bhbus.ba
May 04, 2024, 13:38:36 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Kineski proizvođači autobusa  (Read 35592 times)
SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #45 on: January 06, 2012, 13:52:13 »

foton fino izgleda, samo da nema ''zmajova'' po sebi i kineskih slova, bio bih jos ljepsi..
Logged

SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #46 on: February 24, 2012, 04:04:24 »

evo clanak o kineskim autobusima koji krstare hrvatskim putevima
http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatsko-trziste-osvajaju-jeftini-kineski-autobusi/397628.aspx
Logged

Aky
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 44



« Reply #47 on: February 26, 2012, 19:31:46 »

Ha ha pa ti nije normalan više vridi pola polovnog europskog autobusa nego ta jeftina ružna i neukusna kineska raga.Moje mišljenje je plati vozi pa se rugaj ili jeftino plati pa kupi djelove s ceste nakon par godina eksplatacije.U startu jeftinije u konačnici skuplje.Za te novce ludilo Travego , Setra ,Volvo, Neoplan pa stari vozi.
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #48 on: February 26, 2012, 19:48:34 »

Možete vi pričati šta hoćete, ali Higeri se ne gase a nisu vala ni ružni. Mogu slobodno reći da su ponajbolji kineski autobusi.....ovaj Servistransov ide redovno za Austriju npr.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Saško
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 551



« Reply #49 on: February 26, 2012, 19:57:07 »

Možete vi pričati šta hoćete, ali Higeri se ne gase a nisu vala ni ružni. Mogu slobodno reći da su ponajbolji kineski autobusi.....ovaj Servistransov ide redovno za Austriju npr.
Što bi bili loši, kako sam čuo imaju Cummins mehaniku neki imaju i Vogel sedišta.. Dalje karoserija je kod većine novih vozila izrađena od Pekolita i nekih polimera samo deo gde ide logo od lima, čeono zavarivanje isto kao kod Berkhofa. Kod nas u Srbiji konkretno južnoj Srbiji Blenda tours iz Pirota ima 2-3 čini mi se King longa i šljakaju bez problema.
Logged

Niška Banja topla voda za Nišlije živa zgoda
SIKIIIIIdo
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 574



« Reply #50 on: February 26, 2012, 20:14:00 »

ma autobusi su ok, naravno nemam nekog pretjeranog dodira s njima, a nisam ni razgovarao nesto pretjerano s vozacima koji su vozili ili voze neke kineske autobuse, ali članak koji sam postavio kaže da su to autobusi koji su sasvim dobri, i vlasnici i putnici su zadovoljni..
 imaju malo izgled na svoju ruku, zavisno od modela, ali previše su neki skeptični prema tim autobusima, jer dolaze iz kine..jer nekima je kina, samo kineski dućan i gomila nekvalitetne robe..što nema veze sa zdravim razumom..
ti autobusi nisu ni neki vrh savrsenstva, treba priznati.. ali i mi smo prilicno daleko od tog vrha, tako da bože moj..
« Last Edit: February 26, 2012, 20:18:33 by SIKIIIIIdo » Logged

Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #51 on: February 27, 2012, 00:13:19 »

Ma daj ba, voziš se kao u normalnom autobusu....jest da imaju malo bučniji motor i što trese plastika ali Bože moj, udobniji su od MANa LC, a kamiončiće poput Isuzua, Marbusa i Opalinke da ne pominjem.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Aky
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 44



« Reply #52 on: March 03, 2012, 21:26:08 »

Svak ima svoje mišljenje netko govori da je higer malo glasniji brate ako je to malo onda je taj  gluh on radi kao drobilica za kamen.Ja sam imao priliku ući u jednog malog higera koji je star svega par godina katastrofa sva plastika ispucala  klapa šuška visi stakla već povukla vlagu a zamislite ima i mjenjač s brzinama koje idu naopako čisto ludilo a vozač bi morao nositi čepiće za uši da nebi postao gluh od buke koju proizvodi taj divni kineski busić.Svatko ima svoju računicu kupiš kineza platiš malo  voziš ga par godina on se počme raspadat ideš ga prodat to niko neće da kupi jer je to smeće iliti ga škovaca.  Onda imaš dvije mogućnosti isjeći ga u staro željezo ili stavit u njega košnice i vozit pčele.Ja osobno još nisam vidija da su kinezi napravili nešto kvalitetno. Više će izdržat i prevalit  km Dubrava Tam i Sanos od 25 godina nego novi kinez.
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #53 on: March 03, 2012, 22:49:30 »

Đe si ti vidio taj mjenjač kad uopšte nije namijenjen našem tržištu? Bučan je, ali to je ništa naspram tandrkanja Marbusa i Temse Opalin. Isuzu je nešto tiši....Nemoj molim te tih priča da je izdržljiviji stari TAM ili Dubrava od NOVOG kineza...

Kad se Biss Tours-ovi nisu raspali dosad, a ne gase se (čak su i Švedsku vidjeli) onda je to neki dokaz da nisu tako loši kao što svi palamude.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Aky
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 44



« Reply #54 on: March 03, 2012, 23:28:40 »

Autopoduzeće Imotski ako imaš priliku samo ih pogledaj imaju 2 nezna se koji je bolji od kojega.Jednom sam pričao s kolegom koji ga vozi on kaže da veće krntije nije vidio i vozio u svom radnom vijeku.Marbus nije neki bus  ja sam vozio velikog marbusa s manovim motorom i uopće nije loš ima neki tamovski mana ali može stat po meni svakako bolja investicija nego higer.Ali svaka čast svako ima svoje mišljenje.Moje je bolje kupit dobar polovan Mercedes Neoplan Setra Volvo za te novce nego nova kineza Jer je poznato sve šta kinezi proizvode  da je nekvalitetno i uvijek nekoga kopiraju jeftini su zato da se probiju na sva tržišta.
Logged
wigec
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 784



« Reply #55 on: March 21, 2012, 18:19:45 »

Prevoz Musa Vinac-Jajce
Logged
Saško
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 551



« Reply #56 on: March 31, 2012, 03:23:56 »

Nemoj molim te tih priča da je izdržljiviji stari TAM ili Dubrava od NOVOG kineza...
Kasnim sa reakcijom, slabo i zalazim ovde, pazi TAM, Dubrava, Sanos, stari Mercedesi i slično se više ne prave ali kvalitet jednom, nadživeće možda i novije serije Setre, Mercedesa i td. a kinezi jeste da su možda nežniji ali nisu baš za podcenjivanje, eno Higer je na Beotruck-u izložio mališu i još jedan bus, veoma solidan, ja mislim da su pravili i karoseriju za Scaniu Touring i sedišta i sve redom tako da neki kinezi su se lepo probili..
Logged

Niška Banja topla voda za Nišlije živa zgoda
Pex
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 162



« Reply #57 on: April 01, 2012, 23:07:16 »

Verujte mi da ovo cudo uopste nije lose! Moja jedina zamerka su jako tvrda sedista, inace bus skroz ok, a Kinez.








Neki spoljni detalji...




Logged
Pex
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 162



« Reply #58 on: April 01, 2012, 23:08:47 »

Unutrasnjost.











Kuhinja

Ne svidja mi se sto je tu frizider, i veoma je mali, bzv skroz.

Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #59 on: April 01, 2012, 23:28:30 »

ma et, vidim da je dobra sa vana, al sam čuo da je iznutra pološa i da se osjeti kineski touch...
Logged


Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.051 seconds with 23 queries.