bhbus.ba
May 04, 2024, 00:23:35 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vikend u Crnoj Gori sa firmom ,,Bosnaexpres'' Doboj, 16.04-17.04  (Read 5603 times)
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« on: April 21, 2011, 13:41:09 »

Evo, pokušat ću da opišem svoje vikend putovanje sa firmom Bosnaexpres Doboj. Ovo je prvenstveno bilo putovanja vjerskog karaktera a obilazili su se manastiri Žitomislić (Mostar), Tvrdoš i Hercegovačka Gračanica (Trebinje) te velika svetinja Manastir Ostrog u Crnoj Gori. U povratku smo obišli i manastire Piva i Čajniče. Da se odmah razumijemo, iako sam druge vjere nikakav mi problem nije bio biti na ovom putovanju. Taman sam iskoristio priliku da posjetim krajeve u kojima nikad prije nisam bio i da naučim nešto više o Pravoslavnoj vjeri. Takođe, putovanja obožavam tako da sam spojio ugodno s korisnim. Prije svega da zahvalim organizatoru ovih pokloničkih putovanja i vodiču puta na pozivu, neću ga imenovati zbog privatnosti ali ako bude ovo čitao neka zna da sam mu puno zahvalan na ovom vikendu.

Polazak je bio dogovoren u noći sa petka na subotu, u 01:00 sa autobuske stanice. Naravno, ja uvijek volim doći ranije tako da sam tu bio već nekih 40-tak minuta ranije. Uskoro dolazi naš autobus, koji će nam biti druga kuća preko vikenda. Nakon što smo se svi smjestili putovanje je započelo. Nakon teških krivina i dionica poslije Sarajeva prema Mostaru, prvu pauzu smo napravili u Jablanici, gdje smo stiglu oko 06:00 ujutro. Taman je u međuvremenu osvanulo pa sam mogao napraviti i prvu sliku....



Nakon pauze vozili smo se punom parom do Mostara i naše prve destinacije, manastira Žitomislić. Dan je bio lijep i sunčan...





Okolina manastira...




Pogled prema planini preko koje je put za Međugorje...



(nastavit će se....)
« Last Edit: May 03, 2011, 23:20:23 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #1 on: April 21, 2011, 14:10:30 »

Nakon Žitomislića palimo motore i idemo dalje prema Trebinju....





Posjetili smo manastir Tvrdoš ali, nažalost, iz tehničkih razloga nisam mogao poslikati tu lokaciju. Zatim dolazimo u Trebinje i odmah idemo na vrh grada, do Hercegovačke Gračanice.




Sa ove lokacije se vidi cijeli grad. Evo panorame grada...





(nastavit će se...)
« Last Edit: April 21, 2011, 14:13:24 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #2 on: April 21, 2011, 14:28:17 »

 Kaže se da Trebinje ima jedno od najljepših zelenila u BiH. Ja sam bio malo sumnjičav dok nisam vidio svojim okom...




U večernjim satima dolazimo do manastira Ostrog gdje svi hodočasnici prenoće, u prostorijama za konak ili napolju na dušecima i dekama....

Ovako izgleda manastir Ostrog tokom jutarnje molitve koja počinje u 06:00:




Pogled na planine..



Krenuli smo nazad oko 11:00, nakon duže vožnje dolazimo do manastira PIVA ali ni to nisam mogao poslikati jer me baterija već bila izdavala....samo sam uspio da se slikam za volanom autobusa, a ovu sliku je napravio vozač na moju molbu...



Posljednja destinacija pred put kući nam je bila manastir Čajniče...



U Doboj smo došli nešto malo kasnije iza ponoći....

Ovo je posebno iskustvo za mene, nadam se da ću ponovo imati priliku posjetiti ove krajeve. Da pomenem i vozačku posadu, iskusni i ljubazni vozači koji su nas sigurnom i bezbjednom vožnjom dovezli kući. Uvijek su spremni za šalu i zezanje.

Do idućeg putovanja....
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
tomo
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 19.275



WWW
« Reply #3 on: April 21, 2011, 15:00:18 »

Lijepa reportaža. Konačno si to pretočio u jedan zanimljiv putopis  Cheesy
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #4 on: April 21, 2011, 15:14:10 »

Lijepa reportaža. Konačno si to pretočio u jedan zanimljiv putopis  Cheesy

Za prvi put može proći ali ubuduće će biti bolje....nadam se da ću imati adekvatnu opremu za slikanje..
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #5 on: April 21, 2011, 22:32:07 »

e pravo dobro... drago mi je da si se zabavio tj. kako reče "spojio ugodno s korisnim". Po profesiji sam historičar, al nešto nemam često prilike ići na ovakva putovanja Sad
Uglavnom jako lijepo napisano i poslikano... Ima par slika koje su me oduševile na kojim se nalazi bus. svaka čast jos jednoom Cheesy
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #6 on: April 21, 2011, 22:58:33 »

Hvala Cheesy

Ma, lako je slikati kad imaš dobre kadrove Smiley A imat ćeš prilike, samo da se povežeš sa odgovarajućim ljudima Wink
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Goran SK
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 1.600


« Reply #7 on: April 21, 2011, 23:00:10 »

Sta da se kaze ?!" R E S P E K T".Bas si odradio reportazu kako spada i dolikuje tj kao profesionalac ,imas lepih slika ,lepo sve objasnjeno i sta jos treba.
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #8 on: April 21, 2011, 23:13:08 »

Sta da se kaze ?!" R E S P E K T".Bas si odradio reportazu kako spada i dolikuje tj kao profesionalac ,imas lepih slika ,lepo sve objasnjeno i sta jos treba.

E sad si me pravo postidio Smiley

Za prvi put sam zadovoljan, biće nadam se još ovakvih putovanja i putopisa.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Sashco
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 65



« Reply #9 on: April 25, 2011, 21:00:20 »

Zaista lepa reportaža, iskreno se nadam da će ih biti još jer sam na osnovu onog što sam video prosto poželeo da sve ove lokacije posetim. Jednom rečju MAGNIFIQUE !
Profi odrađeno Mustafa!
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #10 on: April 25, 2011, 21:02:54 »

Zaista lepa reportaža, iskreno se nadam da će ih biti još jer sam na osnovu onog što sam video prosto poželeo da sve ove lokacije posetim. Jednom rečju MAGNIFIQUE !
Profi odrađeno Mustafa!

Hvala od srca Smiley

Ove planine i krivudave saobraćajnice su fantastične za oko, ja sam oduševljen. Naravno, gdje god budem imao priliku otići zabilježit ću to i na forumu u vidu neke reportaže Wink.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #11 on: April 25, 2011, 21:12:23 »

Ove planine i krivudave saobraćajnice su fantastične za oko

Za stomak vjerovatno i ne hahaha
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #12 on: April 25, 2011, 22:13:12 »

Ove planine i krivudave saobraćajnice su fantastične za oko

Za stomak vjerovatno i ne hahaha

Vozači vjerovatno i ne uživaju Grin
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 21 queries.