bhbus.ba
May 12, 2024, 21:01:55 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Go Down
  Print  
Author Topic: Bosna Turist Bus, Doboj  (Read 135330 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #75 on: January 17, 2011, 17:54:19 »



Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #76 on: January 20, 2011, 14:35:33 »


Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #77 on: January 31, 2011, 00:08:21 »

Irizar jos nije prodana

Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #78 on: February 14, 2011, 17:35:19 »

Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #79 on: February 19, 2011, 01:42:31 »


Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #80 on: February 26, 2011, 00:40:29 »


Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #81 on: March 02, 2011, 13:12:29 »

Bosnaturist posjeduje i prastarog Jetlinera bez natpisa, vozi školarce po Maglaju. Izgleda dobro, i ima orginalnu masku, nije prerađivan.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #82 on: March 02, 2011, 20:28:53 »

znaš šta ti je činiti Wink
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #83 on: March 02, 2011, 23:22:20 »

znaš šta ti je činiti Wink

Da sam bio u prilici, dosad bi slika već bila tu, nadam se da će biti u narednom periodu.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #84 on: March 03, 2011, 12:10:58 »

Ako mislis na onaj stari tip Neoplana sa velikim kockastim svjetlima imaju oni njega ima jedno 6-7 godina mozda i vise cini mi se da je model 216.Ako se nisam zajebo imali su dva jednog su poslije nabavili  ja msm da su tu negdje 85-6 godiste.Vozio sam se u njemu kad je dosao bus je bio vise nego dobar vozio liniju Tesanj Cajre a posle Tesanj Kotorsko, znao je uletit i za Orasje.Sta bi sa njihovom 303, jel neko vidio sta imaju u Maglaju u garazi ako im je jos uvjek gore garaza...
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #85 on: March 03, 2011, 12:29:48 »

Znam da ga imaju duže vremena ali nije bio nešto aktivan u zadnje vrijeme pa ga niko nije ni uslikao. Sigurno su radili na njemu jer je ofarban nanovo u bijelo i bez natpisa. Svaka im čast što su zadržali njegov orginalni izgled.

I garaža im je i dalje u Maglaju odmah na ulazu, poslije nadvožnjaka, ima tu jedan gradski MAN rashodovan i još ponešto što nisam detaljno vidio.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #86 on: March 03, 2011, 15:01:31 »

Jel taj neoplan N216H, sa vratima iz druge osovine?
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #87 on: March 03, 2011, 16:18:10 »

Jel taj neoplan N216H, sa vratima iz druge osovine?

Upravo takav i nema masku kao ovaj drugi njihov Jetliner već još stariju ...
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
coleman
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 638


« Reply #88 on: March 03, 2011, 16:38:41 »

Jel taj neoplan N216H, sa vratima iz druge osovine?

Upravo takav i nema masku kao ovaj drugi njihov Jetliner već još stariju ...

Imaju oni njega ‚ sjecam se da sam ga jednom vidio u Loncarima dok sam cekao bus za Njemacku, to je mozda bilo 2005-6god, ali sve mi se cini da je to bila linija Sarajevo-Orasije, da li je moguce da je ta linija isla preko Tuzle i Srebrenika?
Zapamtio sam taj bus, jer je bas rijedak taj model sa tim vratima(ili sam ih ja rijetko vidjao), sjecam se da sam samo u Njemackoj vidjao jedan noviji takav model
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #89 on: March 05, 2011, 05:00:30 »

Danas sam ne planski morao krenuti za Gracanicu, jer imam ovdje kuci nekih obaveza tokom vikenda, tako da nisam nista bio planirao , pa tako ni prevoz, tako da sam danas poslije obaveza na fakultetu krenuo na autobusku, znam da ima Avis u 15:00 krece, a na autobuskoj sam se sjetio da ima i Bosna Turist u 14:00 za Orasje ali ide preko Gracanice tako da sam se odlucio tom linijom da idem, jer cu ipak prije doci i kuci i sve , a usput da i snjima putujem i da vidim situaciju ...

Danas je , vjerovatno zato sto je petak dosao Jetliner , putnika je tokom citavog putovanja bilo, izlazili ulazili itd, Jetliner po meni u veoma losem stanju, napravio sam par slika unutrasnjosti, i vidjet ce te o cemu pricam, na podu puno puno zvaka sljepljenih, sjedala iscjepana i isarana, zadnja "klupa" gdje sam ja sjedio je katastrofa, sjedala su razvaljena i nisu vise jedno, nego se sastoji iz vise djelova, svih 5 sjedala u zadnjoj klupi... Slikao sam i to pa ce te na slici vidjeti o cemu govorim. Inace sto se tice vremenski brzo se dodje, u Doboju smo presjeli u Sprintera zelenog, fino uradjen sprinter, unutra i TV i za svakog putnika svjetlo, stimanje puhanja, zvucnik , vrata klizna su na elektronski pogon, tako da vozac pritiskom na tipku otvara i zatvara vrata, takodjer ima i ugradjen TV i fino ide ... od Doboja za Orasje je nastavio Sprinter ... Sto se tice osoblja, pravo ljubazni vozaci, cijene po meni su pristupacne i realne, naime od Sarajeva do Gracanice cijena povratne studentske je 21 KM... usporedbe radi ... Avis-ova studentska karta u jednome smjeru iznosi 14 KM na istoj liniji, samo sto kod Avis-a nema u ponudi povratne karte, tako da po meni prevoz sa Avisom kosta putnika skuplje ... Evo sad slike ...

pod i prljastina i zvake sljepljene i ugazenje ...


isarana sjedista, tapacirunzi itd ...


jedno od sjedista u zadnjem redu, na klupi ... a sva izgledaju ovako, nego sam samo jedno slikao kao primjer ...


Slikano prilikom pauze u Maglaju od 10 minuta ...
Logged


Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.047 seconds with 22 queries.