bhbus.ba
May 22, 2024, 03:59:37 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 101   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije  (Read 377704 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #525 on: May 21, 2011, 04:01:33 »

Da, kako se sjećam, bilo je već riječi i fotki ove makete, bila je već jednom u nekoj emisiji i to baš mislim da je to i bilo na Pinku nekim povodom, i da je to ona maketa koja je kao "MIX", jer naprijed je kao maska izgled od I generacije, a pozada, zadnji dio busa, naročito štopke od II generacije ove tipe MAN autobusa ... To je kako se sjećam primjetio i nama ukazao na to kolega Dubster...
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #526 on: May 21, 2011, 08:50:33 »

Ljudi autobus dođe sa 100 000 KM dodatne opreme , softweareom na bosanskom i sl i "taman posla" da ne dođe i sa navigacijom. Dakle od te priče nema ništa znam pouzdano. Što se tiče tahograf kartia to je malo specifičnije tako da se to čekalo ali mislim da su i to završili. Ono što se čeka najduže je "papirologija" skoro svi mi znamo kako nam je državna administracija "brza". Znači to je razlog čekanja ; licence, rjesnjea o TEU, dozvole i sl...
Logged
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #527 on: May 21, 2011, 09:07:12 »

Ma da, upravu je transformers, čeka se najvjerovatnije da se riješi ta sva papirologija, jer ima tu dosta papira, dozvola, licenci koje se trebaju izvaditi, rješiti, ili tako tih fazona... A što kaže transformers, država nam je toliko dobro organizovana da se ti svi papiri kada se predaju formurali i zahtjevi, budu gotovi za manje od 12 h Cheesy ... Kako nije stid vladajućih delegacija, što imamo tako loše rješen i organizovan sistem administrativnih rješavanja papirologija itd... Pa da porade šta po tome pitanju, barem u nekome barem malom pokušaju i malome pomaku... Pa makar da napredujemo malo po malo... Ali očito da mi ne znamo, nećemo, ne možemo ni tako...

Što se tiče navigacije i predpostavljo sam ovako kako si ti to i napisao transformers, ali nisam to pisao, jer nisam siguran, jer je to samo predpostavka, jer se nikada nisam susreo sa navigacijama u busevima, navigacije za buseve, tako da sam imao malo mjesta i za te opcije da je moguće da postoji posebne vrste navigacija u ovim MANovima, fiksno integrisane u vozačevom djelu gdje su instrumental table, konzole za audio/video tehnologiju itd... Ali opet mi je najlogičnije bio da su možda i te eto sad u njima navigacije, integrisane, opet mi je najlogičnije da se to sve pokreće i upravlja preko PC-ova, spajanjem putem USB, SATA ili koji već vrsta kablova i na taj način prenose mape, podatci, updatei itd, jer i ti MAN-ovi kao i auta imaju svoje interne kompjutere, pa pristupom na njih sa računarom radiš potrebe radnje, izmjene, ažuriranja itd...

Jer ovaj vid kartica putem kojih ovo gore navedeno radiš, nije mi izgledalo logički laganim i brzim putem, više mi ličilo na komplikovano sortiranje, formatiranje tih kartica na određenom uređaju, pa onda učitavanje tih kartica u te navigacije, al reko ajde sve je moguće, dok neko drugi ne dođe sa drugom informacijom, tačnijom, provjerenijom i razjasni da se ne radi o nekakvom takvom vidu te mogućnosti za očitavanje i slanje fajlova...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #528 on: May 21, 2011, 09:13:03 »

amare, mozes li skontat registraciju mece?
http://img854.imageshack.us/img854/8090/img7378e.jpg
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #529 on: May 21, 2011, 09:19:53 »

Ne, a sliku sam umanjio na 800x600 px i tako je Save-o, a nisam ostavio sačuvan orginal, jer ja samo neke slike probrane ostavljam i u orginalu, jer ne može ovako mi zauzimaju ti orginali onda puno memorije, ne bi imo slobodne memroije da sam čuvao sve slike buseva u orginalnoj rezoluciji, jer je onda fajl slike, slika teška od 3,00 do 3,70 MB... Pa sad skontaj koliko bi mi trebalo za sve slike memorije Cheesy
Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #530 on: May 21, 2011, 20:51:09 »

dns u gracanicu zalutlai g&s i transliner.u bugojnu na redovnoj man sa touring logom.ova dva prva nezz bil postavljao ikako il bih u prozvodace,jer je monotono postalo sa iste lokacije da slikam....
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #531 on: May 21, 2011, 20:55:52 »

danas na liniji za Zenicu u pola 7 ni manje ni više nego "štefi graf" gbr 500
Logged


damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #532 on: May 21, 2011, 21:12:45 »

Ako  moze da odrzava  tu  liniju  zasto da ne
Logged

dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #533 on: May 23, 2011, 10:38:18 »

STEYR iz Zenice za Sarajevo. Cheesy



Ja mogu samo da kazem - SRAMOTA ZA CTS
i STEYR I G&S nisu za tu liniju.....
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #534 on: May 23, 2011, 10:40:46 »

STEYR iz Zenice za Sarajevo. Cheesy



Ja mogu samo da kazem - SRAMOTA ZA CTS
i STEYR I G&S nisu za tu liniju.....


dajte ljudi budite realni barem malo. Pa izračunajte kilometražu Graz Beč ili Linz Beč a ti autobusi su do prije par godina vozili te linije bez problema. Još dok bude autoput voznja do Zenice trajat ce kao sada do Ilijaša...
Logged
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #535 on: May 23, 2011, 10:54:05 »

Tvrdi su prilično a i nemaju klimu. Još malo pa ti niko neće sjesti u auto bez klime.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #536 on: May 23, 2011, 10:59:22 »


dajte ljudi budite realni barem malo. Pa izračunajte kilometražu Graz Beč ili Linz Beč a ti autobusi su do prije par godina vozili te linije bez problema.

to jest, al si napisao " ti autobusi su do prije par godina vozili" a i sam znas kakve su nam ceste, tako da ceste+naše održavanje+godine, pa ti kontaj jel pogodno da vozi za Zenicu...
Logged


ecehajic
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.792



« Reply #537 on: May 23, 2011, 11:16:09 »

STEYR iz Zenice za Sarajevo. Cheesy



Ja mogu samo da kazem - SRAMOTA ZA CTS
i STEYR I G&S nisu za tu liniju.....
otprilike koliko aj kilometraza od sarajeva do zenice...
Logged

Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #538 on: May 23, 2011, 11:20:11 »

70 kilometara je Sarajevo-Zenica. I ja mislim da Stayeri i Grafovi nisu za tu liniju. Najviše zbog toga što nemaju klimu a sat vremena je to ipak vožnje. Pored toga, i sjedišta su tvrda.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #539 on: May 23, 2011, 11:28:08 »

kilometara ima 78 od stanice Sarajevo do stanice Zenica.
i mislim da ti busevi nisu i ne mogu da odradjuju tu liniju.
prvo zb og toga što su neudobni, nemaju klimu, nisu turistički autobusi...
a ja kako sam citao linije vise od 30 km su turisticke.....
mislim na taj smisao da bi ih tebali voziti turisticki busevi.
pa nek je to mb O303 koji drzi kakanj zenica kakanj, ali on spada u turisticki autobus.....
Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
Pages: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.074 seconds with 21 queries.