bhbus.ba
May 11, 2024, 19:58:05 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 98   Go Down
  Print  
Author Topic: Road, Lukavac  (Read 382881 times)
ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #735 on: March 17, 2012, 21:06:14 »

Kod nas su najavljena poskupljenja u iznosu od 10-15%. Naravno sve to ide sa rastom cijena nafte.evo ja npr.na putu do skole tj.7 kilometara placam mjesecnu kartu od 30KM,dok je u vranica transa 33KM,tu istu mjesecnu sam ja 2010 godine placao 20 KM. a plus kako sam cuo Opcina placa pola karte a pola mi.znaci moja mjesecna je negdje u iznosu od 60 KM.
Logged

flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #736 on: March 17, 2012, 21:10:55 »

Ne vidim sta je tu skupo na relaciji Srebrenik/Banovići-Tuzla :Huh?
Ja vozarim 9 kilometara sa Vranicatransom i placam 31 KM tako da je to fer i korektna cijena s obzirom goriva i  svega sto uz to ide. sigurno su im busevi udobniji 10 puta od Vranicinih ali Bože moj Smiley
Logged

The Doctor
Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #737 on: March 17, 2012, 21:58:12 »

...niste me razumjeli, nije sukup prevoz na relaciji Srebrenik/Banovići-Tuzla, nego je skup prevoz na relaciji Lukavac - Tuzla...mi lukavčani plaćamo mjesečne karte do Tuzle gotov u istom iznosu kao i građani koje se voze na relaciji Srebrenik/Banovići-Tuzla, a razlika u kilometrima je strašna (sto je najgore od svega isitm busevima se vozamo, tj. od iste firme)...a za to je kriva opština Lukavac koja ne daje psoticaje prevoznicima, tj. ne plaća dio karte, kao sto je slucaj u opštini Srebrenik, Banovići, ili u nekoj dr. opštini na TK !! kad pricam ljudima iz Srebrenik, Banovići, Živinica, koliku mi kartu plaćamo iz Lukavca do Tuzle ljudi se fataju za glavu (kazu parafraziram, "mi mislili da je kod nas ovo preskupo sto plaćamo, a kod vas mozete "prepisati" do Lukavca, a placate tako enormanu cijenu, čime se vi votite avionima, helikopterima, taksijem") ??
Logged
ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #738 on: March 17, 2012, 22:01:49 »

vozimo se tim istim grafovima kao i vi kod roada.Ja kako sam skontao vama Opcina ne placa dio karte. Zato fino kod nacelnika opcine zakazite sastanak i dogovorite se da covjek placa dio karte.Road naplati samo svoje sto mu je i posao.
Logged

Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #739 on: March 17, 2012, 22:06:33 »

Kod nas su najavljena poskupljenja u iznosu od 10-15%. Naravno sve to ide sa rastom cijena nafte.evo ja npr.na putu do skole tj.7 kilometara placam mjesecnu kartu od 30KM,dok je u vranica transa 33KM,tu istu mjesecnu sam ja 2010 godine placao 20 KM. a plus kako sam cuo Opcina placa pola karte a pola mi.znaci moja mjesecna je negdje u iznosu od 60 KM.

nekritikujem  i nekrivim ja toliko ni prevoznike samo, nisu oni krivi sami, to su ljudi privatnici koje se brinu o svojoj ekzistenicji i profitu kompanije, a na trecem mjestu je tek ostalo, sta njih briga jel skupo ili jeftino korisniku usluge...sve dok se raja vozi busevima i ne buni se da je skupo, tj. plaća koliko im se trazi, znaci da je ok, i cjene mgu ici gore, a plate, stipendije, penzije su iste ili idu dole (primjer prosvjetinih radinka)...ha ya
kriva je opština Lukavac, koja ne daje posticaje officielinim /najvećim prevoznicima na području Lukavca, recimo Roadu i GIPS-u...tak oda bi Vi iz Road-a prije nego sto poskupite svoje usluge za tih najavljenih 10-15%, prvo se obratie opstinskim organima, sa protestnim pismom ili prijedlogom o učešću opštine Lukavac u djelu finasniranja makar mjesečnih karata za studente, đake i penzionere, bilo bi humano od strane prevoznika, a i nebi se niko odlučio na korak da prestane koristiti usluge od tih istih prevoznika...ha ya
Logged
Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #740 on: March 17, 2012, 22:11:21 »

vozimo se tim istim grafovima kao i vi kod roada.Ja kako sam skontao vama Opcina ne placa dio karte. Zato fino kod nacelnika opcine zakazite sastanak i dogovorite se da covjek placa dio karte.Road naplati samo svoje sto mu je i posao.

upravo tako !!
to bi bilo valjda u intresu i Roada i korisnika usluge /građana, da se odrzi neki satanak sa načalnikom opštine Lukavac gosp. Dževadom Mujkićem, prije neko sto se realizuje to najavljeno poskupljenje, jer kada oni poskupe i ostanpaju nove karte, nema te sile koja će vrati cijenu na staro ili jos gore pojeftini..tako da...Wink
prije dvije ili tri godine bilo je pomena od strane osptinskih organa da će se za narednu godinu u budzet optine Lukavac uvrstiti i stavka za finansiranje djela karata prevoznicima, ali to iduce godine evo pricaju 3 godine...dokle ce tako biti...ko zna...??! :/
Logged
damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #741 on: March 17, 2012, 22:26:36 »


kriva je opština Lukavac
 

e bas mozda"U tom grmu lezi zec"Naime prevoznici su suoceni sa rastom svojih troskova,goriva,amortizacije vozila i oni jednostavno moraju dignuti cijene da bi vozilo bilo koliko toliko ispravno,tu su i troskovi za obaveze prema drzavi.Mnoge firme sve to ne ispunjavaju,voze na celavim gumama trula vozila,ne prijavljuju radnike za razliku od ovih koji o tome vode racuna,pa samim tim MOGU BITI I JEFTINIJIi na racun sigurnosti putnika i robovskog odnosa prema radniku.Tako je uostalom u svim djelatnostima.A putniku je samo bitno da je jeftinije,pa makar se vozio bez blatobrana.Zato bojkot prema vlastima a ne prevoznicima.

Danas na vanradnoj,neku djecu je vozio.



Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #742 on: March 17, 2012, 22:30:09 »

činjenica da ta grupa ima tri lajka govori sama o sebi... to mi se čini kao samo provociranje...
ROAD definitivno nije najskuplji u BiH, ne dok ima CTS koji na mjesečnu od 30 kilometara uzima 90 maraka!

A to što je poskupila karta, svi su i CTS, Bregava, .... Cijena nafte raste, Bože moj, niko neće da radi za džabe i da skače sebi u stomak, a mi kao portal i forum na to ništa ne možemo uticati, tako da smatram da je ova priča besmislena...
Logged


flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #743 on: March 17, 2012, 22:42:04 »

činjenica da ta grupa ima tri lajka govori sama o sebi... to mi se čini kao samo provociranje...
ROAD definitivno nije najskuplji u BiH, ne dok ima CTS koji na mjesečnu od 30 kilometara uzima 90 maraka!

A to što je poskupila karta, svi su i CTS, Bregava, .... Cijena nafte raste, Bože moj, niko neće da radi za džabe i da skače sebi u stomak, a mi kao portal i forum na to ništa ne možemo uticati, tako da smatram da je ova priča besmislena...
Potpuno si upravu  Wink
Logged

The Doctor
tufko
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 320



« Reply #744 on: March 17, 2012, 22:46:30 »

linija Bugojno-Travnik u cts kosta 10KM
dok je kod ostalih prijevoznika 5-6 KM
Logged

Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #745 on: March 17, 2012, 23:03:55 »

možda bi bilo pametnije prevoznicima (u ovom slucaju Road-u), da pojačaju kontrolu putnika, tj.da uvedu malo više revizora...ja sam svjedok i siguran sam da nekih 10-tak % putnika (mahom, đaka i studenata) uopšte nemaju kartu ili imaju laznu kartu (klasificiraju postojece) i vozaju se besplatno/švercaju se, na ustrb ostalih gradjana koji posteno plaćaju a i na ustrb samih prevoznika...sramota je da u Roadu ima smao jedan revizor koji doje u kontrolu jednom ili ni jednom u mjesec dana...i sto bi ljudi plaćali karte...kad ih niko ne kontrolira...ha ya
kada bi stali u kraj tim putnicima koji se svercaju a nije ih mali broj...vjerujem da bi tu pojačali svoju finanskijsku situaciju i da nebih bilo potrebe za ikakvim poskupljenjima !!
racunaj te da u Road-u cca. 700 korisnika koristi mjesečne po prosjecnoj cijeni od cca. 50 KM, oduzmemo ovih 10% i dobicemo lijepu svotu novca na mjesecnom ili godisnjem nivo sa kojo mozgu pokriti finansijske rupe (ako postoje, u sta čisto sumnjam) ..:O
mozda u ovom grmu lezi zec...naravno lezi ono i u tom da nema sunvencija od strane opstine...
a sto se tice ove FB grupe i clanaka na pojedinim portalima i forumima, u to zaista nebih da ulazim, ovu grupu na FB odsnono clanak sam primjetio prvije par, dana tak oda moguce da se jos nije proculo medju rajom..? Smiley
u svakom slucaju i ja sam za tu soluciju, da se digne glas naraoda i da se stane vise u kraj ovim poslkupljenjima i bahatom ponasanju pojedinaca, ne bitno na kojoj se strani nalazili...Wink
rjesenje ce se morati naci...ovako nece moci dalje...imam osjecaj da će BiH krenuti putem Grčke i grka a Road i slicni njemu putem Lukavactransa, i to prije nego sto to mi ocekivali...desi ce se krah sistema...!
« Last Edit: March 17, 2012, 23:07:26 by Yura » Logged
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #746 on: March 17, 2012, 23:09:54 »

u svakom slucaju i ja sam za tu soluciju, da se digne glas naraoda i da se stane vise u kraj ovim poslkupljenjima i bahatom ponasanju pojedinaca, ne bitno na kojoj se strani nalazili...Wink

pročitaj ovo:

[prevoznici su suoceni sa rastom svojih troskova,goriva,amortizacije vozila i oni jednostavno moraju dignuti cijene da bi vozilo bilo koliko toliko ispravno,tu su i troskovi za obaveze prema drzavi.

a to da će ROAD putem Lukavac transa je isto kad bi rekao da će se Špedicija dignuti na nivo CTSa
Logged


Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #747 on: March 17, 2012, 23:19:06 »

u svakom slucaju i ja sam za tu soluciju, da se digne glas naraoda i da se stane vise u kraj ovim poslkupljenjima i bahatom ponasanju pojedinaca, ne bitno na kojoj se strani nalazili...Wink

pročitaj ovo:

[prevoznici su suoceni sa rastom svojih troskova,goriva,amortizacije vozila i oni jednostavno moraju dignuti cijene da bi vozilo bilo koliko toliko ispravno,tu su i troskovi za obaveze prema drzavi.

a to da će ROAD putem Lukavac transa je isto kad bi rekao da će se Špedicija dignuti na nivo CTSa

kad sam rekao da se stane vise u kraj ovim poslkupljenjima i bahatom ponasanju pojedinaca...nisam mislio samo na prevoznike u ovom slucaju na Road i njegove uposlene...nego ponajvise na opstinske organe!
i slazem se sa tobom donekele, "prevoznici su suoceni sa rastom svojih troskova,goriva,amortizacije vozila i oni jednostavno moraju dignuti cijene da bi vozilo bilo koliko toliko ispravno,tu su i troskovi za obaveze prema drzavi"...al treba tarziti nekad novac i na drugim stranama a ne samo u dzebu jadnih građana...i to po najvise studenata i đaka, jer su oni u 95% korisnici vasih usluga !

sta mislite da neko procita ove postove na forumu, i da se digne neko nevladino udruzenje (kojih ima danas jako puno) i stane u odbranu studenata i đaka, na taj način da svi "Bojkotuju preduzeće za prevoz putnika "ROAD" doo Lukavac i ostale prevoznike na području Opštine Lukavac (koji imaju istu namjeru), zbog najavljenog poskupljenja mjesečnih i ostalih karata na svim relacijama !" sto nije nemoguce...i sta ce se desiti za par mjeseci, Road --> Lukavactrans...treba se nekad slusat i sta korisnici usluga u osvom slucaju putnici misle o ove svemu... !?? ha ya


Ali i u Roadu su pametni ljudi imaju MONOPOL i mogu da rade sta hoce, oni ti kontaju, kad bi sad poskupili i 100 % svoje suluge, opet ce se ljudi vozati sa njima jer nemaju sa cime ni sa kim drugim nego sa njima...al vjeruje te da su u zabludi...Wink
pokaza ce vrjeme ...ha ya Wink
« Last Edit: March 17, 2012, 23:29:57 by Yura » Logged
Yura
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 14



« Reply #748 on: March 17, 2012, 23:25:34 »

Samo treba uvesti revizore, sto vise revizora - kontrolora, konduktera i sl.....koji ce raditi na svim relacijama 24h...tj. vise puta na dan da ulaze na jednoj od relacija...i eto para(mani mani)...Wink
nemogu jadni vozaci pokriti tu ni 50% prometa, i nije temeljno pregledavnje karata (tak oda dolazi do malverzacija)...ha ya

ako ima ko ovdje na ovom forumu, da ima pravo glasa u Roadu i sl. preduzecima tj. da se nesto pita u toj kompanij, ako nema nek onda prenesu ljudima koji odlucuju i pitaju se u kopaniji...nek predlozi ovaj moj prijedlog, za uzvrat netrazim nista !
smao kvalitetniju i prije svega jeftiniju uslugu.. Wink
« Last Edit: March 17, 2012, 23:33:14 by Yura » Logged
flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #749 on: March 17, 2012, 23:42:20 »

Novi revizori bi uzimali svoje plate i to bi sigurno bilo poslovanje u minusu Smiley
Logged

The Doctor
Pages: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 98   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.047 seconds with 21 queries.