bhbus.ba
May 21, 2024, 17:05:16 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 101   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije  (Read 377665 times)
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #990 on: November 03, 2011, 19:50:25 »

Definitivno dolazak Autobusa iz De u 12:35 Nije  tacan ,bez  daljnih komentara , jer on je u Zenici oko 09:00 kod tebe u Doboju je  oko 08:15 / 08:20 mada ne ulaze  na stanicu

šta to pričaš drug??? ispade da od Zenice do Doboja stigne za 45 minuta što ne može ni u najboljim snovima....ne možeš ni luksuznim autom stici 80 KM za 45 minuta po onakvom putu....
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #991 on: November 04, 2011, 00:42:53 »

Definitivno dolazak Autobusa iz De u 12:35 Nije  tacan ,bez  daljnih komentara , jer on je u Zenici oko 09:00 kod tebe u Doboju je  oko 08:15 / 08:20 mada ne ulaze  na stanicu

šta to pričaš drug??? ispade da od Zenice do Doboja stigne za 45 minuta što ne može ni u najboljim snovima....ne možeš ni luksuznim autom stici 80 KM za 45 minuta po onakvom putu....
Ma Zenica - Doboj autom ne može ispod 60 minuta minimalno, a kamoli busem... Molim kolega damire da se malo više skoncentrišete prilikom pisanja Vaših postova...
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #992 on: November 04, 2011, 00:59:18 »

Da Mustafa , oscilacija narocito u Ljetnjim mjesecima  kada nasa Dijaspora ide u Bih , Tu su jos Novogodisnji Praznici / Blagdani , ali ne  tolikih Oscilacija ko sto pise  na  pomenutoj stranici . Ja neznam jednom  mi je pricao  jedan vozac od CTS da  su to vremena ostala jos od  Bivse Yu kada se  moralo  na Sentilju i na ovoj  drugoj Granici ,cekati i po nekoliko  sati  na prelaz , mada i sada na  Bregani  ceka se i do  2 sata kada je u pitanju Autobuski Saobracaj

Vrijeme dolazaka na nekoj liniji zavisi od mnogih faktora, kao najvažnija stavka je to da je to u saobraćaju, nikada se ne zna šta koga čeka na samom početku polaska određene linije, nekada se dese sudari, nekada gužva, opterećenost autoputeva, nekada vozač koji nešto sporije vozi od nekog drugog vozača, granični prelazi, pravljenja pauzi nikada nisu u minut tačno trajanje pojedine pauze, prilikom primanja putnika, prtljaga, od gužve saobraćaja u gradu u kojem se ulazi po putnike, itd itd... U suštini samo neka svako od ovih oduzme po par minuta, dovoljno je da dođe do odudaranja od vremena navedenoga na planu proteka linije. I nikada nije moguće u minutu tačno stići na odredište.

A to što su postavljena ta vremena na linijama na njihovoj web stranici, uopšte nije obavezno, ali eto već kad pojedini prevoznici to rade, onda ok, ali jedno moraš damire shvatiti, da ta vremena okvirno predstavljaju vremena dolazaka, čisto informativno, tako da ne vidim potrebe i razloga zašto ti to toliko ozbiljno gledaš...
Logged


dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #993 on: November 04, 2011, 16:32:49 »

Joj te satnice su toliko relativna stvar da se uopšte ne treba obazirati na to, to je čisto neki okvir. S druge strane je za prevoznike i vrlo lako izračunati satnice ako je cesta "čista" i put prođe po "PS-u"... Koliko zna da kasni, toliko zna i da dođe ranije. Na vanrednim vožnjama pak, satnice se prilično poduadaraju sa planiranim.
Ali opet kažem, put je jako, jako nepredvidljiv...
Logged
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #994 on: November 04, 2011, 16:41:37 »

ima mozda par mjeseci kako je ovo ovako, ali smatram da je ipak stranica kao takva loše urađena...

a tu je i slika iz moje Breze, Eurolinera, koju je slikala Kuky_Luar ako se dobro sjećam a ovi je preuzeli Cheesy
Nisam znao, tek tad uočih.
Samo da se nadovežem na udobnost MAN-ova. Na slikama se vide sjedišta nedavno pristiglih i ona iz Lion's Coacha L. Iz lično iskustva tvrdim, da se radi o jako udobnim sjedištima, naročito u novim MAN-ovima (narandžasto-crna), tako da priča o neudobnosti po meni ne pije vode. Uredu kod prvih Top Coach-a, grozna su, što jest jest... Razmak između sjedišta je priča za sebe Wink
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #995 on: November 04, 2011, 18:32:28 »

Pa mislim da je većini putnika važniji prostor za noge nego neka super udobna sjedišta.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
dreiachser
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 496



« Reply #996 on: November 04, 2011, 18:55:40 »

Zavisi koliko si visok. Čovjeku visine 1,70 - 1,80 i nije toliko. Za mene još nije napravljen autobus od dovoljnog razmaka između sjedišta...
Nije meni bio cilj praviti kviz šta je bolje, a šta lošije, nego da se ne slažem da je MAN toliko neudoban, koliko ga svi "pljuju"  Wink
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #997 on: November 04, 2011, 21:09:24 »

Sjecate se ovog busa?
http://img826.imageshack.us/img826/8849/img3491q.jpg

Eh pa danas je ponovo uskrsnuo u RJ Ilijas. Zapravo vidio sam ga jos juce ali je danas izasao u voznju. I nije se proslavio.... Trebao je voziti liniju u 18.15 sa glavne AS za Ilijas ali je imao neki problem sa vodom, pa je morao da toci svu vodu ponove i kad su natocili promasio je liniju i odjurio je odmah nazad u garaze u Ilijas, sa nadom da se nece pokvariti do tamo. S druge strane, dobio je nove rege, prefarban je nanovo i maska mu je sad namjestena pravo i extra mu je, međutim unutrasnjost je i dalje grozna....

Idemo dalje - zglobnog steyra iz RJ Ilijas nema vec 3 dana, pa je vjerovatno i on otisao na remont, jer se pojavio ovaj Transliner pa da im ne fali buseva, a linije steyra pokrivaju MANovi NL

I zadnja vijest - gbr 462 kao sto ste vidjeli imao nesrecu na Kobiljoj glavi. ja tuda prosao oko 18.45 i jos uvijek je bus stojao sa policijom. Nadam se da ce i vura i vozac proci dobro.
Logged


dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #998 on: November 10, 2011, 02:00:51 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=eG2gCERy4wY [/youtube]

stra otic slikat  ovog mana uzduz i poprijeko :-D ako mognem od straze :-D
« Last Edit: November 10, 2011, 10:00:32 by The_Dubster » Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #999 on: November 10, 2011, 02:02:48 »

i mislim da je grb 468.
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #1000 on: November 16, 2011, 01:30:46 »

centotrans polahko ali sigurno preuzima vecinu putnika na relaciji bugojno - sarajevo
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1001 on: November 16, 2011, 10:28:43 »

Tvoj post je bio 1000. na temi Cheesy

A čime potkrepljuješ svoju tvrdnju? Upratio sam da su imali neke akcije na liniji za Bugojno, pa onda i neke kao mjesečne i slično...
Logged


SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #1002 on: November 16, 2011, 11:59:27 »

Ocito sve vise i vise putnika. poslije bajrama i pon i utorak pa i srijedu svaki put pa pun pola 6 iz bugojna manje malo 14:40. Neko ce reci ma to je samo poslije bajrama ali pricam sa rajom i pitam skim idu 90% sto je prije bilo drugih prevoznika govore centotrans ! Smiley
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1003 on: November 16, 2011, 12:36:06 »

Pa de facto je da Špedicija gubi sve više i više putnika....
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1004 on: November 17, 2011, 21:49:45 »

Bugojno-Sarajevo


Uploaded with ImageShack.us

Jel mu ove zvijezde gore tako, ili je ovo neki odsjaj od svjetla ili blica?
Logged


Pages: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.053 seconds with 23 queries.