bhbus.ba
May 05, 2024, 04:35:02 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Osijek - Sarajevo 21./22.5.  (Read 10880 times)
tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« on: May 23, 2011, 00:01:46 »

Kao što već znate ovaj vikend sam proveo u Sarajevu.  Iako je Vama većini poznato Sarajevo kao glavni grad itd. ja sam ga po prvi puta imao priliku posjetiti. Dakle u organizaciji turističke agencije Panturist bio je organizirani vikend posjeta Sarajevu.  Dogovoreni polazak je bio iz garaže Panturista u 05:00h

Vozač : gospodin Zvonimir Jovanović
Vodič: gospodin Stipan Nađ
Vozilo : Neoplan Cityliner N 116, reg. oznaka OS-140-BM
Broj putnika : 36 + vozač + vodić


Iako je prvotno bilo najavljeno  (meni) da će voziti drugi Cityliner OS-232-IA pojavio se OS-140-BM jer je dan prije ovaj prvi N116 vozio za Zagreb i napukla mu je nešto šajba... Dake bus je došao dok sam ja okolo "trčkarao" jer sam u dolasku iz taxija vidio Pleša Reisen S 417HDH na OMV benzinskoj pumpi preko puta garaže, pa su se kolegice malo zbunile jer su dobile upute od mene da je 232 i tako smo fulali prva mjesta u busu...  Pokušao sam se utrpati iza vozača (kojem to ne smeta, ali vođa puta je naš vodič pa što on odluči)... Po dolasku se odmah Stipan bunio tko je ostavio ruksak tamo
"Ne možete tu sjediti, tu ja sjedim, ima mjesta koliko hoćete"...
"Ma nema problema, ja sam samo htio tu negdje naprijed sjesti...."
"Imate li vi kakvih zdravstvenih problema"
"Ma nemam, vani ćemo se popričati ne tu u busu pred svima"
I krenem ja njemu objašnjavati , a već smo se pozdravili i upoznali po samom dolasku i kaže samo " Čuo sam ja za vas!"  Grin , "sjedni negdje zasad pa možeš sjediti tu kod vozača ako hoćeš, samo kad je pričam o putu onda nek bude slobodno meni radi mikrofona" i tako je dogovor pao... Pošto su svi došli nešto ranije, krenuli smo iz Osijeka u 04:55h pravcu Vinkovaca pokupiti još 4 putnika te u Županji na naplatnim postajama još 2 putnice... i krećemo


nastavljam dalje sa slikama kako su nastajale, iako ih ima joooooš puno, samo poneku ću staviti (ionako će ih biti dosta)... Po ulasku u Bosnu ponosnu i prolazak kroz Mustafin Doboj




uz nastavak puta prema Sarajevu


dolazak do odmorišta kod hotela Zovko , Žepče gdje pravimo pauzu malo veću od pola sata...


prije jutarnjeg kafenisanja sa društvom, ja sam u međuvremenu skočio i preko do FIS-a gdje je bio parkiran MB Travego i njegov gazda Vitomir Topolko kojeg sam upoznao, poslikali bus i ja se poslikao, ali to je za neke druge teme....




i nastavljamo dalje kroz BiH

"
Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #1 on: May 23, 2011, 00:14:09 »

Konačnim prolaskom kroz kinesku četvrt u Sarajevu prolazimo kraj Centrotransove garaže, a prije toga nas je vodič uputio u povijesne značajke Sarajeva itd.


i konačnim probijanjem kroz Stupsku petlju i dolaskom do Bembaše u podne, iskrcaja našeg, počinje kišica... ali kratkotrajno nas je htjela poplašiti... Grupica odlazi za vodičem u razgled grada, a ja tražim Dubstera... Naravno, on je na krivom mjestu Tongue Šalim se, on je bio baš na samom parkingu, a mi smo se iskrcali na ugibalištu 100m niže...  I tako smo se uživo upoznali i on kao povjesničar i zaljubljenik u povijest i Sarajevo započinje me upoznavati sa gradom...




No, nailazimo na problem... Pošto sam ja malo izbjegavao sendviče i grickalice po busu, ja sam bio gladan, i morali smo se prvo bacii na posao... Standardna gužva na baščaršiji , pogotovo kod Želje 2 nije nas sprječila da srećom uspijemo dobiti mjesto kod Želje 1 i bacili smo se na posao koji je bio vrhunski pripremljen, a mi smo ga kvalitetno sredili


Nakon toga posjeta Pošti da promjenimo lovu u BAM slijedi daljnja šetnja kroz grad




 

Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #2 on: May 23, 2011, 00:18:24 »

















vode sam se napio, ako je točna stara narodna - vratit ću se!




Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #3 on: May 23, 2011, 00:24:48 »





Eh nakon mnogih obilazak, naravno Dubster mi je pokazao i AS Sarajevo i parking autobusa gdje su neki od vas i započeli sa fotkanjem buseva, trebala nam je prava kahva


[img=http://img812.imageshack.us/img812/5647/p1050495t.jpg]http://

a isprobali smo i nargilu - neki mix okus nam je pripremio








još smo malo švrljali po bašćaršiji , tražili neke suvenire, sunčane naočale i slično... i bližilo se vrijeme povratka na bembašu jer u 18:00h je bio polazak otamo prema hotelu Imzit na Ilidži radi prijave i smještaja u hotel. Naravno, mi smo cijelo vrijeme i aktivno poslikali sve buseve. koji su nam se našli na putu... Tako je nastala ova posljednja u tom nizu fotki


Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #4 on: May 23, 2011, 00:29:47 »

Iznenađujuće brzi Dubster je brzinski odjurio na tramvajsku stanicu gdje nas je pod kišnim nebom i dalje čekao i tramvaj i nas kako bi poslikao


Dolazimo u hotel Imzit, smješten sam u trokrevetnoj sobi , tako je vaučer napravlje - kolegice i ja skupa, dobijemo ključ sobe 104 - apartman










Te nakon sređivanja, tuširanja i kraćeg odmora boravimo prije večere u hotelu Bosna 1


Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #5 on: May 23, 2011, 00:34:07 »

U hotelu Bosna 1 imali smo fakultativno organiziranu večeru koja se sastojala od
Begove čorbe


hladnog predjela


rolovane punjene teletine sa krumpirićima , sarmom i sogan dolmom u salatom






uz muziku uživo, atmosferu je uveseljavala i trbušna plesačica





Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #6 on: May 23, 2011, 00:46:43 »

Ali uvijek netko mora pokvariti ovak lijepu večeru - ovaj puta ovi Slovenci


došli su u posjetu Sarajevu i slavili Titin rođendan pa su pripremili malu predstavicu koja je u početku bila zanimljiva


ali kasnije su počeli kao u svatovima prozivati članove i razvukli to na više od sat i pol vremena pa su se već i domaći počeli razilaziti, a tako i mi.... Gazda hotela nas je osobno razvozio svojim Mercedesom natrag do hotela Imzit tako da smo poslije ponoći već bili u krevetu, a s obzirom nismo ništa spavali večer prije , bili smo i premoreni...

ali prije toga nam je za kraj stigao još i desert


Današnji dan poslije doručka u hotelu, ja sam krenuo do trgovačkog centra na Ilidži... i usput zabilježio još





Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #7 on: May 23, 2011, 00:52:28 »

Evo malo i hotela Imzit






Evo malo i interijera našeg Citylinera iz 1995.




pogled s balkona moje hotelske sobe


i nastavak prema vrelu bosne


Sreli smo i kulturno umjetničko društvo "Slapovi - Orahovica"




« Last Edit: May 23, 2011, 00:54:02 by tomo » Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #8 on: May 23, 2011, 00:56:24 »














Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #9 on: May 23, 2011, 00:59:01 »











i kreće povratak kući - izaći je bilo gotovo nemoguće zbog prometnog kolapsa





Logged


tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #10 on: May 23, 2011, 01:12:40 »



U savršenom izletu na kraju najmoguća glupost od vodiča - stat ćemo na ručak jedno sat vremena tko želi u vlastitom aranžamanu u restoran Dubrovnik kod Žepča... Razočarenje totalno - što god naručivali , nemaju ništa... Čevapa ima samo za 10 porcija, a nas skoro pun bus... neki su jeli neke gulaše i kojekakve gluposti, pastrve i ostalo... Uglavnom, ostali smo i gladni ili jeli ko preko neke stvari... Loš restoran, smušeni konobar koji djeluje naduvano ... Vodiču se nekud žurilo, nije bilo u dogovoru agencije i njega samog o protokolu drugog dana... Svi su se složili pa čak i sam vozač da smo ta izgubljena 2 sata mogli iskoristiti na klopu na bašćaršiji (i predviđeno vrijeme povratka je bilo do 22h , a mi smo došli oko 20h već) tako da smo prostora još imali i za to je kriv isključivo vodič... Naravno, gubitak daljnjeg vremena je bio još osim tog najgoreg mogućeg stajanja kod tog užasnog restorana, ponovno stajanje kod BP Rox Modriča da bi neki kupovali cigarete itd. (to je ok, ali 2 sata smo izgubili na taj restoran gdje na kraju nisam ni jeo nego išao pješke natrag do Zovka i FIS-a riskirajući glavu šetnjom uz cestu pored nenormalnih bosanskih vozača da si kupim neki sendvič, te 2 "ukradena" sata do 22:00h)...





i da ne zaboravim, nije moglo proći da nam netko negdje nije razbio žmigavac na busu - to smo skužili tek na vrelu bosne, ali nije nigdje ga netko zakačio nego kao da je udaren baš jer su komadići upali unutra, a ne pored busa...
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #11 on: May 23, 2011, 01:26:35 »

Vidim da si uživao pravo, puno mi je drago zbog toga. Nismo uspjeli da se i mi pridružimo nažalost ali šta je tu je, ovo je samo početak. Dubsteru hvala što te fino dočekao i što je bio pravi domaćin. Čini mi se da će ti ovo biti jedno od dražih putovanja dosad Wink.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #12 on: May 23, 2011, 01:29:52 »

hmm svaka cast na reportazi, nadam se da vam je bilo zanimljivo u Bosni i da ste imali ugodan boravak..Prelijepe slike stvarno profesionalno uradjeno. Nadam se da ce biti prilike da opet nam dodjes u Bosnu, ali nadam se da ces sljedeci put posjetiti i Hercegovinu Grin Pozdrav!
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #13 on: May 23, 2011, 10:24:21 »

hmm svaka cast na reportazi, nadam se da vam je bilo zanimljivo u Bosni i da ste imali ugodan boravak..Prelijepe slike stvarno profesionalno uradjeno. Nadam se da ce biti prilike da opet nam dodjes u Bosnu, ali nadam se da ces sljedeci put posjetiti i Hercegovinu Grin Pozdrav!

eto mene tebi u Hercegovinu,da provjerim kakav si ti domaćin Tongue



A što se tiče tome, moram se osvrnuti prvo na tehnički dio - jedan ti link pogrešno postavljen i nekoliko slika nisu dobro rotirane Tongue i čekam one slike na mail Wink

a sad idemo dalje - drago mi je da ti je bilo fino, bar ovaj dio u Sarajevu. Nadam se da sam ti pokazao par finih stvari, naučio nešto, a naravno sve je popraćeno uz dobru klopu, bosansku kahvu i nargilu, koju je tomo prvi put probao, nadam se ne i zadnji Tongue
malo nas je kišica omela, ali se nismo dali smesti... Smiley
Zao mi je sto je amar morao kući, ali zdravlje je prece, kao i sto ste imali skraceni odmor, pa vas je i Musto promasio, ali vas je Adin sacekao u Podlugovima Smiley

nadam se da vam je bilo fino, a vjerujem da jest, po slikama. I za kraj mogu samo reci, da se i ja nadam da cu u skorijoj buducnosti imati priliku doletit malo u tvoj kraj, pa da se opet ovako zabavimo Smiley
« Last Edit: May 23, 2011, 10:28:22 by The_Dubster » Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #14 on: May 23, 2011, 10:27:53 »

evo i od mene neke sličice Smiley
tomo vreba svoje potencijalne "modele" na parkingu kod restorana "Bazeni"


Uhvaćeni pri povratku sa čaršije prema hotelu


poslužila me sreća pa su morali stati na semaforu a i nije bilo tramvaja pa sam mogao okinut dobru sliku. Inače malo sam zbunio vodiča i vozača ovom prilikom, ali su unutra brzo vidjeli sve to pa su obavjestili tomu "da ih onaj njegov slika" Tongue to je izazvalo smijeh u busu, a i tomo je odmahnuo xD


i za kraj, jedna odzada
Logged


Pages: [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 21 queries.