bhbus.ba
May 10, 2024, 21:33:37 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Neoplan Cityliner  (Read 241324 times)
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #75 on: January 01, 2011, 17:19:20 »

Nije tačno, u njih imaju dva originalna N 1116 H
Logged

Neoplan VIP Class
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #76 on: January 01, 2011, 17:43:39 »

Nije tačno, u njih imaju dva originalna N 1116 H
Da razjasnimo N116 se proizvodio mislim do 2001-2002 i to je model sa ovom maskom kao Nitravel, sa lajsnama sa strane, a N1116, ima masku sa tri okrugla fara, nema lajsni sa strane, ima promjenjen zadnji kraj.... i mislim da ga nema niko u BiH.
Jedino ako Bundavica nije sad uzeo 1116, a ovo sto je nama poznato nema teorije da je N1116.Ako se bolje zagledate ima dosta razlike izmeju 116 i 1116, nije samo maska
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #77 on: January 01, 2011, 20:42:37 »

Nije tačno, u njih imaju dva originalna N 1116 H

"oči moje lijepe" malo si se za***o. Bundavica sada ima 2 Torulinera i 3 Citylinera s tim da su dva Citylinera malo sredjivani imaju maske od N1116 ali ponavljam jako su stari (jedan cak i stariji od 20 godina) dok je ovaj treci cca 97/98 godiste
« Last Edit: January 01, 2011, 23:06:41 by The_Dubster » Logged
ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #78 on: January 02, 2011, 19:08:54 »

nije u zenica busa n1116,putovao sam sa njim i znam da nije.i jso jedan detalj kod raspoznavanja su blatobrni,onda onre rupice za usis zraka iza  zadnjeg tocka....
« Last Edit: January 02, 2011, 19:16:39 by ecehajic » Logged

Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #79 on: January 02, 2011, 19:15:27 »

nije u zenica busa n1116,putovao sam sa njim i znam da nije.

To se iz aviona vidi da je N116, tako da uopće nema svrhe njega pominjati.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #80 on: January 02, 2011, 19:33:26 »

nije u zenica busa n1116,putovao sam sa njim i znam da nije.

To se iz aviona vidi da je N116, tako da uopće nema svrhe njega pominjati.

daj povedi i mene u taj avion iz kojeg se sve vidi : Smiley Smiley Šalim se. Vjerovatno sam se ja malo zeznuo. Elem nije ni vazno.Znaci u BiH nema niko N 1116. Kada se tice ovog od zenica busa malo se razlikuje od ostalih jer ima EPS mjenjač sa 7 brzina( mislim da je takav kod Scanie Zebatoursa i kod Starlinera od Prevoz putnika iz Zavidovica) i "kilometar" sat "graviran" na 100 km/h. Kada sam to u prvi mah vidio mislio sam da se radi o miljama medjutim kad sam bolje pogledao vidio sam da je izrazeno u km/h
Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #81 on: January 02, 2011, 19:44:06 »

Ima jednog N1116 prodaje sejari pa ćemo vidjet gdje će završit Cheesy
Logged


saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #82 on: January 05, 2011, 03:28:14 »

ma najlakse ga je razlikovat po lajsnama sa strane jer mogu sve izmjenit sem tih lajsni,a nisam vidio da je iko kod tih neoplana mjenji i zadnji kraj znaci ubace branike farove retrovizore ako je potrebno i to je to...
nego znal neko kolko je proizvedeno platniuma negde sam nasao podatak svega 60..bus je bio ispred svog vremena ima one sisteme za mjerenje rastojanja ispred sebe..gps i sl danas ih u bih ja msm da ima oko 2-3 komada ako se nisam zajebo
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #83 on: January 05, 2011, 08:51:42 »

ma najlakse ga je razlikovat po lajsnama sa strane jer mogu sve izmjenit sem tih lajsni,a nisam vidio da je iko kod tih neoplana mjenji i zadnji kraj znaci ubace branike farove retrovizore ako je potrebno i to je to...
nego znal neko kolko je proizvedeno platniuma negde sam nasao podatak svega 60..bus je bio ispred svog vremena ima one sisteme za mjerenje rastojanja ispred sebe..gps i sl danas ih u bih ja msm da ima oko 2-3 komada ako se nisam zajebo

što se tiče Platiniuma ima jedna u Oceanicu i jedan u CTS-u i ne znam da li ima još negdje u BiH.
Logged
mate
VIP Član
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.972



WWW
« Reply #84 on: January 05, 2011, 10:05:58 »

ma najlakse ga je razlikovat po lajsnama sa strane jer mogu sve izmjenit sem tih lajsni,a nisam vidio da je iko kod tih neoplana mjenji i zadnji kraj znaci ubace branike farove retrovizore ako je potrebno i to je to...
nego znal neko kolko je proizvedeno platniuma negde sam nasao podatak svega 60..bus je bio ispred svog vremena ima one sisteme za mjerenje rastojanja ispred sebe..gps i sl danas ih u bih ja msm da ima oko 2-3 komada ako se nisam zajebo

što se tiče Platiniuma ima jedna u Oceanicu i jedan u CTS-u i ne znam da li ima još negdje u BiH.

Ima u Jelinaku jedan Wink
Logged
neo
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 307



WWW
« Reply #85 on: January 05, 2011, 13:07:12 »

Ima u Elke Turs jedan platinum... a sto se tice N1116 nisam citao cijele postove ali ako se mozda prica ovdje ko ga ima u BiH to je niko za sada.

« Last Edit: January 06, 2011, 15:06:40 by Mustafa YJM » Logged
saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #86 on: January 06, 2011, 14:12:01 »

kako mi se cini u nas uopste nema novih city-ja zadnje generacije su n116,nema ni novih sky-linera presli ljudi na setru i merca a ko zamjena za neoplana ubacili man svejedno je ista firma xd
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #87 on: January 06, 2011, 14:49:33 »

ja slabo uopsteno vidim nove buseve .... vidio sam ih od TT i CTS nove starlinere, evo vidim BE d jug uzima mercove opet, i kantic redovno uzima setre ... autoprevoz bl je uzeo onu 419 gt i to je to ... ovo sto se kupuju ovi manovi, to i neracunam u nova vozila ....
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #88 on: January 06, 2011, 15:09:00 »

Ma, vide da je MAN najekonomičniji i najjeftiniji novi bus pa većina po njemu udara, a novi Cityliner i Starliner su previše egzotični za BiH...što se tiče novih buseva u neke zadnje dvije godine, treba pomenuti Bissove Scanie, BE polako ali sigurno poboljšava vozni park i to je to..
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #89 on: January 06, 2011, 16:57:29 »

Man se pokazao kao odlican autobus za nase terene i zato ga svi uzimaju, s obzirom na cijenu i ono sto dobijes ispada veoma povoljno, a netreba zaboraviti da je MAN vlasnik NEOPLAN-a, Setra je najveci proizvodjac autobusa u Europi, ali cijena je dosta masivna, mustafa to si upravu sto si rekao da su starliner i cityliner dosta egzoticni, njih je teze i odrzavati, ali za to je tu trendliner i tourliner koji nekako leze za nase podrucje i krajeve..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 21 queries.