bhbus.ba
May 16, 2024, 17:58:06 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Razno/Diskusije (2)  (Read 305379 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #360 on: February 05, 2012, 21:49:49 »

Baš danas jedan vozač sa kolegom, nervoznim glasnim tonom komentariše kako ih je FTV popljuvala a on satima lopatao da bi izvukao autobus, da bi ljudi imali čime da se voze.

"Danas kad RAD, Civilna zaštita, Vojska, Hitna pomoć (I neznam  koga su sve nabrojali, samo da bi što više spustili GRAS) daju sve od sebe GRAS je opet zakazao."



Naravno da je GRAS zakazao.Pa GRAS je kriv za snijeg!Odakle pravo GRAS-u da ne vozi?
Vrlo su upitni kriteriji komentatora koji sjede u nahajcanim studijima i pljuju sve živo sa velikim zadovoljstvom.
Zapravo nisu ni svijesni katastrofe u gradu.To je osnova.
Možda bi bilo bolje da su uzeli lopatu i lopatali?
Pa cio dan još od juče radnici su "otkopavali" vozni park.
Jesu li one normalne?


Ma *ebo njih koji je kriterij da budeš novinarka voditeljica. Jedan od kriterija je da moraš biti sprmna reći "ja se ne slažem sa samom sobom", drugi kriterij je da se znaš lijepo smijati, treći kriterij je da si spremna podbaciti se pod milokliz nekom starohanu koji će "odraditi" posao (ako mogne) i ti si sutra voditeljica na određenoj televiziji osobito ovim što ih doniraju raznorazni lobiji..
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #361 on: February 05, 2012, 21:55:46 »


Ma više me nije ni briga za kojekakve medije,naslušala sam se svega u zadnja 3-4 dana.
Neki ljudi nisu ni svjesni svojih postupaka,niti će ikada doći sebi.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #362 on: February 05, 2012, 22:15:11 »

U popodnevnim satima se čitava traka (od ukupno dvije) na G-transferzali pretvorila u parking tako da neznam kako bi se sutra mimoišla dva trolejbusa u slučaju da se pojača saobraćaj.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #363 on: February 06, 2012, 10:21:40 »

Apel:

Aktivirati liniju 23/23a.

Očišćene su sve ulice kojom ova linija prometuje, osim okretnice Rajlovac, ako ne po redu vožnje bilo bi ok da makar rade 2 busa.
Nadam se da ima bilo ko ko bi ovdje mogao uraditi nešto po pitanju toga jer smo mi sad odsječeni.

Vogošćani su dobili prevoz, Autobusi rade za Hrasnicu i Rakovicu, Rade trole pa bio bi red da se i ovaj dio Sarajeva "oživi" sa autobusima, barem ovdje nema brda na lin 23. Uskoro će ova vijest biti na TVSA. Jer je mjesna zajednica pokrenula inicijativuo uspostavljanju linije 23
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #364 on: February 06, 2012, 21:37:06 »

Moguća odstupanja prevoza radi privremene potpune obustave saobraćaja u pojedinim ulicama.Inače na snazi od 4 februara.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/78843-pojedine-saobracajnice-u-kantonu-potpune-zatvorene.html


Inače se očekuje večeras uspostavljanje tramvajske linije 2(Baščaršija-Čengić Vila) nakon probne vožnje.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #365 on: February 06, 2012, 21:47:57 »

Linija 3 umjesto tramvaja, vozi Terminal-Baščaršija i staje na svakoj autobuskoj jel?
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #366 on: February 06, 2012, 22:20:18 »

Jeste.Ima i minibusa od Nedžarića do Čaršije.

Meni se čini da su trenutno 2 tramvaja na okretnici Čengić Vila,nadam se da će uspjeti se sutra uspostaviti bezbjedan saobraćaj.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #367 on: February 06, 2012, 22:46:51 »

Poziv građanima da pomognu čišćenje tramvajske pruge, za koje će biti plaćeni

Zanimljiva akcija, ali me zanima sa kojim parama?
Ovo bi bilo extra da se angažuju ljudi sa biroa, studenti, pa i višak administracije u samoj firmi Cheesy


Zamolio bih Azru, pošto koliko vidim ona je najbliža, da nam poprati ovu akciju.
Logged


MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #368 on: February 06, 2012, 23:11:25 »

Poziv građanima da pomognu čišćenje tramvajske pruge, za koje će biti plaćeni

Zanimljiva akcija, ali me zanima sa kojim parama?
Ovo bi bilo extra da se angažuju ljudi sa biroa, studenti, pa i višak administracije u samoj firmi Cheesy


Zamolio bih Azru, pošto koliko vidim ona je najbliža, da nam poprati ovu akciju.

Ko god smatra da treba da pomogne,lopata ima na raspolaganju.
Nazoveš 234-954,ovo se radi za lica koja su na birou nezaposlenih(zavod),to će platiti Vlada.
Mislim da je i došao spisak danas oko 100 ljudi sa evidencije nezaposlenih.
Što se tiče administracije.Mislim da bi bilo OK poslati manje-više žene starije životne dobi da se uhvate lopate.Zar ne?
Druga stvar,potenciranja medija oko "neuposlenosti" uposlenika je obična farsa.
Npr.ista ta administracija radi od ponedjeljka do petka.Ne radi vikendom kako je to građanstvo doživljavalo,također komplet preduzeće u danima vikenda radi u manjem obimu,ali i to neko pogrešno doživljava.
Pošto su u GRAS-u uposleni i mnogobrojni invalidi i njih bi trebalo angažovati da otkopavaju prugu?Sramota.
Vozače bi trebalo sa lopate ( 3 smjene se rade) poslati za volan.
Postoje ljudi koji su na periferijama Kantona Sarajevo,pa čak i u dijelovima drugih Kantona i nisu bili u mogućnosti radi situacije da dođu na posao.Ili su samo glumili,a mogli su doći privatnim vozilima po onom kijametu?
Direktor je pozvao sve koji stanuju blizu depoa/remize da se jave na posao kao da je redovan radni dan(od pon-petak).Interpretacija medija je sasvim drugačija opet.Kao da se ne želi raditi.
Ljudi su bili nagažovani na raščišćavanju vozila u garažama/depoima.
Navest ću primjer da je i komplet pravna služba došla u subotu na posao.
Također kontaktirane su i Željeznice da se vidi da li mašina njihova za raščišćavanje pruge bi mogla poslužiti,ali ne znam kakav je odgovor bio.
Mašina sa kojom se protekle noći radilo nije bila dostupna GRAS-u da se sklanja nagomilani snijeg po tračnicama(onaj što je pao i onaj što je od grtalica završio na istim).Toliko je leda bilo na tračnicama da je smiješno vjerovati da jedna tramvajska grtalica može pročistiti to za sekundu.
Naravno GRAS je iskoristio priliku da ne radi.Kao po običaju.Nisu čak htjeli da čiste ulice kojima saobraćaju.Koja je to doza bezobrazluka.
« Last Edit: February 06, 2012, 23:26:30 by MAN Lions coach » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #369 on: February 07, 2012, 00:02:57 »

Samo me zanima ako uspije dvica proraditi do ujutro,gdje će ljudi ulaziti...a gdje ćemo sa snijegom....
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #370 on: February 07, 2012, 17:30:33 »

Kažu GRAS nije htio da radi:
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/78960-nesavjesni-vozac-iz-sarajeva-ostavio-automobil-na-tramvajskim-sinama-da-bi-otisao-u-buregdzincu.html
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #371 on: February 07, 2012, 18:23:45 »

Da li je proradila još koja linija osim 2,3,31e,21,22,30,28,27,33,16,72(Park Bolnica)Huh? I kada se može očekivati da prorade barem ravničarske linije?
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #372 on: February 07, 2012, 18:54:26 »

Da li je proradila još koja linija osim 2,3,31e,21,22,30,28,27,33,16,72(Park Bolnica)Huh? I kada se može očekivati da prorade barem ravničarske linije?

proradiće 22a već sutra najvjerovatnije i 23 takođe bi trebala proraditi u ovih dan/dva
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #373 on: February 07, 2012, 19:53:49 »

Poziv građanima da pomognu čišćenje tramvajske pruge, za koje će biti plaćeni

Zanimljiva akcija, ali me zanima sa kojim parama?
Ovo bi bilo extra da se angažuju ljudi sa biroa, studenti, pa i višak administracije u samoj firmi Cheesy


Zamolio bih Azru, pošto koliko vidim ona je najbliža, da nam poprati ovu akciju.

Ko god smatra da treba da pomogne,lopata ima na raspolaganju.
Nazoveš 234-954,ovo se radi za lica koja su na birou nezaposlenih(zavod),to će platiti Vlada.
Mislim da je i došao spisak danas oko 100 ljudi sa evidencije nezaposlenih.
Što se tiče administracije.Mislim da bi bilo OK poslati manje-više žene starije životne dobi da se uhvate lopate.Zar ne?
Druga stvar,potenciranja medija oko "neuposlenosti" uposlenika je obična farsa.
Npr.ista ta administracija radi od ponedjeljka do petka.Ne radi vikendom kako je to građanstvo doživljavalo,također komplet preduzeće u danima vikenda radi u manjem obimu,ali i to neko pogrešno doživljava.
Pošto su u GRAS-u uposleni i mnogobrojni invalidi i njih bi trebalo angažovati da otkopavaju prugu?Sramota.
Vozače bi trebalo sa lopate ( 3 smjene se rade) poslati za volan.
Postoje ljudi koji su na periferijama Kantona Sarajevo,pa čak i u dijelovima drugih Kantona i nisu bili u mogućnosti radi situacije da dođu na posao.Ili su samo glumili,a mogli su doći privatnim vozilima po onom kijametu?
Direktor je pozvao sve koji stanuju blizu depoa/remize da se jave na posao kao da je redovan radni dan(od pon-petak).Interpretacija medija je sasvim drugačija opet.Kao da se ne želi raditi.
Ljudi su bili nagažovani na raščišćavanju vozila u garažama/depoima.
Navest ću primjer da je i komplet pravna služba došla u subotu na posao.
Također kontaktirane su i Željeznice da se vidi da li mašina njihova za raščišćavanje pruge bi mogla poslužiti,ali ne znam kakav je odgovor bio.
Mašina sa kojom se protekle noći radilo nije bila dostupna GRAS-u da se sklanja nagomilani snijeg po tračnicama(onaj što je pao i onaj što je od grtalica završio na istim).Toliko je leda bilo na tračnicama da je smiješno vjerovati da jedna tramvajska grtalica može pročistiti to za sekundu.
Naravno GRAS je iskoristio priliku da ne radi.Kao po običaju.Nisu čak htjeli da čiste ulice kojima saobraćaju.Koja je to doza bezobrazluka.


Prijavio se juče popodne na akciju. Juče druga smjena, radio od Dolac malte do Pofalića. Danas sam prva smjena i radio sam na potezu Remiza-Otoka i Alipašino polje-Okretnica Nedžarići.
Dok nije pročišćena dionica od remize do Čengić vile, tramvaji su prema Čengić vili išli u rikverc.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #374 on: February 07, 2012, 20:05:18 »

Da li je proradila još koja linija osim 2,3,31e,21,22,30,28,27,33,16,72(Park Bolnica)Huh? I kada se može očekivati da prorade barem ravničarske linije?

proradiće 22a već sutra najvjerovatnije i 23 takođe bi trebala proraditi u ovih dan/dva

E hvala na informaciji
Logged
Pages: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.