali nije svaki puta, u sezoni se vozila često, slabo kada da se preskočio polazak, van sezone se većinom ta linija vozila po potrebi, znači po najavljenim putnicima, a poslije ukidanja viza vozi redovno ...
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #722 on: April 07, 2011, 08:51:20 »

nego jesu li setre 215 HD
152-M-883
052-T-730


dobilwe ove nove table, da ih uvrstim?
Logged


Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #723 on: April 07, 2011, 18:13:44 »

Kad već idemo u  OFF TOPIC tako da nazovemo, mada ja to ne smatram nepotrebnom pričom, jer u svakome slučaju pričamo o ovome prevozniku čija je tema, o dešavanjima oko njegovih buseva, kretanja buseva, pravljenja pauza itd...

Za to i jeste ova tema... Samo slobodno diskutujte o tome...

Na tu temu, evo moje pitanje, već mihael kad viđaš često Kantićeve buseve na toj benzinskoj na pauzi, možeš mi reći u koliko odprilike budu oni tu na toj benzinskoj, da imam taj info, ako kad naletim u to vrijeme tim putem... Ako ne znaš sledeći put kad ih ugledaš zapaziš na toj lokaciji, pogledaj vrijeme i zapamti da mi preneseš taj info ...

Pozdrav.
Vaš Amar (Administrator Smiley )

Ja ti mogu reći , da jako često kada idem na autocestu ili u Slobodnicu na Tifonu i Zovki vidim Kanticev autobus , 2-3 , a ta ti je benzinska predaleko od moje kuće , jer ja živim na drugom kraju grada , tako da ti nemogu reći kada su autobusi tamo , ali uvijek , ama baš uvijek , kada idem u Bosanski Brod , naletim na Kanticeve autobuse , eto poslat cu ti sliku sa Google Maps gdje je GP i benzinska , tako da vidiš , a kad budem išao i u Bos . Brod , ponjet ću aparat i probati slikati buseve , eto ako Mate često prelazi , pitaj njega možda zna bolje oko koliko budu busevi tamo , ali sam siguran da barem jedan na dan prođe Smiley
Logged

Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #724 on: April 07, 2011, 19:46:43 »

Amare nemam reci za s 317 hdh (CH) table.Svaka cast tebi na obecanje koje si ispunio.Covek od reci.Setra ista je kao i pre nekoliko godina kada sam je ja video na Minhen tablama pa cak je zastava jos na sofersajbni Smiley bas si me pozitivno iznenadio Wink
sad idem kopirati jednu sliku Cheesy
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #725 on: April 07, 2011, 23:22:51 »

Kad već idemo u  OFF TOPIC tako da nazovemo, mada ja to ne smatram nepotrebnom pričom, jer u svakome slučaju pričamo o ovome prevozniku čija je tema, o dešavanjima oko njegovih buseva, kretanja buseva, pravljenja pauza itd...

Za to i jeste ova tema... Samo slobodno diskutujte o tome...

Na tu temu, evo moje pitanje, već mihael kad viđaš često Kantićeve buseve na toj benzinskoj na pauzi, možeš mi reći u koliko odprilike budu oni tu na toj benzinskoj, da imam taj info, ako kad naletim u to vrijeme tim putem... Ako ne znaš sledeći put kad ih ugledaš zapaziš na toj lokaciji, pogledaj vrijeme i zapamti da mi preneseš taj info ...

Pozdrav.
Vaš Amar (Administrator Smiley )

Ja ti mogu reći , da jako često kada idem na autocestu ili u Slobodnicu na Tifonu i Zovki vidim Kanticev autobus , 2-3 , a ta ti je benzinska predaleko od moje kuće , jer ja živim na drugom kraju grada , tako da ti nemogu reći kada su autobusi tamo , ali uvijek , ama baš uvijek , kada idem u Bosanski Brod , naletim na Kanticeve autobuse , eto poslat cu ti sliku sa Google Maps gdje je GP i benzinska , tako da vidiš , a kad budem išao i u Bos . Brod , ponjet ću aparat i probati slikati buseve , eto ako Mate često prelazi , pitaj njega možda zna bolje oko koliko budu busevi tamo , ali sam siguran da barem jedan na dan prođe Smiley
Ma nemaš potrebe slati mi snimak google maps, jer znam gdje se šta nalazi i razdaljine itd ...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #726 on: April 07, 2011, 23:30:54 »

Amare nemam reci za s 317 hdh (CH) table.Svaka cast tebi na obecanje koje si ispunio.Covek od reci.Setra ista je kao i pre nekoliko godina kada sam je ja video na Minhen tablama pa cak je zastava jos na sofersajbni Smiley bas si me pozitivno iznenadio Wink
sad idem kopirati jednu sliku Cheesy

Ako ti trebaju u orginalnoj veličini, samo javi...

A imam informaciju da je moguće da sam uhvatio možda i zadnju šansu da je slikam u Kantićevim redovima, jer kako mi je rečeno, ova Setra bi mogla prodata nekome prevozniku u Švicarskoj, poslije ove vožnje u narednim danima bi trebali doći iz zainteresovane firme da pogledaju autobus. Pa ćemo vidjeti ishod te posjete... Meni jako žao, jer je jako ekstra bus, i šteta da ode iz Kantićevih redova... Vozač koji je na slikama mi je rekao/pitao/izjavio, to ti slikaš 317 HDH da uđe u legendu firme...
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #727 on: April 08, 2011, 08:39:52 »

amare jesu li setre 215 HD
152-M-883
052-T-730

dobile nove reg, da ih uvrstimo?
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #728 on: April 08, 2011, 08:56:05 »

amare jesu li setre 215 HD
152-M-883
052-T-730

dobile nove reg, da ih uvrstimo?
Da, tako je kako si rekao Wink ... Slobodno uvrsti !
Logged


Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #729 on: April 08, 2011, 23:58:24 »

Amare nemam reci za s 317 hdh (CH) table.Svaka cast tebi na obecanje koje si ispunio.Covek od reci.Setra ista je kao i pre nekoliko godina kada sam je ja video na Minhen tablama pa cak je zastava jos na sofersajbni Smiley bas si me pozitivno iznenadio Wink
sad idem kopirati jednu sliku Cheesy

Ako ti trebaju u orginalnoj veličini, samo javi...

A imam informaciju da je moguće da sam uhvatio možda i zadnju šansu da je slikam u Kantićevim redovima, jer kako mi je rečeno, ova Setra bi mogla prodata nekome prevozniku u Švicarskoj, poslije ove vožnje u narednim danima bi trebali doći iz zainteresovane firme da pogledaju autobus. Pa ćemo vidjeti ishod te posjete... Meni jako žao, jer je jako ekstra bus, i šteta da ode iz Kantićevih redova... Vozač koji je na slikama mi je rekao/pitao/izjavio, to ti slikaš 317 HDH da uđe u legendu firme...

Stvarano je steta ako je prodaju,bas je bus dobar.Eto vidis ko ceka taj i doceka
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #730 on: April 09, 2011, 02:17:57 »

Da, upravo tako, i ja sam bio uvjeren da ću je 90% vjerovatnoće dočekati, onih 10% otišlo je na to da je moguće da se proda pa da je ne uspijem/ ne stignem uslikati u Kantić "bojama".

Što se tiče prodaje te 317 HDH, stvarno bi bilo šteta, ali vjerujem da Kantić zna najbolje šta je najbolje za poslovanje firme, po pitanju prodaje tih Setri 300 serije. Znači taj mogući kupac je samo moguće da će je kupiti, postoji i ono da se neće moći dogovoriti oko "uslova" prodaje pa da ipak ta makina ostane u Kantić redovima. U svakome slučaju ukoliko se proda, ode iz voznog parka Kantić Touristika barem sam imao čast se provozati u njoj zadnji puta prije nego što je promjenila vlasnika, na što bi bio veoma ponosan, mislim ponosan na zadnju vožnju, da sam se i u njoj barem jednome provozao, mada se uveliko nadam da ostane kod Kantića, jer je stvarno "mašinerija" od autobusa. Vozao sam se i u Setrama 400 serije, čak u nekim koje su bile stare svega nekoliko sedmica, i svakako i to su strojevi, ali ova 317 HDH je specifičan autobus na svoj način, ima ono nešto u sebi što daje osjećaj luksuza, zadovoljsta, ugodnosti itd...
Logged


coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #731 on: April 09, 2011, 12:11:43 »

Svaka cast amare, u srijedu sam vidio 317HDH negdje kod Zg, bilo je oko 15-20 putnika. Jeste savrsen autobus, uosatalom kao i svi Kanticevi. Isto sam vidio i 215HD za Zg, malo prije ove 317, i on je bio popunjen pola autobusa.
Inace jutros na pumpi Faruk Doljancic u Orisiju stoji jedna 315HDH sam natpisomk Biss voznja(ako sam dobro vidio)Huh?
Logged
Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #732 on: April 09, 2011, 12:16:56 »

Svaka cast amare, u srijedu sam vidio 317HDH negdje kod Zg, bilo je oko 15-20 putnika. Jeste savrsen autobus, uosatalom kao i svi Kanticevi. Isto sam vidio i 215HD za Zg, malo prije ove 317, i on je bio popunjen pola autobusa.
Inace jutros na pumpi Faruk Doljancic u Orisiju stoji jedna 315HDH sam natpisomk Biss voznja(ako sam dobro vidio)Huh?
Misliš BISS TOURS ?
Logged

coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #733 on: April 09, 2011, 12:23:23 »

Svaka cast amare, u srijedu sam vidio 317HDH negdje kod Zg, bilo je oko 15-20 putnika. Jeste savrsen autobus, uosatalom kao i svi Kanticevi. Isto sam vidio i 215HD za Zg, malo prije ove 317, i on je bio popunjen pola autobusa.
Inace jutros na pumpi Faruk Doljancic u Orisiju stoji jedna 315HDH sam natpisomk Biss voznja(ako sam dobro vidio)Huh?
Misliš BISS TOURS ?

Biss voznja(dodatni uatobus)

Samo jos da dodam, u srijedu Kantic dva puna autobusa za Dortmund, a Touring (TT novim Starilnerom) samo 20ak putnika
« Last Edit: April 09, 2011, 12:25:03 by coleman » Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #734 on: April 09, 2011, 14:45:18 »




Fine slike, ja ti danas sviram kod škole u Lohinji, ti me izgleda nisi skonto, jer sam i ja kružio par puta na toj dionici, čekajući Kantiće, kasnije kad sam se vratio prema Gračanici, nisam te vidio... Negdje si već bio otišao...


Svaka cast amare, u srijedu sam vidio 317HDH negdje kod Zg, bilo je oko 15-20 putnika. Jeste savrsen autobus, uosatalom kao i svi Kanticevi. Isto sam vidio i 215HD za Zg, malo prije ove 317, i on je bio popunjen pola autobusa.
Inace jutros na pumpi Faruk Doljancic u Orisiju stoji jedna 315HDH sam natpisomk Biss voznja(ako sam dobro vidio)Huh?
Misliš BISS TOURS ?
Biss voznja(dodatni uatobus)
Samo jos da dodam, u srijedu Kantic dva puna autobusa za Dortmund, a Touring (TT novim Starilnerom) samo 20ak putnika
O ovome smo već jednom prilikom "diskutovali". Naime tabla bis vožnja, znači da je to ispomoć već jednom autobusu koji ide na toj liniji isti dan u isto sati polazak, i obično je pravilo da prvi "glavni" autobus ide a iza njega ispomoć drugi autobus na istoj liniji sa tablom Bis vožnja, i obično po pravilu autobus ispomoć nesmije kasniti više od 15-20 minuta za "glavnim" autobusom. U Kantića često bude autobusa sa tablama bis vožnja, pogotovo na liniji za Dortmund, jer se često desi da se već prije ulaska u Tuzlu napuni već jedan autobus na toj liniji, i onda oni šalju još jedan kao ispomoć da bi primili sve putnike, da nebi niko ostao. Sezonom u Kantića vikendom na liniji Dortmund većinom ide redovno 431 dt, a nemal u 90% slučajeva vikendom ide još uz 431 dt ide i ispomoć 417 HDH, toliko dobro funkcioniše ta linija i ima najviše na toj liniji putnika... Što je dokaz što je coleman napisao da je u srijedu na liniji za Dortmund Kantić otišao sa 2 autobusa, a Trans Turist sa Starlinerom 2 generacije oko 20tak putnika, i većinom je to tako...

Što se tiče natpisa u Kantića, BISS Vožnja, i o tome smo raspravljali jednom prilikom i na kraju smo došli do saznanja da pravilno se piše Bis vožnja, a ne kao na Kantićevim tablama biSS , sa dva S slova. Što je moguće da su tako napravili radi inostranstva gore, jer duplo slovo se u većini jezika pročita brzo...
Logged


Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.072 seconds with 21 queries.