bhbus.ba
May 06, 2024, 05:14:07 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Go Down
  Print  
Author Topic: GIPS Tuzla - Razno/Diskusije  (Read 158614 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #165 on: June 03, 2011, 23:20:51 »

gb83 dugo bio u kvaru radi mjenjaca(poluautomatski),sad je dobio obicni.Jedva sam ga uslikao,isao je ko metak.






uz puno uvazavanje ne postoji ovaj model autobusa sa poluautomatskim mjenjačem jer svi su automatici sa 3 stepenim automatskim mjenjačem. Žao mi je što je dobio "klasični" mjenjač jer su ovi mjenjači perfektni i samo loše rukovanje i loše održavanje može ih uništiti
Logged
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #166 on: June 04, 2011, 00:17:26 »

gb83 dugo bio u kvaru radi mjenjaca(poluautomatski),sad je dobio obicni.Jedva sam ga uslikao,isao je ko metak.






uz puno uvazavanje ne postoji ovaj model autobusa sa poluautomatskim mjenjačem jer svi su automatici sa 3 stepenim automatskim mjenjačem. Žao mi je što je dobio "klasični" mjenjač jer su ovi mjenjači perfektni i samo loše rukovanje i loše održavanje može ih uništiti
ne,bio je kao neki poluautomatik,imao je rucicu na instrument tabli a sad ima normalni automatski mjenjac ko zna sa cega.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #167 on: June 04, 2011, 10:12:01 »

gb83 dugo bio u kvaru radi mjenjaca(poluautomatski),sad je dobio obicni.Jedva sam ga uslikao,isao je ko metak.






uz puno uvazavanje ne postoji ovaj model autobusa sa poluautomatskim mjenjačem jer svi su automatici sa 3 stepenim automatskim mjenjačem. Žao mi je što je dobio "klasični" mjenjač jer su ovi mjenjači perfektni i samo loše rukovanje i loše održavanje može ih uništiti
ne,bio je kao neki poluautomatik,imao je rucicu na instrument tabli a sad ima normalni automatski mjenjac ko zna sa cega.


postoji mogucnost da je imao automatski mjenjac ali je za ubacivanje u brzinu sluzila rucica a ne tastatura na koju smo navikli. Ako je bio poluautomatski znaci da je imao kvacilo. Prepravka sa klasicnoog odnosno poluautomatskog sistema na automatik je moguca uz ogromne napore ulaganja i sl. Sumnjam da su to radili. Vjerovatno su samo zamjenuli mjenjac i tastaturu...
Logged
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #168 on: June 13, 2011, 03:06:26 »

Slika desnog dijela baze gips-a.Skroz desno iza ograde je autobuska stanica za istocni dio kantona.Tu se mogu vidjet Bjeljevac,Hankom i Gips uglavnom linija 13 za Kalesiju.Druga AS za zapadni dio je u Simin Hanu a obje su nastale ukidanjem bivse "Kajmak stanice"preko puta panonskih jezera.Lijevo su uredno poredani troosovinci i Neoplani koji su cini mi se na prodaju.Na kraju niza je i mali zuti Neoplan gb 24 i jedan Sanos 415.Vidi se i narandjasti 0405 G sa reklamom BH mobile koji je dugo u kvaru.Tu su i ex Alpine,jos 2 sanosa 415,jedan Grafonja 73 ili 74,a gore skroz lijevo su zuti  Neoplan gb 23,Scania 5785 i jos neki troosovinci ni za sta vise.Ima i lijevo veliki dio baze koji se ne vidi sa objektima za odrzavanje,ali je malo ozelenilo,pa je tesko sve uslikati a tu sam nemocan.Malo zumirajte sliku,pa cete dosta toga prepoznati.


Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #169 on: June 13, 2011, 08:47:09 »

teško da će prodati Neoplane kome...
Logged


damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #170 on: July 30, 2011, 17:12:39 »

914 i 935 su na rezalistu kao i jedan sanos 415 MVP. 914 je juce izrezan a 935 vjerovatno u ovim trenucima dok ovo pisem,tako da je zavrsila era Volvo Hainje auutobusa u Gipsu.Inace ni jedan Sanos 415 MVP vise ne vozi.
« Last Edit: July 30, 2011, 17:22:33 by damir fido » Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #171 on: July 30, 2011, 23:24:53 »

to će biti regulisano u voznom parku, pričali smo na pp o tome Wink
Logged


damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #172 on: July 31, 2011, 00:04:28 »

Moj post je malo stariji od nase pp.Ova tema sluzi za te informacije a ne samo obrisi,prebaci itd. A svakako da cemo prebaciti sva ta vozila u novu temu.Rezaliste ceka i bar nekoliko Alpina,Scaniu L94  gb.5783  dok je Scania 5784 u voznom stanju,ali parkirana je zajedno sa Neoplanima i Den Oudsten troosovincima.Oni su na prodaju.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #173 on: September 08, 2011, 10:46:11 »

Koliko sam čuo - dvije Alpine završile u Ključu, vrlo moguće da su to možda od GIPSa?
Logged


damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #174 on: September 13, 2011, 18:46:23 »

Da jesu zavrsile u Kljucu a i jedan troosovinac 5719 mislim,ostaje u Gips-u na prevozu rudara.Ubacili su mu po 2 reda sjedista a troosovinci su inace imali jedan red sjedista jednoredan a drugi dvoredan.
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #175 on: September 15, 2011, 23:41:44 »

Gbr 2101 Žena za volanom.  Cheesy





baksuzluk ...pljuc pljuc pljuc....ne dao Bog nikome...Wink Wink Wink
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #176 on: September 16, 2011, 03:34:00 »

Gbr 2101 Žena za volanom.  Cheesy





baksuzluk ...pljuc pljuc pljuc....ne dao Bog nikome...Wink Wink Wink
Vjerovatno si se šalio ovim postom, predpostavljam kolega na osnovu ovih smajlija Wink Cheesy Meni uopšte nije čudno ni baksuzli više vidjeti žensko da vozi bus, prije 4-5 godina u BiH kad vidim, mi je pomalo i bilo čudo, a danas mi to uopšte nije čudno. Jer sam prilikom mojih putovanja u EU, jako često viđao, sretao kako ženske voze i gradske buseve a i turističke u finome broju, i to novije buseve setre 400, nove city-e, star-e, a i prije sam često viđao, unazad nekih 5-6-7 godina u EU, ali tada sam većinom viđao da žene voze u gradskom i prigradskom saobraćaju, i to mi je sasvim OK, i žene su itekako sposobne da voze ove mašine, vjerovatno neke i više od mnogih muškaraca itd... Meni lično je drago kada vidim u BiH da žensko vozi bus, jer shvatim onda da se i u nas u BiH polako napreduje ka evropskim standaridima u saobraćaju, to je evropska fora Smiley A to mi je drago, znači da će vremenom doći da će se i autobusi održavati, nabavljati itd na evropskim fazonima zasnovano Wink Evo kada sam bio sad na ljeto u posjeti Austriji, viđao sam i žene za volanom i slikao naravno, to možete pogledati ukoliko Vas interesuje na linku ispod.... link na temu prevoznika gradskog i prigradskog saobraćaja u Austriji, njegova teme i slike itd... Pa imaju slike i žena što voze buseve...
http://www.bhbus.net/forum/index.php?topic=2048.0

Pored toga prilikom ovogodišnje posjete Njemačkoj, također sam i gore vidio veliki broj žena vozača buseva. Tako da je to sasvim normalna pojava... Ne živimo u pantivijeku, pa da se žene drže kod kuće u domaćinstvu, jer nisu ni za šta drugo sposobne... To vrijeme je davno prošlo Cheesy
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #177 on: September 16, 2011, 07:02:48 »

Gbr 2101 Žena za volanom.  Cheesy





baksuzluk ...pljuc pljuc pljuc....ne dao Bog nikome...Wink Wink Wink
Vjerovatno si se šalio ovim postom, predpostavljam kolega na osnovu ovih smajlija Wink Cheesy Meni uopšte nije čudno ni baksuzli više vidjeti žensko da vozi bus, prije 4-5 godina u BiH kad vidim, mi je pomalo i bilo čudo, a danas mi to uopšte nije čudno. Jer sam prilikom mojih putovanja u EU, jako često viđao, sretao kako ženske voze i gradske buseve a i turističke u finome broju, i to novije buseve setre 400, nove city-e, star-e, a i prije sam često viđao, unazad nekih 5-6-7 godina u EU, ali tada sam većinom viđao da žene voze u gradskom i prigradskom saobraćaju, i to mi je sasvim OK, i žene su itekako sposobne da voze ove mašine, vjerovatno neke i više od mnogih muškaraca itd... Meni lično je drago kada vidim u BiH da žensko vozi bus, jer shvatim onda da se i u nas u BiH polako napreduje ka evropskim standaridima u saobraćaju, to je evropska fora Smiley A to mi je drago, znači da će vremenom doći da će se i autobusi održavati, nabavljati itd na evropskim fazonima zasnovano Wink Evo kada sam bio sad na ljeto u posjeti Austriji, viđao sam i žene za volanom i slikao naravno, to možete pogledati ukoliko Vas interesuje na linku ispod.... link na temu prevoznika gradskog i prigradskog saobraćaja u Austriji, njegova teme i slike itd... Pa imaju slike i žena što voze buseve...
http://www.bhbus.net/forum/index.php?topic=2048.0

Pored toga prilikom ovogodišnje posjete Njemačkoj, također sam i gore vidio veliki broj žena vozača buseva. Tako da je to sasvim normalna pojava... Ne živimo u pantivijeku, pa da se žene drže kod kuće u domaćinstvu, jer nisu ni za šta drugo sposobne... To vrijeme je davno prošlo Cheesy


"mrtaav" ozbiljan..uopće se nisam šalio kada je u pitanju vožnja autobusa od strane žena. Imam ja veoma "savremene" poglede na svijet ali ovdje sam definitivno konzervativan, zastario,zaostao i sl...čekaću ja drugi bus neka ona ide "svojim poslom".
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #178 on: September 16, 2011, 07:12:25 »

A žašto to? Takvo razmišljanje i osjećaji ? Možeš li mi objasniti, baš me interesuje... Meni uopšte nije bed kad žena vozi bus, vozio sam se kad su vozile, i nije mi ni sekunde nekog osjećaja bilo, sasvim ugodna vožnja do moje destinacije Smiley
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #179 on: September 16, 2011, 07:37:01 »

A žašto to? Takvo razmišljanje i osjećaji ? Možeš li mi objasniti, baš me interesuje... Meni uopšte nije bed kad žena vozi bus, vozio sam se kad su vozile, i nije mi ni sekunde nekog osjećaja bilo, sasvim ugodna vožnja do moje destinacije Smiley

drug meni je "bad" da žena vozi i tačka. Ja žene djelim na one koje ne znaju voziti i na one koje malo manje ne znaju voziti. Džaba ti sve ja sam takav i to se ne može promjeniti. A ti se i dalje vozaj samo pažljivo bbiraj "destinaciju" hahhaha
Logged
Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 20 queries.