bhbus.ba
May 07, 2024, 07:22:59 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 58   Go Down
  Print  
Author Topic: Kantić - Razno/Diskusije (2)  (Read 127634 times)
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #780 on: March 22, 2015, 18:47:35 »

To je ono sto sam i pretpostavio Wink Nema Berlin toliko putnika da se ide svakodnevno, cak je i 2 puta sedmicno dosta
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #781 on: March 22, 2015, 18:53:14 »

Nirnberg i Ingolstadt takodjer svaki dan sa presjedanjem u Minhenu. Totalno mi je nejasno kako voze i za Karlsruhe i za Heilbronn na ovaj liniji. Ako ima putnika samo za jedan od ova dva grada, ok. Ali putnici za oba grada  Undecided Undecided
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #782 on: March 24, 2015, 21:49:31 »

imaju oni i dosta buseva stacioniranih u Njemackoj.

Jesu li to neki busevi koji su sa našeg popisa voznog parka ili te buseve koji su u Njemačkoj nemamo u VP jer ne dolaze u BiH? Koji su to busevi, kako izgledaju, koliko nam nedostaje u VP Grin ?
Logged

Setra S 417 HDH !!!

dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #783 on: March 25, 2015, 11:08:55 »

Koliko ja znam, sve su to busevi koji su nama dobro poznati.
Logged
Setra Top Class
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 577



« Reply #784 on: March 25, 2015, 12:21:40 »

Tako je, to što je u VP to je to..
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #785 on: March 25, 2015, 23:12:58 »

imaju oni i dosta buseva stacioniranih u Njemackoj.

Jesu li to neki busevi koji su sa našeg popisa voznog parka ili te buseve koji su u Njemačkoj nemamo u VP jer ne dolaze u BiH? Koji su to busevi, kako izgledaju, koliko nam nedostaje u VP Grin ?

Vjerovatno se nekad zapitamo gdje su silne starije 417-tke, dugo ih niko nije slikao, a na linijama su sve novije Setre. Ovo je odgovor na to pitanje.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Eltadei
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 118



« Reply #786 on: March 31, 2015, 22:08:50 »

Zna li neko šta je sa novim Setrama 517? Jesu li dotjerane u BiH ili su u Njemačkoj još uvijek?
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #787 on: April 14, 2015, 16:21:34 »



Kad je slikano, ja sam mislio da ova linija ide utorkom i petkom?
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #788 on: April 14, 2015, 16:50:21 »

Sa ovim vezanjem linija, unisten je prevoznicki sistem, o tome se malo prica, pored pozitivnih stvari: veceg profita nijedna tu vise stvar nema pozitivna najmanje za putnika:

Prva stvar gubi se prtljaga, kasnjenja, presjedanja, putovanje se oduzi itd .. Znalo se desavati da putnici naprave problem vozacima, dobiju isti redni broj sjedista,
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Highlander
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 406


« Reply #789 on: April 14, 2015, 22:04:54 »

Kad su guzve za putnika je to katastrofa, kad nema guzve koliko toliko je lakse ali za prevoznika ogromne ustede, zamisli samo koliki bi troskovi bili Kanticu kad ne bi bilo spajanja i presjedanja
Logged
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #790 on: April 16, 2015, 20:53:39 »





Stojiš ispred busa šta je problem uslikat čitav bus? o.O
« Last Edit: April 16, 2015, 22:00:47 by makljen1123 » Logged

dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #791 on: April 16, 2015, 21:37:11 »

A mislite da su nasi prevoznici izmislili presjedanje i spajanje linija?? Na citavome svijetu je to najnormalinija stvar, samo kod nas ne, jer mi smo ipak najveca gospoda.
To da se unistava prevoznicki sistem, ne mogu takodjer da shvatim. Hoces da kazes da je bolje jednom dnevno ili sedmicno doci od tacke A do tacke B, i da se spoje tri grada iz drzave A sa tri grada u drzavi B, nego 10 puta sedmicno po 10 gradova??
Kad se "keti" po nekoliko sati na svjetskim i europskim aerodromima ili zeljeznickim stanica je sasvim ok i normalno? A desetominutno presjedanje iz busa u bus je ipak nesto strasno za jednog putnika iz Bosne i Hercegovine  Shocked Shocked
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #792 on: April 16, 2015, 21:51:25 »

Kolega nisu to predsjedanja 10 minuta, nekad se znaju cekat i po sat-dva.. Ili cak imaju 2-3 predsjedanja.. Nisam se nikad vozio tako, ali znam po osobama koje jesu, kazu sad i nikad vise.. Obicno traze nekog prevoznika.. Iskreno meni ne bi smetalo, jer uzivam u voznji.. Treca stvar to zna biti i opasno, vozaci koji kasne, na mjesto presjedanja, voze sto brze, kako bi prije dosli.. Unutrasnji letovi rijetko, presjedaju.. Najduzi letovi traju 2,5 - 3 sata u Evropi (toliko putuje autobus na relaciji od 160KM u BiH).. I na takav nacin ne mogu biti uredni sa trakama nikako, poznato je da vozaci nakon 20 sati provedenih u autobusu, moraju napustiti autobus, odnosno nije im dozvolljena voznja..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #793 on: April 16, 2015, 22:07:04 »

Ako je tacno da se ceka po 2-3 sata za presjedanje, i ako je to redovna pojava kod tog prevoznika, onda po meni onaj ko se s njim vozi ili nije normalan ili nema apsolutno nikakvu alternativu.
Ako ima dovoljno vozaca u busu, ne mora se bus niti gasiti niti napustati danima. 21 sat voznje se odnosi na dva vozaca, onda slijedi "devetka"  Wink
Generalno mislim da smo previse razmazeni
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #794 on: April 16, 2015, 22:25:54 »

Alternative skoro da i nema, u TK postoji velika koncentracija prevoznika, a ostatak se sveo na par firma.. Da se odmah ogradim, svaka cast gospodinu Kantiću, to je definitivno u pozitivnom smislu najveci mangup medju prevoznicima, stalno hoda, prati te šeme, ali ja ti kazem, da taj sistem presjedanja nije dobar naveo sam neke stvari, nisam naveo da je nerijetko cijena niza. Ali zamisli kako je i vozacu i putniku, kad se blahne, negdje u ponoc, zima debeli, u austriji ili njemackoj i kaze presjedanje, otvaras poklopac od bunkera i kapa ti po glavi 5 kila blata, prevlacis torbe, budis putnike itd .. Sasvim normalno u fazi sveopceg umora, nesanice i mraka da se desavaju greske, zamjene prtljage gubitak itd, zamjena se desava, i ovako, ali posebno u tim presjedanjima, kad imas po 25-30 putnika u autobusu.. Ta mimoilazenja u vremenu, ne kazem da su cesta ali se desavaju, pa se na takve nacine to koriguje
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Pages: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 58   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.055 seconds with 21 queries.