bhbus.ba
May 22, 2024, 22:32:47 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (3)  (Read 272936 times)
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #855 on: January 18, 2013, 16:34:52 »

Ako se pođe od toga da je nezakonito pumpa Green Oil uzurpirala po nalogu Damira Hadžića naše objekte,šta očekivati...
Minibuski depo u Brodskoj svakako se mora dislocirati radi prolaska puta.Kuće na toj trasi se već ruše par godina.
Ideja je bila da se Remiza izmjesti u Hrasnicu.Kontaju razvijati gradski saobraćaj iz prdimahovine.
Uglavnom samo da bi još jednu nakazurinu napravili u centru grada  poput Twist towera,one depresivne zgrade na Otoci (bivše kino Kumrovec),budući centar na Marin Dvoru i mnoge druge užase.
 I veće nebuloze o izmještanju trolejbuskog depoa nisam čula.
Nek se ti koji misle razvijati grad pozabave firaunskom čergom na Anexu,navlačenjem smetlja po Švrakinom i sl.mjestima pa nek prde o razvijanju grada.Znam,znam...pravi sam Hitler. Grin
« Last Edit: January 18, 2013, 16:37:26 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #856 on: January 18, 2013, 16:52:12 »

Trenutno je na snazi zabrana privatizacije kantonalnih komunalnih preduzeća.

Pitanje je vremena kada će minibusi morati seliti, svakako je to GRAS-u dodjeljeno na privremeno.

Butmir se spominjao kao mjesto za dislociranje tramvajske remize, mislim da znam koja bi to lokacija mogla biti.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #857 on: January 18, 2013, 17:04:38 »

Ukoliko ode firma pod stečaj,od stečajne mase će se namirivati potražioci.Mislim da je Upravna zgrada pripala po hipoteci poreskoj.
Tako kad se bude prodavalo,da se namiri,onda ćemo vidjeti šta će GRAS-u ostati.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #858 on: January 18, 2013, 17:08:44 »

Po novinarima TVSA radnici su krivi za sve probleme u firmi.

Onaj Dizdarević je iznio lažne podatke. Ne radim u GRAS-u ali pratim JGP i vrlo dobro znam da je 2008 bilo "malo više" od 67 ispravnih autobusa.

Mislim da nisu tačni ni njegovi podaci da sad GRAS ima 40 autobusa, 25 minibusa i 52 tramvaja.

Zaboravio sam napisati da je ministar Bubica u telefonskom javljanju 2-3 puta spomenuo Harisa Bašića. (misleći na Hasana)
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #859 on: January 18, 2013, 17:10:53 »

Ministar odmara u Italiji.


http://www.klix.ba/vijesti/bih/zlatar-gras-ne-moze-ucjenjivati-lazovic-tuzilastvo-ks-na-potezu/130118077
Quote
Socijaldemokratska unija BiH još jednom je odbacila politički dirigovane optužbe da je odgovorna za obustavu javnog gradskog prijevoza u Kantonu Sarajevo. Kako su kazali na današnjoj konferenciji za novinare, sada već bivši v. d. direktora ovog komunalnog preduzeća Hasan Bašić jeste bio kandidat njihove stranke, ali ne i njihov član.
Predsjednik Kantonalnog odbora SDU-a Emir Zlatar kazao je kako su nezakonito povlačenje vozila GRAS-a sa ulica Sarajeva i dovođenje građana u poziciju talaca nešto što SDU BiH neće prihvatiti.

"Zamislite da se svaka javna firma ovako ponaša. Ono na čemu insistiramo da urade Vlada KS, a posebno Tužilaštvo jeste procesuiranje onih koji su ovo uradili. Ovo je direktan čin protiv zakona, kojim se dovodi u pitanje sigurnost 450.000 građana. Ovakav potez vjerovatno nijedan sindikat nijedne kantonalne komunalne firme ne može uraditi", kazao je Zlatar te dodao kako neće prihvatiti anarhiju u Kantonu.

Predsjednik Kantonalnog odbora SDU-a pozvao je radnike da svoje probleme rješavaju putem dijoga, a nikako kroz pritiske i nezakonite radnje.

Potpredsjendik SDU-a Miro Lazović kazao je kako su pojedini uposlenici GRAS-a proteklog petka napravili pobunu koja je nelegalna i izvan Zakona o štrajku.

"SDU apsolutno podržava sindikalne organizacije kada je njihova borba usmjerena za radnička prava i socijalni standard. Ali ne možemo podržati pojedince koji se pokrivaju Sindikatom i ne možemo podržati da vode kadrovsku politiku u bilo kojem javnom komunalnom preduzeću", kazao je Lazović te dodao kako očekuje da institucije sistema kazne sve one koji su uzrokovali nelegalni štrajk.
Na ovaj način su, kaže Lazović, pojedinci iz GRAS-a najviše štete nanijeli sebi i preduzeću.

"Ovaj slučaj sa GRAS-om je bez presedana. Ja ne znam da se ovakvo nešto desilo u regiji, da nezakonto napravite skup i pozovete radnike da ne voze... Da je predložena Biljana Plavšić, osuđena za ratne zločine, ne znam da li bi se ovo desilo. Zaista nam nije jasno otkud toliki bunt i revolt", kazao je Zlatar.

Podsjetimo, Nadzorni odbor je u petak smijenio v.d. direktora GRAS-a Adisa Šehića i na čelo preduzeća imenovao nekadašnjeg direktora Hasana Bašića.

Ta odluka je među radnicima izazvala revolt pa su bez ikakve najave u petak poslijepodne povukli sva vozila iz saobraćaja i stupili u nenajavljeni štrajk koji je trajao do nedjelje.
Nakon pregovora, Nadzorni odbor je sinoć za v.d. direktora ovog preduzeća izabrao Safeta Bradarca.
« Last Edit: January 18, 2013, 17:16:58 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #860 on: January 18, 2013, 22:11:02 »

ma Himzanija se sinoć propisno obrukao na TVSA. Prvo drsko odgovara, maše rukama, upada u riječ i voditeljima i sugovornicima (imao sam utisak da bi ono mogao ustat sa stolice svaki čas), još kad pustiše onaj snimak gdje on priča radnicima i kad se poče smijat... ehhhh.... Roll Eyes
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #861 on: January 18, 2013, 23:06:30 »

Više se onaj Bubica obrukao koji nezna kako se zove v.d. direktor - Čuj Haris Bašić i to 3x Haris Bašić. A obrukao se i Dizdarević sa lažnim podacima. Čuj ostalo 40 autobusa 18 trolejbusa i 25 minibusa sa novima. Kasnije kad su pitali direktora o stanju v.p. čovjek reče da su prema njegovim podacima taj dan izašla 52 autobusa iz garaže, što mislim da bi moglo biti tačno.

Uredništovo u prilozima i voditelji su od starta ciljali na to da su radnici krivi za čitavu ovu lošu situaciju u firmi, i da drže nekoliko godina građane Sarajeva taocima. (ko biva direktori i kanton najmanje krivi) i kako radnici već "po ko zna koji put štrajkuju" (četvrti, a i treći je bio "ko zna koji")
Inače strašno sam osjetljiv kad neko ovako blati radničku klasu.

Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #862 on: January 18, 2013, 23:17:39 »

Prvo Hizmaznija da ima mozga nebi se odazvao instrumentaliziranoj kantonalnoj televiziji koja se ubraja u red komercijalnih televizija u stvari godinama parazitira na budzetu KS i zivi od firmi kao što je GRAS. GRAS u kanton donosi "živ novac" sviđalo se to kome ili ne ali to je činjenica a kantonalne firme tipa TVSA i sličnih žive od tog novca i trebali bi pokazati barem minimum poštovanja ako ne prema firmi onda prema parama od kojih egzistiraju.
Kakav odnos prema GRASu ima resorni ministar pa i kompletna vlada najbolje govori podatak da nisu u stanju ni zapamtiti ime jednog čovjeka......sram da ih bude.....
Logged
ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #863 on: January 18, 2013, 23:22:35 »

ma napad je bio direkt na himzaniju od strane voditelja,onako se ne vodi emisija a sam himzanija im je dobro odgovorio tako da su i voditelji a i dizdarevic ostali bez teksta. nek dizdarevic kaze kako je zorom sahranjeno vozilo koje je on duzio
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #864 on: January 18, 2013, 23:27:20 »

Trolejbusi nisu u funkciji barem vise od 10 minuta
Odvalila se kontakt mreza kod pekare AS
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #865 on: January 18, 2013, 23:32:08 »

Kad je bio štrajk u septembru 2011 voditeljica Brankica je prenijela "jedan od mnogobrojnih pristiglih mejlova koji pokazuje koliko su građani ogorčeni na Gras" zatim je pročitala mail u kojem neki lik piše da bi najradije uzeo kanister benzina i zapalio im tramvaje.

Evo sad je štrajk vozača školskih autobusa u New Yorku. Ispašta preko milion djece, ali kad bi neki voditelj prenio takav mail na takav način mislim da bi dobio momentalni otkaz.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #866 on: January 18, 2013, 23:37:55 »

Proradili trolejbusi nakon 20 minuta.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #867 on: January 19, 2013, 01:47:07 »

ma Himzanija se sinoć propisno obrukao na TVSA. Prvo drsko odgovara, maše rukama, upada u riječ i voditeljima i sugovornicima (imao sam utisak da bi ono mogao ustat sa stolice svaki čas), još kad pustiše onaj snimak gdje on priča radnicima i kad se poče smijat... ehhhh.... Roll Eyes

Besprizornim ljudima se u suštini ne treba posvećivati pažnja.
Neće da kaže kako su ga šlajfali po policiji ,a ni da prizna da je pun GRAS,službenika MUP-a u civilu.
« Last Edit: January 19, 2013, 01:49:29 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #868 on: January 19, 2013, 03:26:35 »


Evo cio članak od 17.01.2013.


Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #869 on: January 19, 2013, 13:40:47 »



Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.066 seconds with 23 queries.