bhbus.ba
May 21, 2024, 11:35:32 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 101   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije  (Read 377628 times)
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #75 on: September 15, 2010, 09:22:58 »

e pa morao bi, ali znas kako se u nas vozacke dobivaju, a moze biti i do pojedinca, ako je neko smotan onda je on smotan, to se nemoze promjeniti ...
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #76 on: September 15, 2010, 11:03:24 »

ko želi bilten INFO BUS za mjesec juli, može skinuti sa http://www.centrotrans.com/loc/template.wbsp?wbf_id=19
Logged


saledoboj
Putnik
*
Offline Offline

Posts: 283



« Reply #77 on: September 15, 2010, 21:47:40 »

a sale je upravu, valja ovo manervisati ... busevi su ekstra, nema sta, al sarajevo ima male ulice, nije to ko na zapadu da su fino regulisane, no ostaje pred nama da vidimo Wink

Ako imaš D kategoriju, morao bi znati upravljati svim busevima, ko to ne zna nije dobar šofer ( imao sam priliku voziti se sa jednim jako smotanim šoferom ).
hahaha komsija imas ti d kategoriju al kad ti levat parkira auto na po raskrsnice mozes se slikat,nema u nas kulture ljudi jedva cekaju dal ima dje stanica za bus da tu auto parkira sa zglobom je lakse 100 upravljat nego sa ovim ovo dok svintas uzmes 3 trake
Logged

Neka vladajuće klase drhte pred komunističkom revolucijom. U njoj proleteri nemaju što da izgube osim svojih okova. A dobit će čitav svijet.

Proleteri svih zemalja, ujedinite se!
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #78 on: September 16, 2010, 17:02:53 »

Moje mišljenje je da su i ovi busevi pomalo fula. Za naše prostore svakako je nešto za svaku pohvalu, al kad vidiš da svagdje ostalo busevi imaj ui klimu, a ovi ne, onda se zapitaj. JOš nemaju klime, a ni prozore da se može otvoriti koliko sam uspio vidjet... I još jedna stvar - pošto CTS nema gradske linije a male su šanse da će ih i dobit, ovi busevi ne mogu raditi nigdje do lokala Breza, Visoko i Ilijaš, za Vareš i Kakanj nema šanse da idu, a i za ova tri grada što sam rekao nije baš ok, jer je put nula bodova a imaš tu djece pa će busevi u tili čas bit razhabani i iscvrljani. I ako budu vozili lokal, ova sjedišta ne valjaju, jer su bolja u steyrima koji sada voze... Nažalost realnost je takva...

Al opet kažem, drago mi je da se nešto radi i obnavlja vozni park, mada je i ovo sve mazanje očiju, predizborna kampanja i zbog sukoba u GRASu... CTS je bar nešto uradio, 8 buseva nije malo, za razliku od GRASa koji je najavio i minibuse i buseve te buseve na plin, prvih i drugih nema a trećih pogotovo...

Vidjet ćemo kako će se odvijat situacija...

Uglavnom, mi koji smo oko Sarajeva, imat ćemo sad pune ruke posla Cheesy

pa da, ovi busevi su uzeti samo iz razloga , CTS vs GRAS


Da, ima i toga, možda će ovi busevi ići za mjesta gdje je sad GRAS ukinuo linije i tako još bodova za CTS, mada naglašavam - ceste su jako loše... Za dvije godine će busevi biti kao da imaju duplo više nego što stvarno imaju...

A možda je pisalo već, al ja nisam baš zapazio il sam zaboravio - koliko su stari ovi busevi?
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #79 on: September 16, 2010, 20:58:27 »

Moje mišljenje je da su i ovi busevi pomalo fula. Za naše prostore svakako je nešto za svaku pohvalu, al kad vidiš da svagdje ostalo busevi imaj ui klimu, a ovi ne, onda se zapitaj. JOš nemaju klime, a ni prozore da se može otvoriti koliko sam uspio vidjet... I još jedna stvar - pošto CTS nema gradske linije a male su šanse da će ih i dobit, ovi busevi ne mogu raditi nigdje do lokala Breza, Visoko i Ilijaš, za Vareš i Kakanj nema šanse da idu, a i za ova tri grada što sam rekao nije baš ok, jer je put nula bodova a imaš tu djece pa će busevi u tili čas bit razhabani i iscvrljani. I ako budu vozili lokal, ova sjedišta ne valjaju, jer su bolja u steyrima koji sada voze... Nažalost realnost je takva...

Al opet kažem, drago mi je da se nešto radi i obnavlja vozni park, mada je i ovo sve mazanje očiju, predizborna kampanja i zbog sukoba u GRASu... CTS je bar nešto uradio, 8 buseva nije malo, za razliku od GRASa koji je najavio i minibuse i buseve te buseve na plin, prvih i drugih nema a trećih pogotovo...

Vidjet ćemo kako će se odvijat situacija...

Uglavnom, mi koji smo oko Sarajeva, imat ćemo sad pune ruke posla Cheesy

pa da, ovi busevi su uzeti samo iz razloga , CTS vs GRAS


Da, ima i toga, možda će ovi busevi ići za mjesta gdje je sad GRAS ukinuo linije i tako još bodova za CTS, mada naglašavam - ceste su jako loše... Za dvije godine će busevi biti kao da imaju duplo više nego što stvarno imaju...

A možda je pisalo već, al ja nisam baš zapazio il sam zaboravio - koliko su stari ovi busevi?
Stari su najmanje 5-6 godina (2004 ili 05 je bio redizajn).
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #80 on: September 16, 2010, 23:31:36 »

Ovaj je 1999 ako ćemo o njemu i mogu reći da je puno bolji od poljaka 2000 nadalje  Wink
Logged
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #81 on: September 17, 2010, 19:51:43 »

Zamolio bih raju iz Sarajeva kada se budu vozili sa ovim novim autobusima od CT-a,da provjere kilometražu.Unaprijed zahvalan......... Smiley
Logged
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #82 on: September 17, 2010, 21:14:27 »

Zamolio bih raju iz Sarajeva kada se budu vozili sa ovim novim autobusima od CT-a,da provjere kilometražu.Unaprijed zahvalan......... Smiley
To ti ja mogu reći...oko 400 000 kilometara imaju
Logged
kilometar
VIP Član
Kondukter
*
Offline Offline

Posts: 771



« Reply #83 on: September 17, 2010, 22:08:33 »

Zamolio bih raju iz Sarajeva kada se budu vozili sa ovim novim autobusima od CT-a,da provjere kilometražu.Unaprijed zahvalan......... Smiley
To ti ja mogu reći...oko 400 000 kilometara imaju
Po čemu to primjećuješ? Imaš li možda info koji ja nemam Smiley.A sad šalu na stranu, fakat kriju godište i kilometražu.............
Logged
Mile
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.549


« Reply #84 on: September 17, 2010, 22:15:28 »

Zamolio bih raju iz Sarajeva kada se budu vozili sa ovim novim autobusima od CT-a,da provjere kilometražu.Unaprijed zahvalan......... Smiley
To ti ja mogu reći...oko 400 000 kilometara imaju
Po čemu to primjećuješ? Imaš li možda info koji ja nemam Smiley.A sad šalu na stranu, fakat kriju godište i kilometražu.............
MAN UL 353 Lions Comfort cijela grupa iz 99,00,01 koja je iz OBB-a došla u Hrvatsku je imala 400-450 000 km sa time da su to regionalni busevi Wink
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #85 on: September 18, 2010, 11:46:37 »



jučer u Avazu
Logged


The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #86 on: September 18, 2010, 17:53:32 »

u voznom parku su izvršene određene modifikacije. to je uzrokovano preregistracijom vozila i prelaskom na nove registracije, pa je moguće da se po određenim vozilom nađe jedno te isto vozilo sa starim i novim registracijama.

kako bi te slučajeve izolirali, molim vas da prilikom slikanja, ako ne uslikate već da se vidi registracija, zapišete broj i napišete ga uz sliku.
također pomoći će nam i ako vidite garažni broj vozila koji se nalazi na staklu.

teško nam je pratiti vozni park CTSa, zbog velikog broja vozila, ali nadam se da ćete i vi pomoći u tome.
Logged


Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #87 on: September 19, 2010, 10:01:17 »

pokusacemo Wink ja do sada nisam vidio ni na jednom GBR :S ... jel imaju svi GBR-ove ?
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #88 on: September 19, 2010, 10:14:43 »

Zamolio bih raju iz Sarajeva kada se budu vozili sa ovim novim autobusima od CT-a,da provjere kilometražu.Unaprijed zahvalan......... Smiley
To ti ja mogu reći...oko 400 000 kilometara imaju
Po čemu to primjećuješ? Imaš li možda info koji ja nemam Smiley.A sad šalu na stranu, fakat kriju godište i kilometražu.............
MAN UL 353 Lions Comfort cijela grupa iz 99,00,01 koja je iz OBB-a došla u Hrvatsku je imala 400-450 000 km sa time da su to regionalni busevi Wink

 I iz toga se može zaključiti šta Huh??
Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #89 on: September 19, 2010, 17:00:40 »

Sad sam dobio sam dojavu od Dubstera da se 3 od 8 nova busa od CTS-a nalaze u Ilijaskim garazama pa najvjerovatnije sutra krecu u pogon.Sutra im se nadam po Brezi i naravno bice slika! Smiley

Hvala Dubsteru!
Logged

Neoplan VIP Class
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.058 seconds with 23 queries.