bhbus.ba
May 21, 2024, 14:36:08 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 101   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije  (Read 377639 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #90 on: September 19, 2010, 17:58:09 »

nemaju svi busevi gbr, i ne znam kako je to odlučeno da se dijeli :S
čak svi busevi na lokalu nemaju gbr, kako koji... al et opet obratite pažnju i na gbr i na registraciju.

A tačno je, 3 busa su u Ilijašu ispred CTS garaža. Već je određeno i ko će da vozi i prva vožnja im je sutra. Saobraćat će na liniji Breza-Sarajevo. Sutra moram na fax pa se nadam da će biti taj sutra pa će biti i slike. A eto i amar i Adin imat će šansu da ga uhvate. Pa je pitanje vremena kada će biti na forumu. Al uglavnom SUTRA ih imamo definitivno ako Bog da Cheesy

Inače, lično, nisam zadovoljan transferom buseva na ove linije. Načuo sam nešto da bi ostali mogli potegnut i do Kaknja što je totalno glupo. Bus koji ima samo 25 sjedišta da ide toliku dionicu Lips Sealed Ionako će sutra biti problema, jer je dionica od Ilijaša pa do uključenja na autoput dignuta i koristi se zaobilaznica koja je gora nego makadam, i baš me zanima kako će MANovi preći preko toga. A problemi su još i što će samo vozači biti tu bez konduktera, a tu su i srednjoškolci, a pogotovo na liniji za Brezu ima problema sa njima, tako da će unutrašnjost brzo biti i polomljena i išarana  Lips Sealed Naravno tu ima i dosta prelaza preko pruga, koji su btw, grozno ili bolje reći nikako urađeni, pa će se i busevi tu pomalo lomiti jer su dugi...

MOgao bi još nabrajati, al moje mišljenje je da je CTS žestoko fulio sa ovim busevima jer su ovo GRADSKI busevi, a od njihovih gradskih linija nema ništa. Ja sam bio zadovoljan i sa steyrom na liniji za Brezu, koji je puno udobniji i ima više mjesta za sjest, al et... kao da u ovoj državi neko pita građane...


i još jedna stvar - jel ima treća osovina prateća?
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #91 on: September 19, 2010, 18:15:56 »

pa nije nam cudno da stradaju CTS busevi, jer oni isto ko da to dobiju s neba, ne da su oni to zaradili i kupili pa da cuvaju, nista se nebrinu o svojim stvarima :S
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #92 on: September 19, 2010, 18:26:50 »

ma fula je to slati za Brezu, a zamisli tek za Kakanj Shocked Shocked Shocked to je ubistvo busa

ovo je za do u Vogošću, Ilijaš plafon
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #93 on: September 20, 2010, 12:19:21 »

evo upravo sam se vozio sa ovim MANovima i evo mojih zapažanja,
busevi su ex-Richard, što se vidi po logu na sjedištima


unutrašnjost izuzetno očuvana i zanimljivo je da su svi čekići za slučaja nužde u busu, njih 8
sjedio sam na motoru i zvuči solidno
sjedišta ipak nisu toliko neugodna koliko sam mislio....

a evo informacija i za transformersa i Mileta: MAN A41-T-505, kojim sam došao kući na satu ima nešto preko 305 000 pređenih kilometara Wink

slike budu nešto kasnije Wink
« Last Edit: September 20, 2010, 12:22:41 by The_Dubster » Logged


IK-115
Guest
« Reply #94 on: September 20, 2010, 20:57:41 »

Kako ti se čini taj autobus za tu liniju ?
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #95 on: September 20, 2010, 21:03:13 »

pa rekao sam da me je danas pozitivno iznenadio, dakle može poslužit na ovoj liniji. To je nekih 27 km puta, ali nisam baš optimističan ako ostanu na ovoj liniji, jer ima puno prelaza preko pruga, a sam put je katastrofa (dionica Semizovac-Malešići, dionica kroz Podlugove). Tako da bi mogli brzo i da ih polome Sad

al ja sam zadovoljan ipak, jer mislio sam da će biti neudobniji, al su zapravo poprilično udobni i komotni, pogotovo prostor između sjedišta je solidan. bolji je X puta nego kod recimo turkiza. Danas sam malo pričao i sa vozačem - iako ga dobro mota i vozi, i on sam kaže da mu je drama teško da se navikne pogotovo zbog dužine. Al et valjda će se snaći i navići. dakle su svemu jaaaaako sam zadovoljan ovim busem, mada i dalje smatram da je uz ovakav put njemu plafon Sarajevo-Ilijaš.

Btw, 4 od 8 su u Ilijašu i obavljaće tu linije, dakle najvjerovatnije Sarajevo-Breza i Sarajevo-Ilijaš, možda neki uleti i na Breza-Visoko.
Ono što me zabrinjava jeste da bi ostala 4 mogli završit u Kaknju, a ti busevi nikako ne bi trebali da voze Sarajevo-Kakanj, a ako dole vozit će i to.... najbolje bi bilo da ako već odu dole, rade neke kraće linije... Al uglavnom, tu sam, ovo je još sve friško, pa će bit informacija Cheesy
Logged


IK-115
Guest
« Reply #96 on: September 20, 2010, 21:32:22 »

Jel mogu oni da voze te linije s obzirom da imaju stajaća mesta i ograničenje 50 ?
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #97 on: September 20, 2010, 21:55:53 »

koje TE linije?

i misliš imaju ograničenje na 50 km/s?
Logged


Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #98 on: September 20, 2010, 22:48:04 »

koje TE linije?

i misliš imaju ograničenje na 50 km/s?
Ja bi rekao 80 prije
Logged
IK-115
Guest
« Reply #99 on: September 22, 2010, 13:26:02 »

Ovisi kako su registrirani.  Ako ima stajaća mesta onda nesmije brže od 50
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #100 on: September 22, 2010, 16:45:19 »

Ovisi kako su registrirani.  Ako ima stajaća mesta onda nesmije brže od 50
Jeste, Imaju nazad nalijepljeno ograničenje 50
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #101 on: September 22, 2010, 21:46:25 »

Ovisi kako su registrirani.  Ako ima stajaća mesta onda nesmije brže od 50
Jeste, Imaju nazad nalijepljeno ograničenje 50


a ko to još poštuje da mi ga je vidjeti....
Logged
IK-115
Guest
« Reply #102 on: September 23, 2010, 00:01:16 »

Kad se nešto desi samo vozač će odgovarat niko drugi.  Oni će samo reć ko te tjero da ideš preko 50
Logged
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #103 on: September 23, 2010, 15:35:08 »

Kad se nešto desi samo vozač će odgovarat niko drugi.  Oni će samo reć ko te tjero da ideš preko 50
Tako je i u ZET-u. Svi autobusi su blokirani na 75 ili 80 makar je ograničenje 50. Koliko znam po ZET-ovim SL 283 oni su na 100 blokirani ali to će mi bolje Riječki kolega objasniti Wink
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #104 on: September 26, 2010, 10:02:58 »

Sinoć prolazim kroz Ilijaš i vidim tužnu sliku: Kiša pada, otvorilo se nebo, a novi MANovi tako leže na onoj kiši ispred garaže  Undecided

Ondje ima prostora da se napravi najjednostavnija garaža od lima i greda, samo da ne kisnu busevi, pogotovo kad snijeg padne i kad su kiše... Busevima bi puno to značilo, al... I oni tako isnu iz godine u godinu, hrađju, prokišnjavaju...
Logged


Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.06 seconds with 21 queries.