bhbus.ba
May 11, 2024, 17:41:35 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 98   Go Down
  Print  
Author Topic: Road, Lukavac  (Read 382864 times)
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #480 on: October 01, 2011, 19:12:11 »

Busevi su se vratili isao je Tourliner i Cityliner i bila su 3 vozaca
Logged

ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #481 on: October 01, 2011, 20:16:29 »

aha a tako vec moze jer jedan spava i uvijek se mijenjaju.a nade su neko u busu ko ti nece dati spavati za volanom....Wink
Logged

Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #482 on: October 01, 2011, 20:42:54 »

kako tako smiju, nije mi jasno nikako i 2 vozaca po autobusu su premalo, za spanije.. znam po vl. iskustvu ..
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #483 on: October 01, 2011, 21:18:10 »

možda su rotirali, tako da uvijek jedan odmara... A i bio je taj vanredni slučaj pa su vjerovatno improvizirali. Vjerovatno je trebalo ići po 2, al...
Logged


Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #484 on: October 01, 2011, 21:34:21 »

Znam samo jedno, da se preko granice nemoze bez 2 vozaca, i uopce kako su smjeli i da li su prosli preko granice? Opet kazem da Road nije mala firma, imaju vozaca i autobusa, bar tako mislim, nije mi jasno kako nisu mogli jos jednog vozaca...
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #485 on: October 02, 2011, 00:17:28 »

Znam samo jedno, da se preko granice nemoze bez 2 vozaca, i uopce kako su smjeli i da li su prosli preko granice? Opet kazem da Road nije mala firma, imaju vozaca i autobusa, bar tako mislim, nije mi jasno kako nisu mogli jos jednog vozaca...
Da, slažem se, mislim da Road uvijek može potražiti nekog od svojih vozača koji je trenutno na odmaranju/rezervi itd...

Ipak mislim da je više ovo kao neka greška, vid dezinformacije o broju članova posade/vozača na toj turi...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #486 on: October 02, 2011, 00:22:04 »

Znam samo jedno, da se preko granice nemoze bez 2 vozaca, i uopce kako su smjeli i da li su prosli preko granice? Opet kazem da Road nije mala firma, imaju vozaca i autobusa, bar tako mislim, nije mi jasno kako nisu mogli jos jednog vozaca...
Da, slažem se, mislim da Road uvijek može potražiti nekog od svojih vozača koji je trenutno na odmaranju/rezervi itd...

Ipak mislim da je više ovo kao neka greška, vid dezinformacije o broju članova posade/vozača na toj turi...
I još ovo sam smetnuo, a imao sam u planu i to napisati...

Znači Smiley

P.S. Road je ozbiljna, profesionalna, radom/kvalitetom/povoljnošću ponuda itekako veoma visoko pozicionirana na listi prevozničkih firmi iz BiH. I što je sasvim normalno, da firma sa takvim rejtingom, teško stečenim radeći mukotrpno godinama i godinama, neće dozvoliti takve neke neozbiljne poteze, pogotovo na takvim turama, počevši od putnika, daljine, inostranstvo itd... Mislim da bi u krajnjem slučaju da nisu imali svoga vozača rezervnog na raspolaganju, da bi oni čak i unajmili dodatnog vozača za tu turu...
Logged


ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #487 on: October 02, 2011, 10:27:58 »

najvjerovatnije je u pitanju dezinformacija.brate ja na liniji doboj split znam vidjeti po 2 vozaca i 2 konduktera-redovna linija a na vanrednim ako su vece udaljenosti nekad cak i po tri vozaca.uglavnom iz BiH ne bih izlazio bez 2 vozaca.drugo su sad ove linije na makarsku rivijeru gdje voznja traje max do 3 sata tu moze ici i jedan.a opet drugi primjer npr tuzla split(transturist)salje jednog vozaca,a bosnaexpres na liniji doboj split i po 2 vozaca 2 konduktera ako je guzva...
Logged

Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #488 on: October 02, 2011, 11:26:30 »

Mnogi ne kontaju da Bosnaexpres pošalje dva konduktera isključivo kada se obučavaju za tu liniju, inače van sezone idu jedan vozač i jedan kondukter za Split. Sada preko ljeta su išla dva vozača, ali jedan je valjda ostajao u Splitu, imali su neku kombinaciju...

Što se tiče Road-a nema šanse da su trojicu poslali na dva autobusa, pa kad bi se odmorili? A da li će npr. u Španiju ići dva ili tri vozača po autobusu zavisi od aranžmana, ako se, recimo noći u Italiji onda mogu dvojica.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #489 on: October 02, 2011, 19:22:25 »

aha a tako vec moze jer jedan spava i uvijek se mijenjaju.a nade su neko u busu ko ti nece dati spavati za volanom....Wink

ne moze to jer ne daj Boze kakve kontrole kazne su uhhuuuu. Sve što bi firma zaradila morala  bi dati za kaznu...i jos namiriti. Na nalogu su obicno dva ili tri vozaca i ne moze jedan biti na oba naloga, otkud ti ta glupost?
Logged
ecehajic
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #490 on: October 02, 2011, 19:35:50 »

da si procitao ostale postove,skontao bi da je doslo do zabune...
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #491 on: October 02, 2011, 20:20:57 »

da si procitao ostale postove,skontao bi da je doslo do zabune...

procitao sam ja jako dobro i nigdje nije 100 posto potvrdjeno da je dezinformacija nego je ostalo na onome "more bit bidne more bit ne bidne"
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #492 on: October 02, 2011, 21:37:30 »

Ma nema šanse da su poslali tri vozača na dva autobusa. A, ako jesu, onda su mnogo toga rizikovali i nije u redu sa njihove strane, zato čisto sumnjam da je tako.
Kad se Španija radi, nema više ture bez noćenja u Lidu ili eventualno u Nizzi ili Cannesu, ali onda bez obilaska Venecije i Verone na putu prema dole. Takvi su jednostavno "noviji" zakoni i niko ne želi da rizikuje. Još ako su kartice u pitanju, ufff, ako prešicaš, bus se  ugasi i fajrund. Naravno ima i malverzacija sa stavljanjem traka tek na Plitvicama, jer se na ovim prostorima može radit šta ko želi!  Wink
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #493 on: October 02, 2011, 21:44:31 »

Ma nema šanse da su poslali tri vozača na dva autobusa. A, ako jesu, onda su mnogo toga rizikovali i nije u redu sa njihove strane, zato čisto sumnjam da je tako.
Kad se Španija radi, nema više ture bez noćenja u Lidu ili eventualno u Nizzi ili Cannesu, ali onda bez obilaska Venecije i Verone na putu prema dole. Takvi su jednostavno "noviji" zakoni i niko ne želi da rizikuje. Još ako su kartice u pitanju, ufff, ako prešicaš, bus se  ugasi i fajrund. Naravno ima i malverzacija sa stavljanjem traka tek na Plitvicama, jer se na ovim prostorima može radit šta ko želi!  Wink

tako ti je to kad iz covjeka govori iskustvo.Smiley Smiley Smiley  Znam drug sve si u pravu od pocetka do kraja...
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #494 on: October 02, 2011, 21:50:24 »

Tako nekako  Cheesy Cheesy Živio! 
Logged
Pages: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 98   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 21 queries.