bhbus.ba
June 26, 2024, 05:01:04 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: Kantić - Razno/Diskusije  (Read 465488 times)
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #615 on: February 24, 2011, 18:24:11 »

pa izgleda da kako sam cuo ima vise putnika na toj liniji poslije ukidanja viza ... a kad odes na autobusku u Sarajevo i pitas kad ima kojim danom za Berlin, samo govore one dane kada ide Touring/Eurolines, kantica ni ne spomenu ... ni srijedu ni subotu ... to sam licno se uvjerio, bas pitao ...
Zbog cega nece da kazu srijedu i subotu?
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #616 on: February 24, 2011, 18:30:33 »

Pa vjerovatno zbog toga što je AS u vlasništvu CTS-a, a oni voze čini mi se četvrtkom... Ali nije to samo slučaj u Sarajevu, može se reći da svugdje, svako "svoga" gura...
Logged
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #617 on: February 24, 2011, 18:34:04 »

Pa vjerovatno zbog toga što je AS u vlasništvu CTS-a, a oni voze čini mi se četvrtkom... Ali nije to samo slučaj u Sarajevu, može se reći da svugdje, svako "svoga" gura...
Aha, pa ko ima koncesiju da vozi tu liniju? Ne mogu obe firme odrzavati istu liniju koliko znam.
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #618 on: February 24, 2011, 18:35:05 »

CTS / Touring vozi na Zenicu, a Kantić preko Karaule na Tuzlu...
Logged
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #619 on: February 24, 2011, 18:36:43 »

A ko ima Sarajevo u koncesiji?
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #620 on: February 24, 2011, 18:37:45 »

Pa oboje, linija je Sarajevo-Berlin, samo se ne obilaze ista mjesta...
Logged
mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #621 on: February 24, 2011, 18:41:08 »

Pa oboje, linija je Sarajevo-Berlin, samo se ne obilaze ista mjesta...
Dobro za mjesta koja se obilaze izmedju. Ali nije mi jasno kako obe firme mogu uzeti putnike, npr. iz Sarajeva za Berlin?
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #622 on: February 24, 2011, 18:44:22 »

Pa Kantić po voznom redu vozi srijedom i subotom, CTS četvrtkom, i samo je Sarajevo isto mjesto, a i različiti su dani polska.
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #623 on: February 24, 2011, 19:12:06 »

da, nije isti dan polaska ... a da, nije to slucaj samo na AS Sarajevo, nego nako jednom prilikom sam pitao i znam da mi nisu rekli i kad sam pitao za kantica, onda su mi rekli...
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #624 on: February 24, 2011, 20:18:29 »

pa izgleda da kako sam cuo ima vise putnika na toj liniji poslije ukidanja viza ... a kad odes na autobusku u Sarajevo i pitas kad ima kojim danom za Berlin, samo govore one dane kada ide Touring/Eurolines, kantica ni ne spomenu ... ni srijedu ni subotu ... to sam licno se uvjerio, bas pitao ...

skoro sam pričao sa vozačem PPZ i kaže da kad ljudi pitaju za Ljubljanu kad ima bus, oni (CTS i AS Sarajevo) govore samo za sebe i svoje linije, a ne spominju liniju PPZ-a (Sarajevo-Ljubljana)... krajnje neprofesionalno, al u današnje vrijeme i sasvim normalno...
Logged


coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #625 on: February 24, 2011, 22:29:53 »

Pa oboje, linija je Sarajevo-Berlin, samo se ne obilaze ista mjesta...
Dobro za mjesta koja se obilaze izmedju. Ali nije mi jasno kako obe firme mogu uzeti putnike, npr. iz Sarajeva za Berlin?

Nema to nikakve veze, mogu ici i kroz ista mjesta, bitno da im se vremena polaska ne podudaraju, sad ne znam koliki mora biti vremenski razmak na medjurnarodnoj, vjerovatno ima negdje na netu.

Logged
Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #626 on: February 27, 2011, 01:41:57 »

Danas prvi put da vidim da je Kantic kasnio i to bogami ni malo ni vise 1.30 h
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #627 on: February 27, 2011, 01:55:50 »

Danas prvi put da vidim da je Kantic kasnio i to bogami ni malo ni vise 1.30 h

Sve zavisi od stanja na putevima, koje nije nimalo bajno. Kod nas snijega na pretek.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #628 on: February 27, 2011, 02:07:17 »

Danas prvi put da vidim da je Kantic kasnio i to bogami ni malo ni vise 1.30 h

Sve zavisi od stanja na putevima, koje nije nimalo bajno. Kod nas snijega na pretek.

Neznam kako je gore po Njemackoj bilo , ovde u Stuttgartu danas sunce sijalo skoro celog dana pravi proletan dan, ali od kad ja pratim autobuse na forumima a to je vec cetrvrta goduna ovo je prvi put da on kasni sto se normalno moze desiti zbog bilo kakkvig uslova
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #629 on: February 27, 2011, 03:48:36 »

ma da, to je situacija koja se svakome moze desiti, nista strasno...
Ali ja predpostavljam da je razlog tog kasnjenja situacija vremena u BiH i stanju puteva u BiH, u vecini dijelova BiH snijeg nemalo neprestano pada vec vise od 4 dana, niske su temperature, a Zimske Sluzbe u BiH svoj posao dosta lose obavljaju u odnosu na ostale zemlje, sto mozete vidjeti i na slikama od predhodnih dana iz BiH, da su velike količine snijega na putevima sto otezava promet saobracaja, a zimske sluzbe kao i da ne obavljaju posao, nego cekaju da tek kada stane snijeg krenu sa ciscenjem saobracaja, sto nije nikakvo cudo, jer to se i predhodnih godina kod vecine zimskih sluzbi tako radilo , kako bi ustedili na gorivu i potrosnji materijala za otapanje snijega (soli). Tako da posto Kantic na svojim linijama za Europu prvobitno obidje veliku povrsinu BIH na putu prema europi kupeci svoje putike i na taj nacin tu sigurno izgubi dosta vremena koje kasnije ne moze nadoknaditi na cistim i prohodnim cestama presavsi nam u susjednu drzavu Hrvatsku. Hrvatske zimske sluzbe obavljaju svoje duznosti i posao kao i sve europske zimske sluzbe, sto se i vidi rezultatom veoma prohodnih puteva. Dok nasi u BiH jos uvijek koriste situaciju u kojoj jos uvijek nemamo inspekcijiskih sluzbi koje kontroslicu rad ovih sluzbi i utrosenje sredstava, do tad ce biti ovakvo stanje na putevima, jer u nas sluzbe nece doci tobe dok ih neko ne pritisne i fino sankcionise i onda tek ce se opametiti, tako da cemo vidjeti kad ce se to kod nas desiti, kad ce poceti funkcionisanje takvih inspekcija i sprovodjenem zakona BiH putem takvih inspekcijskih agencija.

Evo ja licno nisam vec 3 dana sjeo za volan svog auta, jer ne zelim riziokovati sigurnost sebe i ostalih ucesnika u saobracaju voznjom po putevima koji su veoma kliski i opasni, jer je veoma velika mogucnosti nezgoda na takvoj situaciji, tako da nisam sjeo vec 3 dana u auto, jer nisam ni imao neke obaveze i posla pa da sam bas morao sjesti, i nadam se da necu imati obaveza i poslova za obavljati za koje ce mi trebati auto, dok se ova vremenska situacija ne promjeni na bolje ...

Primjetio sam jucer i danas da svi autobusi koji dolaze u Gracanicu kasne u vremenskim periodima od 30-60 minuta. Tako Zet Tours koji iz Sarajeva u Gracanici bude oko 18:45 , oba dana dolazi oko 19:20-19:40 , tako isto Avis u petak koji je krenuo u 15:00 iz Sarajeva i obicno dolazi oko 18:40 u Gracanicu, stigao je u petak oko 19:05 i tako i ostali prevoznici poput Globtoura koji vozi svaki dan za Koper, Transturista, Bosna Turista iz Maglaja itd .... veoma su losi vremenski uvjeti i uvjeti puteva u nasoj zemlji, tako da su ova kasnjenja sasvim razumljiva ...
« Last Edit: February 27, 2011, 03:53:53 by amar » Logged


Pages: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.048 seconds with 21 queries.