bhbus.ba
May 14, 2024, 13:08:45 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 3 [4] 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Murić trans, Velika Kladuša  (Read 22199 times)
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #45 on: July 02, 2014, 09:56:13 »

Ljudi o cemu vi pricate? Ako vozi kombijem 8+1 ne treba mu nikakva linija, vanredna voznja i sl, ne treba ni na firmu biti prijavljen kombi. To se vozi kao sa obicnim autom.
Ako vozi sa vecim vozilom, mora imati prijavljenu liniju, nikakva voznja od kuce do kuce i slicne, vec na tacno stanicu odredjenu, a i kako mislite da vozi 30-40 ljudi na adresu
Logged
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #46 on: July 02, 2014, 10:07:43 »

Nisam baš siguran, ali mislim da ne moze bas tako.. Znaci dok sam trenirao, imali smo covjeka koji bi nas vozao na utakmice, imao je MB Sprintera i MB Vito, klub mu je davao samo za goriva i hranu, i jednom nas u Hadzicima zaustavi policija i znam koliko su ga maltretirali i koliko ih je on ubjedjivao da to radi sponzorski za nikakvu zaradu itd..  Valjda ce nam objasniti neko strucniji i upuceniji Smiley
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #47 on: July 02, 2014, 11:03:13 »

Ljudi o cemu vi pricate? Ako vozi kombijem 8+1 ne treba mu nikakva linija, vanredna voznja i sl, ne treba ni na firmu biti prijavljen kombi. To se vozi kao sa obicnim autom.
Ako vozi sa vecim vozilom, mora imati prijavljenu liniju, nikakva voznja od kuce do kuce i slicne, vec na tacno stanicu odredjenu, a i kako mislite da vozi 30-40 ljudi na adresu
Eto slucajno Muric od skoro ima Wolksvagen T5 kombija sa brojem sjedista 8+1 koji nije upisan na firmu iako mislim da nisi u pravu za ovo jer ima dosta ljudi vozi vecim sprinterima od 15 mjesta u inostranstvo bez ikakve linije bez icega bez problema prelaze granicu puni
« Last Edit: July 02, 2014, 11:05:32 by boxer » Logged
BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #48 on: July 02, 2014, 21:55:13 »

Ako kombijem vozi 8+1 i nije na firmu onda je to ilegalno. A što se tiče vanrednih imaju tri vrste navedene u Putnom listu koji je obavezan prilikom vršenja vanrednih kao i ugovor.
Logged
the_ahmed
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 579



« Reply #49 on: July 02, 2014, 22:46:59 »

Ljudi o cemu vi pricate? Ako vozi kombijem 8+1 ne treba mu nikakva linija, vanredna voznja i sl, ne treba ni na firmu biti prijavljen kombi. To se vozi kao sa obicnim autom.
Ako vozi sa vecim vozilom, mora imati prijavljenu liniju, nikakva voznja od kuce do kuce i slicne, vec na tacno stanicu odredjenu, a i kako mislite da vozi 30-40 ljudi na adresu
Eto slucajno Muric od skoro ima Wolksvagen T5 kombija sa brojem sjedista 8+1 koji nije upisan na firmu iako mislim da nisi u pravu za ovo jer ima dosta ljudi vozi vecim sprinterima od 15 mjesta u inostranstvo bez ikakve linije bez icega bez problema prelaze granicu puni
Vozilo koje ima preko 8 sjedišta (bez vozača) nije vozilo za vl. potrebe već za rad i ne može nikako da ne bude prijavljeno na firmu i ide preko granice... malo besmisleno to što kažeš Sprinteri,15 mjesta, ali ...
Logged

boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #50 on: July 03, 2014, 10:44:06 »

Ne pravi se pametan i malo bolje citaj postove
Mislio sam na ovo
Ljudi o cemu vi pricate? Ako vozi kombijem 8+1 ne treba mu nikakva linija, vanredna voznja i sl, ne treba ni na firmu biti prijavljen kombi. To se vozi kao sa obicnim autom.
Ako vozi sa vecim vozilom, mora imati prijavljenu liniju, nikakva voznja od kuce do kuce i slicne, vec na tacno stanicu odredjenu, a i kako mislite da vozi 30-40 ljudi na adresu
Da ima prevozika koji prelaze preko granice sa vozilom koje ima vise sjedista od 8+1 i npr 15 i prevoze znaci vise putnika preko granice bez ikakvih problema a nemaju nikakvu prijavljenu liniju ni nista.
Logged
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #51 on: July 03, 2014, 22:49:51 »

Ne znam na koje prevoznike mislite, vidjao sam neke sa 15ak sjedista ali su svi imali prijevljanu liniju.
8+1 je B kategorija i ne moze vam niko zabraniti da npr svake nedelje idete u Austriju i nekog povezete, prosto to vam je isto kao kad idete sa autom
Logged
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #52 on: July 09, 2014, 11:43:19 »

Covjek vozi za Austriju to je bitno a kako to nas netreba zanimati Wink

Logged
DenisT
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 13



« Reply #53 on: July 26, 2014, 17:26:56 »

Sto se tice ove firme jasno i glasno je reklamirala kako na radiju tako i na drustvenim mrezama da voze za navedene gradove pored firmi koje imaju regularne dozvole i placaju porez na dobit MURIC TRANS nema dozvole takve niti takva dozvola postoji.Licno sam bio prisutan ove godine na otvaranju koverti u Sarajevu i cuo sam prijedloge za nove linije takva se linija nije pojavila sto dovodi do zakljucka da je ilegalna al postoje i dokazi kako na radiju tako i i na mrezama gdje su ljudi poskidali sve sto se moglo pa sad neka izvoli i neka vozi za Austriju, gospoda iz doticne firme nije svjesna da se kazne sad krecu od 10000-70000 hiljada eura za kabatazu putnika pa ako imaju toliko na racunima sretno im bilo plus nevidim kako se je bolje voziti jednim kombijem nego autobusom.SRETNO VAM U NOVOJ "LINIJI"SAMO JA MISLIM DA TO NECE DUGO POTRAJATI.

P.S.
Da naglasim da i sam putnik koji sjede u takav kombi kad kontrola tj.inspkcija zaustavi je u preksaju pa ko voli neka izvoli POZZZ....
Logged
the_ahmed
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 579



« Reply #54 on: July 26, 2014, 21:10:35 »

Denise,nemojte sebi uzimati za pravo da ovako nekog prozivate i omalovažavate.
Logged

boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #55 on: July 26, 2014, 21:23:15 »

gospoda iz doticne firme nije svjesna da se kazne sad krecu od 10000-70000 hiljada eura .
De objasni molim te za sto ce ima da napisu kaznu. Nije gazda ove firme od jucer da se igra sa tim covjek je nabavio dva kombija 8+1 mjesta i sa njima vozi kao putnickim vozilom netrebaju mu nikakvi papiri uredno prelazi granicu i to je po zakonu legalno nemoze mu niko nista.. pozz
Logged
neo
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 307



WWW
« Reply #56 on: July 26, 2014, 21:40:27 »

Ministarstvo prometa i komunikacija trazi od Parlamenta BIH da potpise zakon koje je vec pripremljen da fizicka lica podilaze zakonu kao i pravna lica u transportu putnika u medjunarodnom saobracaju. A to vec radi Hrvatska policija samo je sreca da nije naletio na policajce kojima je stalo da to rade. Neki dan su jednog opleli na Zupanji nece mu uskoro pasti na pamet da vozi ponovo.
Logged
the_ahmed
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 579



« Reply #57 on: July 26, 2014, 21:46:37 »

Mislim da ovako ništa nećemo postići osim nepreglednosti teme. Nismo dovoljni informirani o ovome Smiley
Logged

braco
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 1



« Reply #58 on: July 26, 2014, 23:39:07 »

mislim da ova slika pokazuje koliko je legalan ovaj prevoznik
Logged
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #59 on: July 27, 2014, 09:20:44 »

Ministarstvo prometa i komunikacija trazi od Parlamenta BIH da potpise zakon koje je vec pripremljen da fizicka lica podilaze zakonu kao i pravna lica u transportu putnika u medjunarodnom saobracaju. A to vec radi Hrvatska policija samo je sreca da nije naletio na policajce kojima je stalo da to rade. Neki dan su jednog opleli na Zupanji nece mu uskoro pasti na pamet da vozi ponovo.

Za ovo na Zupanji sam nesto cuo, a i sam znam sto se radi u HR sto se tice MUPa, pogotovo ovdje na istoku u Posavini, sto se tice tih prijevoza, treba dobro sjesti i procitati zakon od tocke do tocke, a vjerujem da su gospoda iz ove firme to ipak napravila, kad se upustaju u ovako nesto. Inace svake nedjelje kad odem do A3 slikati, bude mali milijun tih kombija (8+1, pa cak i vecih) koji voze putnike, bez ikakvih oznaka, ugl. su to talijanske i svicarske tablice, u zadnje vrijeme i bugarske, tako dok nije zakon jasno definiran (bar ovdje kod nas u HR), moze se to koristiti
Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 19 queries.