bhbus.ba
May 07, 2024, 12:37:33 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 101   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije  (Read 376192 times)
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #45 on: August 10, 2010, 14:27:04 »

http://www.source.ba/clanak/9023403/vijesti/Centrotrans%20povla%C4%8Di%20tu%C5%BEbu%20protiv%20Vlade%20KS-a
Centrotrans povlači tužbu!!!!
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #46 on: August 10, 2010, 19:55:30 »

ma glupiraju se i jedni i drugi, al to je sad duga priča...

CTS bacio na ove linije Citylinere i Jetlinere, mislim baš bezze, dok im transliner i nekako mogu proć...
Logged


Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #47 on: August 16, 2010, 19:43:34 »

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/11174-gras_centrotrans_prevoz.html
Logged

Neoplan VIP Class
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #48 on: August 21, 2010, 16:03:34 »

Eh evo par zanimljivosti,naime dok je moj dajđa radio u CTS-u dobio je ovaj kalendar pa sam ga ja nasao i evo par slika  Grin
Starliner kad je tek dosao

Maketa Citylinera ali fale farovi :S

Informacije i rezervacije

Logged

Neoplan VIP Class
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #49 on: August 21, 2010, 20:49:58 »

Adine fino si ovo odradio, jel ovo bilo sve od slika?

a ovaj transliner sa zadnje vozi za Vareš redovno. To je onaj što je skoro remontovan Cheesy
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #50 on: August 31, 2010, 22:06:50 »

Danas sam putovao sa Steyrom reg. E50-E-276. Prvo bus je tropa loš. Bus je inače niskopodni, i u zadnjem dijelu oko gume su sjedišta bila namještena tako da su dva reda sjedišta bila okrenuta licima jedna prema drugom, a sada nakon nekih radova i ta sjedišta su "izravnata" i sad su regularno postavljena, onako u redu, al tu se javlja problem. Jedno od dva reda sjedišta je namješteno na gumi tako da tu mogu sjediti samo niski ljudi, jer je prostor za noge nula, a drugo sjedište ima prostora za noge koliko oćeš. Totalno loše odrađeno.
Drugo, pod mu je počeo propadat, da bi nakon radova dobio neki linoleum polijepljen po podu, i to samo na onim dijelovima gdje je napuklo, tako da pod izgleda jako šareno.
Treće, motor mu klepeće i drndi da imaš osjećaš kao da si u oklopnom vozilu, a sve je to praćeno treskanjem u busu, a amortizacija i nije neka...
Četvrto šipke koje bi trebale služiti za držanje u toku vožnje su toliko rasklimane da je jedan momak danas naslonio se na šipku a ona ispade iz ležišta, što je imalo za posljedicu da i druga ispadne iz svog ležišta.
Peto, dali su na takav loš bus nekog novog vozača pa vožnja koja traje 45-50 min, trajala je haman sat i 20 minuta.

I kao vrhunac na sve to - na ulazu u bus stoji plakat na kojem piše "UDOBNOST,UGODNOST I SIGURNOST PUTNIKA" i naravno ispod slika starlinera.... Totalno cirkusantno i neprimjereno da to stave u ovakav bus. jedino što je pozitivno nakon tih radova u busu jeste to što su mu presvukli sva sjedišta u istu boju. A i sjedišta ionako nisu sva ista....



I još jedna novost - CTSovi busevi su dobili garažne brojeve. Danas sam vidio na par buseva a jedan vozač mi je to i potvrdio. Također, dobio sam vijest da su određeni ljudi otišli, čini mi se u Njemačku po neke buseve, ako mognu dogovoriti šta. Navodi se oko 10-tak buseva, koji bi trebali biti na gradskim linijama po Sarajevu, ako ih dobiju, a ako ne, onda će biti raspoređeni na lokal (Breza, Ilijaš, Visoko, Kakanj...). Nešto su najavljivali i sa higerima onda, pa ništa ne bi, vidjet ćemo sad... Doduše, ovo je nezvanična vijest, pa ćemo vidjet...
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #51 on: August 31, 2010, 22:57:13 »

hahahahahaha.....

Neko je jednom rek'o da CTS ima Starlinera, 20-tak MAN-ova i 100 krševa i opet ''putuju s osmijehom'' Cheesy

Ništa me od njih ne može iznenaditi.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #52 on: August 31, 2010, 23:34:29 »

a kad moraš, nema ti druge... bore se protiv monopola GRASa u Sarajevu,a imaju monopol na ostalim linijama i moraš s njima, pa ti izvoli il pjehe il s njima...

to ti je ono, ko šta - ku*va o poštenju...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #53 on: September 08, 2010, 11:14:25 »

belaji u Ilijašu
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sarajevo/12896-centrotrans_putnici_gras_prijevoz.html

a jučer je par buseva na liniji Breza-Sarajevo imalo tablu gdje je pisalo da je karta za Vogošću 1,80, što je jako povoljno ako se u obzir uzme da je da je do u Ilijaš karta bila toliko... Mada mi nije jasan taj potez al probam saznat još koji info oko toga...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #54 on: September 08, 2010, 11:25:08 »

reko sam ja vama, nece ovome dugo biti kraja ...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #55 on: September 08, 2010, 11:52:15 »

samo se nadam da mi studenti nećemo imati s*anja prilikom vađenja karti...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #56 on: September 08, 2010, 18:24:36 »

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/100831118
Logged


Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #57 on: September 11, 2010, 09:16:52 »

Garaže
Logged

Neoplan VIP Class
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #58 on: September 11, 2010, 09:17:52 »

Ovaj zadnji Transliner na kalendaru Dubsteru on ne vozi za Vareš drugi vozi vidiš da ovaj ima sivu liniju ispod vrata a onaj nema Wink Cheesy
Logged

Neoplan VIP Class
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #59 on: September 12, 2010, 09:15:55 »

stara šema, provjeri registracije,
a ovo je i jedini ovakav 316, koji ima klimu, i zadnja dvoja vrata,
a možeš uoprediti i balončiće na šemi Wink
Logged


Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 21 queries.