bhbus.ba
May 15, 2024, 01:35:08 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
 
   Home   Help Calendar Login Register  
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 100   Go Down
  Print  
Author Topic: GRAS - Kvarovi/popravke/izmjene na vozilima  (Read 295854 times)
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #105 on: March 27, 2011, 15:13:03 »

Naravno. Joj pogledaj moje raniji post kada sam govorio o tomr da 405 nije za komercijale zbog toga što je išaran isprljan... I ja puno polažem u unutrašnji izgled vozila tako da se po tom pitanju slažem sa tobom apsolutno. I malo je reć da je išaran. Lakše je pronaći dio šperploče koji je čist nego koji je ispisan u prikolici. Inače svi man sg 312 pate odtoga da imaju različite tapacirunge jer su DIVLJACI isparali tkaninu.
Logged
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #106 on: April 01, 2011, 20:43:00 »

gbr 409 imao negdje pravo jako "češanje". Desna strana je poprilično oštećena, toliko da čak ima i rupa u limu, al zbog frke sa autobusima, mora da radi i takav
Logged


man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #107 on: April 01, 2011, 21:01:57 »

Ih ima mjesec od toga. To se desilo u reljevu jer sam sa busom 409 otišao kući a 10 min nakon što sam stigao vratio se iz reljeva i bio sam zaprepašten. Otpale su pozicije pukao je lim... Svarno su lijeni da to još nisu popravili Angry Angry Angry
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #108 on: April 02, 2011, 14:09:59 »

Ih ima mjesec od toga. To se desilo u reljevu jer sam sa busom 409 otišao kući a 10 min nakon što sam stigao vratio se iz reljeva i bio sam zaprepašten. Otpale su pozicije pukao je lim... Svarno su lijeni da to još nisu popravili Angry Angry Angry

ma vozilo radi 3 smjene non stop i kad ce ga popraviti...znas i sam kakva je situacija sa vozilima
Logged
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #109 on: April 04, 2011, 23:16:37 »

Da li neko možda zna koji je gbr imao ovu havariju prije dvije godine?
 

skyscrapercity...izvor

« Last Edit: April 04, 2011, 23:39:51 by The_Dubster » Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #110 on: April 04, 2011, 23:41:20 »

Hmm to bi troler a pogotovo transformers trebao znati...

Ovo je MAN Lions Classic G, pa sad koji je gbr...
Logged


Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #111 on: April 05, 2011, 00:57:39 »

Nemogu se sjetiti. Mislim da Transformers zna.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
The_Dubster
Moderator Podforuma
Vozač Autobusa
*
Offline Offline

Posts: 21.112



« Reply #112 on: April 05, 2011, 09:17:00 »

Al ovo mi baš liči na Sutjesku ondje gdje se skreće na terminal
Logged


transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #113 on: April 05, 2011, 12:38:27 »

Hmm to bi troler a pogotovo transformers trebao znati...

Ovo je MAN Lions Classic G, pa sad koji je gbr...

406
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #114 on: April 05, 2011, 17:31:44 »

Nešto mi je tu sumljivo sa tim 406. Tramsformers je možda to vidio ali 406 veće dugo od samog početka kada je počeo voziti ima naljepnicu u lijevom uglu lijevog krila 3. vrata " putnici sami otvaraju vrata pritiskom na taster", ona nikada nije promijenjena! Siguran sam 100%. Možda su baš na isto mjesto zalijepili novu, ali znate koja je to mogoćnost da stiker baš bude na identičnom mjestu. Ništa ne demantujem na post da je to 406 ali Huh? Huh? Huh? Osim toga 407 ima novija 3 vrata nego ostali busevi man lions classic G Shocked
Logged
transformers
Voditelj Voznog Parka
****
Offline Offline

Posts: 3.152


« Reply #115 on: April 05, 2011, 22:26:28 »

Nešto mi je tu sumljivo sa tim 406. Tramsformers je možda to vidio ali 406 veće dugo od samog početka kada je počeo voziti ima naljepnicu u lijevom uglu lijevog krila 3. vrata " putnici sami otvaraju vrata pritiskom na taster", ona nikada nije promijenjena! Siguran sam 100%. Možda su baš na isto mjesto zalijepili novu, ali znate koja je to mogoćnost da stiker baš bude na identičnom mjestu. Ništa ne demantujem na post da je to 406 ali Huh? Huh? Huh? Osim toga 407 ima novija 3 vrata nego ostali busevi man lions classic G Shocked

mozda nije promjenjena medjutim kod tog 406 je problem s trecim vratima od samog pocetka. Zato je njemu naknadno ugradjen treci taster za otvaranje vrata od strane vozaca. Svi ostali imaju 2 tastera i "prekidac za blokadu vrata".
Logged
man 464
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.410



« Reply #116 on: April 06, 2011, 14:53:54 »

I ja sam to primjetio. Inače ima stoke pa razvaljuju umjesto da pritisnu taster.
Logged
Troler
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.247



WWW
« Reply #117 on: April 06, 2011, 15:07:02 »

Ja sam se vozio sa jednim solo Lion's Classicom drugi-treći dan po puštanju u saobraćaj tamo u maju 2008, bila su mu se pokvarila srednja vrata i nisu se mogla zatvoriti. Vozač je nešto pokušavao popraviti i zatvoriti ali na idućoj stanici se ponovila ista scena, i onda je do kraja vozio neotvarajući srednja.
Logged

Dođu tako vremena, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati
MAN Lions coach
Mehaničar
*****
Offline Offline

Posts: 5.447


M R Š !!!!!!!!!


« Reply #118 on: April 06, 2011, 15:34:12 »

Neću da offtopic ali meni je smiješno npr. kod trola kada neko želi da izbjegne ulaz na prednja vrata radi karte onda zna pritisnuti dugme da se otvore izvana,ali kada treba izaći nisu u stanju se strpiti sekundu kada pritisnu dugme unutra za izlaz pa onda se obrate šoferu sa "stoko otvori" pa onda prohisterišu i izađu...
Logged


Avdo Vatrić o Centrotransu: Ne možemo ulaziti u utakmicu s nelegalnim prijevoznikom
Amar
Administrator
Glavni Mehaničar
*
Offline Offline

Posts: 7.100



WWW
« Reply #119 on: April 07, 2011, 02:45:18 »

Ma da, Azra, u Sarajevu sam može se reći 75 % vremena, i često koristim sve vidove GRAS-ovih vozila, i veoma često sam bio prisutan kada se pođe radi takvih stvari prigovarati, psovati itd na vozače ... I na kraju opet ona priča ovi iz GRAS-a uvijek seru, prave probleme, revizori, treniraju strogoću itd ... Neka, i trebaju, jer tako traži određen procenat putnika, i onda se mora poduzimati nešto i na taj način odgovarati, jer putnici to hoće, tražeći to svojim ponašanjem ... I velikoj većini pogotovo u trolejbusima su vječito krivi vozači za svaku moguću stvar, a većina vozača samo sjedi šuti i obavlja svoj posao ... I naravno opet krivo osoblje GRAS-a ... Tu se nikako ne slažem sa mnogima, po meni za sve što se dešava u GRAS-u, od loših buseva, linija, kašnjenja radi loše infrastrukture kriva država/vlada/kanton/političari, ta ekipa ...

Naravno i među GRAS-ovim osobljem vozačima, revizorima itd ima i osoba ispada, koji su ne kulturni, forsiraju strogoću i silu, ponašaju se kao da su nešto veće i više od onoga što upravo jesu i što rade i obavljaju pa se zna s takvim ljudima doći u konflikt ... Ali takvih je veoma mala malecka manjina u GRAS-u, ali realno svugdje ima ispada, svugdje se nađe neki "glodar", ali po meni velika većina osoblja u GRAS-u je jedno veliko OK , ISPRAVNO !

Jer realno, ko je od Vas ili bilo koga došao u konflikt ili neugodno situaciju sa vozačima ili revizorima ukoliko ste se vozili regularno sa plaćenom kartom, i pokazanom kartom na zahtjev kontrolora, ja nikada, niti sam bio prisutan da je neko došao u loše iskustvo ukoliko je bio regularan kako to u zakonu piše i kako to zakon nalaže... Većina problema i konflikta sa osobljem GRAS-a nastaje i prave one osobe koje u stvari se ne voze legalno, nemaju kartu, prave probleme u vozilima, vandališu itd itd ... Te takve osobe su često sklone pokraju verbalnih napada i fizičkim napadima, na što se meni svaki puta kada se tako nešto desi uveliko smuči kakvi ljudi mogu biti. GRAS-ovci nas voze, nude nam prevozne usluge na najbolji način na koji to oni mogu i na koji im dozvoljavaju sredstva obezbjeđena i onda se nađu neki "RETARDOSI" pa prave probleme i napadaju vozače, u mnogim slučajevima nanosivši osoblju GRAS-a često dosta ozbiljne fizičke povrede... Po meni je to "KRKANLUK" i neiživljenost, maloumnost što rade pojedine osobe ... Te osobe očito tako vide u svojim bolesnim glavama da se na taj način kaže "HVALA" osoblju GRAS-a, tako što im se podjele batine, lahko moguće, da imaju takvu vizuju u svojim bolesnim glavama ... Jer realno na ulicama Sarajeva svakodnevno hoda hiljade i hiljade osoba koje nisu uračunljive osobe po pitanju psihičkog razuma ...

Stvarno sramota i stid me ispred "regularnih" i "ispravnih" putnika koji svakodnevno koriste usluge gradskog prevoza u glavnome gradu naše države ...

U svakome slučaju, svi koji ovo budu čitali a osoblje su GRAS-a, od mene jedno veliko HVALA i SVAKA ČAST za sve Vas koji ste dio JP GRAS Sarajevo.  Amar Kamarić !
Logged


Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 100   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.054 seconds with 24 queries.