bhbus.ba
May 11, 2024, 14:07:57 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 98   Go Down
  Print  
Author Topic: Road, Lukavac  (Read 382847 times)
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #315 on: April 27, 2011, 21:04:57 »

Samo se nadam da neće upropastiti Citylinera. Smiley
Logged

Neoplan VIP Class
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #316 on: April 27, 2011, 21:24:59 »

Ne brini se nećemo Cheesy
Logged

Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #317 on: April 27, 2011, 21:26:38 »

To mi je drago za čuti. Smiley
Logged

Neoplan VIP Class
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #318 on: April 28, 2011, 03:46:41 »

Ne brini se nećemo Cheesy
Pa ja vjerujem da nećete, vjerujem da ćete sigurno odraditi i uraditi taj posao baš kako treba, kao i do sada većinu stvari, veoma kvalitetno i profesionalno... I nadamo se da ćemo dobiti Semire od tebe slike City-a čim dobije nove "boje", šemu...



Mada, meni lično, kao što sam i rekao u postu kada sam prvi put postavio uslikanoga novog City-a od ROAD-a, da meni stvarno veoma dobro i lijepo, moćno izgleda, od same boje, pojave kao pojave samoga modela i marke Neoplan, crnih stakala, pa do natpisa ROAD i zvjezdica, da mi se jako dobro sviđa jer ima natpis firme, al je klasična, ali ipak identičan, vizuelni identitet, i da se jako fino uklopio natpis firme na sivu boju autobusa i da takav predstavlja jedno prelijepo vozilo, a da šema, u jednu ruku, veoma jednostavna, ali po mom mišljenju kao takva i ostavlja veoma jak, kulturan i lijep dojam, te po meni dosta dosta ljepše izgleda, nego ona šema što je bila na tom autobus, od predhodnog prevoznika, i da se mene pita, ja bi ga ostavio takvoga kakav je bio sa ROAD natpisom, kakvog sam ga slikao u dva dana u Sarajevu...

Što se tiče izrade dodatnog identiteta na Touru i Cityu, sigurno pozitivna stvar, i sigurno će fino izgledati i na Cityu, da će te vi to sigurno fino ukomponovati, ali po meni je to više nego suvišno, jer postavljanjem iste može se desiti to da autobus izgubi na pojavnom efektu u nekoj sredini, jer dosta šema djeluje veoma odbojno, a sve su rađene da bi slale efekat privlačnosti, međutim nikada ne uspije sve, tako da njih dosta i ne daje taj efekat, nego kontraefekat, efekat odbojnosti, samo me strah da se to neće desiti postavljanjem dodataka vizuelnih na citya, jer ovako kako jeste urađen ne možete sa tim izgledom ni u kojem pogledu pogriješiti, a svakako daje veoma lijep i zapamtiv dojam, jer većina koja vidi vašeg citya negdje, očarana dizajnom, ubitačnosću, snagom, jačinom, veličinom, će zapaziti i veoma čitljivi, razumni, dizajnski klasični ali stilizovani natpis ROAD i tako zapamtiti ime firme, i onda nekada se sjetiti kada tome nekome trebadne usluga vanredne vožnje, te firme, toga natpisa, ili kada Vas neko vidi u posjeti sarajevo, dok dođe na Alipašino polje u stan, a vidio Vas kod Sebilja, da ne zaboravi ime, ovako neće sigurno, jer je kratko, jasno, vidljivo ...

A bojim se kada se postavi dodatna šema, dodatni vizuelni uradak, da bi on mogao odvlačiti dosta pažnje pri pojavi autobusa na cesti, te dok šema odvede oči i pažnju, autobus već i prođe, pa bi se moglo dešavati da se često i ne vidi i primjeti, zapazi ime, natpis firme ... Što nije nikako uradu, jer poenta šeme i jeste da se zapazi o kome se radi, zapamti, te vremenom informiše o tom prevozniku toga imena kao na moćnome bus, i onda vremenom i kontaktira za pružanje usluge ...

Veoma dugo radim u oblasti web dizajna, internet marketinga, dizajna, photoshopa, osmišljavanja vizuelnih identiteta, dizajniranje kalendara, vizit kartica, papirnih kesa, dizajna rokovnika, fascikli itd, sve to pokušavajući za svakoga klijenta uraditi na što neobičniji i prepoznatljiviji način ... Tako da itekako znam o čemu pričam po tome pitanju, za ovo gore napisano ...

Uzet ću za primjer. Kantić , njega najviše uzimam u primjerima, jer sam ja inače veliki fan Kantić Touristika, i veoma često ih volim spominjati, slikati itd itd ... Kantić šema, sadrži naprijed jasno i "glasno" Cheesy natpis kantic, tako kada dolazi Vam kantic autobus u susret, Vi ćete jasno zapaziti i upamtiti to KANTIC naprijed napisano... jer Vam ono najviše odvlači pažnju ... Pored toga preko čitavoga autobusa urađene su na donjem dijelu par linija u plavim nijansama i na kraju žuta, linije takve debljine da nisu ni predebele da previše odvlače pažnju, a ni pretankoga intenziteta da se nebi vidjele, umjerenoga intenziteta kako bi bile dovoljno dobro vidljive ali ne debelo jako ubitačne da svu pažnju one svojom masivom privlače... Pored toga na pola autobusa dolazi Kantić šema, zaštićeni vizuelni identitet firme Kantić Touristik, plavo ostrvo, sa brdom/planinom, iznad koje se prostire, izlazi jako zarko sunce zute boje, sa preko njega 2 raširena palmina pruta/lista, u žuto plavoj kombinaciji, to je dizajn/vizuelna šema na Kantićevim autobusima, ali pored svega toga na zadnjem dijelu Kantić autobusa sa bočnih strana nalazi se veliko i jasno, plavom upečatljivom bojom obojeno natpis, naziv firme KANTIC, koje uveliko dominira i skreće, privlači pažnju u odnosu na vizuelnu šemu ostrva sa suncem i par linija u plavoj boji različitih nijansi na dnu autobusa... Te je na taj način taj izgled autobusa, dizajn busa, uveliko uspio, jer je uspio uklopiti i vizuelno/dizajnsko rješenje, grafiku, a i dalje ostaviti da vlada dominacijom najvažnije i najbitnije na autobusu, naziv, naslov, firme ... To je po meni jedan od primjera uspješno plasirane šeme za autobuse...


Što se tiče ROAD šeme, koja je već legla na Tourlinera, po mom mišljenju mislim da se dosta dosta dobro uklopila u cjelokupno vizuelno predstavljanje autobusa, mada sam i toga mišljenja da je ta grafika mogla se uraditi i u još manjim razmjerama, da još uvijek i još više dominira natpis ROAD ...


Sve u svemu, ova firma za mene predstavlja veoma jednu respektabilnu i cjenjenu firmu sa područja BiH ...

a ovo gore sve napisano i upoređeno itd itd ... molim Vas da ne shvatite kao neki vid kritike ili nešto u tome pogledu, ovo sam samo napisao kao vid prijedloga, sugestije, pomoći pri izradi grafike na citylinera Wink ...

Pozdrav od Amara Wink




P.S.
Mene ne idu ovi skupi autobusi,al nije ni ovo lose.Danas u  Tuzli.


i jedna kompozicija a i pruga je tu!!

Po meni i nebi volio nešto da i ti kao i mi slikaš iste buseve, ove "skupe" kao što su Citylineri, novi City, Tourliner, jer bi onda bili u takvoj situaciji da imamo većinom slike od tih "skupih" , turističkih buseva, a ovako mi slikamo turističke, a ti hvataš, prigradske, gradske itd itd, i na taj način dobivamo veoma dobru i popunjenu kolekciju sa slikama većine autobusa ... Tako da mi ne slikamo te što ti slikaš a i ti obrnuto, tako da one koji mi ne uslikamo imamo sreća tebe pa gledamo na slikama jer si ti uslikao, a ti sreća imaš nas, pa gledaš ove "skupe" turističke što mi uslikamo ... Nije loša ova teorija ... A vjerujem da ćeš i ti kad tad naletiti i na "skupe" pa ćeš i njih slikati sigurno Wink

Pozdrav ...
Logged


Ado
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 477



« Reply #319 on: April 28, 2011, 19:22:34 »

Graf na Šićkoj petlji
Logged

Neoplan Cityliner
Almir
Moderator Podforuma
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #320 on: April 29, 2011, 20:38:38 »

Evo i od mene par razlictih autobusa Wink








Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #321 on: April 29, 2011, 22:05:36 »

Mašala ROAD ovih dana pune ruke posla na vanrednim Cheesy
slikano iz tramvaja pa nisam baš najbolje uhvatio



viđena je i mala crvena setrica al je nisam stigao slikat
Logged


Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #322 on: April 29, 2011, 22:14:41 »

Veceras novi Cityliner ide za Prag u 23:30
Logged

Kassbohrer
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.696



« Reply #323 on: April 29, 2011, 22:41:49 »

Nek mu je sretno na tom putovanju, i na svim ostalim. Nek je sretno ROADU s njim, i da Bog da u Bosnu došao još koji ovakav bus.
Logged

Kud vozite zdravo bili, sretno stigli cilju željenom.
Na vas misle vaši mili, vratite se dragom domu svom.
Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #324 on: April 30, 2011, 00:34:37 »

Bio sam sa ovima što su otišli maloprije,idu za Prag a još 7 autobusa od različitih vlasnika ide za Evropu ali ne za Prag.
Naljepnice nisu znatno promjenje promjenjena je bolja slova  i dodan je natpis  Cityliner sa novim fontom.
Uskoro slike.
Logged

Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #325 on: April 30, 2011, 05:41:38 »

Ok, radujemo se slikama novina na novome Citylineru koje nam je Semir slikao ...


A koji je povod tih putovanja sa današnjim polaskom ka Evropskim destinacijama ? Praznik 1. Maj ? Ako je to, meni to zvuči onako ne obično, jer nisam osoba koja posvećuje veliku pažnju i dešavanja za ovaj praznik, pa je po meni ne potrebno putovanje za ovaj praznik. Ne vidim povezanosti između tih destinacija na koje su odputovali i ovoga praznika :S ?
Logged


Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #326 on: April 30, 2011, 10:42:27 »

Evo i naljepnica









Logged

The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #327 on: April 30, 2011, 10:50:18 »

jesu mu na bočno prvo staklo nalijepljenje bijele zvijezdice?

a totalno je ok što je natpis sad u plavoj boji, jer je i unutrašnjost plava, tako da je to logično...
Logged


Semir
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.701



« Reply #328 on: April 30, 2011, 12:06:54 »

nisu mu naljepljene zvijezdice
Logged

damir fido
VIP Član
Vodič puta
*
Offline Offline

Posts: 2.350



« Reply #329 on: May 02, 2011, 18:48:01 »

Tuzla 29.04.2011


Logged
Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 98   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.055 seconds with 21 queries.