bhbus.ba
May 06, 2024, 11:39:46 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Go Down
  Print  
Author Topic: GIPS Tuzla - Razno/Diskusije  (Read 158641 times)
Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #255 on: August 26, 2013, 20:44:00 »

Na autobusnoj stanici u naselju Bulevar
Bliski susret autobusa i taxi vozila
Ko je kome oduzeo prvenstvo prolaza utvrdit će istraga. No, i vrapcima na grani je jasno koliko ima problema pri ulasku i izlasku autobusa i taxi vozila sa stajališta



U popodnevnim satima, u tuzlanskom naselju Bulevar, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj je pričinjena materijalna šteta, ali srećom povrijeđenih osoba nije bilo.

Na autobusnom stajalištu, kako Tuzlaci vole reći kod Fidelinke, bliski susret su ostvarili autobus GIPS-a i taxi vozilo. Ko je kome oduzeo prvenstvo prolaza utvrdit će istraga. No, i vrapcima na grani je jasno koliko ima problema pri ulasku i izlasku autobusa i taxi vozila sa stajališta.

Isnepkcija i policija uspjela je donekle stati u kraj radu na crno, ali još uvijek se evidentni problemi prilikom zaustavljanja, čak i na raskrsnicama gdje se primaju i ostavljaju putnici.

druga.tv
Logged

damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #256 on: August 26, 2013, 20:46:05 »

Nešto slicno je bilo i prije nekoliko godina.Naime,dugo godina je postojala prigradska autobuska stanica tzv."kajmak stanica".Znaci ona je bila u centru grada u blizini jezera.E sad da bi se rasteretio saobracaj tada je donesena  odluka o izgradnji 2 prihvatne prigradske stanice na istocnom i zapadnom ulazu u Tuzlu.Istocna je Siporex a zapadna Simin Han.Te stanice su trebale da prihvataju autobuse sa istoka(Kalesija,Teočak itd) i zapada(Kladanj,Banovici.Zivinice itd) a dalje bi ih preuzimao povecan broj autobusa Gips-a.Tako nekako,ne znam ni je tacno.E i tada se raja isto ovako pobunila.Stanice su ostale i danas dan i u funkciji su ali autobusi sa zapadnog ulaza u Tuzlu prolaze kroz citav grad do stanice Simin Han a isto tako i autobusi sa istoka idu skroz da stanica Siporex.Samo sto više ne idu centralnom magistralom nego tranzitom a slike vidite Cheesy Znaci guzva je ostala ista ali samo prebacena na drugu magistralu..E sad da li je odluka u redu ili nije i da li treba ili ne treba zabraniti,ne bi pametovao,nisam pravnik ali primijetim jednu stvar a to je da se prevoznici sa drugih opština bave gradskim prevozom na podrucju opštine Tuzla.vecina njih je na vratima napisala na komadu papira "Gradska voznja 1KM" pri prolasku kroz Tuzlu.Oni kroz Tuzlu svakako moraju proci pa im dodje ko usput. Huh?
Logged
sanoss_bih
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 12



« Reply #257 on: August 28, 2013, 22:53:55 »


 ja sam napravio mapu relacija sa drugih općina (ne sa općine Tuzla)
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #258 on: August 28, 2013, 23:01:39 »

Zabrana ulaska gradskim autobusima iz drugih opcina

Radi reguliranja prijevoza Opcina Tuzla priprema elaborat kojim ce gradskim autobusima iz drugih opcina biti zabranjen ulazak u Tuzlu. Takvi autobusi putnike iz drugih opcina morali bi iskrcati na prigradskoj stanici u Siminom Hanu ili na Ircu, nakon cega bi ti putnici prijevoz do uzeg dijela grada nastavljali lokalnim gradskim prijevozom.

Najava ovih aktivnosti vec je izazvala negodovanje prijevoznika s podrucija TK, koji su putnike sa svojih opcina godinama razvozili na zeljene destinacije u uzem dijelu Tuzle.

Izvor: Dnevni avaz

Ko zna, možda je vlada TK stala iza GIPSa da mu pomogne u poslovanju? Kad već vlada KS ne štiti GRAS, možda će Tuzlaci zaštiti svoje...
Logged


Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #259 on: August 28, 2013, 23:10:45 »

sve su to mutne igre Cheesy samo mi nije jasno dali ce ovdje putnici morati kupovati dvije karte ili ce uskladiti da vaze iste karte kod dva il vise prevoznika ?
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #260 on: August 28, 2013, 23:15:27 »

vjerovatno kupiti druge, ali bi onda zbog toga trebalo sniziti cijenu karte da bude građanima prihvatljivo...
Logged


damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #261 on: August 28, 2013, 23:27:38 »



Ko zna, možda je vlada TK stala iza GIPSa da mu pomogne u poslovanju? Kad već vlada KS ne štiti GRAS, možda će Tuzlaci zaštiti svoje...

Ne nije vlada TK,nego je odluka opštinska.Ne moze se zabraniti autobusu sa druge opštine da vozi tom magistralom.Juzna magistrala  kroz Tuzlu je dio federalnog puta ali da usput obavlja gradski prevoz po Tuzli.malo mi to nije u redu.
Logged
Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #262 on: August 28, 2013, 23:32:29 »

vjerovatno kupiti druge, ali bi onda zbog toga trebalo sniziti cijenu karte da bude građanima prihvatljivo...

mislim da je neizvodivo... prigradski prevoznici ce prevozit isit ili cak manji broj putnika na kracu relaciju i oni nemogu snizit cijene,a GIPS ce imati onda dosta vise putnika i tada bi jedino on trebao sniziti cijenu karte ali opet ljudi koji dolaze iz prigradskih naselja ce placati vecu cijenu karte kada se sastave te dvije
Logged

Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #263 on: August 29, 2013, 10:41:40 »

Malo bolje pojašnjenje..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T3rD5NumeSk[/youtube]
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #264 on: August 29, 2013, 11:07:55 »



Ko zna, možda je vlada TK stala iza GIPSa da mu pomogne u poslovanju? Kad već vlada KS ne štiti GRAS, možda će Tuzlaci zaštiti svoje...

Ne nije vlada TK,nego je odluka opštinska.Ne moze se zabraniti autobusu sa druge opštine da vozi tom magistralom.Juzna magistrala  kroz Tuzlu je dio federalnog puta ali da usput obavlja gradski prevoz po Tuzli.malo mi to nije u redu.
Koliko shvatih drugi prevoznici koji "prolaze kroz TZ" zapravo upadaju na linije koje odrzava GIPS,usputno kupeci ljude?
Treba im u tom slucaju napraviti stanicu tj.finalno odrediste za liniju jasno utvrditi,a neka GIPS preuzima putnike od zavrsne stanice dalje u gradski prevoz.
Jer svakako ce platiti kartu GIPS-u nece se vozati dzaba,i obratno.
« Last Edit: August 29, 2013, 11:11:02 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
neoplan-123
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 1



« Reply #265 on: August 29, 2013, 21:04:12 »

sta oni misle da rade u skoli imam druga koji putuje iz Kladnju u Tuzlu placa 135 KM mjesecnu kartu i da jos placa taksi ili bus ... to je jedan od primjera, koliko jos ima takvih ucenika i studenata?!
Logged
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #266 on: September 23, 2013, 07:36:52 »


Za kraj par riječi.Prvo danas kad smo završili slikanje Dani i ja do auta je dosao neki u plavome mantilu nosio je akreditaciju GiPSa i pricao je pricu sto  slikamo,imamoli dozvolu za slikanje.Ovim putem pozdravljam nadležne iz preduzeća i ako nežele ovaj vid reklame neka se obrate sa mailom u kome ce navesti da nežele ovaj vid reklame,kako bi mi znali da ih više neslikamo Wink

Ja cu ih svejedno slikati htjeli oni reklamu ili ne,al ipak malo diskretnije na javnoj površini a ne ovako u osinje gnijezdo.Pošto je prostor autobuske stanice,mislim da ste trebali nekog pitati.A ib taj u mantilu Angry isto ko da ste slikali NASA program za 2020 godinu a ne obicne auitobuse.Vec je vrijeme da se upoznaju sa forumima ove vrste i da je slikanje dobronamjerno.Šoferska profesija nije bog zna nešto popularna i mi smo ovdje jedini koji nešto o njima i njihovom pozivu komentarišemo a oni odmah"Sta slikaš"Aj ajd u tom trenutku je neko i nešto.
Logged
AudiEd
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 404



« Reply #267 on: October 30, 2013, 21:22:42 »

Prije par dana na Liniji 11
sam umjesto za 60 minuta u Tuzlu stigao za
45 -.-"
Stvarno Šofer je Doslovno "Derao" autobus ,
U pitanju je ovaj Daf den Oudsten kao ovaj 2607 takav model , Ali ne sjecam se koji je bio garažni broj Smiley
Toliko o Ograničenjima

Inace i ovom Harmonikom kad idem na istoj liniji , Strašim se sjest u prednji dio autobusa niz Krojčicu , tako brzo voze Cheesy
Logged
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #268 on: November 05, 2013, 13:13:36 »


gb 2238. Malo je bio u kvaru.Mozda bi mu dobro došao lijek sa reklame Gripostat.


Izgleda da je ipak ozdravio.Sinoc sam ga vidio i vozio je skroz polako sa 4 zmigavca tako da sam pomislio da je ponovo pokvaren ali bila je rijec o ovom veselom dogadjaju.

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=55053
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #269 on: November 05, 2013, 16:34:01 »

http://tuzlanski.ba/izdvojeno/89-izdvojeno/10348-tuzla-neobina-vonja-u-obinom-autobusu-uz-besplatnu-zabavu-foto-.html

Slike na linku. Cheesy
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.052 seconds with 21 queries.