bhbus.ba
May 07, 2024, 14:19:06 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Amar - kolekcija autobusa  (Read 54915 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« on: February 17, 2011, 12:25:06 »

Amarova kolekcija maketa autobusa, kamiona, kombi vozila, automobila itd...
« Last Edit: December 25, 2012, 05:33:03 by Amar » Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #1 on: February 20, 2011, 22:58:48 »

uskoro mi stize jos jedna 315 hdh, 2 x 317 hdh, 1 x 328 hdh, 1 x 415 hdh, 1 x 417 hdh
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #2 on: February 20, 2011, 23:05:58 »

jesu li ti sve 1:87?

eto te pošao si ko kantić hahahaha
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #3 on: February 20, 2011, 23:10:39 »

da, samo uzimam 1:87, a plan mi je pokusati sto vise setra modela, prvo cu 400 i 300 seriju, pa sto mognem naci od 200 i 100 serije ...
Logged


Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #4 on: February 20, 2011, 23:21:51 »

amare gdje ih uzimas ako nije tajna i koliko kostaju?
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #5 on: February 21, 2011, 10:35:42 »

ebay ... zavisi kako koji ubodem na aukciji ... 3 euro, 10 euro ...

evo ovu 417 cu dobiti, i 415 je od AWM , a setre 300 rietze .... uzimam sao awm, rietze i herba

Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #6 on: March 04, 2011, 13:15:53 »

evo prinova, pojacanje u mom voznom parku, pokraj jedine setre koju sam posjedovao dolaze jos 4 busa, dosla su danas postom :







Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #7 on: March 04, 2011, 19:49:23 »

naravno ubrzo dolazi jos pojacanja, ne ostaje na ovome sigurno Wink
Logged


Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #8 on: March 04, 2011, 20:15:59 »

ooopa cestitam amare..svaka ti cast..koliko si ih platio ako nije tajna Tongue
Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #9 on: March 04, 2011, 21:19:12 »

ja i amar spremamo pojačanja na našim "pozicijama" a o tome ćemo slijedeće sedmice Smiley

Odlična ova 317 plava! samo na ovoj 328 vidim rupice za retrovizor, pa jesi i njih dobio?
Logged


mody_kick
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 824



« Reply #10 on: March 04, 2011, 21:28:28 »

Nema sta Amare, prava ti je kolekcija. Druze, izvini nije moje da se mijesam, kako si krenuo nabavljati ove buseve, da nece biti i neki pravi u tvom vlasnistvu?! Cheesy
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #11 on: March 04, 2011, 23:15:34 »

Samo treba retrovizore na njih nakačit, dosta mi slabije izgledaju bez njih Smiley
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #12 on: March 05, 2011, 03:00:52 »

ooopa cestitam amare..svaka ti cast..koliko si ih platio ako nije tajna Tongue
Ma zasto bi bila tajna, pogtovo od Vas, clanova ovog foruma da takvo nesto krijem, nema sanse... Ovako, ovi svi modeli kao i prva setra 315 hdh koja je dosla sama su kupljeni preko ebay (internet prodavnice, najpoznatije na svijetu pokraj amazona i jos nekih) ...
Ova 4 busa / modela Setri sam ja osvojio na aukcijama, znaci pratio sam aukcije i uspio ponuditi najvise, sva 4 modela su od istog prodavaca, tako da me ukupno ove 4 setre rietze izasle 23,55 euro + 3,40 euro postarina iz Njemacke za BiH, i dosli su u roku od 5 dana...
pojedinacne cijene su me ovako izasle : setra 328 dt = 6,03 euro, 317 HDH/3 "Klemm" = 8,51 euro,  317 HDH/3 "LUDWIG TOURS/GREASE"  = 6,51 euro   i Setra 315 HD "Sailer" = 2,50 euro ... po meni sam super prosao sto se tice i cijena i cijene postarine, ali naravno moram napomenuti da je kod ovih aukcija i dosta srece u pitanju, znaci nemojte se odma nadati da cete odma uspiti ubosti ovakav shopping, ali moze se nacekati sigurno ...


Odlična ova 317 plava! samo na ovoj 328 vidim rupice za retrovizor, pa jesi i njih dobio?
Retrovizori kako sam skontao prilikom ove isporuke, da retrovizori dolaze uz sve rietze modele u razmjeri 1:87 , medjutim setru 315 hdh koju sam prvu samu dobio, nisu mi dosli retrovizori , jer su vjerovatno stradali kod predhodnog vlasnika, tako da i kod ove isporuke su mi dosli samo 2 x retrovizori i 2 x brisaci za prednju sajbu, koje nisam skonto kako postaviti, mislim da se postavljaju iz unutrasnjosti, ali nisam se smio usuditi probat rastaviti ni jedan model .. i stavio sam ih bio jedne retrovizore na 328 dt, ali ne svidja mi se licno, jer velike su sanse da puknu u sto kracem periodu , tako da necu ja licno na svoje modele stavljati retrovizore, takodjer sto se tice rupica, i na ovim ostalim modelima imaju rupice, nego kod 328 dt boja je bijela pa se vide fino rupice, kod ovih ostalih bude pozadina crna pa se ne primjete toliko rupice ...


Nema sta Amare, prava ti je kolekcija. Druze, izvini nije moje da se mijesam, kako si krenuo nabavljati ove buseve, da nece biti i neki pravi u tvom vlasnistvu?! Cheesy
Ma nemjesas se druze nas , opusti se, mi smo svi ovdje jedno drustvo, jedna zajednica, slozna i pozitivno nastrojena...
Svidjaju mi se ovi modeli jer su fino napravljeni uradjeni, i zato ih i nabavljam, a inace volim skupljati stvari ... Setru obozavam tako da ce vecina mojih modela isprva biti sve setre razlicitih modela i serija, pa tek onda ce doci na red ostali proizvodjaci. Licno ja, studiram Arhitekturu, a roditelji mi se bave Gradjevinarstvom, posjeduju Gradjevinsku firmu duzi niz godina koja veoma uspjesno radi. Ja sam arhitekturu upisao jer mi je to uvijek zelja bila upisati i volim to. Tako da se tako htjelo da se meni to svidi, i eto super, nadam se da cu zavrsiti ovo uspjesno sto volim, te nakon toga preuzeti familijarni biznis te nastaviti uspjesnim i kvalitetnim radom. Inace i roditelji su mi zavrsili fakultete iz te oblasti. Stari dipl. ing. Građevine a mama Geodezije, samo im je falio jedan Arhitekta Cheesy Tako da mi je zelja da nastavim uspjesno voditi firmu ... A pored toga, ukoliko sve bude islo finim i uspjesnim tokom, bi volio da imam u posjedu barem jedan bus, pa sad dal ce to biti bus koji ce sluziti za prevoz radnika gradjevinske firme ili da li cu osnovati pored ove firme i prevoznicku firmu, to ce vrijeme i buducnost i desavanja pokazati... Ali u svakome slucaju znaci moguce da budem posjedovao barem jedan bus... te naravno bio bi Setra, kad bi finansije dozvoljavale neka serije 400 ili koja ce vec tada biti serija, a volio bi 317 hdh ili 417 hdh , mislim da bi bilo pretjerano za prevoz radnika 431 dt ili 328 dt... A ukoliko se osnuje prevoznicka firma, onda bi volio da imam vozni park kako sam to napisao tamo u temi VOZNI PARK IZ SNOVA, da neponavljam ponove Wink ... eto toliko o tome, a vidit cemo sta ce vrijeme donjeti Cheesy

 
Samo treba retrovizore na njih nakačit, dosta mi slabije izgledaju bez njih Smiley
Da, i meni su ispocetka takav dojam ostavljali modeli bez retrovizora, ali vremenom sam prestao obracati paznju na to. Slikat cu ja setru 328 dt s retrovizorima, dobro izgleda nema sta, ali ja ih necu trenutno stavljati jer nisu funkcionalni, te prilikom posjeta i pregleda mojih modela od strane mojih prijatelja, poznanika, gostiju, moglo bi doci do toga da se slome ti retrovizori nepaznjom ljudi, i rukovanja istih sa mojim modelima, tako da ce ti retrovizori biti u skladistu na sigurnom trenutno ... Slikat cu 328 dt sa retrovizorima kada se vratim u Sarajevo u stan Wink
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #13 on: March 05, 2011, 03:45:23 »

eh evo jos par slicica koje sam jucer ujutro naslikao, a nisam postavio, nemam pojma ni sam zasto nisam postavio i ove, zanjelo me nesto, zaboravio ...

evo prinove setre sa prvom setrom koja ce postati pocasna setra ili tako nekako da je nazovem ... uvijek cu je pamtiti po tome kako je bila prva ...







 i imam u planu kupiti maketu autobuske stanice ili autobuskog parkiralista, kako bi moga ove svoje modele stavljati na tu maketu, pa ukoliko neko zna, da mi predlozi od kojeg proizvodjaca koji broj modela ili tak nesto, jer pomocu searcha na ebay nisam uspio naci, jer ne unesem dobre nazive, opise ... itd ...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #14 on: March 07, 2011, 00:45:08 »

Evo jos jedne prinove mojoj kolekciji, sada se radi o prvoj setri serije 400 u mom voznom parku ... 411 hdh ...



Logged


Pages: [1] 2 3 ... 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 20 queries.