bhbus.ba
May 13, 2024, 07:24:19 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 56   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (4)  (Read 155402 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #195 on: June 22, 2013, 07:36:23 »

Pa nisam baš siguran ni da su ga imali, tako da nisu ga ni mogli izgubiti. Ti kao pristaša sindikata 8 mart, pardon sindikata vozača ,naravno podržavaš da stranka koja ima jedno pola trole glasača postavlja direktora u firmi sa nekoliko hiljada uposlenika ..... treba biti dobro mentalno i emocionalno "spreman" da bi to mogao prihvatiti kao "normalno".......
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #196 on: June 22, 2013, 09:11:03 »

Hvala Bogu dobro me zdravlje služi,pa nemam potrebu da me vodi tvoj sindikat komunalne privrede,i neki 8 mart kojeg sam ja navodno i pristaša.Sve ostalo je gubljenje vremena i offtopic u kojem ja neću da sudjelujem,jer mi to moje dobro zdravlje to ne dozvoljava.

Jedna mala matematska digresija:
Mnogo je kad jedan čovjek teroriše 500.000 ljudi.Otprilike.Izuzetno mnogo.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #197 on: June 22, 2013, 11:30:13 »

 Federalno ministarstvo prometa i komunikacija BiH vratilo je na ponovni postupak
Ministarstvu saobraćaja KS, s Jusufom Bubicom na čelu, trogodišnja rješenja o preuzimanju
12 gradskih linija koje je resorno ministarstvo dalo "Centrotransu" tokom osmodnevnog
štrajka radnika GRAS-a. Naime, kako nam je kazao Željko Matoc, pomoćnik federalnog ministra za cestovni promet,
postupak je vraćen na ponovnu proceduru jer su linije dodijeljene na nezakonit način. - Raspisan je javni poziv za obavljanje javnog linijskog prijevoza na području KS još 2010.
godine. Ta procedura još nije završena da bismo na zakonit način uskladili i registrirali javni
prijevoz u gradu. Kantonalno ministarstvo je dodijelilo 12 linija "Centrotransu", iako
postupak nije bio javan do kraja - ističe Matoc. Ministar saobraćaja KS Jusuf Bubica potvrdio nam je ovu informaciju, napominjući da još nije
dobio napismeno odluku Federalnog ministarstva. - Nije mi još ništa došlo službeno, ali je informacija tačna. Ja ću poštovati izvršno mišljenje
Federalnog ministarstva i poništiti izdata rješenja. Budući da GRAS nema dovoljno vozila da
pokrije ovih 12 linija, umjesto trogodišnjih, "Centrotransu" ću izdati privremena rješenja -
istaknuo je Bubica. Ovakva situacija, s vozilima dvaju prijevoznika na gradskim ulicama, prema riječima
ministra Bubice, trajat će sve do rješavanja problema u preduzeću GRAS.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #198 on: June 23, 2013, 23:44:08 »

Ne znam jesam li fulao temu al evo ovdje, jučer je čak 5 novocitija bilo u garaži u vrijeme kad je i subotom špica, među njima i g.b. 7, nega sam samo i upamtio zbog branika...

Inače 813 je sinoć oko 01:30 prošao kroz Boljakov, biće prijevoz radnika, stalno on voza radnike, još u vrijeme kad je bio coca-cola pa sve do danas sam ga znao vidjeti navečer poslije 1, i ujutro oko 04:15 da prođe... Jel tako on stalno?
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #199 on: June 24, 2013, 00:03:41 »

Jeste,ima još kombija na troli,jedan uvijek bude parkiran u depou,i još jedan dođe i kupi oko pola 1 ujutro.....
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #200 on: June 24, 2013, 00:16:48 »

JBT, pa taj bus nikad ne stoji onda, dobro i radi... Tri smjene + još pola haman čitavih 24 sata.... 21-22 sata rada
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #201 on: June 24, 2013, 00:51:39 »

Prođe radnički kombi ispod mog prozora oko 4:30, ali rijetko kad sam budan u ta doba pa ne znam koji trenutno voza.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #202 on: June 25, 2013, 15:52:44 »

http://www.avaz.ba/vijesti/kultura/predstava-u-tramvaju
Quote
KADA JAVNI GRADSKI PRIJEVOZ POSTANE TEATARSKA POZORNICA
Predstava u tramvaju!
......Tramvaj u oku posmatrača nije ništa drugo nego prijevozno sredstvo, mjesto kroz koje dnevno prođu hiljade ljudi, koji nose isto toliko različitih priča, koje su određene socijalnim statusom, porijeklom, obrazovanjem, životnim ciljevima, željama i namjerama...
Građani Sarajeva, 2. jula u 19.30 sati svjedočit će neuobičajenom, ali svakako vrijednom pažnje umjetničkom događaju za naša područja, kada će tramvaj postati teatarska pozornica.
Grupa dokazanih glumaca, Jasna Diklić, Izudin Bajrović, Aleksandar Seksan, Mirna Kreso, Irma Alimanović- Alihodžić, Damir Kustura, Muhamed Hadžović, Sanjin Arnautović i Senad Alihodžić izvest će predstavu „Tramvaj". Mjesto održavanja je tramvajsko stajalište - Željeznička stanica. Cijena ulaznice je 10 KM i sav prihod od prodaje karata ići će u dobrotvorne svrhe.......
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #203 on: June 25, 2013, 17:29:28 »

Hvala Bogu dobro me zdravlje služi,pa nemam potrebu da me vodi tvoj sindikat komunalne privrede,i neki 8 mart kojeg sam ja navodno i pristaša.Sve ostalo je gubljenje vremena i offtopic u kojem ja neću da sudjelujem,jer mi to moje dobro zdravlje to ne dozvoljava.

Jedna mala matematska digresija:
Mnogo je kad jedan čovjek teroriše 500.000 ljudi.Otprilike.Izuzetno mnogo.


"vodi" se stoka, paščad i sl a sindikat predstavlja uposlenike i bori se za prava radnika. Očigledno je teorija zavjere previše zastupljena u tvojim "promišljanjima" tako da me tvoj stav apsolutno i ne čudi.....
Na ovu matematsku digresiju nemam komentar i ne znam na šta se odnosi....
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #204 on: June 25, 2013, 17:38:10 »

Sindikati su najviše štete nanijeli GRAS-u.
Sindikati sa svojim ponašanjem degradiraju firmu,uposlenike predstavljajući ih šljamom,a mnogi to nisu.
Samo su debelo naivni i izigrani upravo od ličnih interesa "boraca za radnička prava".Mislim da mnogi dolaze sebi...ali možda su zakasnili.
Nijedan radnik nema veća prava u odnosu na onoga koji je u Sindikatu.Ko god se smatra oštećenim,ima nadležni Sud i Zakone,gdje se radnička prava,mogu dostojanstveno odbraniti,a da te neko ne napravi smećem.
Toliko od mene,na ovu temu.Wink
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #205 on: June 25, 2013, 18:03:48 »

Ma ti si očigledno ljubomorna na sindikat i to praaaaaaavo ljubomorna ili imaš neki osobni problem sa sindikatom ili sindikatima. Mene niko ne može predstaviti šljamom jer to nisam a savršeno dobro znam ko sam i šta sam. Zamolio bih te da govoriš u svoje osobno ime. Naravno da su naivni čim su dozvolili da im uprava radi ovo što radi. Nisu svi radnici toliko sposobni ni materijalno niti intelektualno da zaštitu traže putem suda. Osim toga popišaj ti posao koji dobiješ sudom. Ostaneš i krivih ledja i praznih džepova. Ako je tebe neko napravio smećem nemoj i ostale svrstavati u tu skupinu......
lijep pozdrav
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #206 on: June 25, 2013, 18:22:00 »

Dobro je...pocev od cistacica do inzinjera preko hiljadu ljudi tuzi.Tako da o(ne)mogucnostima necemo raspravljati.
Nemam potrebe biti ljubomorna sa sacicu 'boraca za radnicka prava',s obzirom da ne petljam sa sindikatima,tesko da su me napravili smecem.
Ne pozicioniraj ljude ovisno od toga koliko ti idu na zivce,sa neoborivim cinjenicama da su vodje Sindikata obicni besposlicari koji max.koriste ljude za svoje poslove,i glume paralelni sistem vlasti zavaljujuci sve oko sebe.
Koliko znam,Uprava se nikada nije spominjala,u raznim istupima sindikata,vec samo Vlada,Ministar i dr.
A i sto bi...kad doticni sugerisu i biraju Upravu vec dugo vremena.xd
« Last Edit: June 25, 2013, 18:25:01 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #207 on: June 25, 2013, 18:25:26 »

Kad vec znaš da su tužili onda savršeno dobro znaš kako su išle te tužbe. Ja ne pozicioniram nikoga. Ljudi se svojim postupcima sami pozicioniraju gdje pripadaju...
I bilo bi lijepo da druge ne peglamo s ovim. Šta misliš?
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #208 on: June 25, 2013, 18:44:58 »

Mislim da je to fer i da cemo se sloziti oko toga.xd
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #209 on: June 25, 2013, 18:57:45 »

Ovo sto vlast radi ovoj firmi to nije normalno.. Mislim da bih 1-2 miliona maraka mogli dosta riješiti toga.. Kao prvo nabavka 10 polovnih vozila cca. 700.000 KM kao osnova.. Siguran sam da bih oni sebe otplatili za 1-2 godine. Jos nabaviti rezervnih dijelova.. Ovo je sto se tice autobuskog saobracaja.. Za tramvajski nisam bas dobro upucen .. Stvarno ne kontam zar je to toliko komplikovano ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Pages: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 56   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 21 queries.