bhbus.ba
May 04, 2024, 07:13:01 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Putovanje sa Servistransom i kursom Bihać i neke druge gradove  (Read 3888 times)
ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« on: May 09, 2011, 21:51:52 »

U 7 sati ispred Islamskog centra u bugojnu smo se nasli i krenuli sa autobusom firme Servistrans Donji Vakuf.na izlet nije doslo oko 15 putnika,sto je nama ostalima ostavilo vise mjesta za i za spavanje i za salu.put je bio fin i tako smo za neka 4,5 sati stigli u bihac grad koji zivi na rijeci Uni.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
jednostavno to je grad u koji trebaju svi otici i vidjeti tu ljepotu koju mi neznamo cjeniti.mene je odusevio,al to nije bio prvi put da sam u bihacu.
prilazak kuli u bihacu


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
kula


Uploaded with ImageShack.us
u podrucju gdje je kula nalazi se grob i crkva...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
centar grada bihaca


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
[IMG=http://img801.imageshack.us/img801/6686/p5060272.jpg]http://[/img]

Uploaded with ImageShack.us
jedan veoma fino uraden restoran


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
jedna zanimljiva radnja


Uploaded with ImageShack.us
onda smo iz bihaca krenuli za buzim,to je grad koji je nastao poslije rata i dobio status opcine.
u buzimu smo posjetili turbe rahmetli generala Izeta Nanica koji je poginuo zadnji dan borbe za krajinu.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
cesma koja je sagradena u cast genralu


Uploaded with ImageShack.us
dosli smo u bosansku krupu a vozac je autobus parkirao na fino mjesto kako bi se mogla koja dobra fotka napraviti


Uploaded with ImageShack.us
a jedna koju sam pokusao da ispadne jos bolje ali nije uspjelo


Uploaded with ImageShack.us
ispod se nalazio jedan hotel.imali smo pauzu od pola sata pa sam iskoritio priliku da odem na jednu kafu i uslikao ovu ribu koja ima 22 kilograma,a izvukla su je tri momka kako kaze konobar...




Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
vrijeme se poslije pogorslao pa je kisa pocela da pada,u jednom trenu preko ceste je pretrcao srndac,nekih 10 minuta i zes.a vidio sam i srndacevu zenku...putevi su bili prazni tokom cijelog putovanja


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
stali smo i do Dzamije i turbeta gdje je ukopan general Mehmed Alagic
Dzamija

turbe


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
u sanskom mostu nam je trebalo stvarno odmora jer je put bio naporan pa sam uspio uslikati ovo


Uploaded with ImageShack.us
i pas je sebi nasao krov nad glavom jer je kisa pljustila,al mi nevozimo putnike da nam stoje,pa smo ga zamolili da saceka drugi bus


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
neki ce reci kakva je ovo fotoreportaza samo vjerski objekti.imali smo takvo putovanje,a kome se nesvida,vidjet ce u samom naslovu o cemu se radi u nastavku pa prema tome nece biti potrebe da gleda slike,i cita tekst.putovanje je bilo dobro.pokusao sam da vam docaram kako je meni bilo,a vama koji niste bili u bihacu,predlazem da prvom prilikom idete i vidite sta je priroda....
« Last Edit: May 12, 2011, 13:57:54 by amar » Logged

tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #1 on: May 09, 2011, 22:13:49 »

Svako putovanje ima svoje čari. Tako i ovaj izlet kojim si pokazao ljepote i drugih dijelova BiH, a cijelu priču zaokružio popratnim tekstom i tako napravio ovu kratku i zanimljivu reportažicu. Nadalje, ecehajiću, ovime si samo pokazao također da si napravio i značajan pomak u fotkanju, i tvoje fotografije su svakim danom sve kvalitetnije i kvalitetnije dokazavši da se može kad se hoće....
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #2 on: May 09, 2011, 22:15:34 »

Svaka čast, potrudio si se !

Bio sam u Bihaću ali nisam imao priliku detaljno da ga obiđem, nadam se da ću i to uspjeti. Ne sumnjam da si uživao u putovanju, iskoristi svaku priliku koja ti se nudi za to Wink Što se tiče vjerskih objekata, i ja putujem sa ljudima pravoslavne vjere u posjete pravoslavnih manastira i te fotografije postavljam u svoje reportaže. Nimalo mi ne smeta što sam druge vjere, bitno da se putuje i da se druži Wink
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #3 on: May 09, 2011, 22:17:32 »

Jedna slika ne valja ti link, a dvije ti mi nije ni otvorilo, pa sad...

A ja sam u Bihaću bio prije nekih 7-8 godina kad sam bio 1. raz gimnazije, međutim pola se ne sjećam toga iz raznoraznih razloga xD

lijepe su slike, samo šteta što vas je malo kiša zeznula, mada ne sumnjam da ste se lijepo proveli. Ja kad sam bio u Bihaću sjećam se da je ova crkva bila u jako ruševnom stanju i drago mi je vidjeti da su je pravo restaurirali.

I da te pitam - prve tri slike jesu slikane sa onog mosta kad se ulazi u sami centar, i kad se pređe most tu je negdje blizu onda glavna ulica? ako me sjećanje ikako služi hahaha
Logged


Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #4 on: May 09, 2011, 22:53:21 »

Super slike, super reportaza..drago mi je sto si imao priliku putovat i vidit druge gradove u BiH,koliko toliko vidit kako se zivi u tim dijelovima nase drzave i makar malo  upoznat njihove znamenitosti, kulturu i nacin zivota..

Svaka ti cast i zelim ti jos puno ovakvih putovanja Smiley
Logged

ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #5 on: May 10, 2011, 11:19:47 »

Jedna slika ne valja ti link, a dvije ti mi nije ni otvorilo, pa sad...

A ja sam u Bihaću bio prije nekih 7-8 godina kad sam bio 1. raz gimnazije, međutim pola se ne sjećam toga iz raznoraznih razloga xD

lijepe su slike, samo šteta što vas je malo kiša zeznula, mada ne sumnjam da ste se lijepo proveli. Ja kad sam bio u Bihaću sjećam se da je ova crkva bila u jako ruševnom stanju i drago mi je vidjeti da su je pravo restaurirali.

I da te pitam - prve tri slike jesu slikane sa onog mosta kad se ulazi u sami centar, i kad se pređe most tu je negdje blizu onda glavna ulica? ako me sjećanje ikako služi hahaha
da dubsteru ovaj most je kad se ulazi u sami centar grada
Logged

ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #6 on: May 10, 2011, 11:27:14 »

slike koje gore nisu bile ucitane kako treba


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
a ova jedna sto fali,mozda sam koju slucajno jos jednom bio prekopirao...
Logged

ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #7 on: May 11, 2011, 21:04:00 »

i kad se zavrsi strajk u sbk,aBd bude li srece opet ce se ici u bihac al ovaj put sa skolom,posto ja imam tu neke uloge,gledat cu da se ide sa putnik bugojnom.prvenstveno jer su vozaci raja,a i autobusi su u prvoklasnom stanju....
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #8 on: May 11, 2011, 21:20:33 »


da dubsteru ovaj most je kad se ulazi u sami centar grada


dakle, ipak me memorija služi solidno Cheesy

a vi ste sad na prinudnom raspustu jelde? a mogli bi komotno sa Putnikom, jer koriste jedan bus za Sarajevo većinom, tako da ostane buseva Cheesy

A s kim si ovo sad isao?
Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #9 on: May 11, 2011, 21:28:16 »

sad sam isao sa servistransom,njihov city nas vozio al to je bilo sa kursom,i tu nisam nikako mogao nasteliti da vozi putnik,medutim moja mati je jedan od vodica sa skolom za bihac, i kad se krene u skolu i mi se drzimo toga da putnik vozi,i nadam se da cemo opstati u tome,jer ima ih koji bi 0303 poslali na liniju oko 250 i vise kilometara....
Logged

Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.041 seconds with 21 queries.