bhbus.ba
May 16, 2024, 21:17:36 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (2)  (Read 305404 times)
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #375 on: February 07, 2012, 20:14:08 »

Vidio sam danas 829 kad se zaputio u pravcu stupa, piše na displeju 22a Stup-Vogošpća
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #376 on: February 07, 2012, 20:54:53 »



Prijavio se juče popodne na akciju. Juče druga smjena, radio od Dolac malte do Pofalića. Danas sam prva smjena i radio sam na potezu Remiza-Otoka i Alipašino polje-Okretnica Nedžarići.
Dok nije pročišćena dionica od remize do Čengić vile, tramvaji su prema Čengić vili išli u rikverc.

Ništa bez freze i kamiona da se odvuče snijeg.
Da makar imaju dvije paralelno da rade na oba smjera.... Cool
« Last Edit: February 07, 2012, 20:59:08 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #377 on: February 07, 2012, 21:57:34 »

Troler svaka čast Wink
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #378 on: February 08, 2012, 20:33:45 »

Petica proradila, a sutra će najvjerovatnije i trojka.

Proradio je i trolejbus za Jezero, i autobus 22a Stup-Vogošća. Navodno danas su trebale proraditi i linije 32, 43 i 49, a od situacije na terenu zavisi hoće li biti autobus ili kombi.

Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #379 on: February 08, 2012, 20:39:47 »

Danas sam bio malo na terenu da i ja vidim iz prve ruke šta se radi... Na kraju mogu da kažem da je GRAS uložio maksimalne napore da se što prije stabilizira saobraćaj na svim frontovima.
Danas oko pola 1 jedan je tramvaj napravio belaj jer se pokvario pa je proces šlepanja trajao malo duže pa su se gužve stvorile, ali nakon 2 tramvaja stanje se normalizovalo. Što se tiče prevoza od Č. Vile do Ilidže i tu je solidno organizovano, a to što su gužve to je do ljudi koji su da se izrazim, pogani i nemaju nikakvog poštovanja ili kulture. Naime, u mom slučaju, čeka ikarbus da preuzme putnike i sad je bus već pun, no raja i dalje na silu pokušava da uđe. U tom dolazi gbr 850 prazan iza i govore i vozač i revizor da ima prazan iza bus, da oni moraju ići, a ovako samo usporavaju, al a-a, glupi Bošnjo zapeo i Bog... Tako se natezali jedno 5-6 min... Pobogu brate...
kada sam se vraćao, bila je puštena linija 5 i to friško, i opet je bio sličan belaj... odjednom svi hoće u tramvaj, kao da nema drugog... Tako da je u stramvaj kapaciteta 210 mjesta bilo oko 300 duša...

Dakle odlučno tvrdim da je GRAS svoj posao odradio, sve gužve koje su nastale su isključivo zbog nekulture i nepoštivanja reda građana, a ne GRASa!

I da, vidio sam Trolera danas kako lopata na pruzi malo prije Stupske petlje. Drago mi je da je i naš član učestvovao u tome Cheesy
Logged


dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #380 on: February 09, 2012, 10:19:22 »

Ovo za guranje u tramvaj sam i ja svjedok, vecinom starije zene, neznam kako da ih nazovem, se guraju, u petak na primjer, ekali smo tramvaje 45 min da prorade, i onda dolazi prvi tramvaj, kad su navalili majko mili, zena jedna uprla da udje, koda nece doci drugi tramvaj iza, i onda joj kazes nesto, doci ce trugi tramvaj , sta se gurate zeno bizija, naszane svadja, vrijedzanja itd itd
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #381 on: February 09, 2012, 10:42:08 »

Proradila je i trojka, a radi i redovna linija za Dobroševiće.

Kombi saobraća na linijama 23c Otoka-Boljakov potok, Ekonomska škola-Pofalići, i Marijin dvor-Velešići
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #382 on: February 09, 2012, 12:15:09 »

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/79233-u-krugu-gras-a-jutros-povrijedjen-vozac-autobusa.html
Uskoro detaljnije informacije Wink
Logged

The Doctor
flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #383 on: February 09, 2012, 12:16:33 »

Proradila je i trojka, a radi i redovna linija za Dobroševiće.

Kombi saobraća na linijama 23c Otoka-Boljakov potok, Ekonomska škola-Pofalići, i Marijin dvor-Velešići
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/79236-tramvajski-saobracaj-i-na-liniji-3-bascarsija-ilidza.html
Kako to avaz vidi !
Logged

The Doctor
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #384 on: February 09, 2012, 12:27:53 »

Pantljičare navalile da slikaju ko da ima neko obavezu da im otvori kapiju i oni kao imaju eksluzivno pravo na sve.A izvještavaju po ovom užasu da su kojekakvi heroji samo zato što su ponijeli kameru da snimaju ljude u nevolji.
Sramota.
Zasad info koji ja imam je da je polomio kuk radnik.
Saznaćemo više uskoro.
« Last Edit: February 09, 2012, 12:29:26 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
flatić
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 1.181


flatić


« Reply #385 on: February 09, 2012, 12:39:20 »

Pantljičare navalile da slikaju ko da ima neko obavezu da im otvori kapiju i oni kao imaju eksluzivno pravo na sve.A izvještavaju po ovom užasu da su kojekakvi heroji samo zato što su ponijeli kameru da snimaju ljude u nevolji.
Sramota.
Zasad info koji ja imam je da je polomio kuk radnik.
Saznaćemo više uskoro.
To baš prava nesreća bila onda , ja sve kontam malo ga okrznuo.
Logged

The Doctor
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #386 on: February 09, 2012, 12:51:34 »

Pantljičare navalile da slikaju ko da ima neko obavezu da im otvori kapiju i oni kao imaju eksluzivno pravo na sve.A izvještavaju po ovom užasu da su kojekakvi heroji samo zato što su ponijeli kameru da snimaju ljude u nevolji.
Sramota.
Zasad info koji ja imam je da je polomio kuk radnik.
Saznaćemo više uskoro.

povrijeđena su rebra i kukovi ali se ne zna da li je fraktura ili lomovi. Priklještio ga je autobus 403 a povrijeđeni vozač je vjerovali ili ne isti onaj koji je imao nezgodu prije par mjeseci kada je autobus "Uletio" u cvjecaru...
I ne mogu da vjerujem kako su samo bezobrazni i napasni novinari...užasss
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #387 on: February 09, 2012, 13:02:46 »

Definitivno su teže povrede u pitanju.Nadam se da će biti bolje.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #388 on: February 09, 2012, 14:18:22 »

Pantljičare navalile da slikaju ko da ima neko obavezu da im otvori kapiju i oni kao imaju eksluzivno pravo na sve.A izvještavaju po ovom užasu da su kojekakvi heroji samo zato što su ponijeli kameru da snimaju ljude u nevolji.
Sramota.
Zasad info koji ja imam je da je polomio kuk radnik.
Saznaćemo više uskoro.

povrijeđena su rebra i kukovi ali se ne zna da li je fraktura ili lomovi. Priklještio ga je autobus 403 a povrijeđeni vozač je vjerovali ili ne isti onaj koji je imao nezgodu prije par mjeseci kada je autobus "Uletio" u cvjecaru...
I ne mogu da vjerujem kako su samo bezobrazni i napasni novinari...užasss

Uh taj je čovjek stariji nadam se da će bit dobro.

Inače pošto pohađam školu medicinskog smjera moram ispraviti :
.... ne zna se da li je fraktura ili lom....
fractura,ae,f. (lat.) = lom,prelom (bos.)
Vjerovatno je @transformers želio reći nagnječenje ili lom ali šta ću moram ispravit.

Inače šta je sa linijom 23/23a, put očišćen, slobodna vozila sa zamjene tramvaja, ne znam zašto ne rade autobusi?
Kada rade za Breku i za Podhrastove u brdo zašto ne može linija za Rajlovac?

Ovo za Breku i Podhrastove sam čuo na Tv-u pa i to potvrdite ili negirate.
 

 
Logged
zanimljivo
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 248



« Reply #389 on: February 09, 2012, 15:22:30 »

ne rade 14,17 jer nisu jos ocistili Visnjik  a kamoli gore vise sta , sto se tice Breke moze ici do Omv-a dalje ne jer ni to jos nije ocisceno da bi bus mogao ici
Logged
Pages: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.047 seconds with 22 queries.