bhbus.ba
May 05, 2024, 05:42:45 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Plan uskladjivanja linija!  (Read 70041 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #45 on: January 10, 2013, 00:56:11 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/u-septembru-pocinje-uskladjivanje-redova-voznje-na-autobusnim-linijama-u-fbih/130109092
Quote
Federalno ministarstvo prometa i komunikacija je saopćilo da se radi o postupku kojim će se prvi put nakon devet godina redovi vožnje uskladiti i registrovati na području cijele Federacije BiH, što će označiti početak provođenja niza aktivnosti i za rezultat imati uvođenje novih autobusnih linija u FBiH.

U prvoj polovini 2013. godine održat će se javna rasprava s ciljem utvrđivanja adekvatnog pravnog okvira za provođenje ovog postupka.

"Od svih zainteresovanih očekujemo maksimalnu saradnju i doprinos kako bi se prvenstveno zadovoljile potrebe građana koji koriste usluge javnog prijevoza u Federaciji BiH, a zatim stvorio ambijent za kvalitetno poslovanje domaćih kompanija koje vrše javni prijevoz putnika", navodi se u saopćenju.

Malo da se usput razbije monopol na Federalnim linijama. Grin
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #46 on: January 10, 2013, 13:47:17 »

Ohooo zakotrljalo se na svim frontovima. Ja očekujem da pobijedi zdrava konkrencija tj. da vozi ko može i ima, a ne tipa Špedicija, Hozić i slični...
Logged


SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #47 on: January 10, 2013, 20:15:19 »

Evo ga, napokon je krenulo i u Bugojnu, kolega SlimShady objavljeno je za linije:
http://www.bug.ba/opcina-bugojno-javni-oglas-za-linijski-prijevoz-putnika-na-opcinskim-autobusnim-linijama.html
hvala na informaciji ^^
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #48 on: March 25, 2013, 00:20:18 »

JAVNI OGLAS o pokretanju postupka usklađivanja i registracije redova vožnje za linijski prijevoz putnika na općinskim autobusnim linijama za općinu Vareš

Ovo bi moglo značiti i kraj Autotransa, jer ako se Ljaljić i CTS ubace na neke linije, vrlo lahko bi se moglo desiti da Autotransu ostane samo linija za Sarajevo, ali bi onda i to samo bilo pitanje vremena, jer bi CTS vršio veliki pritisak... No vidjet ćemo...
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #49 on: July 23, 2013, 01:43:29 »

Otkako je HR. ušla u EU saobracaj prema Hr. je opao 90%. Dosta se firma zali na nerentabilnost.. Takodjer je opao i vanlinijski saobracaj za Jadran ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #50 on: July 23, 2013, 13:31:35 »

kako misliš nerentabilnost? redovne linije? pa to postoji na određenim linijama već godinama, ali se mora voziti...

a da, vanlinijski je opao prema Jadranu, ali je zato prema CG povećan...
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #51 on: July 23, 2013, 15:48:03 »

Ma krah zivi .. Eto primjera radi lani u ova doba kooperacija koju voze CTS - Promet Makarska APB-M, konstatno puni autobusi bili na Liniji Split-Sarajevo sad ih nema pola.. Npr. prošle godine, CTS-ova linija za Dubrovnik stalno puna bila, cak DD radili, ayatas i neoplan.. Sad 15-20 puntnika.. TransTurist Split-Tuzla radi sa MB sprinterom .. Takodjer linija Tuzla-Dubrovnik sa par putnika ide.. Autotrans na liniji sa Tourinom Sarajevo-Vela Luka sa 3 putnika.. npr. Mostarci su su slali za vikend po 7-8 autobusa na more, ove godine 4-5 max.
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #52 on: July 23, 2013, 16:31:07 »

Zato se trebaju ganjat linije za CG...

Imaš li info kako CTS radi ove godine za Ulcinj? Prošle godine je bio stalno pun, a pred vikend su išla dva glat busa...
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #53 on: July 23, 2013, 16:58:32 »

Kakvo je stanje za Ulcinj ne znam .. A HN radi prilicno dobro, iako bi linija trebala da ide preko Capljine, ide preko Stoca .. Radi je cityliner, sto znaci da ima putnika.. dok je u krajem maja, i pocetkom 6-og radio Isuzu .. A prije toga isli su samo petkom za HN, a vracali se Nedjeljom.. Sad je to svakodnevno ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #54 on: November 06, 2013, 23:36:31 »

Evo zahtjeva za linije koje su predale firme.. Vrlo zanimljivo:
http://www.mkt.gov.ba/dokumenti/redovi_voznje/?id=3491
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #55 on: November 06, 2013, 23:38:14 »

jako jako zanimljivo, od firmi pa do krajnjih destinacija Cheesy
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #56 on: November 06, 2013, 23:42:14 »

Ono sto sam primjetio da CTS silno zeli, liniju za Prag..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #57 on: November 07, 2013, 00:08:29 »

Sigurno je da ćemo se povezati sa Češkom, Slovačkom i svakako Italijom.

Ne iznenađuje da se najviše prijavilo za Slo, Aus i Njemačku... A izvjesna je i Turska Cheesy

Što se tiče prevoznika:
BEX se nakon ulaganja u vozni park opasno bacio na nove linije,
to što Usora traži Italiju i nije neko iznenađenje.Također prijatno iznenađenje da se Viena uključuje  u redovni linijski prevoz.
Iznenadila me i hrabrost Big Sima da se pokuša "uvalit" u Sarajevo sa linijom za Bremen.

Bundavica i Čačković su zatražili nešto puno linija, baš kao i Biss tours i PPZ

neke od najjačih su mi da Domuz trans i Jelić traže liniju za Italiju, a kao da im to nije dovoljno pa su još tražili i Njemačku, Sloveniju i Austriju. Drljić također pokušava dobiti izlaz u Evropu Cheesy

S druge strane, izostali su mi neki prevoznici tipa Smiljić ili Litvatrans... Imaju vozila, ali...

A ko je ovo: TOURISTIK, Bihaćkih Branilaca 21 BIHAĆ, KOTOR VAROŠ-MORGEX (Italija)?

I ovaj spisak pokazuje da je AP-u iz BL definitivno došao kraj, jer ih nema nigdje, dok je Neobas tražio neke linije.
Logged


noriscace
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 193



« Reply #58 on: November 07, 2013, 00:38:52 »

Ima tu svega i svačega, a Domuz trans i Jelić ne treba komentarisati, ne znam šta su pokušavali  Undecided Neobas je preuzeo međunarodne linije, zato nema AP..Bočac pokusava u Evropu, mogli bi i oni pojačavati vozni park..a čudno stvarno da nema Smiljića! jel to Prošić traži Kotor Varoš-Morgex??
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #59 on: November 07, 2013, 00:44:31 »

ne znam ni ja ko je ovaj, a ako neki od ovih i prođu morat će uložiti za barem jedan dobar bus da mogu raditi, što je dobro za bh. autobusku scenu Cheesy

I ova linija Sarajevo-Bremen od Big Sim Halilović je najduža predložena linija sa preko 2000 km u jednom pravcu...
Logged


Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 20 queries.