bhbus.ba
May 02, 2024, 02:02:26 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 78   Go Down
  Print  
Author Topic: Chat tema  (Read 244195 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #720 on: August 29, 2013, 13:49:58 »

Znači košulje moraju biti jednobojne.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #721 on: August 29, 2013, 13:52:01 »

Pa preporučljivo bi bilo .. Kad se već mogla kupiti karirana, mogla je i jednobojna.. Smijesno je vidjeti čovjeka od 50-60 godina u kariranoj košulji, kakve nose momci od 16-30g.
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
vwgolfmk1
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 40


Budući vozač a trenutno


« Reply #722 on: August 29, 2013, 14:08:59 »

A zašto je to toliko bitno, većina zamišlja vozače autobusa u hlačama od odijela i košulji pa i kravati a ako mene pitate vozači autobusa bi kao i ostali trebali nositi odjeću koja se njima sviđa pa makar to bila i trenirka.... osim ako firma nema službene "uniforme" za vozače
Logged

'ko rano rani, sam u nju upadne, al' ćud nikad. :DDDDDDDD
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #723 on: August 29, 2013, 14:26:08 »

Zamisli jednog doktora upane u trenirci u ordinaciju ili vojnika koji dodje nasminkan u kakvoj "jebačkoj" majici u kasarni? Dovoljno mi je pogledati vozače CTS-a Kantića, TransTurista, Smiljića i jos nekoliko firmi gdje su vozači uniformisani barem imaju košulje .. Naravno tu je najviše dogurao CTS koji u svakom trenutku u skladištu ima oko 20 tak odjela za rezervu.. Pa molim te lijepo zna se zasta je trenirka i samo joj ime govori.. Ovo za karirane košulje govorim zato sto sam vidjao vozače od 50-60 godina koji su obukli crvenu drečavu košulju, strukiranu, dole farmerice na peglu i neke sandale stvarno zalost.. Probaj tako u CTS uraditi, osjetit ces na plati sigurno .. Hajde mladji ljudi vozači i nekako, ali čovjek od 50 godina vala nevalja da ga jebeš .. Dok sam išao u srednju školu meni je smanjeno vladanje zbog te trenirke, valjda se zna neki bonton..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #724 on: August 29, 2013, 16:16:16 »

A zašto je to toliko bitno, većina zamišlja vozače autobusa u hlačama od odijela i košulji pa i kravati a ako mene pitate vozači autobusa bi kao i ostali trebali nositi odjeću koja se njima sviđa pa makar to bila i trenirka.... osim ako firma nema službene "uniforme" za vozače

Mora se znati ko je ''gazda'' a ko putnik u busu....čuj šofer da vozi u trenerci. Zamisli univerzitetskog profesora koji na predavanje dođe u nekom kežual stilu (a ima ih). Profesor bez kravate mi ne izgleda kao ozbiljna ličnost. Uredu, nekad ne mora biti kravata, ali košulja je neophodna. Ako se čovjek ozbiljno ne obuče, niko ga ozbiljno ne shvata. Roll Eyes  jer

Što se tiče uniforme vozača, ja bih im progledao kroz prste samo na exkurzijama, dakle kada ih gore po Španiji vozaju, mogu nositi i obične majice, ali na linijama bi se strogo morala nositi propisana uniforma uključujući i kravatu. Smiljić, Centrotrans su pravi primjer ''strogoće'' što se tiče nošenja uniforme.
« Last Edit: August 29, 2013, 16:20:00 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #725 on: August 29, 2013, 16:37:55 »

Pa normalno, to je sve dio lične kulture. Evo otvaram temu i gledam prevoznici iz njemačke i dovoljno mi govori kakvi vozaci trebaju biti .. Haj razumijem neke kraće linije, vožnja po lokalu kroz neka sela itd .. Mislim ako ti je gazda omogucio kakvu-takvu redovnu platu, solidan autobus, pa moze i taj vozac, se obuci onako kako prilici insanu.. Ne mora kupovati Hugo Boss odijela, Polo, Hilfiger, košulje al moze bar ono osnovno, i ta kravata nije nuzna, ali svakako ostavlja neki pozitivan dojam ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #726 on: August 29, 2013, 17:32:22 »

Komsije jel ovo i u stvarnosti ovakvo :

http://www.index.hr/black/clanak/balkan-ima-najsporiji-internet-u-europi-a-najgore-je-u-bih/697428.aspx
Logged
makljen1123
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 7.305



« Reply #727 on: August 29, 2013, 17:54:56 »

To su sigurno kod mene pravili pokuse. Tongue
Logged

Setra S 417 HDH !!!

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #728 on: August 29, 2013, 18:45:09 »

Sve je to ok, ali i dalje stojim iza toga da ih treba razumjeti....nimalo nije lako voziti po cijele dane i noći i ostati koncentrisan. Osim toga, putnici te cigarete i ne osjete, rekoh već da klima odradi svoje a i većina dima ode kroz prozor.

Boga mi se osjete, pogotovo na prigradu gdje je klima misaona imenica... Spomenuo je čini mi se Setraš417 da se navečer zapali kad spavaju svi, to mi je ok, ali u najvećoj špici oko podne kad zapali... braaaaate....


Ma u Globtour-u puca Ex yu Rock mix,opuštajuća mjuza Wink

Aj nek i oni imaju poneki plus Cheesy
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #729 on: August 29, 2013, 18:46:50 »

Pa preporučljivo bi bilo .. Kad se već mogla kupiti karirana, mogla je i jednobojna.. Smijesno je vidjeti čovjeka od 50-60 godina u kariranoj košulji, kakve nose momci od 16-30g.

Nemam stav o kariranoj košulji iskreno,ali kad vidim odijela ko u kelnera kod pojedinih wanna be firmi i odijela koja se presijavaju kao da su od PVC-a.....šta reći....
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #730 on: August 29, 2013, 18:50:03 »

Zavisi koji je operater i šta nudi.
Da je baš tako sporo kako nas predstavljaju i nije.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #731 on: August 29, 2013, 20:27:50 »

A zašto je to toliko bitno, većina zamišlja vozače autobusa u hlačama od odijela i košulji pa i kravati a ako mene pitate vozači autobusa bi kao i ostali trebali nositi odjeću koja se njima sviđa pa makar to bila i trenirka.... osim ako firma nema službene "uniforme" za vozače

Mora se znati ko je ''gazda'' a ko putnik u busu....čuj šofer da vozi u trenerci. Zamisli univerzitetskog profesora koji na predavanje dođe u nekom kežual stilu (a ima ih). Profesor bez kravate mi ne izgleda kao ozbiljna ličnost. Uredu, nekad ne mora biti kravata, ali košulja je neophodna. Ako se čovjek ozbiljno ne obuče, niko ga ozbiljno ne shvata. Roll Eyes  jer

Što se tiče uniforme vozača, ja bih im progledao kroz prste samo na exkurzijama, dakle kada ih gore po Španiji vozaju, mogu nositi i obične majice, ali na linijama bi se strogo morala nositi propisana uniforma uključujući i kravatu. Smiljić, Centrotrans su pravi primjer ''strogoće'' što se tiče nošenja uniforme.
Ma Biss im treba biti uzor kod njih svaki vozac isto obucen.
Logged
the_ahmed
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 579



« Reply #732 on: August 29, 2013, 23:12:09 »

Nevalja se previše hvaliti. Smiley
Logged

Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #733 on: September 11, 2013, 09:43:38 »

Upravo mi se javlja brat, da je 50 autobusa u koloni iz Slovačke krenulo za BiH, trenutno piče kroz Madjarsku ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #734 on: September 17, 2013, 21:12:43 »

ajmo pomoći jaranu Damiru sa jednim lajkom Cheesy
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=208200509356061&set=a.208200196022759.1073741829.124230717753041&type=1&theater
Logged


Pages: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 78   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.051 seconds with 20 queries.