bhbus.ba
May 05, 2024, 08:11:51 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Brzina vožnje autobusa  (Read 30945 times)
archy
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 204



« Reply #30 on: August 16, 2011, 11:00:24 »

Troosovince sam zavolio otkad su na liniju V.Kladusa-Sarajevo,ubacili MIX-ov Vanhool EOS-koji je to uzitak,jos kako ga lik tjera,ma uz vece brdo lik prestize slepera Actrosa I generacije,ovaj iz kamiona pozdravlja i to sve od reda uz Komar prelazi one spore prikolicare-krseve...480KS-zvijer,ovaj je na stotki blokiran,sad hoce l ga skidati...nebi bilo lose
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #31 on: August 16, 2011, 14:02:57 »

Sa gazdom od firme Veladžić hadžijom Ismetom vozio sam se kroz Medeno polje 100/h sa Setrom 315 HDH koju su prodali Jakupu, a nedavno sa njihovom 215 HD također 100/h na autocesti od Sarajeva... Vjerovatno je tolika brzina bila uzrokom da nam i guma pukne, jer otac mi je pričao da: slaba guma + vreo asfalt + velika brzina = puno kamiona i autobusa u ljetnoj sezoni na zaustavnom traku autoceste zbog puknute gume  Smiley
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #32 on: August 19, 2011, 12:55:06 »

Turska = Zemlja nekulturnih vozača.

Svi minibusi iako je ograničenje 60-70 km/h idu 100 - 120 km/h ( u kojima sam se ja vozio) bez obzira na rupe ležeće policajce ( Otpadaju bubrezi pri svakom pralasku preko navedenog...) Minibusi su skoro svi otokari i temze i poneki isuzu u Kemeru. U Antaliji su gradski busevi BMC Star citY.
Logged
Nenad_KM
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 981



« Reply #33 on: October 29, 2011, 02:12:32 »

E ako dupliram link oprostite..
ovako izgleda kad bus id 150 km/h
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7PQ0EMCQTgY[/youtube]
« Last Edit: October 30, 2011, 20:00:22 by The_Dubster » Logged

Nibus 400.22 GB 523
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #34 on: October 30, 2011, 12:35:56 »

i ja ako dupliram sry ali izgleda je isti bus xD
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ux1LZvTRQB8&feature=related[/youtube]
« Last Edit: October 30, 2011, 20:00:44 by The_Dubster » Logged

Nenad_KM
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 981



« Reply #35 on: October 30, 2011, 14:10:50 »

i ja ako dupliram sry ali izgleda je isti bus xD
http://www.youtube.com/watch?v=ux1LZvTRQB8&feature=related
Ne izgleda isti je bus Wink
Logged

Nibus 400.22 GB 523
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #36 on: October 30, 2011, 14:16:55 »

Ja bi rekao da je isti bus, samo na različitim lokacijama - Filip Reisen
Ovakvim budalma treba odmah na licu mjesta vozačku dozvolu oduzeti i zabraniti upravljanjem vozila D kategorije jedno 5 godina, pa nek' se zapita. Ipak, vozi ljudska bića, a ne krompir...
Logged
Nenad_KM
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 981



« Reply #37 on: October 30, 2011, 14:34:06 »

Ja bi rekao da je isti bus, samo na različitim lokacijama - Filip Reisen
Ovakvim budalma treba odmah na licu mjesta vozačku dozvolu oduzeti i zabraniti upravljanjem vozila D kategorije jedno 5 godina, pa nek' se zapita. Ipak, vozi ljudska bića, a ne krompir...
Busem i preko 120 km/h je opasno.. ukoliko se zakuca negde ode 50 života..
Logged

Nibus 400.22 GB 523
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #38 on: October 30, 2011, 14:50:00 »

Svi Turci vam voze ovako i skoro svi  Italijani voze mozda malo sporije....zato su Austrijanci  pogotovo Francuzi rigorozni ako te uhvate da ti je skinuta blokata autobusa...
Logged
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #39 on: October 30, 2011, 15:01:15 »

Svi Turci vam voze ovako i skoro svi  Italijani voze mozda malo sporije....zato su Austrijanci  pogotovo Francuzi rigorozni ako te uhvate da ti je skinuta blokata autobusa...
ovaj komentar da se ovako vozi u turskoj mogu potvrditi iz nekoliko slucajeva.naime vecina njihovih vozaca vozi preko 100-120 i na vise.gledao sam truva turizm kako prestize sve i dode do nas i vuce se za nama al kad uhvati pravac ode prije nas.jedino sto uz brdo njihovi turski autobusi malo se uguse,ali kad se uhvate pravca to zna voziti i do 150km/h.iskreno sad za ovaj video pa ko zna mozda je autobus bio prazan i sole ga nagazio.brzina je velika a put mi otvoren,ali u slucaju da nema nikog u busu i ja bih ga malo protestirao.da ima putnika ne bih nikada,nositi njih na savjesti citav zivot.
Logged

dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #40 on: October 30, 2011, 15:03:36 »

Sve do jednom... Kao da su pokupili svu pamet svijeta, eto ljudi iz zafrkancije zakonski ograničili brzinu na 100 km/h
Vozio sam se i ja sa ovakvim "Schumacherima", samo nemam čime dokazati, pa ću se na ovome zaustaviti...
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #41 on: October 30, 2011, 15:17:57 »

mozda je autobus bio prazan i sole ga nagazio.brzina je velika a put mi otvoren,ali u slucaju da nema nikog u busu i ja bih ga malo protestirao.

Ma joj adrenalin je čudo pogotovo kad je put ravan, u busu dobra atmosfera ponese "žar" čovjeka ali kad se malo "mućne" glavom skontaš da je to totalno bespotrebno, međutim da je "us*anom do potoka nebi bio us*an"..

« Last Edit: October 30, 2011, 20:02:43 by The_Dubster » Logged
Nenad_KM
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 981



« Reply #42 on: October 30, 2011, 16:28:13 »

Svi Turci vam voze ovako i skoro svi  Italijani voze mozda malo sporije....zato su Austrijanci  pogotovo Francuzi rigorozni ako te uhvate da ti je skinuta blokata autobusa...
Ovaj autobus redovno vozi za Wiienu tako da može da se desi jednom da ga usput cajci zaustave i da bude veselo..
Logged

Nibus 400.22 GB 523
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #43 on: October 30, 2011, 17:34:25 »

Ovaj Filip Reisen uvijek vozi ovako i to ne samo na autoputu već i magistralom (ukoliko je ravna).....i to sa prilično starim autobusom za takve egzibicije.

A inače, kad sam išao za Beograd na autoputu nas je samo tako oduvala Setra 217 HDH Habib Tours koja je išla iz Njemačke. Išla je najmanje 130 km/h i ja se stvarno pitam kako smiju u jednoj Njemačkoj riskirati sa vozilom bez blokade.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #44 on: October 30, 2011, 18:14:27 »

Ovaj Filip Reisen uvijek vozi ovako i to ne samo na autoputu već i magistralom (ukoliko je ravna).....i to sa prilično starim autobusom za takve egzibicije.

A inače, kad sam išao za Beograd na autoputu nas je samo tako oduvala Setra 217 HDH Habib Tours koja je išla iz Njemačke. Išla je najmanje 130 km/h i ja se stvarno pitam kako smiju u jednoj Njemačkoj riskirati sa vozilom bez blokade.

Smiju zato što kroz Njemačku skoro da i nema saobracajnih kontrola. Na autoputu kroz Njemačku možeš bukvalno voziti koliko ti auto može ići. Samo nemoj ugrožavati ostale učesnike u saobraćaju i neće te nikada zaustaviti. kroz Austriju je stvar puno drugačija ali ni jedni ni drugi ti neće gledati blokadu ako ti je tahograf traka ispravna. AKo uoče nepravilnosti na tahograf traci onda si naje*ao...onda ti gledaju i blokadu pa ti još i tu kaznu "prilijepe" itd itd
Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 21 queries.