bhbus.ba
May 11, 2024, 10:57:32 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 98   Go Down
  Print  
Author Topic: Road, Lukavac  (Read 382833 times)
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #750 on: March 17, 2012, 23:43:06 »

al treba tarziti nekad novac i na drugim stranama a ne samo u dzebu jadnih građana...i to po najvise studenata i đaka, jer su oni u 95% korisnici vasih usluga !

Mi nismo ROAD i niko ne koristi NAŠE usluge. I ponavljam, mi nemamo ništa s tim, tako da i ne možemo uticati na ovo.

A i ja sam sam student, otac penzioner, mama domaćica i plaćam CTSu debele pare za mjesečnu, tako da o tim udarima na džep znam sve. Također, smatram da je skupo, ali skoro sam razgovarao sa direktorom jedne firme i malo smo stvari stavili na papir. Dakle, kartu pomnožili na dva putovanja (otići na fax i vratiti se) i dobili jednu cijenu, pa smo onda sabrali troškove goriva, amortizacije, dnevnice i još toga na te dvije vožnje, pa sve pomnožili na mjesec dana i vjerujte mi da sam nakon tog razgovora i viđenog shvatio da nam nema druge i da smo još dobro prošli. Tako je kako je. Kažem ti i sam sam student i teško mi je plaćat ovo, al i ovo je super kako bi trebalo biti. I opet kažem, rasprava se odugovlači bezze, kad mi ne možemo uticati ništa. Imate ministarstva, organizacije, vlade i sam ROAD pa vi za dalje vidite sa njima.
Logged


Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #751 on: March 17, 2012, 23:55:34 »

jesmo mi jadan i smjesan narod, za naucnog smo izucavanja koplet svi !!  Shocked
pricam ja rodjaku iz Sarajeva, koliko mi palacamo na koji nacin placamo karate za prevoz...i nije mi vjerovao kad sam mu rekao...
on placa istu cjenu kao i ja za priblizno isti broj kilometara prevoza sa tim da ja placam taj iznos za mjesec dana a on za godinu dana i jos plus moze koristiti vise tipova prevoza(tranvaj, trolebus, bus, minibus, horizontalne liftove itd...a ja smao bus)....svi dobro znamo koliko je veci standard u Sarajevu u svakom pogledu neko u Tuzli i dr.djelovima BiH), ali ipak opet imaju jeftiniji prevoz.. Wink
i opet su se pokrenuli protesti za smanjenje mjesecnih karata na godisnjem i mjesecnom nivou u Sarajevu...ljudi se bore, nedaju se...nije ko mi, pravi smo jazavci...Smiley
« Last Edit: March 18, 2012, 00:00:35 by Yura » Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #752 on: March 17, 2012, 23:59:00 »

ne znam jarane, ako ti GRAS ima kvalitetniju uslugu od Roada... ne znam stvarno... brkaš pojmove... Ja ne mogu dalje da idem u raspravu.
Logged


Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #753 on: March 18, 2012, 00:01:17 »

ne znam jarane, ako ti GRAS ima kvalitetniju uslugu od Roada... ne znam stvarno... brkaš pojmove... Ja ne mogu dalje da idem u raspravu.

okey..kako zelite...tanak si mi pravo po ovom pitanju...Wink
LP
Logged
asmir_salkic
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 73



« Reply #754 on: March 18, 2012, 00:37:58 »

Kod nas su najavljena poskupljenja u iznosu od 10-15%. Naravno sve to ide sa rastom cijena nafte.evo ja npr.na putu do skole tj.7 kilometara placam mjesecnu kartu od 30KM,dok je u vranica transa 33KM,tu istu mjesecnu sam ja 2010 godine placao 20 KM. a plus kako sam cuo Opcina placa pola karte a pola mi.znaci moja mjesecna je negdje u iznosu od 60 KM.
možda bi bilo pametnije prevoznicima (u ovom slucaju Road-u), da pojačaju kontrolu putnika, tj.da uvedu malo više revizora...ja sam svjedok i siguran sam da nekih 10-tak % putnika (mahom, đaka i studenata) uopšte nemaju kartu ili imaju laznu kartu (klasificiraju postojece) i vozaju se besplatno/švercaju se, na ustrb ostalih gradjana koji posteno plaćaju a i na ustrb samih prevoznika...sramota je da u Roadu ima smao jedan revizor koji doje u kontrolu jednom ili ni jednom u mjesec dana...i sto bi ljudi plaćali karte...kad ih niko ne kontrolira...ha ya
kada bi stali u kraj tim putnicima koji se svercaju a nije ih mali broj...vjerujem da bi tu pojačali svoju finanskijsku situaciju i da nebih bilo potrebe za ikakvim poskupljenjima !!
racunaj te da u Road-u cca. 700 korisnika koristi mjesečne po prosjecnoj cijeni od cca. 50 KM, oduzmemo ovih 10% i dobicemo lijepu svotu novca na mjesecnom ili godisnjem nivo sa kojo mozgu pokriti finansijske rupe (ako postoje, u sta čisto sumnjam) ..:O
mozda u ovom grmu lezi zec...naravno lezi ono i u tom da nema sunvencija od strane opstine...
a sto se tice ove FB grupe i clanaka na pojedinim portalima i forumima, u to zaista nebih da ulazim, ovu grupu na FB odsnono clanak sam primjetio prvije par, dana tak oda moguce da se jos nije proculo medju rajom..? Smiley
u svakom slucaju i ja sam za tu soluciju, da se digne glas naraoda i da se stane vise u kraj ovim poslkupljenjima i bahatom ponasanju pojedinaca, ne bitno na kojoj se strani nalazili...Wink
rjesenje ce se morati naci...ovako nece moci dalje...imam osjecaj da će BiH krenuti putem Grčke i grka a Road i slicni njemu putem Lukavactransa, i to prije nego sto to mi ocekivali...desi ce se krah sistema...!

inace cijena karte u GIPS-u tuzla-lukavac isto kao u ROadu 3 KM,,pa tak da ROAD nije najskuplji,,i nadamo se da se nece nikada ugasiti,,pozz
« Last Edit: March 18, 2012, 00:40:33 by The_Dubster » Logged

asmir_salkic
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 73



« Reply #755 on: March 18, 2012, 00:44:24 »

Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #756 on: March 20, 2012, 23:29:11 »

Ažurirano, dodano na web stranici, VOZNI PARK, ubačena određena vozila, probrana, naravno nisam ih uspio sve "pofotkati", jer nikada nisu svi u bazi, ali ima još određen broj vozila koji trebam odraditi tokom sljedeće moje posjete, koji su izabrani za listu voznog parka na web stranici... Postavljena su vozila koja se većinom koriste za vanredne vožnje, dakle da posjetioci weba mogu vidjeti koja im se vozila nude za njihovo eventualno putovanje sa firmom ROAD... http://www.road.ba/?page_id=5
Logged


damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #757 on: March 20, 2012, 23:57:09 »

Danas sam vidio 0404 ali nisam mogao slikati a za sutra...usudjujem se obecati ako bude na istoj liniji i uz malo srece.Inace je plave boje,nesto kao Manovi od TT.
Logged
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #758 on: March 21, 2012, 17:01:08 »



Prinova E92-A-050
Logged

flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #759 on: March 21, 2012, 17:06:14 »

Nek im je sretno cudi me kako ga Amar nije uhvatio u bazi Wink
Logged

The Doctor
ekky
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 548



« Reply #760 on: March 21, 2012, 17:16:46 »



Prinova E92-A-050
Neka im je sretna ova prinova!! Smiley Smiley Smiley
I puno prijeđenih kilometara!! Cheesy
Logged

setraman
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 138



« Reply #761 on: March 21, 2012, 17:17:16 »

jel ovo ex bjelajac
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #762 on: March 21, 2012, 17:45:08 »

Prelijep bus, i ja ga tek prvi put vidim, i na prvi pogled mi pravo pravo lego... Pogotovo boja kako mu ova stoji... ekstra 404-ka...
Logged


The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #763 on: March 21, 2012, 17:54:34 »

Pisalo smo ranije da će na sređivanje i da je bus ex-Bjelajac Wink
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #764 on: March 21, 2012, 18:34:21 »

Jesu je vala sredlili tip top. Vidi se da su pravi majstori što se tiče održavanja i remontovanja vozila. Ovo je svakako još jedan respektabilan autobus u ROAD-ovoj floti koji sigurno može odrađivati i zahtjevnije turističke ture prema inostranstvu.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Pages: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 98   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 20 queries.