bhbus.ba
May 02, 2024, 14:46:53 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 78   Go Down
  Print  
Author Topic: Chat tema  (Read 244235 times)
BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #570 on: January 21, 2013, 14:34:33 »

Pa autobus od 50 sjedišta, 23km vazdušne linije.
Logged
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #571 on: January 21, 2013, 15:02:45 »

Ne znam neka ti iskusniji odgovore,nesto meni zvuci malo 3 KM,al eto sam proracunaj koliko ces goriva potrositi 50 ljudi puta 3 KM to je 150 KM sam skontaj hoces li potrositi toliko goriva i koliko ces biti u plusu
sretno
Logged

BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #572 on: January 21, 2013, 15:08:43 »

Ja ću reći svoje na kraju, samo želim čut' vaša mišljenja je li to normalno ikako ?
Logged
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #573 on: January 21, 2013, 15:16:35 »

Evo druže kako sam ja u nekoliko navrata radio kad sam pričao s gazdama,2KM po kilometru pa na više,jer je to minimalna cijena. Ako je velika udaljenjost uzme se 2KM,pa na 5000 km to bude 10 000 KM + troškovi uglavnom bude i tih troškova dosta jer se pod njih ubrajaju parkinzi,putarine i još kakvi troškovi,eh sad da se vratimo na Novi Travnik- Zenica cijena od 3KM je mala, jer je udaljenost u kilometrima trasom puta negdje oko 36 kilometara,a ako mislite voziti đake neka vam cijena bude bar po 0.50KM veća jer đaci uvijek nešto razvale u autobusu, uglavnom kako želiš ali tako se to kod nas radi.
Logged

BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #574 on: January 21, 2013, 15:26:13 »

Pa za 3 KM ne bih nikad vozio. Bolje da bus leži nego da bezveze radi.
« Last Edit: January 21, 2013, 15:42:24 by BIH TOURS » Logged
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #575 on: January 21, 2013, 15:46:36 »

Malo cu se osvrnuti na ovo, niska je cijena u svakom slucaju. Malo stanja iz Slavonije, posto znam nekakva iskustva s posebnim prijevozom. Cijena kilometra je oko 8-9 kn (oko 2-2.25 KM), to je neki okvir, sve ispod toga je nesiplativo, a iznad je ipak previse za ovo podneblje...Iako ima onih koji voze i za 5-6 kn (cca.1.5 KM), ali kad se sve oduzme tu bude samo nula, ili u nekim slucajevima i minus, ne znam samo kako se ti koji voze po toj cijeni pokriju
Logged
BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #576 on: January 21, 2013, 15:53:50 »

Vjeruj da ne znam ni ja, izleda da im je u interesu samo da se pojave i da kažu da su vozili. Ako hoćeš nešto zaradit ispod 5KM ne smiješ ići, i to je neka minimala.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #577 on: January 21, 2013, 16:14:55 »

Po mom mišljenju ko vozi ispod 2 KM/km onda zaista vozi samo da za*ebe drugog, jer zaista nema nikakve računice onda. Cehajic i SlimShady su fino obrazložili sve....


No ipak, uvijek imaš takvih firma koje idu u obaranje samo da se mogu hvaliti da su vozili. Najviše takvih izgleda ima u Krajini, a bogme ima toga i po Sarajevu. Međutim, što je malo - malo je...
Logged


BIH TOURS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 478



« Reply #578 on: January 21, 2013, 18:19:58 »

Vjeruj da toga kod nas nije bilo do evo unazad godinu dana. Spusti cijene samo eto da gorivo pokrije i da mu nešto malo ostane a ne računa na amortizaciju. I da se kasnije može hvalit' on išao tu i tu. Al' eto nek' radi Cheesy  skontat' će nekad čemu to vodi.
Logged
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #579 on: January 21, 2013, 20:01:08 »

Zanima me da li zna neko,prijevoznika koji prolazi kroz Bugojno a vozi do Splita i da otprilike stigne u Split u 14:00h ili najkasnije do 15:00h
Logged

ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #580 on: January 22, 2013, 16:30:59 »

Nadam se kolega SlimShady((Merime) slađe mi je Merimom da te zovem pored nicka) ,da sam ti pomogao oko ove linije za Split,eh da se samo još malo osvrnem na cijene prijevoza u BiH na vanrednim turama,malo sam se posavjetovao sa kolegama koji drže prijevozniče firme i voze za Sol Azur,VTA ili neke manje agencije i kažu da je minimum oko 2.50KM sad zavisi ako s nekom agenicjom radiš duži niz godina onda se daje neki popust za nekih 10-tak feninga,ali se u većini slučajeva ne ide ispod 2.50. Jedan slučaj kad sam ja trebao da idem na jedan jednodnevni izlet,pa sam u autobusu trebao da budem i putnik i kao vodič puta, odem kod firme u Bugojnu koja ima autobus od 50  sjedišta i dogovorimo cijenu,opet je kilometar bio negdje oko 2.00-2.50 KM i sve skoro pred savršen čin doveli dogovor je bio pao između mene i gazde,i ja u školu dođem predložim to 2 od tri profesora prihvatila jer znaju da je firma dobro organizovana i neće biti problema što se  njih tiče,dolazi treća profeosrica i kaže mi,oni neće voziti,ja imam svoju firmu koja će voziti jeftinije naše đake od te tvoje,i ja se sa njom posavjetujem,kaže ona koliko god ta firma koju si ti našao dadne cijenu ova će moja za do 100-150KM skinuti cijenu,i eto na tome je ostalo, ja sam odustao nisam htio više da surađujem i vjerujte mi,na kraju ni ti njeni nisu mogli da voze,jer nisu imalo adekvatna vozila. Vjeruj Hole da nije slučaj podmićivanja i uzimanja prijevoza drugim firmama u Sarajevu i USK,toga ti u Bugojnu ima preko glave,
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #581 on: January 22, 2013, 16:37:27 »

Izgleda da je taj trend zahvatio cijelu BiH Cheesy
Logged


SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #582 on: January 22, 2013, 17:21:31 »

Nadam se kolega SlimShady((Merime) slađe mi je Merimom da te zovem pored nicka) ,da sam ti pomogao oko ove linije za Split,eh da se samo još malo osvrnem na cijene prijevoza u BiH na vanrednim turama,malo sam se posavjetovao sa kolegama koji drže prijevozniče firme i voze za Sol Azur,VTA ili neke manje agencije i kažu da je minimum oko 2.50KM sad zavisi ako s nekom agenicjom radiš duži niz godina onda se daje neki popust za nekih 10-tak feninga,ali se u većini slučajeva ne ide ispod 2.50. Jedan slučaj kad sam ja trebao da idem na jedan jednodnevni izlet,pa sam u autobusu trebao da budem i putnik i kao vodič puta, odem kod firme u Bugojnu koja ima autobus od 50  sjedišta i dogovorimo cijenu,opet je kilometar bio negdje oko 2.00-2.50 KM i sve skoro pred savršen čin doveli dogovor je bio pao između mene i gazde,i ja u školu dođem predložim to 2 od tri profesora prihvatila jer znaju da je firma dobro organizovana i neće biti problema što se  njih tiče,dolazi treća profeosrica i kaže mi,oni neće voziti,ja imam svoju firmu koja će voziti jeftinije naše đake od te tvoje,i ja se sa njom posavjetujem,kaže ona koliko god ta firma koju si ti našao dadne cijenu ova će moja za do 100-150KM skinuti cijenu,i eto na tome je ostalo, ja sam odustao nisam htio više da surađujem i vjerujte mi,na kraju ni ti njeni nisu mogli da voze,jer nisu imalo adekvatna vozila. Vjeruj Hole da nije slučaj podmićivanja i uzimanja prijevoza drugim firmama u Sarajevu i USK,toga ti u Bugojnu ima preko glave,
Enese brate moj hvala ti puno Smiley zaboravio sam ovdje napisati xD a u Bugojnu kao što cehejic kaze svašta ima !!
Logged

allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #583 on: January 23, 2013, 12:08:14 »

To za Zenicu sto je BiH tours pitao, po meni to je isto prilicno niska cijena 3 KM. Sto se tice ostalog prevoza opcenito u BiH mnogi su se zatrpali sa kreditima pa nekad kazu, ma bolje i dvije ture napraviti sa manjom cijenom nego lezati. Problem je u citavom uredjenju naseg sistema gdje nema ni pocetka ni kraja, ja sam u pojedinim temama iznosio odredjene probleme koji su kod nas u USK, a  eto i u drzavi je tako, sve je to djelo nekoliko sitnijih prevoznika koji ne zadovoljavaju ni pola kriterija koji bi trebali, pa se tako uhvate u kostac sa firmama koje imaju vrhunske autobuse i obaraju cijene, mislim na lokalno trziste jer u Europu ne moze svako voziti. I onda imate situaciju da neko investira u autobus 150.000 i neko investira 30.000 maraka, a voze iste ture po BiH s tim da ovaj sa Neoplanom od 25godina vozi skoro pa dzabe a ovaj od 150.000 lezi dok mu ne naleti tura van BiH, a posto je posao opao u posljednje vrijeme zbog krize onda se ovi veci prilagodjavaju manjim prevoznicima , a ustvari trebalo bi biti obrnuto. Vozaci su na ogromnoj steti jer njihov rad je obezvrijedjen i vucu i redovne i vanredne linije kroz mjesec dana za 400-500 maraka, i ako je prijavljen sav je sretan, kaze ma dobro mi je, ili vozi vanrednu iz Cazina za Sarajevo za 30maraka, i dok taj vozac jede, popije kafu, a ne moze biti fukara ako njega neko pocasti, da  mu to ne vrati, kad se to sve sagleda taj vozac je sprzio 750-800 kilometara za neku marku ako mu ostane iz te dnevnice. A to sto sparaju na vozacima tu sebi prevoznici stvaraju prostor da ponude profesoru koji vodi izlet, vecu dnevnicu nego svom vozacu, pa sad razmislite, odgovornost  vozaca koji vozi sa neispravnim autobusom 50 ucenika za nikakvu dnevnicu, a nastavno osoblje ide u radnom danu koji mu je placen i pored toga prevoznici im jos daruju dnevnice koje su bar duplirane na iznos vozaceve dnevnice, o amortizaciji se i ne treba pricati jer za to nema niko procenat od te zarade sa neke ture. Ukratko receno nase trziste je dostupno svakome ko moze kupiti autobus za 20.000 maraka i tu nam je zariste problema.
Logged
tayson
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 6



« Reply #584 on: February 20, 2013, 22:40:59 »

postovani imali gdje ovakav forum za taxi prijevoz
Logged
Pages: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 78   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.061 seconds with 20 queries.