bhbus.ba
June 02, 2024, 20:05:04 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Poll
Question: Koliko često se vozite biciklom?
svakodnevno - 19 (46.3%)
tri puta tjedno - 6 (14.6%)
jednom tjedno - 3 (7.3%)
tri puta mjesečno - 2 (4.9%)
jednom mjesečno - 2 (4.9%)
nikada - 6 (14.6%)
samo kada mi žena neda ključeve auta - 3 (7.3%)
Total Voters: 41

Pages: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Ostali vidovi prijevoza (auta, brodovi, avioni, vozovi, motori i bicikli)  (Read 165231 times)
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #660 on: June 11, 2013, 16:42:45 »

Ovaj zanimljivi TAXI možete naći preko puta na štandu iza trolejbuske okretnice na Dobrinji.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #661 on: June 11, 2013, 17:00:54 »

Iz Lukavice...ima i uredne TA tablice haha ima sigurno 200 godina haha
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #662 on: June 11, 2013, 18:44:00 »

ovo je  2 il 3 serija OPEL KADETTA ovim  autima  nema izderka moze on  jos  20 godina  , inace  je  taxista iz Lukavice  cesto  baca   voznje  na  Ilidzu  sta ces   borba  za  zivot
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #663 on: June 11, 2013, 19:13:14 »

Štand mu je na Dobrinji I, onaj što je ostao taksistima iz I.Sarajeva nakon reintegracije tog dijela 2001 godine. (Kod škole Osman Nuri Hadžić).
Čini mi se da je nekad davno imao prednji kraj od prve serije, ali da ga je izmjenio prije nekoliko godina. Ima na tom štandu i jedan Passat star cca 30 godina.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #664 on: June 11, 2013, 20:15:42 »

Jake nam zemlje kad nam oltdimeri taksiraju....jedino u Sarajevu i B Luci možemo vidjeti poprilično dobra taxi vozila.
Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #665 on: June 11, 2013, 20:54:38 »

Pa mislim da će se teško naći TAXI sličnog godišta u BiH. Pa u Istočnom Sarajevu nema pravila osim da mora imati 4 vrata, pa tamo još uvijek dobro kotiraju vozila tipa Audi 80, Golf 2, Jetta 2, Mercedes W124, dok je u kantonu Sarajevo najlošije vozilo koje se može vidjeti možda Golf 3 ili Škoda Fabia. (izuzimajući vozila iz Lukavice koja pretežno dovoze putnike, i divlje taksiste).

Ovaj Kadett je na tom štandu najmanje 13 godina i već tada je odudarao jer je bilo teško vidjeti auto tog godišta, osim možda Mercedesa W123 koji se oko 2000 a i kasnijih godina još uvijek dobro držao među taksistima. Već tada je bilo vrlo neobično vidjeti i Golfa "keca" koji je par godina ranije bio često TAXI auto.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Vozač Autobusa
********
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #666 on: June 11, 2013, 21:12:11 »

ma ima i sarajevo taxi bisera među vozilima... Nešto nisam zagledao, ali mislim da Crveni taxi ima ubjedljivo najbolja vozila, barem koliko sam ih ja koristio...
Logged


DjordjeC63
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 50



« Reply #667 on: June 11, 2013, 21:38:22 »

Valjda moze u ovu temu, snimak je i nije moj al nema gdje drugdje.


Supra, 1100ks na tockovima (inace u miljama je izrazena brzina na brzinomjeru)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O3RcOvZFQkI[/youtube]
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #668 on: June 11, 2013, 21:52:22 »

ma ima i sarajevo taxi bisera među vozilima... Nešto nisam zagledao, ali mislim da Crveni taxi ima ubjedljivo najbolja vozila, barem koliko sam ih ja koristio...
Neki dan me iznenadio Audi "Jaje" sa oznakom Sarajevo Taxija, ali bio je divlji bez TA oznaka. Najviše sam se zabezeknuo kad sam vidio Daihatsu Charde iz 80-tih sa Sarajevo-Taxi oznakom, i znao sam da je divlji i prije nego što sam vidio TA table, ali tih dana su svakakva čuda prevozila Sarajlije poput Tranzita sa pletenim stolicama, i Mercedesa 307D sa trpezarijskim stolicama.

Ako vidite Golfa dvojku, Audi 80, ili neku drugu krntiju sa oznakama Sarajevo taksija znajte da je divlji. Mislim da su se ta auta mogla vidjeti regularno još prošle godine, ali mislim da ta vozila više ne mogu voziti zbog novih propisa (moraju imati ABS, klimu, airbag...)

Najbolji je Crveni taxi. Nekad sam favorizovao žuti, ali oni su dosta propali, i dosta ih je taxi oznake zamjenilo Rent-a-car oznakama iako svi znamo da taksiraju.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
damir050
Vodič puta
***
Offline Offline

Posts: 1.829



« Reply #669 on: June 11, 2013, 22:00:57 »

Crveni Taxi pretezno ima VW Grupaciju Golfovi 4 i 5 Passat  od  3 do  5 sto  normalni sto karavan vozila ,  dok Zuti ima   Raznolik  vozni park tu ima Golfova 3,(karavan verzija) 4,5  Passata Skoda Felicia Fabija   Dok Sarajevo Taxi  ima  Zastupljene  gotovo  sve fabrikate (osim Citroena ) od  Audia Do Volkswagena
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #670 on: June 11, 2013, 22:19:47 »

Damire, Crveni taxi ima Passate 5 i 6, trica mislim da ne ispunjava standarde. Žuti ima Fabije i Octavije, a mislim da su izbacili Felicije. Nedavno su počeli farbati krovove u Crno.

Za razliku od ovih firmi gdje su sva vozila u gazdinom vlasništvu, Sarajevo Taxi je udruženje vozača koji imaju svoja auta i tu ima svih marki, pa se nađe i poneki Citroen.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #671 on: June 11, 2013, 22:34:10 »

Ne pratim taxije niti konzumiram,ali mislim da SA taxi ima najbolji VP,ako se ne varam?
Ja i nisam nigdje vidjela feliciju žutog,jer je faktični neupotrebljiv.Ne znam koje uslove moraju ispuniti rent-a-car što rade na taxiju.
Ako se mogu sjetiti bio je neki Boss taxi sa džipom,ili je to bio možda i Žuti?
U IS ima i Lav taxi,vidim dobra kola imaju nisu harabatije.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #672 on: June 11, 2013, 22:57:29 »

Pa dobro, u Sarajevo taksiju ima svega jer ljudi voze svoja kola, pa se mogu naći Golfovi 6, Astra J, Insignija, Megane 3, Mercedesi E W211, Audi A6 C6... Mogu se naći i neki egzotični poput Iran Khodro.

Što se tiče vozila koja taksiraju pod rent-a-car oznakama, to su vozila kojima je istekla licenca i imaju obične registracije. Imaju više nelegalnih nego legalnih taksija. Još neki prevoznici su po gubitku licence svoja vozila obilježili kao rent-a-car.
Vozila Paja taksija koja su ostala bez licence na krovu imaju samo oznaku "Paja d.o.o", a ima taksija koji nemaju oznaku na krovu ali imaju po vozilu oznake firme. Ti valjda dolaze po pozivu.

Znači u gradu ima gomila tih divljih taksi vozila, iako se sad lako mogu prepoznati njima to ne smeta.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
Mustafa YJM
VIP Član
Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 4.672



« Reply #673 on: June 12, 2013, 00:00:05 »

I Banja Luka ima strašno dobra taxi vozila....Patrol taxi ima odnedavno one Toyote hibride, zatim tu su nove Octavie, Yeti-ji itd. Što se tiče privatnih taxi vozila, tu su otprilike kao u Sarajevu. Sve u svemu, u 90 % slučajeva preovladava VAG grupacija, prevashodno VW, pa zatim Škoda i Audi. Pored njih su prisutni i Mercedesi E klase itd. Realno, VAG-ovci uz Mercedesa su pokazali najveću izdržljivost. Ja sam npr. imao priliku tako u Sarajevu voziti se u Bori sa 380 000 km na satu (a boga pitaj koliko je skinuto), i pored te kilometraže je bila utegnuta i očuvana. Što se tiče Mercedesa, opće je poznato koliko E klase u njemačkom taxiju prelaze, njima je ništa odvriti po 500-600tkm.
« Last Edit: June 17, 2013, 00:52:11 by Mustafa YJM » Logged

....od nas ne možete pobjeći, BHBus team Wink
DjordjeC63
Pješak
*
Offline Offline

Posts: 50



« Reply #674 on: June 12, 2013, 12:25:27 »

Patrol ima Toyote Prius, Prius +, Skode Octavia i Yeti.
Logged
Pages: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 22 queries.