bhbus.ba
May 19, 2024, 06:21:56 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Europabus, Cazin  (Read 48806 times)
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #120 on: April 07, 2014, 14:53:29 »

Na popisu linija za uskladjivanje nije je bilo.. pomalo zagonetno, ali eto..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
europabus-optima
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 26


EUROPABUS


« Reply #121 on: July 07, 2014, 23:32:33 »

ja mislim da je voze jer idu dvije skanije jedna za drugom a nema bas nesto putnika u njima pa kontam da je jedna iz mostara krece a druga negdje iz USK Cheesy
nije nego nepretrpavamo u bus previse putnika radi komocije ...ipak je putnik na prvom mjestu ...a vi pratite probusa sa kombijem...
Logged

Usluge prevoza Sanski Most-Munchen
                          Sanski Most-Zurich
                          Sanski Most-Frankfurt
                          Mostar-Dortmund
europabus-optima
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 26


EUROPABUS


« Reply #122 on: July 07, 2014, 23:34:44 »

izgleda da ove scanije nemogu vise od 90 na sat ici, kad idu za EU uvijek jedna iza druge idu i setra 415 koja ide 100 km/h ih komotno zaobide bez imalo mucenja
jedna ima speru na 99 a druga na 102   i to su standardi evropski ...to znaju oni sto su se naplacali kazni kad ciko nesto gurne u taho i vidi koliko ide a koliko crta...
Logged

Usluge prevoza Sanski Most-Munchen
                          Sanski Most-Zurich
                          Sanski Most-Frankfurt
                          Mostar-Dortmund
europabus-optima
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 26


EUROPABUS


« Reply #123 on: July 07, 2014, 23:41:51 »

Pa sad... Teško je reći da li je najbolji, ali je sigurno jedini u BiH i šire (još jedan ima u Crnoj Gori)..

Prema mome nekom skromnom mišljenju, Travego ili Setra stara 7-8 godina su bolji od novog ovakvog autobusa.. (Ako ćemo računati Prošića jer je i on iz USK, onda su Prošićeve mašine daleko bolje). Ali to ništa ne treba da umanjuje atraktivnost ovog autobusa, kolega mi je s njim išao u Rijeku na otvorenje džamije, kaže da je bus pre pre predobar, udoban, tih, klima odlična, ma extra, svaka čast za firmu, nije to Setra, Neoplan ili Mercedes, ali je i dalje odlično vozilo...  Wink
prosic postoji prijatelju na liniji sarajevo cazin a dalje ga nema ni u prici...ima neko probus cista neka firma... sto je osnovana ...a u uska nema novijeg milion posto jer su ostali Gmbh sonennbus reisen...
Logged

Usluge prevoza Sanski Most-Munchen
                          Sanski Most-Zurich
                          Sanski Most-Frankfurt
                          Mostar-Dortmund
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #124 on: July 07, 2014, 23:48:03 »

U kakvoj ste vi vezi sa Optima Toursom vidim stalno vase skanije i njihova setra zajedno idu ?
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #125 on: July 08, 2014, 00:16:03 »

Pa sad... Teško je reći da li je najbolji, ali je sigurno jedini u BiH i šire (još jedan ima u Crnoj Gori)..

Prema mome nekom skromnom mišljenju, Travego ili Setra stara 7-8 godina su bolji od novog ovakvog autobusa.. (Ako ćemo računati Prošića jer je i on iz USK, onda su Prošićeve mašine daleko bolje). Ali to ništa ne treba da umanjuje atraktivnost ovog autobusa, kolega mi je s njim išao u Rijeku na otvorenje džamije, kaže da je bus pre pre predobar, udoban, tih, klima odlična, ma extra, svaka čast za firmu, nije to Setra, Neoplan ili Mercedes, ali je i dalje odlično vozilo...  Wink
prosic postoji prijatelju na liniji sarajevo cazin a dalje ga nema ni u prici...ima neko probus cista neka firma... sto je osnovana ...a u uska nema novijeg milion posto jer su ostali Gmbh sonennbus reisen...

Pa ja sam i mislio na Sonnenbus Reisen, samo eto što sam se izrazio Prošić, što on ustvari i jeste.. A u pravu ste, izuzev njega, vaše Skanije su daleko najnovija vozila u USK... I najatraktivnija. Puno sreće u radu i još ovakvih prinova Wink
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #126 on: July 09, 2014, 20:33:23 »

Kupili su Scaniu Touring troosovinku Grin Cheesy
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #127 on: July 21, 2014, 15:44:18 »

... i registrovana je na ZG registracije, a vozi liniju iz BiH za Švi ili Njemačku (nisam siguran), al uglavnom ja koliko znam bus sa HR registracijama može voziti iz BiH samo za Hrvatsku, pa sad...  Huh?
Logged


the hicme
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.906



« Reply #128 on: July 21, 2014, 16:03:17 »

Pa voze na isti princip Kao I SEMI I PPZ(liniju za Italiju vozi PB na Svedskim tablama).
Logged
boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #129 on: July 21, 2014, 17:02:55 »

Pa ima logike ovako registruje firmu u Hr i nekako vozi linije a ne uvozi autobus u BIH i neplaca 17% pdv na uvoz
Logged
marsovac
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 255



« Reply #130 on: July 21, 2014, 19:04:18 »

Da li je istina da kada u Hrvatskoj firma kupi novi bus ili kamion(direkt iz firme) dobije odredjenu vrstu podsticaja od strane vlade?To su jednom nasi prevoznici rekli kada su strajkovali prije par godina pa su to spominjali i iznos od 13000 eura(podsticaj) koji dobiju?Mozda je i to jedan od razloga...
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #131 on: July 21, 2014, 19:30:49 »

Pa ima logike ovako registruje firmu u Hr i nekako vozi linije a ne uvozi autobus u BIH i neplaca 17% pdv na uvoz

nema nekako il je legalno il je nelegalno
Logged


ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #132 on: July 21, 2014, 20:56:47 »

Mislim da ima pravo da vozi jer je Hrvatska u EU pa moze da vozi,a cak hrvatska i krajina nisu daleko tako da mogu u svoju garazu da dovoze i popravljaju autobuse.
Logged

boxer
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 330



« Reply #133 on: July 21, 2014, 21:10:55 »

Pa taj ce autobus isto raditi kao i ova prva dva znaci vozi iz Bosne za Njemacku vraca se u BiH i tu nociva parkira se popravlja i sve kao i ove druge dvije skanije samo je razlika u tablicama nema to veze
Logged
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #134 on: July 21, 2014, 21:34:43 »

Mislim da ce moci kupiti putnike u HR?

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.064 seconds with 18 queries.