bhbus.ba
May 26, 2024, 19:15:12 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (2)  (Read 306581 times)
wigec
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 784



« Reply #795 on: April 28, 2012, 20:11:10 »




Prva slika: Minibus koji se rijetko viđa, svaka čast na "ulovu".

Druga slika: Prema gdje je ovo slikano, jeli prema Drozgometvi ili je negdje drugdje... Može li mi neko objasnit?
odmah preko puta stadiona u Hadzicim
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #796 on: April 28, 2012, 20:12:38 »



Mislim da ovaj sad radi turu na 30 pa turu na 28.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #797 on: April 28, 2012, 20:13:04 »

Eh znam gdje je stadion, mogu se orijentisati, hvala....
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #798 on: April 28, 2012, 22:03:54 »

Izgleda da je jedan ČKD KT8D5 "svučen na golo" i da će dobiti novu reklamu?
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #799 on: April 28, 2012, 22:34:38 »

Ma nije, to je 301 koji nije u funkciji najmanje 8-9 godina.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #800 on: April 29, 2012, 00:15:23 »

325 se malo promijenio sa bočnim dezenom
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #801 on: April 29, 2012, 11:01:12 »

Ma nije, to je 301 koji nije u funkciji najmanje 8-9 godina.
A sta je bilo sa 301 pa ne radi ?
Logged

Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #802 on: April 29, 2012, 12:35:42 »

http://www.bhportal.ba/2012/04/29/gras-ovcu-najavljuju-strajk-za-7-maj/
Jel ovo istina ili novinarska nagađanja ?
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #803 on: April 29, 2012, 14:11:24 »


Istina je,samo to baš nije štrajk,ići ćemo pred Kanton sa Direktorom,ako se šta još u međuvremenu ne promijeni.
Šta misli Kanton uostalom?Imenovati truhle hoštaplere na mjesta NO i Skupštine preduzeća,koji stalno zatežu nabavke i ne puštaju LOT-ove za dijelove?Dječicu korumpiranih sudija,propale korumpirane profesore sa bijesnim kolima,i neke jeftine švercerke konzervama koje u minjacima od pola centa dolaze na sastanke da glume nedodirljive?I to za neke sitna primanja mjesečno?
« Last Edit: April 29, 2012, 14:36:42 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #804 on: April 29, 2012, 15:49:42 »

325 se malo promijenio sa bočnim dezenom

jel se to uradilo onako ili je bilo neko oštećenje il inešto pa se to odradilo?

i dokle se stiglo sa minibusima, ne vidim nikakvo željezo u Ilijašu?
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #805 on: April 29, 2012, 17:13:38 »

Mislim da još nisu ništa počeli sjeći, ali se uveliko priprema teren za to, demontira se sa vozila što se može iskoristiti itd... Koliko vidim svaki dan se tu radi nešto. Ima tu dosta buseva da se sječe.

Nadam se da će uspjeti do sedmog uplatiti avans za minibuse i da će vozila biti što prije isporučena i puštena u promet.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #806 on: May 01, 2012, 20:56:38 »

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/nikad-vise-direktor

Direktori preduzeća koji su nakon dolaska aktuelne vlasti smijenjeni ili su podnijeli ostavke na svoje pozicije ne žale zbog odlaska sa ovih funkcija.

Tako je Hasan Bašić, nekadašnji direktor KJKP Gras, u izjavi za Oslobođenje kazao kako mu ne nedostaje stari posao.

- Trenutno obavljam funkciju savjetnika direktora Grasa. U ovakvoj situaciji i sistemu teško je biti direktor i ne nedostaje mi to mjesto. Partije i stranke po dolasku na vlast postavljaju svoje ljude na čelne pozicije i to je sasvim uobičajeno. Za mene je najbitnije da sam tokom svog mandata posao obavljao u skladu sa zakonom, te da nisam uradio nikakve nezakonite radnje. Trudio sam se da poboljšam status radnika i preduzeća i mislim da sam u dobrom dijelu tokom mog direktorskog mandata to i uspio, istakao je Bašić.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #807 on: May 01, 2012, 22:06:23 »

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/nikad-vise-direktor

Direktori preduzeća koji su nakon dolaska aktuelne vlasti smijenjeni ili su podnijeli ostavke na svoje pozicije ne žale zbog odlaska sa ovih funkcija.

Tako je Hasan Bašić, nekadašnji direktor KJKP Gras, u izjavi za Oslobođenje kazao kako mu ne nedostaje stari posao.

- Trenutno obavljam funkciju savjetnika direktora Grasa. U ovakvoj situaciji i sistemu teško je biti direktor i ne nedostaje mi to mjesto. Partije i stranke po dolasku na vlast postavljaju svoje ljude na čelne pozicije i to je sasvim uobičajeno. Za mene je najbitnije da sam tokom svog mandata posao obavljao u skladu sa zakonom, te da nisam uradio nikakve nezakonite radnje. Trudio sam se da poboljšam status radnika i preduzeća i mislim da sam u dobrom dijelu tokom mog direktorskog mandata to i uspio, istakao je Bašić.

kako ga nije stid izjaviti ovakve gluposti i gadosti. Prihvatio je poluispravne autobuse koje je isporučio Ikarbus . Ni jedno vozilo nije bilo podmazano a 427 je stajao skoro 2 mjeseca jer mu je bila crkla elektronika. Slagao je da je kupio 10 plinaca od kojih na kraju nije bilo ništa. Istjerao je iz firme 9 ljudi od kojih 7 nije apsolutno krivo ništa. Na kraju su ti ljudi tužili i s njima se morala potpisati vansudska nagodba kako bi se GRAS poštedio dodatnih troškova. Naprimao je preko 100 ljudi od kojih su njegovi "sateliti" uzeli dobre pare i na kraju su ljudi ostali i bez radnih mjesta i bez para jer su im istekli ugovori. U njegovom periodu status radnika nikad nije bio gori a status neradnika nikada nije bio bolji. Ako je sve to po zakonu onda nije ni čudo što je GRAS ovdje gdje je sadaa.
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #808 on: May 02, 2012, 15:27:38 »

Saobraćaj će u Titovoj i ulici Hamze Hume, od sutra biti normaliziran tako da bi i gužve trebale biti manje i podnošljivije

Kako je i predviđeno, tokom prvomajskih praznika završeni su radovi na zamjeni tramvajske skretnice na Skenderiji.



Radovi na rekonstrukciji pruge do sada teku planiranom dinamikom. Od večeras, nakon postavljanja asfalta biće pušten saobraćaj u Titovoj ulici, dok će od ranih jutarnjih sati u funckiji biti i ulica Hamze Hume, kroz koju će u punom kapacitetu saobraćati trolejbusi za Jezero.

Građani će dobiti nešto bolji prijevoz nego prethodnih dana. I gužve na cesti bi trebale biti manje, jer će u funkciji biti dvije ulice. kazao je za TVSA Safet Bradarac, KJKP GRAS

Od Higijenskog do Marijin-Dvora slijedi postavljanje šina, koje će ispod imati zaštitu od gume i elastičnog materijala. To će smanjiti buku tramvaja centru grada.

Iako primjetne, gužve, zahvaljujući prvomajskim praznicima, nisu nepodnošljive. Nema dužeg čekanja na prolaz, samo kratko zaustavljanje ili usporavanje. Na raskrsnici različiti stavovi vozača.

Tramvaji voze do Tehničke škole, odakle se do Čaršije putuje autobusima. Nerijetko, autobusi ostanu zarobljeni u gužvama pa se na presjedanje čeka 15-ak minuta.

Od 27. maja tramvaji bi, nakon skoro godinu, ponovo trebali voziti do Skenderije, kažu iz GRAS-a.

TVSA
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #809 on: May 02, 2012, 16:23:24 »

Ne nakon skoro, nego nakon više od godinu dana. Mislim da je skretnica pukla u novembru 2010. (možda i krajem oktobra)
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 22 queries.