bhbus.ba
May 10, 2024, 02:26:45 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 40   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS-Crna hronika  (Read 129437 times)
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #525 on: November 04, 2013, 13:40:55 »

Opet sudar nasih vozila, klepise se dva busa na Ilidzi, cini mi se 844 Clipsy udario otpozadi Ikarbusa, pukle su sajbe na oba busa, ima i povrijedjenih
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #526 on: November 04, 2013, 13:50:17 »

844 i 424
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/u-sudaru-gras-ovih-autobusa-na-ilidzi-povrijedjene-tri-osobe/131104066#2
« Last Edit: November 04, 2013, 13:51:52 by Troler » Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #527 on: November 04, 2013, 14:22:47 »

"U 11:15 sati na semaforu kod Grafičke tehničke škole na Ilidži došlo je do udesa dva autobusa, i to graražni broj 424, koji je saobraćao za Tarčin i garažni broj 844, koji je saobraćao prema Osjeku. Razlog sudara je nepropisno 'ubacivanje' dostavnog vozila Caddy ispred autobusa 424, zbog čega je isti morao naglo zakočiti, pri čemu je došlo do kontakta zadnjeg dijela ovog vozila i prednjeg dijela autobusa garažnog broja 84, koji se kretao iza. Naime, dostavno vozilo Caddy, registarskih oznaka T 81 A 644 se s parkinga Robne kuće na Ilidži u saobraćaj uključilo naglo i to izlazeći unazad, odnosno rikvercom", saopćeno je iz GRAS-a.
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #528 on: November 04, 2013, 14:26:45 »

Zbog idiota sa dostavnim kolima koji bjesne po gradu treba nabaciti bagerske kasike i razvaljivat ih po cesti.Tako da kurircici i trecerazredni komercijalisti dodju sebi nakon visegodisnje ustaljene prakse izazivanja i pravljenja nereda u saobracaju.
Samo jos kod nas nemaju vozila prednosti ukljucenja sa stajalista,a nemaju ni na glavnom putu.Jutros je isto jedna stokusa na Dbr okrecuci se i parkirajuci smotano po trolinom stajalistu umalo napravila haos dok se trola pokusavala domoci istog.
Over and out!
« Last Edit: November 04, 2013, 14:30:05 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #529 on: November 04, 2013, 14:40:56 »

Zbog idiota sa dostavnim kolima koji bjesne po gradu treba nabaciti bagerske kasike i razvaljivat ih po cesti.
Over and out!

Hoćeš li ti ili tebi slični plaćati kazne iz svog džepa??? Pusti tu priču....zna se koliko mora biti rastojanje izmedju dva autobusa. To što među vozačima ima onih koji su pobjegli od pluga i rala je veci  problem....
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #530 on: November 04, 2013, 15:33:05 »

Moglo bi se desiti da 424 za privremeno dobije lim, šperploču ili najlon umjesto zadnjeg stakla
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #531 on: November 04, 2013, 15:49:18 »

ma nece biti to jer obično je staklo nazad, tako da će to vozači ako bude trebalo sanirati o svom trošku
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #532 on: November 04, 2013, 16:34:30 »

Zbog idiota sa dostavnim kolima koji bjesne po gradu treba nabaciti bagerske kasike i razvaljivat ih po cesti.
Over and out!

Hoćeš li ti ili tebi slični plaćati kazne iz svog džepa??? Pusti tu priču....zna se koliko mora biti rastojanje izmedju dva autobusa. To što među vozačima ima onih koji su pobjegli od pluga i rala je veci  problem....

Ti ćeš namiriti staklariju i limariju na autobusu. Wink

Dosta je više popovanja,Ilidža je selendura teška provincijska,samo se još tamo mogu parkirati auta na terminalu i prostirati tezge sa gaćama,i ostavljati kola po ćoškovima tc-a,prolaziti kroz semafor i uključivati se kako je kome ćeif.
Najveći problem su dostavna vozila mala i kombiji,a da ne govorimo o otvorenoj cesti šta rade.
Čak i da se nisu sudarili 844 i 424 Kedi je kriv!
« Last Edit: November 04, 2013, 16:42:53 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
svicer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 154



« Reply #533 on: November 04, 2013, 16:46:41 »

Bilo kako bio dostavni je kriv za udes, ali ovaj drugi je mogao to vidjeti, e sada je malo tesko procjeniti kako postupiti, ako naglo kocis mogu ti ljudi popadati pa opet povrede, nikad se nezna kako ce se nesto zavrsiti
Logged
ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #534 on: November 04, 2013, 16:50:56 »

jos dva vozila manje,masala
Logged
GRAS
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 208



« Reply #535 on: November 04, 2013, 16:54:50 »

Ma ne bi trebali dugo izbivati, bar za SL-ove sajbi ima pun krug... a na Ikaru kao sto neko rece je obicno staklo nazad...
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #536 on: November 04, 2013, 16:56:59 »

Quote
Neugodno iskustvo uposlenika GRAS-a na Skenderiji
Vozač trolejbusa Enver Avdović tvrdi da ga je policajac vrijeđao


Vozač GRAS-ovog trolejbusa Enver Avdović u petak oko 23 sata našao se u vrlo neugodnoj situaciji prevozeći putnike prema Jezeru. Njega je, kako nam je ispričao, iznenadio negativan odnos dežurnog operativnog u MUP-u KS kada je pozvao broj 122 kako bi od policije zatražio pomoć.


 - Stao sam na trolejbuskom stajalištu prekoputa zgrade Općine Centar. Kraj mene je bio i revizor a na stanici su dvije djevojke u vozilo ušle bez karte. Revizor mi je kazao da ne krećem dok ne plate kartu, pa smo stajali oko 20 minuta, sve dok djevojke nisu napustile vozilo. Zatim su nekoga pozvale mobitelom i otišle - kaže Avdović.

 Čim je trolejbus krenuo, priča Avdović, nedaleko od autobuske stanice u Alipašinoj ulici, kod kina "Radnik", zapriječio ih je crni Golf sa zatamnjenim staklima.

 - Revizor se uplašio za svoju sigurnost i odmah je napustio vozilo. Ostao sam sam, a Golf je vozio ispred mene prema Jezeru. Plašeći se da će me ni kriva ni dužna napasti, pozvao sam policiju na broj 122. Javio mi se dužurni operativni i kada sam mu rekao o čemu se radi on je kazao "vi, kad vam je prpa, zovete policiju, a policiji naplaćujete karte. Curicama ne date da se voze bez karte, a firma vam svakako propada. Zovi u Sjenicu i traži pomoć" i spustio slušalicu - rekao je Avdović.

 Vozač je dodao da ga je na Jezeru dočekao Golf i nekoliko momaka u njemu, ali se uskoro pojavila i policijska patrola.

 - Policajci su me pitali je li sve uredu, a zatim su momci u crnom Golfu otišli. Sreća da se sve dobro završilo, a čini mi se da je operativni u MUP-u kasnije shvatio da se neprimjereno ponašao pa je ipak poslao patrolu. Pokušao sam sve prijaviti unutrašnjoj kontrolu MUP-a, ali su mi rekli da bez dokaza neću ništa postići - dodao je Avdović.

Kontaktirali smo i portparola MUP-a KS Irfana Nefića, koji nam je rekao da pošaljemo pismeni upit te da će nam odgovor poslati nakon što ispitaju kompletan slučaj.

 Roll Eyes
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #537 on: November 04, 2013, 17:38:23 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DP-tS2gAGPw[/youtube]
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #538 on: November 04, 2013, 17:50:02 »

Zbog idiota sa dostavnim kolima koji bjesne po gradu treba nabaciti bagerske kasike i razvaljivat ih po cesti.
Over and out!

Hoćeš li ti ili tebi slični plaćati kazne iz svog džepa??? Pusti tu priču....zna se koliko mora biti rastojanje izmedju dva autobusa. To što među vozačima ima onih koji su pobjegli od pluga i rala je veci  problem....

Ti ćeš namiriti staklariju i limariju na autobusu. Wink

Dosta je više popovanja,Ilidža je selendura teška provincijska,samo se još tamo mogu parkirati auta na terminalu i prostirati tezge sa gaćama,i ostavljati kola po ćoškovima tc-a,prolaziti kroz semafor i uključivati se kako je kome ćeif.
Najveći problem su dostavna vozila mala i kombiji,a da ne govorimo o otvorenoj cesti šta rade.
Čak i da se nisu sudarili 844 i 424 Kedi je kriv!  tač

pitanje ti je pravo glupo i neprimjereno. Neću ja namiriti staklo i lim namirice dio osiguranje, dio vozač koji je kriv jer nij drzao odstojanje i tačka. To da je kedi jedini krivac možeš pričati "Nailovoj materi". O stanju društvene svijesti i stepenu kulture i vaspitanja stanovništva  Ilidze nebih komentarisao
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #539 on: November 04, 2013, 18:07:24 »

Neka si ti na moje glupo pitanje dao mudri odgovor.
Zato se ja ne brinem.O yeah!
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Pages: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 40   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 21 queries.