bhbus.ba
May 14, 2024, 22:22:22 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Kvarovi/popravke/izmjene na vozilima  (Read 295832 times)
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #510 on: March 31, 2012, 10:13:24 »

Ako se ovako  nastavi  za  par godina Gras nece imati niti jednog Autobusa, u  cemu je problem dali su  nekvalifikovani Mehanicari il  je opet  do Vozaca

Ma sigurno je da je bilo lošeg održavanja i da je dosta vozila zaplatilo zbog toga, ali guralo se nekado, međutim, problem je što već više od godinu i po dana nema dijelova, i zbog toga je u tom periodu otpao vrtoglavo veliki broj vozila.

Vozačima svaka čast, valja upravljati vozilima na ćelavim gumama i bez kočnica. Pogotovo u brdu.
Malo su krivi i vozači GRAS-a , npr.vidio sam dok je linija za Zabređe radila šofer pored svoje kuce parkira bus skida neke dijelove(najverovatnije farove) ili iz autobusa vadi gorivo i prebacuje  u Bure i prodaje jer je moj stari kupovao gorivo od njega .

Baš lijepo što si nas izvjestio da ti je otac saučesnik u lopovluku vozača-krađa i preprodaja nafte.
PA da je znao odma nebi ni uzimao , nego kada smo vidjeli poslije pola godina nije ni uzimao više .
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #511 on: March 31, 2012, 15:51:20 »

Ako se ovako  nastavi  za  par godina Gras nece imati niti jednog Autobusa, u  cemu je problem dali su  nekvalifikovani Mehanicari il  je opet  do Vozaca

Ma sigurno je da je bilo lošeg održavanja i da je dosta vozila zaplatilo zbog toga, ali guralo se nekado, međutim, problem je što već više od godinu i po dana nema dijelova, i zbog toga je u tom periodu otpao vrtoglavo veliki broj vozila.

Vozačima svaka čast, valja upravljati vozilima na ćelavim gumama i bez kočnica. Pogotovo u brdu.
Malo su krivi i vozači GRAS-a , npr.vidio sam dok je linija za Zabređe radila šofer pored svoje kuce parkira bus skida neke dijelove(najverovatnije farove) ili iz autobusa vadi gorivo i prebacuje  u Bure i prodaje jer je moj stari kupovao gorivo od njega .

Baš lijepo što si nas izvjestio da ti je otac saučesnik u lopovluku vozača-krađa i preprodaja nafte.
PA da je znao odma nebi ni uzimao , nego kada smo vidjeli poslije pola godina nije ni uzimao više .

Kad već pričaš onda pričaj javno do kraja. Reci ko je vozač? Imenom i prezimenom. Ako ga prikrivaš tj ako ne kažeš javno njegovo ime ti si saučesnik u kriminalu. Naravno ovo nije jedinstven slučaj..
Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #512 on: March 31, 2012, 16:52:12 »

Ako se ovako  nastavi  za  par godina Gras nece imati niti jednog Autobusa, u  cemu je problem dali su  nekvalifikovani Mehanicari il  je opet  do Vozaca

Ma sigurno je da je bilo lošeg održavanja i da je dosta vozila zaplatilo zbog toga, ali guralo se nekado, međutim, problem je što već više od godinu i po dana nema dijelova, i zbog toga je u tom periodu otpao vrtoglavo veliki broj vozila.

Vozačima svaka čast, valja upravljati vozilima na ćelavim gumama i bez kočnica. Pogotovo u brdu.
Malo su krivi i vozači GRAS-a , npr.vidio sam dok je linija za Zabređe radila šofer pored svoje kuce parkira bus skida neke dijelove(najverovatnije farove) ili iz autobusa vadi gorivo i prebacuje  u Bure i prodaje jer je moj stari kupovao gorivo od njega .

Baš lijepo što si nas izvjestio da ti je otac saučesnik u lopovluku vozača-krađa i preprodaja nafte.
PA da je znao odma nebi ni uzimao , nego kada smo vidjeli poslije pola godina nije ni uzimao više .

Kad već pričaš onda pričaj javno do kraja. Reci ko je vozač? Imenom i prezimenom. Ako ga prikrivaš tj ako ne kažeš javno njegovo ime ti si saučesnik u kriminalu. Naravno ovo nije jedinstven slučaj..
Vidi da ja znam ime vozača rekao bi , samo znam da živi u Zabređu , mlad je isto.
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #513 on: March 31, 2012, 18:54:06 »

Mani te mahalske priče živ bio kad već pričaš o ovako teškoj temi onda budi spreman ici do kraja jer
1. Na zabrđu je ista postava godinama
2. U zabrđu žive samo 2 vozača autobusa koji nisu mladi
3. Ti koji žive u Zabrđu ne voze zabrđe
Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #514 on: March 31, 2012, 20:43:01 »

Mani te mahalske priče živ bio kad već pričaš o ovako teškoj temi onda budi spreman ici do kraja jer
1. Na zabrđu je ista postava godinama
2. U zabrđu žive samo 2 vozača autobusa koji nisu mladi
3. Ti koji žive u Zabrđu ne voze zabrđe

JA Znam sta sam vidio i to je to , niko od mojih ne ucestvuje u takvim poslovim Wink To sto je kupovao od čovjeka to je nas problem Wink
Logged

transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #515 on: March 31, 2012, 23:07:59 »

Mani te mahalske priče živ bio kad već pričaš o ovako teškoj temi onda budi spreman ici do kraja jer
1. Na zabrđu je ista postava godinama
2. U zabrđu žive samo 2 vozača autobusa koji nisu mladi
3. Ti koji žive u Zabrđu ne voze zabrđe

JA Znam sta sam vidio i to je to , niko od mojih ne ucestvuje u takvim poslovim Wink To sto je kupovao od čovjeka to je nas problem Wink

Prijatelju kupovina ukradene stvari je krivično djelo a ne "vaš" problem. Znači uz puno uvažavanje ipak "učestvujete" u takvim "poslovima". To što si vidio kao moralan uzoran građanin imao si obavezu prijaviti barem policiji ako ne već rukovodnim tjelima u GRASu. Čitajući tvoje postove ostavio si utisak da si se plaho zapetljao i da nisi siguran na koji način izaći iz ove cjelokupne priče.....
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #516 on: April 01, 2012, 10:51:51 »

jučer oko 10 sati gbr 419 ostao u kvaru na Barama
Logged


ikar353
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 904



« Reply #517 on: April 04, 2012, 17:09:59 »

danas u 13 i 45 gb 846 ostao u kvaru
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #518 on: April 04, 2012, 17:48:44 »

taj 846 će na B Potoku biti u kvaru svaki dan. Vozilu ne valja mjenjač ne može da krene smjesta i logično je da će se motor grijati non stop. Ili neka ga prave ili neka ga skidaju s B Potoka
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #519 on: April 04, 2012, 20:03:49 »

66 na 61 ostao u kvaru.
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #520 on: April 04, 2012, 20:14:49 »

Jutros preko radio veze slušam nekog vozača koji vozi bus bez kočnica, valjda hoće da ide u garažu, a ovi mu govore da izdrži do pauze, a on odgovara nešto kao izdržao sam ja ovih dana ali više ne mogu, kočim ručnom a ko da je i nemam (Tako nekako nisam siguran).

407 je jutros rano poslat za garažu, a kad sam prolazio pored garaže vidim 714 parkiran i to kod rashodovanih buseva, a umjesto njega na 36 čitav dan radi 668. Bus je u zadnje vrijeme bio katastrofa sa mali milion kvarova, a zadnjih par sedmica je rijetko koju smjenu odradio do kraja. Ako ga je sinoć spucao veći kvar možda ga više neće ni praviti.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #521 on: April 10, 2012, 21:16:57 »

-g.b. 465 temperatura 95 i dalje raste, al zadnja vožnja je bila u 20:05 i ode za garažu.
-g.b. 402 pukla nazad karambolka ali još se nije odvalila.
-g.b. 841 slabe kočnice.
Logged
Edin MAN
Kondukter
**
Offline Offline

Posts: 583



« Reply #522 on: April 11, 2012, 14:48:31 »

Znali iko sta je sa 322 na liniji 39 vuče se od Nedžarića do Dobrinje 4
Logged

Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #523 on: April 12, 2012, 16:28:20 »

4430 završio na kuki, inače dobio reklamu Jaffa, i narančaste je boje.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #524 on: April 13, 2012, 22:38:25 »

-g.b. 844 putem radio veze traži vozač da se zamijeni vozilo jer kako on kaže jedva ide.
-g.b. 464 isključen danas oko 13:00 nije se vratio na liniju.
Logged
Pages: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.052 seconds with 22 queries.