bhbus.ba
May 03, 2024, 01:47:55 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Handanagić-Turs, Cazin  (Read 29767 times)
allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #15 on: June 02, 2012, 23:54:41 »

Hvala kolege na iskazanom postovanju, sve ove cinjenice su zasnovane na korektnim informacijama i nema niko od nas koristi od crnjenja ove ili one firme, razumijem sve i da je kriza i da je puno konkurencije i lojalne i nelojalne ali neke stvari se desavaju u tom prevoznickom domenu koje su van svake pameti, to sto vi kazete nedaj Boze da se desi kakva nesreca, ja licno da imam moc prvo bih potrpao u zatvor profesore i nastavno osoblje koji vode tu djecu, i svjesno ih trpaju u autobus koji nije adekvatan za prevoz djece, a zasto?? Zato sto su im vece dnevnice od tog prevoznika koji se trudi na svaki nacin da naudi svom konkurentu. U ovoj nasoj lijepoj drzavi ocito niko ne radi svoj posao, vecina prevoznika kroz ponude nudi te "dnevnice" za profesore i mami ih na tu caku, tu se treba ukljuciti Poreska uprava, inspekcija i oderati ih dobro da im vise ne nampadne dnevnica.
Logged
the_ahmed
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 579



« Reply #16 on: June 04, 2012, 21:06:51 »

Svaka čast kolega Allene.. najbolji si! ^^^skidam kapuu .. Smiley
Logged

benjamin
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 235



« Reply #17 on: June 05, 2012, 09:21:49 »

Kolega Alene svaka čast. Ove godine sam učestvovao na tenderima. Lično pripremao svu dokumentaciju koja traži dosta truda i uz sve to i novca. Jedan tender da priprem za školu treba mi 70,00KM. I kada dođete na otvaranje imate šta da vidite. Ljudi autobuse koje su prodali stavljaju u tendersku dokumentaciju,predaju tuđe saobraćajne dozvole kako bi dobili ekskurziju sa minimalnim cijenama,dnevnicama za nastavnike u visini 400,00KM za Neum i 50,00KM za jednodnevni izlet. A na kraju kada dobiju tender biva sledeća situacija. Škole dobijaju autobuse totalno neispravne koji izgledaju kao "kotar"... U autobus od 50.mjesta stave po 60.djece ali sve je to normalno... Jer dnevnice igraju presudnu ulogu... Hvala Bogu još je ostalo normalnih profesora i direktora škola,koji nisu gledali dnevnice i cijenu već su tražili kvalitet za svoju djecu... Ne protivim se starosti vozila,ali ta vozila neka budu tehnički ispravna,pregledana od strane nadležene osobe i vozila koja imaju klimu. Djeca se jadna tuše po autobusima od silne vrućine!
« Last Edit: June 05, 2012, 09:31:09 by benjamin » Logged

Sve hvali al SETRU vozi...
allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #18 on: June 05, 2012, 09:56:02 »

Kolega sve mi je to jasno, to su krivi prevoznici jer su sami sebi stvorili problem s tim dnevnicama koje poklanjaju profesorima, pa ljudi moji svi ti nastavnici vode djecu u radnom danu, a ne vikendom, sto automatski govori da je njima taj radni dan placen od strane njihovog poslodavca(Ministarstva obrazovanja nauke, kulture i sporta). Znaci stvar je jasna, idem radnim danom sto mi je placeno, usput imam dnevnicu, i necu taj dan provesti u skoli  ve c u relaksaciji/odmaranju a vikend im je opet slobodan. I jos jedna stvar, nastavnici za dvodnevnu ekskurziju u prosjeku dobiju sve GRATIS i dnevnice po 100KM ,  a NEPISMENI prevoznik nek vozi autobus star 25-30godina sa celavim gumama. Ako je to svrha jednog poslodavca, a vecini njih jest jer rade na taj nacin, nemam nista protiv neka rade pa da vidimo dokle.
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #19 on: June 05, 2012, 10:25:48 »

Momci, sve ste 100% u pravu, ali mi je dužnost da vam skrenem pažnju na činjenicu da smo u temi Handanagić-Turs, pa da se slučajno malo ne bi udaljili i otišli u off-topic.

Tema vam je sigurno zanimljiva i ima se svašta reći o tome, pa predlažem da nastavite priču o ovome u recimo temi Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
Logged


cazin00
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 49



« Reply #20 on: June 07, 2012, 17:07:05 »

Ovo Vam je slika kako biva kad se 2 prevoznika udruze sa 2 Neoplana stara skoro 30. godina pojedinacno ili zajedno 60.godina sa usminkanim maskama, sa najlosijim cijenama za ekskurzije, na kojima ne mogu nista zaraditi jer rade u inat drugima koji imaju bolja vozila, a leze kod kuce, dok se djeca voze u tehnicki neispravnim autobusima i cuce po cesti zbog necijeg nemara. Nije mi drago da ti ljudi  imaju ovakve scene po cesti i vjerujem da je neugodno citati komentare poput ovih gore na ahmedovoj slici, i nemam nista protiv njih, svak radi da zivi i prezivi ali imam protiv toga sto svugdje podbijaju cijene na vanrednim voznjama, a najlosije autobuse salju na te vanredne voznje. Ako nemaju cim voziti i ako ne znaju sebi iskalkulisati cijenu koja ce opravdati:
-napravljene kilometre po turi
-dnevnice vozaca (a ne profesora)
-amortizaciju vozila
-gume
-kocnice
-i ostalo

onda neka se izmaknu i puste da rade ljudi koji su profesionalci i koji imaju i kapacitet i ekonomsku opravdanost jer ovako stete drustvu.

Gdje se jos godine racunaju zajedno,a svi ovi Vasi komentari su netacni,a da su vozila tehnicki neispravna vjerovatno je da nebi stigla ni na jednu destinaciju na koju su krenula,a i ovi komentari sto pisu da autobusu puca remen i da prokisnjava nije istina,,lijep pozdrav
Logged
the_ahmed
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 579



« Reply #21 on: June 07, 2012, 17:58:57 »

Lijep pozdrav i tebi i Dobrodošao! Vidim da si novi,mislim da nije lijepo da govoriš ''da nije istina''. Ipak većina je starija od tebe i nemaju ni najmanjeg razloga da lažu.
Logged

cazin00
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 49



« Reply #22 on: June 07, 2012, 18:38:38 »

HVALA NA DOBRODOSLICI ,,
dragi moj prijatelju ja sam sa tim vozilima 24h i nikad nismo imali nikakvi prituzbi ni veci kvarova svakom se mogu desiti sitni kvarovi pa tako i nama ,,,handanagic tours i isocomerc vec duze vrijeme rade skupa i nema zalbi na njihov posao a to sto su se nasli neki neprijatelji kojima je krivo sto se nasa vozila vide svigdje i sto vozimo razne ex mi nismo krivi sto nas skole vole..
Logged
allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #23 on: June 08, 2012, 10:57:16 »

Dobrodosao novi,
prva  stvar, vidim da koristis fraze"nasa vozila" sto asocira na neki AMAN  vozni park,
evo ja cu sada javno reci zasto vas vole skole, vole vas zato sto ste vi nepismeni ljudi kao i nastavnici sa kojima imate saradnju, vole vas zato sto svugdje s***te sa ponudama gdje kitite ponude i  nudite dnevnice. Zato vas vole, a ako ti tvrdis da Vi toliko imate posla i ekskurzija onda bi trebali zbog svog imidza voziti bar nekog Starlinera 2000 godiste a ne Neoplane 86, 87, godiste kojima su ljudi izvadili duse dok su dosli do vas. Toliko dobro poslujete i radite da vam vozaci imaju manju dnevnicu nego nastavnik. Prvo niste svjesni koju odgovornost dajete tom vozacu, a tako malo ga placate, a nastavnik nema ni pola odgovrnosti  ko' vozac ali mu dajete dnevnicu duplu u odnosu na vaseg vozaca. Druga stvar, kad budete znali sta su prazni i puni  auto kilometri  ili kad budete sebi znali kalkulisati autodan tog autobusa onda ce Vam biti puno ugodnije i ekonomicnije u tom poslu jer vas je puno. NECETE RADITI DZABE KAO STO RADITE SADA; Ja iskreno nemam nista protiv vas, drago mi je da svi radite i da napredujete ali nije mi drago da se sire dezinformacije i da se steti drustvu u kolektivu. Pitacu vas ja kad vam dodje zakon da budete morali imati saobracajnog inzinjera u firmi kao prevoznik, pa kad budete njemu morali dati platu 1500. maraka posto cete onda voziti ekskurzije i kolike ce dnevnice biti nastavnicima. Imajte na umu da Zakon svaki dan steze vise i da ce vas vecina gurnuti kljuc u bravu ako nastavite takvim tempom rada.
Logged
cazin00
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 49



« Reply #24 on: June 08, 2012, 15:00:59 »

ee moj druze vidi se ko je nepismen i ko se owako lijepo izrazava,,ali mi je krivo sto se pise sve i svasta a znamo svi da nije istina,,slobodno se informisite u skolama jesu li imali ikakvi problema sa autobusima koji su ih vozili po exskurzijama,,autobusi su klimitizirani i nikad nisu ostali negdje u putu u kvaru..nije lijepo da se pisu ovakve stvar a znamo da ima i gori autobusa i prevoznika ali se onjima nista nezna,,
Logged
Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #25 on: June 08, 2012, 16:06:11 »

Kolega cazin00, vjerujte da bi se o spomenutim firmama jako lijepo pričalo kad bi se vidjeli neki rezultai. Kako se lijepo pričao Hukiću, Karupoviću, pa i Veladžiću... Ljudi rade a to se i vidi na njihovim busevima. Vi kažete da Iso i Handanagić mnogo rade. Pa gdje su ti rezultati?? Hajmo da na cesti vidimo neko super vozilo. Ljudi kupe 20 godina staro vozilo od Roada koje je u ozbiljnoj firmi kao što je Road odradilo svoje, i hvale se kako imaju dobre autobuse, malo ih ušminkaju i to je to. A hvala Bogu, naš narod, učenici i profesori pojma nemaju šta je dobar bus. Jeste da Neoplan izgleda dobro iako je star 20 godina ali, važno je ono što je ispod, motor, udobnost itd itd. A da ne govorim o profesionalnosti vozača. Svi vozači treba da shvate da posao vozača je jedan od poslova koje čovjek stvarno treba voljeti da bi ga radio. Možeš ti voziti na silu, ali ako ti ne izgledaš kao vozač i ne ponašaš se kao vozač, nema tu kolega fajde... Lično sam se vozio sa Handanagićem prije nekih 3-4 godine, sa onim Tamom (tad je bio bijel a naprijed plav). I tih dana se uhvatila inspekcija po Krajini. I taj vozač što je vozio, mlad je, ne znam jel gazda ili radnik, kaže kako je platio masnu kaznu zato što ga je inspekcija uhvatila da vozi u patikama... A ima toga još, i sličnih slučajeva. Realno gledajući, ni Iso ni Handanagić nemaju adekvatne buseve za linijski a kamoli vanlinijski saobraćaj. Ako toliko puno rade, pa gdje te pare idu ako ne u ulaganje u autobuse?? Na taj način se samo dokazuje da putnik NIJE na prvom mjestu. Nije nam stalo da blatimo ovdje ljude jer oni od toga žive, al de bolan, ako radiš tako odgovoran posao, de ga radi profesionalno majka mu stara!!! Kako Nihad Prošić kaže, da voli imati dobar autobus i onda lakše spavati. Znam da je teško imati autobuse kao Prošić, ali ove kante što voze ekskurzije kod nas, pa to je katastrofa...
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
cazin00
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 49



« Reply #26 on: June 08, 2012, 17:42:25 »

Kolega cazin00, vjerujte da bi se o spomenutim firmama jako lijepo pričalo kad bi se vidjeli neki rezultai. Kako se lijepo pričao Hukiću, Karupoviću, pa i Veladžiću... Ljudi rade a to se i vidi na njihovim busevima. Vi kažete da Iso i Handanagić mnogo rade. Pa gdje su ti rezultati?? Hajmo da na cesti vidimo neko super vozilo. Ljudi kupe 20 godina staro vozilo od Roada koje je u ozbiljnoj firmi kao što je Road odradilo svoje, i hvale se kako imaju dobre autobuse, malo ih ušminkaju i to je to. A hvala Bogu, naš narod, učenici i profesori pojma nemaju šta je dobar bus. Jeste da Neoplan izgleda dobro iako je star 20 godina ali, važno je ono što je ispod, motor, udobnost itd itd. A da ne govorim o profesionalnosti vozača. Svi vozači treba da shvate da posao vozača je jedan od poslova koje čovjek stvarno treba voljeti da bi ga radio. Možeš ti voziti na silu, ali ako ti ne izgledaš kao vozač i ne ponašaš se kao vozač, nema tu kolega fajde... Lično sam se vozio sa Handanagićem prije nekih 3-4 godine, sa onim Tamom (tad je bio bijel a naprijed plav). I tih dana se uhvatila inspekcija po Krajini. I taj vozač što je vozio, mlad je, ne znam jel gazda ili radnik, kaže kako je platio masnu kaznu zato što ga je inspekcija uhvatila da vozi u patikama... A ima toga još, i sličnih slučajeva. Realno gledajući, ni Iso ni Handanagić nemaju adekvatne buseve za linijski a kamoli vanlinijski saobraćaj. Ako toliko puno rade, pa gdje te pare idu ako ne u ulaganje u autobuse?? Na taj način se samo dokazuje da putnik NIJE na prvom mjestu. Nije nam stalo da blatimo ovdje ljude jer oni od toga žive, al de bolan, ako radiš tako odgovoran posao, de ga radi profesionalno majka mu stara!!! Kako Nihad Prošić kaže, da voli imati dobar autobus i onda lakše spavati. Znam da je teško imati autobuse kao Prošić, ali ove kante što voze ekskurzije kod nas, pa to je katastrofa...
Prijatelju moj to je sve ok..nekazem nista ali ajd nadi u cazinu neki autobus da da je 2000 ili neki mladi nema takvog..A sto se tice vozaca u firmi isocomerc imaju dva vozaca koja rade vec oko 15-godina i vole svoj posao i ja vec duze vrijeme  putujem sa njima i stvarno ljudi rade svoj posao kako treba..
Logged
allen_A
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 675



« Reply #27 on: June 08, 2012, 22:01:35 »

Ne kontam ovog kolegu koji se u prethodnim postovima predstavio kao neko iz redova Handanagica ili Ise sa recenicom " mi nismo  krivi sto nas vole skole ", ali uredu nije ni bitno ko si, potpisujem to da nema mladjeg autobusa u Cazinu od 2000. godine, a nece ga ni biti u skorije vrijeme jer upravo ovi sto ih hvalis su smetnja  svima da napreduju i kupe bolja vozila jer bukvalno rade za gorivo. Sad ispada da nas trojica lazemo a da je cazin00 u pravu, i jos jedna stvar, u krajnost kad bi isli pitati po skolama(a necemo ici jer nije nam to posao) jesu li ili ne zadovoljni uslugama istih, naravno da ce reci da jesu, a zasto? - opet zbog dnevnica. Pitaj ti njihove vozace jesu li zadovoljni sa placanjem njihovog mukotrpnog vozackog posla sa opet   maximalno eksploatisanim vozilima. Zasto da se radi tako, zasto da se zadovoljimo sa autobusom starim 25-30 godina koji je u vizuelnom stanju dobar, zasto da se radi za gorivo,  a ima posla za sviju da rade posteno i da naplate svoj posao onako kako on zasluzuje.  Gorih prevoznika MOZDA  ima ali se i ne guraju nigdje i  ne podbijaju cijene pa nema razloga da se pretresaju. Spomenuo si i klime, to jako lijepo prolazi kod nastavnika, a ustvari  ne znaju da vecina nema ni remenje od klime na kompresoru.
Logged
cazin00
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 49



« Reply #28 on: June 09, 2012, 08:26:49 »


Predivan Neoplan



« Last Edit: June 09, 2012, 08:39:54 by The_Dubster » Logged
Cazin88
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 137



« Reply #29 on: June 09, 2012, 14:15:23 »

Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.057 seconds with 20 queries.