bhbus.ba
May 12, 2024, 05:54:09 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije  (Read 311363 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1365 on: November 23, 2011, 12:10:29 »

Kad počinje "program"?

I rođendan i unikad goroj situaciji... :/

Tradicionalna vožnja tramvajem sa konjskom vučom biće upriličena u nedjelju, 27. novembra sa polaskom u 11,00 sati sa tramvajskog stajališta Skenderija. Istog dana biće upriličena i Izložba forografija „126 godina GRAS-a“ o istorijatu preduzeća.

Pozivamo građane Sarajeva da zajedno obilježimo ovaj značajan jubilej. Specijalan poziv upućujemo našim najmlađim sugrađanima da sa svojim roditeljima budu naši gosti u nedjelju, na dan kada će biti organizovana tradicionalna vožnja tramvajem sa konjskom vučom, kao i da istog dana u auli Željezničke stanice u Sarajevu u periodu od 10,00 do 17,00 sati posjete Izložbu fotografija „126 godina GRAS-a“ kako bi se upoznali sa bogatom tradicijom i istorijatom ovog preduzeća.

_______________________________________________________________________________


Jedva čekam da mi Vašingtonac opet pod prozorima prođe
« Last Edit: November 23, 2011, 12:20:00 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1366 on: November 23, 2011, 15:38:26 »

Kad počinje "program"?

I rođendan i unikad goroj situaciji... :/

dobar dođendan ..pola autobusa sgtako zbog nedostatka goriva-
Logged
Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #1367 on: November 23, 2011, 17:22:48 »

GRAS proslavio 126. rođendan
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/kadic-od-vlade-ks-se-trazi-povecanje-cijene-karata-i-kupona/111123100#3
Logged

MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1368 on: November 23, 2011, 17:58:00 »


Ne slažem se u potpunosti sa Harisovom izjavom u dijelu cijene karata.Moguće je da griješim,inače uvijek se ograđujem u svojim pisanjima o tarifi jer se u istu ne razumijem isto i kao pojedini uposlenici čija je to obaveza.Znači iznosim svoje mišljenje koje ne obavezuje nikog ničim.
Žao mi je što je ovakav "komentar" upropastio lijepu vijest,ali neću komentirati ni gore pomenuti lezihljeb portal i pojedine posjetitelje niti način prenošenja vijesti publici.Inače manje vjerujem štampanom prenosu vijesti nego video,mada i tamo postoje cenzure.

Potrebno je reformisati naplatni sistem i tarifu u kojoj ćeš naplatiti sistemom "koliko se vozio-toliko platio".
Karikiram cijena za 3 stanice neka bude 0,X0pf,ali tada putovanje na relaciji Ilidža-Baščaršija neće biti 1,8/1,6KM već 3KM.
Treba regulisati cijene karata (penzioneri,studenti,đaci) u razumnoj mjeri,a ne da se vrše džabne podjele po mjesečnoj cijeni od 4KM,ili po nečijim prijedlozima od 8,33KM.Neka PIO uplati penzionerima na osnovu visine penzije razlike do stvarne cijene i neka Vlada dadne ono za šta se obaveže.

Definitivno treba iz temelja tarifni sistem mijenjati,čim prije,istina nije ovo jedini problem,ali i neki bolni rezovi se moraju napraviti,čim prije tim bolje. Undecided
Ako GRAS sabere sebe,lakše će biti Vladu ukrotiti.

Drugo,jako su inspirativni komentari o prevozu u "bijelom svijetu".
Izgleda da inspirisani cijenom komentatori pojma nemaju na ulaganja u GS npr. u EU,i da takva vrsta funkcionisanja prevoza je nemoguća u privatnom vlasništvu kako ga neko i saziva kao penicilin za probleme u GRAS-u.
U dokaz tome,pogledati finansijsko stanje Javnog sektora u EU,koji je u dubokom bankrotu i njihovo rasipništvo.

Volila bih da se neko javi iz Zagreba kojima je bliska tarifa da nam je malo elaborira.

Bandićeva odluka o džabalesku prevozu je dovela ZET u -60 mil.kn. koliko mene sjećanje služi po novinskim naslovima.
« Last Edit: November 23, 2011, 18:00:32 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1369 on: November 23, 2011, 18:02:21 »

GRAS-u treba novi sistem naplate

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/kadic-gras-u-treba-novi-sistem-naplate/111123115
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1370 on: November 23, 2011, 18:51:46 »

ja sam negdje na sredini... znam kakva je situacija u firmi i sve kad se sabere i oduzme, ja sam ni tam' ni vam'...

al smatram da GRAS nema osnove (msm ima osnove, i to ekonomske) da traži povećanje karte, jer raja će se odmah buniti... razlog tome je stanje firme, vozila, vožnji, čistoće i slično... Da barem nešto od ovoga ispunajvaju pa hajd, al u ovakoj situaciji je samoubistvo tražiti povećanje karte... navući će samo još veči gnjev ljudi..
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1371 on: November 23, 2011, 19:22:30 »

Bez Kantona GRAS je mrtav ,a on daje kontra izjave.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1372 on: November 23, 2011, 19:45:46 »

Zboč čega je zaustavljeno uvođenje "PRODATA" sistema u autobuse, trolejbuse i minibuse?
Ako se ne varam bilo je postavljeno nekoliko poništača u SL222/SG312 autobuse tamo 2000/2001.
« Last Edit: November 23, 2011, 19:50:09 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1373 on: November 23, 2011, 19:54:09 »

Zboč čega je zaustavljeno uvođenje "PRODATA" sistema u autobuse, trolejbuse i minibuse?
Ako se ne varam bilo je postavljeno nekoliko poništača u SL222/SG312 autobuse tamo 2000/2001.

Zato što je sa "Prodata" sistemom naplate odnosno magnetnim voznim kartama mogućnost manipulacije smanjena tj dovedena na minimum a to se "nekima" nije isplatilo...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #1374 on: November 23, 2011, 20:15:15 »

Jeste ja ukucam 2 stanice i sjedim 5.Ha ya
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1375 on: November 23, 2011, 20:53:43 »

ja se izvinjavam, al mi taj sistem nije poznat, pa jel može neko da mi objasni?
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1376 on: November 23, 2011, 21:33:19 »

ja se izvinjavam, al mi taj sistem nije poznat, pa jel može neko da mi objasni?

Sistem elektronskih magnetnih poništača karata koji je 2000 uveden u tramvaje, podržava više opcija , poput vremenski ograničenih karata itd...
Znam da su ti poništači bili postavljeni i u nekoliko "Japanaca" a trebalo je da se nakon tramvaja uvedu i u autobuse, minibuse i trolejbuse. Zašto je to obustavljeno to vjerovatno "Bimo" zna.

Čini mi se da sam negdje pročitao da je taj sistem zastario i da treba uvesti potpuno novi.
« Last Edit: November 23, 2011, 21:35:40 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1377 on: November 23, 2011, 22:26:52 »

Za li neko jeli obezbjeđeno gorivo za sutra?!
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1378 on: November 24, 2011, 00:08:37 »

Za li neko jeli obezbjeđeno gorivo za sutra?!


Ne zna niko, vjerovatno jeste za dio voznog parka danas su skoro sva vozila povlacena na tenkovanje i to u najgoroj mogucoj spici , neka su tenkovana sinoc a nekima nije nasuta ni 1 litra goriva. Ovo što rade je čista glupost, bolje da vozila ne izlaze nikako nego ovako.Pogotovo ova novija vozila Lions Classici i IK 206 ako "povuku talog" tj mulj sa dna rezervara na to vozilo se nece moci racunati najmanje 3 dana , dok se sve ne poskida i očisti od rezervoara do dizna odnosno pumpe...
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1379 on: November 24, 2011, 15:39:57 »

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/66949-autobusi-gras-a-ostali-bez-goriva-putnici-na-ilidzi-umalo-se-potukli.html

Quote
Autobusi GRAS-a ostali su jučer bez goriva pa je Rustempašina ulica na Ilidži bila blokirana. To je uzrokovalo i veće gužve u saobraćaju, zbog čega su negodovali brojni putnici, što je skoro dovelo i do masovne tuče.

Iz GRAS-a pak navode da je zbog teškog finansijskog stanja preduzeća došlo do blokade računa pa usljed nedostatka sredstava nisu mogli pravovremeno nabaviti naftu.

- To je uzrokovalo poremećaj u odvijanju gradskog prijevoza te se ovom prilikom izvinjavamo našim sugrađanima - poručili su iz GRAS-a.

Mislim da bi bilo dobro da se ove godine otkaže tradicionalna vožnja starim tramvajima, možda bi moglo doći i do incidenta, a treba obezbjediti i zamjenske autobuse.
Definitivno nije vrijeme za proslave.

Kakvo je danas stanje?
« Last Edit: November 24, 2011, 15:49:47 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Pages: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.051 seconds with 25 queries.