bhbus.ba
May 22, 2024, 03:03:27 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 101   Go Down
  Print  
Author Topic: Centrotrans - Razno/Diskusije  (Read 377703 times)
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1440 on: June 26, 2012, 21:51:55 »

Lijepe vijesti iz CTSa što se tiče N116 - naime, na gbr 314 stavljene sve ratkape i to one metalne i sad bus izgleda nestvarno lijep, gbr 340 sređen pravo lijepo, gbr 303 ponovo u prometu.... Izgleda da su ih pripremili da cijelo ljeto mogu raditi na ovim malo daljim linijama tipa Tuzla, kako bi MANovi mogli furati na vanredne.

Al et, meni je drago da su malo uložili i popravili neke Citylinere
Logged


Manas
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 2.027


MAN Diesel & Turbo


WWW
« Reply #1441 on: June 27, 2012, 00:17:58 »

Jos se ovi Neoplani dobro drze ...hocel se jos nabavljat MAN-ova NL313 ili ono sto je doslo sve...hvala Wink
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #1442 on: June 27, 2012, 00:46:53 »

Ja mislim da će nabavljati gradske par mjeseci prije nego što počnu tenderi za Sarajevske linije. Mislim da im se ne isplati sad nabavljati. (napisao sam par postova ranije),

Svakako ako hoće biti konkurentni moraće nabaviti zglobove i klasične solo.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
dani-ze
VIP Član
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 10.122



« Reply #1443 on: June 27, 2012, 14:51:55 »

Vako, u ponedeljak sam imao jedno neugodno, baš neugodno iskustvo sa vozacima CTS-a, mislim da bih to trebao sa vama da podjelim...
Naime, cekajuci druga iz Sarajeva na stanici, naravno htjedoh šta i da uslikam, kad eto ti starliner iz Renna, ja naravno slikam , kad autobus staje, dolazi vozac, fakticki me prenese preko ceste, itamo me gnjavio 5-10 minuta, pri cemu sam bio i "fizicki napadnut", to jeste to sto me prenjeo preko ulice i sto me pred autobusom držao za majcu i ruku stisnuto svo vrijeme. Nije to nesto, all neka se zna na kakve se ljude može naici.
Naravno, ja sam se normalno predstavio rekao zasto slikam. itd. i nakon prijetnje da cu ih prijaviti sefu i sejariju, oni su me pustili.
Slika busam ima u temi slike 2012, a datum i vrijeme slikanja : 25.06. u 17:20
« Last Edit: June 27, 2012, 14:53:56 by dani-ze » Logged

BHbus.net - prvi portal o autobusima u BiH
SlimShady
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.485


I pjan i trijezan za volan sam vezan :)


« Reply #1444 on: June 27, 2012, 15:14:11 »

Nadam se da te nece sprijeciti ovo iskustvo dalje da slikas,fkt neugodna situacija i ne vjerujem da nije upoznat za BHBUS forumom

* zabranjeno citiranje zadnje poruke
« Last Edit: June 27, 2012, 15:42:38 by The_Dubster » Logged

Almir
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.226



« Reply #1445 on: June 27, 2012, 15:52:46 »

Ne mogu da vjerujem da se jedna od velikih firmi i BiH ponaša ovako prema forumašima, svi oni odlično znaju da se slikaju njihovi autobusi i zašto se slikaju, bio je Bhbus kod njih u posjeti i siguran sam da su oni svi upuceni i ovo sto mi radimo..stvarno neka ih bude stid i sram, nadam se ce se neko iz CTS-a izvinut Daniu.
Logged

The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #1446 on: June 27, 2012, 15:56:08 »

Pa mi smo bili kod direktora CTS-a, a ne kod vozača i tu je možda mala razlika. Mi kad smo bili kod CTSa, razgovarali smo sa direktorom, voditeljom voznom parka i mehaničarima. Vozača nije bilo, no svakako to nije razlog da se napada naš član. Sigurno je većina barem vidjela da ih se slika i da dosad nije bilo nikakvih problema ni za nas ni za njih i svakako da je ovaj postupak za osudu...
Logged


Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #1447 on: June 27, 2012, 16:56:18 »

Znači ''ugledna'' posada na čelu sa Dinom Č. ... Lako im je mlađe maltretirati, ja bih zasigurno odgovorio silom.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Setra 417 HDH
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.917



« Reply #1448 on: June 27, 2012, 17:12:18 »

Mislim da je ovaj incident zbog pojedinaca i njihovog ponasanja, tj. ne predstavljanja ili njihovog pristupa. Znam iz vlastitog iskustva, a i mnogi su mi vozaci to pricali da fotografisanje zna biti dosta iritirajuce, posebno ako vas slika 5-6 puta .. Neki pojma nemaju ni da postoji ovaj forum .. Pa misle da je to nesto na privatno, da ce ih prijaviti direktoru gazdi itd.. U svakom slucaju mislim da je najbolje prije slikanja prici vozacu predstaviti se odakle, sta, kako, svrha i te stvari. Onda zamoliti vozaca, i siguran sam da ce svaki imalo dobrog raspolozenja omoguciti slikanje autobusa iz svake perspektive i razgovarat ce sa vama lijepo .. Ja kad slikam ja tako radim. Inace slikam jako malo, jer se ne zelim dovoditi u slicne situacije.
Logged

Svi komentari sadržavaju moj lični stav i moje lično mišljenje. Tako da iza mene ne stoje nikakvi pravni subjekti!
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #1449 on: June 27, 2012, 17:21:06 »

Da je ne znam kako on nema pravo izlaziti iz vozila i ostvariti fizički kontakt sa nepoznatim licem. To je krivično djelo za koje se može tužiti. I mene su neki čudno gledali iz busa ali niko mi nije ni verbalno a ponajmanje fizički napao.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #1450 on: June 27, 2012, 18:20:57 »

Baš me "čudi" kako je to Č. "mlađi" idiot sujetni mogao sebi da dozvoli. Pa on je dobitnik priznanja "osmjeh CTSa". Kako ga nije stid? Kada je poslije rata počeo da vozi Bosanku tada nije bilo ni foruma ni interneta ali mu je uživancija bila da ga klinci vole i da je oko njega "tuce" djece. Sad kada je postao "elita" sada mu smetaju momci koji prate autobuse, autobusnu tematiku. Obavezno ga Dani trebaš prijaviti ali ne u CTS jer tamo je zaštićen "ko međed" , Š. mu je kum i kućni prijatelj , prijavi ga u Sejari direktno pa ako im je draži jedan mahalski klošar kao D. nego mišljenje putnika neka se on i dalje sili na djeci....
« Last Edit: June 27, 2012, 19:43:42 by The_Dubster » Logged
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #1451 on: June 27, 2012, 18:24:42 »

Jbte, to nebi uradili ni ovi iz Globtoura ... pojedinci.
Logged

Neoplan VIP Class
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #1452 on: June 27, 2012, 19:06:01 »

Ljudi morate i vozace  shvatiti ,ni  njima nije lako  sa  putnicima ,Mozda je imao  kakvih problema uz put iz Rennesa do Sarajeva a ovaj jos  slikao i  to je  to


Ja uvijek pitam  dali smijem slikat
Logged

borislav
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 740



« Reply #1453 on: June 27, 2012, 19:06:56 »

Sta vi mislite da vas neko slika a da ne znate ni koje a ni sta je. Vozac je malo pretjerao i nije se trebao tako ponasati. Ubuduce najbolje kad slikate buseve a vozac bude unutra da se predstavite i pitate vozaca dali dozvoljava slikanje a nebi bilo slicnih situacija.
Logged

SETRA THE BEST
Adin_Zne
Glavni Mehaničar
******
Offline Offline

Posts: 6.229


www.BHBus.net


WWW
« Reply #1454 on: June 27, 2012, 19:21:38 »

Ma kad slikaš samo pozdraviš šofera, mahneš mu jednostavno.
Logged

Neoplan VIP Class
Pages: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.047 seconds with 22 queries.