bhbus.ba
May 14, 2024, 03:14:53 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kassbohrer - maketa autobuske stanice  (Read 3629 times)
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« on: January 21, 2012, 17:05:07 »

Dakle, evo iznenađenja o kojem sam govorio. Nije još u potpunosti gotova, a postoji mogućnost i dodatnih nadogradnji...













Prinova u mojoj kolekciji - Mercedes 405, poklon od najboljeg prijatelja za rođendan...





I svi zajedno...











Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
tomo
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #1 on: January 21, 2012, 17:15:51 »

Jednostavno, a lijepo i bez previše pretjerivanja ikakvih i stavljanja svake slike dodavanja svakog stupa ili perona... Sviđa mi se Wink
Logged


allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #2 on: January 21, 2012, 17:19:06 »

lijepo zamisljeno druze, samo si trebao okrenuti perone pod drugi ugao kao u V;Kladusi Cheesy
Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #3 on: January 21, 2012, 17:20:37 »

I trebao si natkriti perone.
Logged

Neoplan VIP Class
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #4 on: January 21, 2012, 17:40:42 »

Hvala  Cheesy

Što se tiče "okrenutosti" perona zamislio sam ovu stanicu na lokaciji preko puta benziske Grand Benz (kolega Allen zna sigurno o čemu pričam). I ovako ako je okrenuta onda to paše autobusima koji dolaze iz pravca Cazina. Iz pravca Graničnog prelaza dolaze samo međunarodne linije, i oni nek se snalaze kako znaju i umiju, hehe...

A što se tiče "pokrivenosti" perona, to je bilo u planu i bio sam i krov napravio, ali sam odustao jer bi mi onda nekako ružno izgledalo jer ne bi onda ova kuća dolzila toliko do izražaja. Opet kažem, lako ja nabacim krov, nije problem, i još koji dodatni parking, zavisno od toga kako se moja kolekcija bude širila.  Cheesy
« Last Edit: January 21, 2012, 17:42:14 by Kassbohrer » Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #5 on: January 21, 2012, 17:47:11 »

Hvala  Cheesy

Što se tiče "okrenutosti" perona zamislio sam ovu stanicu na lokaciji preko puta benziske Grand Benz (kolega Allen zna sigurno o čemu pričam). I ovako ako je okrenuta onda to paše autobusima koji dolaze iz pravca Cazina. Iz pravca Graničnog prelaza dolaze samo međunarodne linije, i oni nek se snalaze kako znaju i umiju, hehe...

A što se tiče "pokrivenosti" perona, to je bilo u planu i bio sam i krov napravio, ali sam odustao jer bi mi onda nekako ružno izgledalo jer ne bi onda ova kuća dolzila toliko do izražaja. Opet kažem, lako ja nabacim krov, nije problem, i još koji dodatni parking, zavisno od toga kako se moja kolekcija bude širila.  Cheesy

Znam na koje mjesto mislis, to bi bilo idealno na onoj lokaciji, a  sada ono kako su peroni na onoj stanici okrenuti, bas nije efikasno za kretanje autobusa, moglo bi se ono rijesiti npr. da su odmah perone okrenuli kao sto si ti stavio na ovoj maketi-znaci prema izlazu okrenuti ih sto je i logicno, onako sad citav autobus moras okrenuti za 180° sto bas i nije logicno.
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #6 on: January 21, 2012, 17:55:16 »

Kolega, budućnost je pred nama, i izazov na nama - mladim generacijama, da neke stvari mijenjamo. Tako i stanicu u Kladuši pod hitno treba mijenjati, položaj, izgled, funkcionalnost i sve ostalo. Ljudima koji drže stanicu očito nije stalo do putnika već samo pare pare pare i pare!!!
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Marioo12
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 377


« Reply #7 on: January 21, 2012, 17:55:58 »

Prelijepo!  Wink
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #8 on: January 21, 2012, 17:56:30 »

Dakle, evo iznenađenja o kojem sam govorio. Nije još u potpunosti gotova, a postoji mogućnost i dodatnih nadogradnji...













Prinova u mojoj kolekciji - Mercedes 405, poklon od najboljeg prijatelja za rođendan...





I svi zajedno...










Ma odlično....
A što se tiče mečke ja ti kažem: Tako su te makete kvalitetne da će ti trajat do kraja života, ja ih imam 13, toliko ima vrsta tj samo su različite reklame nikad se nisu promijenile, a ja šta sam im radio to samo ja i Bog znamo, strugao lijepio farbao......
Logged
Mihael_2646
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.417



« Reply #9 on: January 21, 2012, 20:45:43 »

Brate, svaka ti čast! Prekrasno!
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #10 on: January 22, 2012, 00:24:24 »

Odlično Cheesy
Logged


archy
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 204



« Reply #11 on: January 22, 2012, 01:10:04 »

Perone si stavio baš kako je logično,a dosadašnje okretanje buseva,nema smisla,al to je naša kolektivna sramota, V.KL treba bolju stanicu bez daljnjeg,po meni je cazinska jedna od ljepših u BIH.
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #12 on: January 22, 2012, 12:20:17 »

Hvala prijatelji! A slažem se sa tobom Archy, stanica u Cazinu je sigurno jedna od ljepših u BiH, još samo kad bi maknuli one silne diskoteke što su odmah kraj nje...  Angry
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #13 on: January 22, 2012, 18:12:57 »

postao sam ja par slika u temu autobusne stanice. lijepa je za razliku od ostalih stanica u nasim gradovima ali ima i nedostataka, vidjeli ste i sami subotom da autobus iz Sarajeva kad dodje mora se provlaciti izmedju auta koliko ih se natrpa na parking pa cak i na perone, upravo zbog diskoteka.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 22 queries.